Početna stranicaPretraľnikzazor ventila 610RegistracijaLogin

 

 zazor ventila

Go down 
+5
emirharley
Acyd
Safet(y)
custom rider
magna
9 posters
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

zazor ventila Empty
PostajNaslov: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 16:07

nakon 50 000 km na mojoj hondi su se počeli čuti ventili. zvuk je to koji nemožeš promašiti (caka caka caka) a naročito se čuje dok je motor hladan.
odnio sam "barbi" na štelanje, čovjek je stari iskusnjak pogotovo za honde. ventili imalu zazor od 13 - 17 , on bi tolerirao i do 20 ali zazor je bio veći od 30.
inače je to tip meštra koji ne radi samo ono što kažeš nego pregleda i sve na što naiđe. nakon što je motor izašao iz radione, osjetio sam bitnu razliku u radu motora. toliko mi dobro radi da imam osjećaj da bolje drži cestu.
u manualu mi piše da je štelanje ventila svakih 24000 km, a to mi se čini malo pretjerano, kako je sa ostalim motorima
pitanje je koji bi se sve scenariji mogli očekivati da nisam odveo motor na štelanje ventila
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 16:16

Ja moram štelovat ventile svakih 12 000 km,kaže manual,a tako ga se i držim i sve radi ko urica
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 18:19

...kao i tebi i za vn-a 800 u manualu pise provjera svakih 24tkm... trenutno ima 38tkm i nije provjeravano, sto ne znaci da vjerojatno sada vec ne bi trebalo upravo iz razloga da kao i kod tebe ne bi doslo do prevelikih odstupanja od normale...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 18:31

...i da, pitao si sto se moze dogoditi?...
... koliko se ja razumijem, nije dobar ni premali niti preveliki zazor... ukoliko je premal dolazi do nepotpunog zatvaranja i automatski do pregrijavanja sto nije dobro...
...ako je prevelik, dolazi do udaranja vodilica ventila, sto opet nije dobro...

...u svakom slucaju i jedno i drugo moze dovesti do ostecenja ventila, a i glave motora...

...ovo je samo jako banalizirano objasnjenje sto se dogadja s ventilima, a i poprilicno siguran sam da si i sam toliko znao... dobar

...evo i jedan c/p s jedne od stranica sa savjetima:
"The thing to remember on all these engines is that you MUST have clearance and that clearance must be checked at regular intervals. If you don't know or don't remember when they were last checked, check them now. "

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos


Zadnja promjena: Safet(y); sub 24 ruj 2011, 18:44; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 18:39

zazor ventila Dohczazor ventila Ohv_engine

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 19:07

tebi je stvarno dosadno u tom 'kineskom moru'! Twisted Evil
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 19:16

Safet(y), svaka cast na prikazu!!! dobar dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 19:49

Acyd je napisao/la:
tebi je stvarno dosadno u tom 'kineskom moru'! Twisted Evil

...covjek pitao, a ja pokusao odgovoriti... Twisted Evil

emirharley je napisao/la:
Safet(y), svaka cast na prikazu!!! dobar dancingbanana

...ma siguran sam da ovdje ima daleko kompetentnijih od mene koji to mogu PUNO bolje objasniti... i onaj sto sam ga iznad tebe citirao zna vise nego ja... Twisted Evil

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimesub 24 ruj 2011, 20:13

Ovo ti je savrsen prikaz perpetuum mobile-a, evo ti si pokrenuo one klipove, bregaste, ventile i ostalo i to ce neumorno i BEZ PRESTANKA raditi dok postoji forum! nemoj me nemoj me nemoj me glup glup glup


[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimened 25 ruj 2011, 09:33

Manja je greška (ili moguće posljediice), ako se radi o prevelikom zazoru ventila, nego o premalom... Osim što se to dosta čuje izvana (štepanje ili zveckanje), motor nešto slabije diše, ventili se kasnije otvaraju i ranije se zatvaraju. Gubitak snage je praktički jedina posljedica.

Kod premalog zazora ventil ne može do kraja sjesti u svoj dosjed u glavi cilindra, zbog toga može izgorjeti, nagorjeti, pojavljuju se detonacije u usisu (ili ispuhu), sve manje kompresije i snage, i t.d...
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimepon 26 ruj 2011, 11:47

ja sam na 20 000-ak tisuca vozio na pregled i bilo je sve po tvornickim parametrima

sada me zanima kada bi opet to bilo dobro pogledati,obzirom da je sada 32 000?

ili cekati da pocnu "zveckati"?
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimepon 26 ruj 2011, 12:58

Skoro svaki ozbiljniji meštar me je svjetovao da ventile ne diram dok god ih ne budem čuo.
Sad imam 39000 i tek ih sad ponekad čujem te ih ove zime čeka mala regulacija Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimepon 26 ruj 2011, 13:36

U svakom slučaju veći zazor ne može napraviti ni približno tako veliku štetu kao pre tijesan zazor!


[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitimepon 26 ruj 2011, 13:46

zanotti je napisao/la:
Skoro svaki ozbiljniji meštar me je svjetovao da ventile ne diram dok god ih ne budem čuo.
Sad imam 39000 i tek ih sad ponekad čujem te ih ove zime čeka mala regulacija Smile
Netoćno : svaki prozvađać propisuje nakon koliko km treba izvršiti kontrolu ventila a to je ponajprije zbog premalog zazora koji je štetan po meni isto kao i neredovito mjenjanje ulja a često zna biti i štetnije!!!
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Sponsored content





zazor ventila Empty
PostajNaslov: Re: zazor ventila   zazor ventila Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
zazor ventila
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» lupkanje ventila na GV 250
» intruder 800 - stelanje ventila

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: