Početna stranicaPretraľniklupkanje ventila na GV 250 610RegistracijaLogin

 

 lupkanje ventila na GV 250

Go down 
+3
freshman
palomas
gosponmartin
7 posters
Autor/icaPoruka
gosponmartin
man
man
gosponmartin


Broj postova : 60
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb-Dubrava
Vozim : Hyosung Aguila GV 250
Na forumu od : 10.02.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimečet 14 tra 2011, 07:37

Već sam imao slični post prošle godine,no zanemario sam problem jer se "klikanje"smanjilo kako sam stavio novo ulje(sintetika Motul)...
Sada sam prije par dana opet primijetio da se čuje "klikanje"ventila jače(posebno dok je hladan),pa sam otišao na servis kod zastupnika ovih motora u Zagrebu(da ih ne reklamiram) i dobio odgovore koji mi baš nisu jasni.Ujedno i cijena toga servisa kod njih bi bila astronomska.Kako sam poslije pogledao na forumima recenzije za taj servis...shvatio sam zašto toliko kritika na njihov račun.

Inače motor ima 19500 km.

Naime ustanovljeno je da su zazori na ventilima OK,no da je problem u lancima bregaste koji su se rastegnuli i da se više ne mogu sa španerima nategnuti i to na oba dva cilindra...rješenje su po njima novi lančanici,novi lanci,novi španeri,dihtunzi,gumice...itd.
Cijene dijelova kod njih su jako visoke(u usporedbi sa nekim dobavljačima Hyosunga sa interneta,od kojih sam već i naručivao neke stvari...npr.novi originalni lanac direktno iz Koreje 229,00 kn + poštarina 240,00kn)stigao u deset dana...a i taj bi posao oni radili 12 (!?)radnih sati.... scratch

Inaće motor radi OK,ima dovoljno snage,ne zacukava,prima gas fino.....


Razmišljam otići kod nekoliko ljudi za koje su mi rekli frendovi,no svi oni zaziru od koreanca,što mi nije jasno jer je motor stvarno OK i godinama ga voze ljudi po cijelom svijetu...

Moje pitanje je da li netko zna za neki dobar servis koji bi preporučio da otpelam motor na drugo mišljenje...ukoliko moguće u Zagrebu i okolici...moze i u PP ukoliko smeta reklamiranje


[Vrh] Go down
http://www.gosponmartin.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimečet 14 tra 2011, 08:14

Dvadeset tisuća kilometara mi se čini kao puno premalo za to da bi se razvodni (fazni) lanci toliko rastegnuli.. Ja sam te lance mijenjao prošle jeseni, na 46.000 km, i to više zbog mjera predostrožnosti, nego zbog nekih stvarnih problema, zveketanja ili sično...

Što se servisa tiče, trebao si već davno pronaći neke bolje majstore, a znam da njih ima, boljih i puno povoljnijih od ovih koje si ti spomenuo. Ja motor za takve stvari vozim u mjesto kod Čakovca, i prezadovoljan sam sa svime, od stručnosti mehaničara, do cijena, i svega ostaloga...

http://www.pro-bike.hr/kontakt.php
[Vrh] Go down
gosponmartin
man
man
gosponmartin


Broj postova : 60
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb-Dubrava
Vozim : Hyosung Aguila GV 250
Na forumu od : 10.02.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimečet 14 tra 2011, 08:48

Super...hvala,budem ih kontaktirao...
[Vrh] Go down
http://www.gosponmartin.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimečet 14 tra 2011, 11:49

Citat :
rješenje su po njima novi lančanici,novi lanci,novi španeri,dihtunzi,gumice...itd.

Meni se sve čini da Eurorent skreće vodu na svoj mlin, tj. žele si osigurati posao, plus extra zaradu na dijelovima... Ja lančanike nisam ni sad mijenjao, iz razloga što serviser to nije smatrao potrebnim, tj. postojeći lančanici nisu bili istrošeni, da bi ih se trebalo zamjeniti.

Ne znam koje je godište tvoj motor, ali vrlo lako je moguće da bi bilo dovoljno nabaviti i zamijeniti samo španere (zatezače) razvodnih lanaca. Ako se radi o starijem modelu Aquile, te španere Hyo-Source nije imao na zalihi, njih sam ja kupio u Sloveniji. Ali ni kompletna zamjena lanaca nije neki skupi posao, ako dijelove naručiš iz Koreje,i to ti radi neki pošteni servis, umjesto #&*#...
[Vrh] Go down
gosponmartin
man
man
gosponmartin


Broj postova : 60
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb-Dubrava
Vozim : Hyosung Aguila GV 250
Na forumu od : 10.02.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimečet 14 tra 2011, 18:33

motor je 2003...
[Vrh] Go down
http://www.gosponmartin.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimečet 14 tra 2011, 18:47

Čudno, motori su nam isto godište, a moja Aquila izdržala je dupo veću kilometražu, prije promjene tih lanaca.. Izgleda da ta atmosfera oko E#nta loše utječa na tehniku.. lol!
[Vrh] Go down
gosponmartin
man
man
gosponmartin


Broj postova : 60
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb-Dubrava
Vozim : Hyosung Aguila GV 250
Na forumu od : 10.02.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimečet 14 tra 2011, 21:20

da...hahaha.... lol!
[Vrh] Go down
http://www.gosponmartin.com
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2151
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimepet 15 tra 2011, 09:45

sex motor na kojem ništ ne zvoni i zvekeče dobar3 lol!
[Vrh] Go down
gosponmartin
man
man
gosponmartin


Broj postova : 60
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb-Dubrava
Vozim : Hyosung Aguila GV 250
Na forumu od : 10.02.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimepet 15 tra 2011, 11:02

točno...hahaha... lol! iagree
[Vrh] Go down
http://www.gosponmartin.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimepet 15 tra 2011, 12:56

Prijedlog: probaj nasuti jeftino mineralno ulje (ja ga sipam cijeli zivot), veoma cesto niskoturazne masine "ne vole" sintetiku, a nakon vracanja rezima rada na mineralna ulja, nepravilnosti u radu ove vrste (kuckanje) vrlo cesto prestaju.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
gosponmartin
man
man
gosponmartin


Broj postova : 60
Godina imam : 55
Prebivalište : Zagreb-Dubrava
Vozim : Hyosung Aguila GV 250
Na forumu od : 10.02.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimepet 15 tra 2011, 13:07

...zanimljivo,ima logike....pokušati ću...hvala na savjetu
[Vrh] Go down
http://www.gosponmartin.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimepet 15 tra 2011, 13:23

gosponmartin je napisao/la:
...zanimljivo,ima logike....pokušati ću...hvala na savjetu

Nisam ja ovo izmislio, H-D 100 godina tvrdi da se treba sipati mineralno ulje u H-D motocikle, a onda ODJEDNOM, kao to ne valja, nego se MORA sipati sintetika. Kao 100 godina je to bilo OK, a sada je pogresno. Praksa je pokazala da cesto, ne uvijek, niskoturazni H-D moroti IPAk ne vole sinteticka ulja, pa cesto ako bi javilo neko lupkanje, kuckanje i sl. povratak na mineralno ulje bi izlijecilo problem. Sintetika na niskoturaznim masinama je kao prvo neproduktivna, a sa druge strane je bespotrebno izvlacenje novaca od bikera. Ja od dana 1 koristim najjeftinije ulje od kamiona i diesel motora iz Americke vojne baze u Sarajevu i placam ga 1,5 $ po litri, a nakon 100.000 km masina mi je - znaci, bregaste osovine, karike, klipovi, stubline, ventili - kao potpuno novi, bez ikakvog znaka habanja. Tko ne vjeruje, neka pita Gordana u Tomic Custom Bike. No, ulje mijenjam na svakih 6.000 km.

Napomena: ne bih zelio da se ovaj moj komentar pretvori u temu o ulju, samo pokusavam pomoci covjeku na osnovu svoga iskustva i svojih saznanja.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimepet 15 tra 2011, 13:40

aquila koliko vidim, ima 28 ks pri 10 000 rpm, neznam bas da se to ubraja u niskoturazne motore....
a ulje bitno da ima ester jer on pomaze i cuva kvacilo...

za razvodni lanac, koliko sam shvatio...
on se mijenja dok bas jako lupa, a ako lupka malo valda ga treba naspanat, jer 20 tkm je malo da
bi se bas jako razvukao
[Vrh] Go down
Lenči
man
man
Lenči


Broj postova : 187
Godina imam : 36
Prebivalište : Čakovec
Vozim : Harley Davidson 883 low
Na forumu od : 19.09.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimeuto 24 svi 2011, 21:58

ja sam u svoj stavio sintetiku i sad mi se cini da lupka jace i zasigurno imam problem u getribi! znači kad se zagrije teško stavljam u ler i nekad mi znaju lupkat brzine kod mjenjanja u niže al ol jako lupi! mislim da budem prešal na mineralno natrag i to što prije ! i drugo primjetio sam da mi ventili glasnije rade isto bih trebao možda pogledati samo zatezače! Bohmann
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitimesri 06 srp 2011, 13:43

gosponmartin je napisao/la:
...zanimljivo,ima logike....pokušati ću...hvala na savjetu

Jesi li riješio problem?

Ja na svom venoxu sam imao isti problem (ne znam za aqilu) ali venox ima automatske zatezače španera lanca i imao sam polovnih zatezača i opet isti problem...
Došao sam i do rješenja da zalijepim automatski zatezač i nakon šta sam očistio vijak zatezača sa sredstvom za čišćenje kočnica zatezač radi normalno ...

Zaključak da je vjerovatno šporkica ušla u zatezač i ometa mu u normalnom radu ...
Kod mene je također ful sintetika i radi bezprijekorno ...
[Vrh] Go down
Sponsored content





lupkanje ventila na GV 250 Empty
PostajNaslov: Re: lupkanje ventila na GV 250   lupkanje ventila na GV 250 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
lupkanje ventila na GV 250
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» lupkanje i trokiranje ... Intruder VS600
» zazor ventila

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: