Početna stranicaPretraľnikosnove fotografiranja 610RegistracijaLogin

 

 osnove fotografiranja

Go down 
+17
EvolutionEngine
medo
asy
gusgus
biso
necchi
slaboum
dragger
palomas
Saba
skorpac
buletov
drabotic
fat boy
stain
HyperCube
magna
21 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 06:55

na ovom forumu se objavljuje jako puno slika raznih tematika. uglavnom su to amaterske slike mizerne kvalitete. naravno da nećemo očekivati profi uratke sa raznih partija, ali slikavanje motora, air brusheva i slično zaslužuje ipak malo više pažnje.
potaknut skorpcevim osnovama fotografije sa akvarij.net-a, pozivam članove foruma kojima je to posao da podijele koji savjet sa nama smrtnicima, tako da barem dio fotki podignemo na višu razinu.
dakle, fotografi (stain, jack, skorpac, cityn i ostali) raspištoljite se......
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 08:19

To magna to se trazi. Ajde ljudi kao sto pise samo osnovno da se moze odraditi fotka ok kvalitete. a ne da zgleda ko u magli ko meni recimo. Hvala unaprijed.
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 08:38

Sad moramgibat , al kad se vratim sa snimanja nešto cu pokusat napisat!
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 10:02

HyperCube je napisao/la:
To magna to se trazi. Ajde ljudi kao sto pise samo osnovno da se moze odraditi fotka ok kvalitete. a ne da zgleda ko u magli ko meni recimo. Hvala unaprijed.
obrisi lecu i nemoj pusit dok slikas lol!
[Vrh] Go down
drabotic
cro chopper forum
cro chopper forum
drabotic


Broj postova : 1040
Godina imam : 41
Prebivalište : Jaska
Vozim : Z 750 S
Na forumu od : 23.07.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 10:17

skinite poklopac sa objektiva prije slikanja... lol!

ja sam prošle godine kupio DSLR fotić i još uvijek nemam pojma... ono, znam neke osnove ali sam daleko od toga da bi nekome dijelio savjete...

ljudi, fotiće u ruke i samo fotkajte, fotkajte i fotkajte... mijenjajte parametre i negdje ćete se naći u svemu tome... ili možda ne... scratch
[Vrh] Go down
http://www.pro-vez.hr
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 10:20

Prvo treba postati egotriper... Very Happy
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 10:22

mene osobno zanima C420 ali bi volio cuti strucno misljenje jel cemu? isplati li se dati toliko?
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 11:16

... nije problem.... napisali bumo nekaj .... ali da se onda prvo i predstavim.... Ja sam zadrti Canonovac i nitko na svijetu me ne može uvjeriti da je nešto bolje i isplatljivije od njega kupiti.

..Zakaj.... zato! ... Wink .. zato kaj daje najviše u omjeru kvaliteta-cijena. Ujedno radi na danas nasigurnijem čipu ... ukoliko pričamo o digitaliji.

.. Naravno mi još uvijek(na žalost) živimo u nedođiji pa stoga malo kvalitetniju foto opremu preporučujem kupiti preko velike bare. Zakaj? ... pa zato Smile

..zato kaj, kad kupite tamo recimo objektiv koji tu košta 35 000 kn, uz sva davanja, poštarinu i carinu ispadne oko 18 000kn ... jes da ne dobiješ idući dan, ali za tjedan dana, pa do 10 dana oprema stiže Smile .. jedan canon ranga EOS400D, EOS 450D .... je i više nego duplo jeftini u Americi nego kod nas... da mi ne znam kak objašnjavate... ali ja to ne razmem.... idmo dalje.... dodatni spremnik baterija kod nas košta 900-1000kn... a iz kine dobijem takav + to što na sebi i digitalni display za 350kn.... halooo o čem pričamo.... Canon baterija original košta (zavisno o modelu) 450-pa na gore... pa ljudi ste vi normalni.... jedan čovijek koji radi u jednom od bateri centara u Zagrebu ovako...
Dobar dan,
dobar dan.... jel imate bateriju BN.... bla bla model... da imam koliko košta 110kn.. oho.., a koliko je jaka...uglavnom jaća od originala.... i odoh ja po bateriju... i kak je ta baterija toliko jeftinija.... kaj bu mi riknula za mjesec dana? ... smiješak.. ma bu klinac...

.. ja damgel.... ok.... veli tip meni... gle... obije baterije se rade u istoj tvornici.... samo kaj ove imaju jedan ris na bateriji manje(nebitno za ubacivanje baterije u kučište) i na njih se ne štampa Logo Canon....... ja je imam godinu dana i bolje drži od "originala"
... i tak....

1. Prije svega fotograf treba biti mudar i strpljiv Smile

.. to je za sad to.. moram nekaj spobavljati... pa bum nekaj i pametnog napisal Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 11:23

2 skorpac: a tko je to tebe ljutio danas lol! moja prijateljica također fotograf bi ti rekla nema do nikona pa sad ti vidi. Ja sam se odučio uzet Sony a350 kad skupim pare, za lovu za koju ga mogu dobit ( nabavna ) sa dva objektiva i s obzilor da minoltini ( ako se ne varam ) objektivi mogu na njega onda mi se ništa drugo ne isplati.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 11:35

Meni je fotografija također jedan od hobija, i volim napraviti dobru fotku, kad god se pojavi zanimljiv motov ili prilika za tako nešto.

Pošto to radim za svoj gušt, ne koristim skupocjene aparate, nego Canona iz klase kompakt. Kao što je skopac napisao, Canon pruža odličnu kvalitetu u odnosu na svoju cijenu.

Za rad s digitalcem nije potrebno toliko znanja o fotografiji, kao kod klasičnih aparata. Ali ipak se i tome treba posvetiti, i uložiti malo truda na početku, kako bi uopće upoznali svoj aparat, i iskoristili mogućnosti koje on nudi.

Canon nudi gotove postavke snimanja, za večinu predviđenih situacija (portret, krajolik, plaža, lišće-bogatstvo boja, i t.d., i t.d.)

Na korisniku je samo da na početku isprobava snimanja sa ponuđenim postavkama, i da te postavke kasnije pravilno odabire.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 11:39

ma ne treba se baš previše zamarati markom jer dok se ne dođe do tog stupnja, ionako će trebati zamjeniti aparat. (honda je ipak zakon). to da je u usa najjeftinije to je pravilo. ali nemojmo se oko toga vrtiti jer smo ionako sprašili lovu na motor. naučite nas kako izbjeći osnovne greške
[Vrh] Go down
drabotic
cro chopper forum
cro chopper forum
drabotic


Broj postova : 1040
Godina imam : 41
Prebivalište : Jaska
Vozim : Z 750 S
Na forumu od : 23.07.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 11:51

ja dajem glas za pentax... guza
[Vrh] Go down
http://www.pro-vez.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 12:40

Jedna od najčeščih grešaka je snimanje objekata, kojima je sunce iza leđa. Ako je moguće, treba snimati upravo suprotno, da je izvor svjetlosti iza vaših leđa.

Druga bi bila loša kompozicija kadra, dakle onoga što vidimo na zaslonu aparata.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 13:19

Jako dobra tema, samo sumnjam da će se razina kvalitete fotografije drastićno podignuti na puno viši nivo. Profesionalizam je ipak profesionalizam i tu čovjek ulaže maximun (para i živaca) jer mu je to izvor primanja. Mi ostali koji se bavimo amaterski teško da će mo postići visoku razinu kvalitete slike. Osnovne stvari nije problem naućiti i u tome će nam pomoći članovi-fotografi. Samo te osnove koje naućimo neće nas zadovoljiti i veći dio tih osnova znamo i sami. Zahtjevne stvari će biti malo teže priniti jer svaki fotić je sam za sebe. Nije isto; ISO, otvor blende i brzina zatvarača na Canonu i na Olympusu. Isto je po pitanju brojki ali ne i kvalitete slike. Ja imam Canon G5 već 5 g. i prezadovoljan sam kvalitetom slike kada slikajem u normalnim uvjetima. Ali kad su uvjeti otežani nastaje problem jer za pravu sliku dobiti treba biti maher što je jako teško ako ti nije fotić svaki dan u ruci. Nije lako slikati bike po tmurnom vremenu na malo večoj udaljenosti sa lošim aparatom ili po jakom suncu bez dobrog blica bez obzira gdje je sunce nalazi (naprijed, bočno ili sa strane). Najbolja škola je aparat u bisagu i pucaj u svim mogućim uvjetima mjenjajući parametre aparata. Foto oprema za kvalitetnu sliku zna biti u vrijednosti naših bikeova. Mi ćemo se zadovoljiti i jeftinijima apratima i malo manjom kvalitetom slike koja će ipak za nas biti vrhunska.
Pozorno ću pratiti temu i upijati svaki pametan savjet iskusnih koji ću prenijeti na fotić da vidim rezultat i naravno komentar na isti.
P.S. Da ne spominjem znalce i mahere poznavaoce Photoshopa koji će od loše slike napraviti bolju nego šta mi slikamo, a kakvu sliku tek naprave od svoje koja je profi slikana.
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 13:57

... da baš tako...

.. profići, ametri... svi koriste PS za obradu fotografije. Pogotovo ukoliko se fotka u RAW formatu.
Neovisno da li se radi o Canonu ili Nikonu .. to je uvijek prisutno.. kaj je bolje ... nebitno.... ja ću i sa jednim i sa drugim okinuti dobru fotku... ali to su sad ukusi... a o njima se ne prića....

Uglavnom male su razlike od amaterastva i profića... koja ... novac.. profić živi od fotografije, što ne znaći da neki amateri ima i 10x bolje fotke od njih....

.. profići večinom, usudio bih se reći i uvijek okidaju sa stativa, ne računamo sad svadbe ... mada sam i ja pokoju na stativu odškljocao....

... sad bum pričao o kompaktima...

Znaći za dobru fotku nam je potrebno dosta svijetla, što je svijetla manje, fotografija bude imala više šuma i biti će mutne.

.. Zakaj? ... pa razlog je jer većina ljudi koji koriste kompakte, fotkaju na automatskim postavkama. Aparat sam podešava brzinu zatvaraća, a ista se smanjuje kako je vani ili u prostoriji manje svijetla.

Što nam je zatvarć brži i fotke će biti jasnije.

Znaći treba nam svijetlo.


Druga važna stvar je da znamo fokusirati što želimo!

Kako se to radi?
- gldate na display ili na samom tražilu fotića ono što želite pofotkati...

.. našli ste što želite, tada si sa zoomom približite ili udaljite to što želite..... mada je moj savijet da si samo malo pozumirate, a ako treba, onda se je bolje bribližiti , odnosno fizički udaljiti od onoga što fotkamo.
- sada smo naštelali to kaj želimo... sad bi trebali do pola pritisnuti okidać. Sa time fotić fokusira(izoštruje) našu buduću fotku. Ukoliko fotić nije izoštrio kako smo mi htjeli.. jednostavno pustite okidać i ponovo ga do pola stisnite.

.. sad vam samo preostaje stisnuti okidać do kraja.

.. jedan mali trik..... pokušajte dok stišćete okidać do kraja zaustaviti disanje tako će fotka biti čišća.

Ujedno je pri fotografiranju potrebno da se leđima ili nečim naslonimo na nešto čvrsto kako bi bilio što mirniji, a laktove ili barem jedan lakat pokušati držati uz tjelo . to nam dođe kao neki mali stativ.

.. meni bi bilo puno jednostavnije da me pitate što vam nije jasno.... jer da idem objašnjaviti što i kao.... mogao bih i knjižicu napisati Smile ....


stoga vam dajem jedan link gdje je to sve vrlo lijepo opisano.

http://www.fot-o-grafiti.hr/nauci/

.. ostalo bilo kaj me pitajte....



Ovo dolje je jedan dio moje opreme koji koristim skoro pa svakodnevno Smile ...

osnove fotografiranja Fotoopremali6
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 14:58

skorpac je napisao/la:
Ovo dolje je jedan dio moje opreme koji koristim skoro pa svakodnevno Smile ...
osnove fotografiranja Fotoopremali6


Lol skorpac, evo je moja kvazi oprema:
osnove fotografiranja Canon_ixus85
Ima sasvim ok fotke za 1900kn.
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 15:58

Idemo, pokušat, a da opet ne odem u nepotrebnu širinu.
Pretpostavka nek nam bude bilo kakav fotoaparat, jer ionako je tehnika manje bitna od oka.
Dakle, imate kakav-takav fotoaparat, i pretpostavljam da na njemu nemate mogućnost manualnih postavki (ako tko ima, onda vjerujem da se tim zna i služit, pa neću o tome). Znači ograničimo se na full automatiku.
Što možemo napraviti da na fotka izgleda bolje?
Treba malo početi razmišljati, a ne samo uzest fotoaparat, spustit se u dvorište i u pola 9 navećer slikat motor, naravno sa uključenim blicom na automatiku.

osnove fotografiranja Img90410

Razmišljajte što će bit na fotografiji, jer ako fotkaš motor zar nije glupo da je on u dvorištu? Ljepše će ga bit vidit na cesti ili u nekom urbanom ambijentu, bilo di a ne naljeplenog na zid kuće. Znaći kacigu na glavu, fotić u bisagu (kako kaže Dragger) i vozi se dok ti nešto na zapne za oko.

osnove fotografiranja 73_nor10 Zar ovako nije ljepše za vidit?

E sad druga stvar kad nađeš neku cestu, koja lijepo vijuga, ili odeš na autoput pa imaš samo ravnu crtu od ceste za «kulisu» (iako ne preporučam ni vožnju autoputem, a pogotovo ne zaustavljanje radi fotkanja), ili neki dvorac ili bilo šta, nebo s oblačićima. Nemojte snimat ko da ste ukočeni, malo čučni, lezi na cestu ako treba, tako da iza motora ostane samo nebo, ili se sjedi na pod pa da si u razini s motorom, ispravi volan, a ne da pada od objektiva pa da ga se niti na vidi.

osnove fotografiranja Dsc00010 Mislim da je ovo motor od Gad-a-ST, osim što je pozadina prekonfuzna, kroz nju probija svijetlo koje "odvlaći oko", a volan je okrenut od objektiva, tako da se niti kolo niti far ne vide kako treba. A o skuterima koji su kao naljepljeni na motor da niti ne govorim.

Ako želite dobiti fotografiju na kojoj je pozadina zamućena (popite koje cuga cuga cuga više) zumirajte koliko god vam aparat dozvoljava, a da ne odete u područje digitalnog zuma. Znači koliko ide dok je u rasponu optičkog zuma, a zatim se udaljite toliko da vam vaš motor popuni kadar. E sad tu počinje razmišljanje, dal se treba malo spustit ili dignit, ostaviti malo prostora lijevi ili desno da bi se ono što je iza motora i zbog čega ste baš tu stali bolje vidjelo. I sad kad digneš aparat i sve provjeriš, još jednom kroz aparat chekiraš jeli položaj volana dobar, kako motor izgleda, paziš da ti u trenutku okidanja ne proleti neki «ružni» kombi koji će svojom veličinom ili bojom odvlaćiti pažnju od motiva kojeg snimaš.

osnove fotografiranja Vt75010

Birajte doba dana u kom ćete snimati, o tome ovisi i kvaliteta svijetla, više svijetla će naravno biti u podne, ali tada je ono i najmanje zanimljivo. Zanimljivije je ujutro do 10h ili popodne poslje 4-5h. Pravilo koje kaže da vam sunce dok snimate treba biti iza leđa ima smisla, al kao i svako drugo pravilo ako ga se držiš dosljedno neće se dogoditi ništa «zanimljivo», zato i po tom pitanju treba experimentirati.

I tako dalje i tako bliže, lakše bi bilo kad bi bilo neko konkretno pitanje. Za sada toliko, pa kad se ponovo spojim možda mi opet što «pametno» padne na pamet.

E da i za kraj jedan dobar savjet koji mi je dao jedan frend, samo snimaj, pa ćemo poslje analizirat!

Fotke sam preuzeo sa našeg foruma i sa interneta, isprićavam se što su mi neki poslužili kao "loš" primjer.

sory

Evo i jedan dobar primjer sa foruma

osnove fotografiranja Seosuw10 Ja bi se samo malo više udaljio od motora i spustio malo niže, da i pozadina bude potpuno čista.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 17:31

stain je napisao/la:


osnove fotografiranja 73_nor10 Zar ovako nije ljepše za vidit?

Ako želite dobiti fotografiju na kojoj je pozadina zamućena (popite koje cuga cuga cuga više) zumirajte koliko god vam aparat dozvoljava, a da ne odete u područje digitalnog zuma. Znači koliko ide dok je u rasponu optičkog zuma, a zatim se udaljite toliko da vam vaš motor popuni kadar.

Naravno da je fotografija puno lipša (ako želimo da bude takva), ali ja ne kužim tj. ne mogu dobiti zamućenu fotografiju (takvu dubinsku oštrinu) na način koji si opisao Evil or Very Mad

Dobijem fotografiju kao da sam udaljen 10 metara od motora s tim da sam upotrijebio zum.

Citat skraćen: zumirati max. s optičkim i udaljiti se da motor popuni kadar.
To je za mene isto kao da sam na 10 met. od motora i koristim zum dok motor ne uđe u kadar koliko želim. Ako griješim molim da me ispraviš i pomno objasniš svoj prijedlog kako dobiti zamućenu fitografiju a da mi to možemo izvesti.
Pretpostavljam da postoji caka sa malo lošijim aparatima na auto postavkama, možda je to baš ta!?

Jedini naćin na koji dobijem zamućenu fotografiju (dubinsku oštrinu veću ili manju) a za koji znam da je moguća je otvor blende i udaljenost od predmeta slikavanja.
Daj molim te pojasni navedeno korak po korak?
falalepa


Zadnja promjena: dragger; čet 28 kol 2008, 17:57; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 17:49

Bravo stain, to je ono što sam htio postići ovom temom, bez puno filozofije dobro objašnjeno
btw ona dobra je moja fotka snimljena telefonskim aparatom koji nema baš neku kameru, pazio sam na svitlo, pozadinu i položaj i mislim da mi je donekle uspilo.
zato naglašavam da skupa oprema nije ključ uspjeha nego savjeti koji se ode mogu dobiti
[Vrh] Go down
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 17:53

To zamućivanje se softverski napravi za par minuta. I ta fotka koju komentirate se da dotjerati....

EDIT

Dotjerana fotka by me in 1 minute:

osnove fotografiranja Image110

Original:

osnove fotografiranja 73_nor10


Zadnja promjena: buletov; čet 28 kol 2008, 18:03; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 18:02

buletov je napisao/la:
To zamućivanje se softverski napravi za par minuta.
I ta fotka se da dotjerati....

Nastojmo napraviti dobru fotografiju sa samim aparatom bez ikakvog upljuvka od strane bilo kojeg softvera. Hoćemo izvornu sliku bez ikakvog kloniranja što i jest tema ove rasprave.
Mislim da je i prva slika plod nekog softvera jer koliko ja vidim nije prirodna.
P.S. Daj molim te zamuti pozadinu magnine šedovku da vidimo kako će izgledati. falalepa


Zadnja promjena: dragger; čet 28 kol 2008, 18:07; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 18:06

Pa koncept i sadržaj fotografije je stvar kod koje računalo niti ne pomaže.
Ali finalna produkcija jednog kvalitetno uslikanog kadra je nešto gdje se
sa računalom može jako puno postići da se dobije ono nešto...
[Vrh] Go down
slaboum
man
man
slaboum


Broj postova : 40
Godina imam : 43
Prebivalište : PULA
Vozim : Honda Shadow 750 A.C.E.
Na forumu od : 23.06.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 19:22

mislim da je skorpac negdje dao link gdje se jako lijepo vidi razlika u dubinskoj ostrini i crtez zasto je to tako


...jos jedna stvar...sto kvalitetniju sliku napravite u startu...puno je lakse kasnije(ako je potrebno) obradjivati u PSu

...i jedan mali savjet...ako vam zaista fali ono malo zooma i krenete u digitalni zoom...nemojte...digitalni zoom je samo interpolacija i to najcesce losa...dovoljno je lsikati max optickim zoomom...pa je naknadno uvecavati i crop-ati u PS...vjerujte, on to radi puno bolje od vaseg fotica
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 19:24

buletov je napisao/la:
To zamućivanje se softverski napravi za par minuta. I ta fotka koju komentirate se da dotjerati....

EDIT

Dotjerana fotka by me in 1 minute:

osnove fotografiranja Image110

Original:

osnove fotografiranja 73_nor10

Meni osobno je ovo malo "prenabrijano" malo saturacije, malo kontrasta i puno previše oštrine, naglašavam za moj gušt. Ni original po tom pitanju nije bog zna što, ali nisam ga zbog toga stavio, već zbog kadra i pozadine.
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitimečet 28 kol 2008, 19:34

2 dragger, jesam li negdje vidio da ti koristiš G5? Ako da, na njemu možeš koristiti opciju AV, i pri tome izabrati najveći otvor blende što je 3.0 na tom aparatu u tele izvlaci. Znaći kao što sam i rekao, najviše što možeš zumirat u optićkom zumu, pa odeš toliko daleko koliko treba da ti motor popuni kadar i to je to.

Napravi sliku, pa je stavi tu, na taj će mi naćim biti lakše te ispravit ako bude potrebe.

Što je veći otvor blende (manji broj blende) to je dubinska oštrina manja (veće je zamućenje)
[Vrh] Go down
Sponsored content





osnove fotografiranja Empty
PostajNaslov: Re: osnove fotografiranja   osnove fotografiranja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
osnove fotografiranja
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Foto - Chopper :: foto blic kutak-
Forum(o)Bir: