Početna stranicaPretraľnikKako legalizirati volan/motor 610RegistracijaLogin

 

 Kako legalizirati volan/motor

Go down 
+7
El Nino
..koshchall..
Karlo
Safet(y)
zed12
strelicar
Medevelin
11 posters
Autor/icaPoruka
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 43
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesri 28 oľu 2018, 08:10

Nedavno je na motor "sjeo" novi volan, ape hanger 14". Kako ne želim imati problema sa mogućim "upitima", odlučio sam isti legalizirati i upisati u prometnu. To sam i napravio. A postupak je sljedeći:

Prije svega - sa volanom je poželjno imati bilo kakav atest ili papire u kojima se navodi i Vaš tip volana. Kod mene je bio TUV certifikat, Njemački ili Austrijski, nisam siguran.

korak 1. - na mail nadogradnja@cvh.hr poslati slike montiranog volana (ili što već želite legalizirati) i scan atesta ili papira koje imate.

korak 2. - nakon nekoliko dana (ja sam čekao tjedan dana) nazvati na broj: 01/637-9200 i pitati za g. Tomislava Friganovića. Kad dobjete g. Friganovića, kažete mu da bi atestirali volan, ili šta vas već zanima, te da ste poslali slike i scan papira na mail nadogradnja@cvh.hr. Gospodin potraži mail, te Vam da svoje mišljenje, dali sve izgleda u redu, na što se treba paziti i što se kontroliza prilikom pregleda. Nakon toga upućuje vas da idete na stanicu za tehnički pregled, napraviti pregled. Zamolite ga da se u slučaju bilo kojeg problema (ako ne žele obaviti pregled ili slično) pozovete na njegovo ime.

korak3. - svakako provjerite dali je sve u skladu sa mišljenjem g. Friganovića i ako sve štima (da sajle nisu pre nategnute, da imaju lufta, da se ne "lome" prilikom okretanja volana, ...)

korak 4. - dođete na tehnički pregled ili ih nazovete, te ih pitate ako se potrebno naručiti za pregled vozila u slučaju nadogradnje na istom. U mom slučaju, bio je taj slučaj, dakle naručio sam se za pregled motora sa napomenom "promjena volana na motoru"

korak 5. - doći u zakazano vrijeme u stanicu za tehnički pregled (STP) i obaviti pregled, slikanje, mjerenje i sve potrebno (obavezno im dajte papire koje imate, a tiču se volana ili već što želite legalizirati). Svakako sam se pozvao na g. Friganovića, sa kojim su se iz STP konzultirali. Naravno da će vas djelatnici STP-a "olakšati" za cifru od 425 kn. Mjerenja i sve obavljeno STP šalje u centar za vozila Hrvatske (CVH), uz napomenu da će Vam se isti javiti mail-om, kojeg ste prethodno ostavili djelatnicima STP-a.

korak 6. - nakon što Vam se CVH javi mail-om i napiše da "predmet možete preuzeti u bilo kojoj STP" (u mojem slučaju su se javili za tjedan dana), odete u STP, predočite im mail koji ste dobili od CVH i čekate daljnje upute. U mojem slučaju, bilo je potrebno napraviti novu prometnu (namojte zaboraviti ponijeti i knjižicu vozila ako je imate), u koju se upisao broj atesta kao i nove izmjere (zbog volana, visina i širina motora). To će Vas dodatno "olakšati" za 100 kn, ali time je stvar riješena.

To je to. Uživajte!

mariocerina9@gmail.com likes this post

[Vrh] Go down
strelicar
man
man
strelicar


Broj postova : 259
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb - dubrava
Vozim : yamaha xvs 950
Na forumu od : 07.09.2016

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesri 28 oľu 2018, 14:36

I sad slikicu stavi da vidimo kako sad yamahica izgleda....
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1930
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesri 28 oľu 2018, 16:14

Medevelin je napisao/la:
Jučer izveo ljubimce iz garaže na popodnevnu i večernju vožnjicu. Ukupno stotinjak km, ali čovjeka veseli.

Kako legalizirati volan/motor 9lhdmp

[Vrh] Go down
strelicar
man
man
strelicar


Broj postova : 259
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb - dubrava
Vozim : yamaha xvs 950
Na forumu od : 07.09.2016

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesri 28 oľu 2018, 18:13

dobar
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesri 28 oľu 2018, 22:16

Siguran sam da ce ovo posluziti mnogima koji pokusavaju slicno dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 43
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimečet 29 oľu 2018, 10:20

Na motor je stavljeno još par stvari, tako da prilikom legalizacije i one budu zabilježene. Wink

Kako legalizirati volan/motor Mk98ug

Kako legalizirati volan/motor 2zokzf8
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimečet 29 oľu 2018, 11:00

Super izgleda dobar  , a i super si objasnio. dobar
[Vrh] Go down
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 43
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimepet 30 oľu 2018, 07:33

hvalax
[Vrh] Go down
..koshchall..
man
man



Broj postova : 154
Godina imam : 50
Prebivalište : ZD
Vozim : V-Rod Muscle...
Na forumu od : 09.08.2015

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesub 31 oľu 2018, 19:59

Fino opisano, fino izgleda..

Dakle volan je imao taj neki TUV atest.
I na to sve još dat 500 kn da se legalizira, odnosno da se našarafi atestiran volan...

Jesi li se možda propitao kako bi išlo da si sam smotao/napravio volan.

Taj postupak atesta mi je donekle poznat no nikako da dođem do informacije iz prve ruke dali su tom cijenom obuhvaćene sve izmjene na motoru ili samo po jednoj izmjeni... Recimo da si montirao volan i sissy bar... jel bi to bilo 500 ili 500+500kn ?
[Vrh] Go down
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesub 31 oľu 2018, 20:19

500 kn. Atest se placa bez obzira dali upisujes jednu ili vise stvari, jednakim iznosom.
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1428
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimened 01 tra 2018, 11:09

Jedan od korisnijih postova u zadnje vrijeme foruma. Bravo. dobar4
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimepon 02 tra 2018, 09:49

iagree
Bravo i hvala

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 43
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimepon 02 tra 2018, 11:35

Kao što je El Nino napisao, meni je bila želja upisati volan, ali napravili su atest za cjeli motor, uključujući bisage, sissy bar, engine bar i sve šta je na motoru. Zato sam i morao raditi novu prometnu. Za homemade volan je legalizacija puno teža i to su mi naglasili više puta.
[Vrh] Go down
..koshchall..
man
man



Broj postova : 154
Godina imam : 50
Prebivalište : ZD
Vozim : V-Rod Muscle...
Na forumu od : 09.08.2015

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimepon 02 tra 2018, 14:21

E super, THX na info.

Jesi možda pitao što kada odlučiš vratiti original volan ?
Jel moraš opet cijeli postupak ili samo našarafiš...

mislim da je ovaj postupak čista glupost.

Ok, sam si nešto napravio pa to učvrstio na motor, logično da tu treba nekakav atest izrade, ali ako je tvoj volan imao TUV atest što su ti onda to trebali atestirati ? Eventualno je trebao kao kod normalnog godišnjeg teh. pregleda provjeriti sajle, lokere i slično što inače gledaju.

Ovako ispada da staviš kutiju na motor da treba to legalizirati...
Ubijaju nam gušt prerade....


[Vrh] Go down
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 43
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimeuto 03 tra 2018, 13:46

Glupost ili ne, tako je, kako je. Nitko nikome ne brani da se vozi kako tko hoće, želi ili može, pitanje je samo ako u konačnici imaš sreće, jer je ona jedina koja te dijeli između 525 kn za legalizaciju ili eventualnih N kn za kaznu i prekršajnu prijavu.

Logično mi je da se povratkom original volana ne mora ponovno raditi atest, obzirom da će tada dimenzije vozila biti unutar sada izmjerenih. Ali eto, to je samo moje mišljenje.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimeuto 03 tra 2018, 14:50

Kad jednom staviš ape ne misliš više na original guvernal. dancingbanana
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimeuto 03 tra 2018, 15:49

...da se malo nadovežem na temu....ja sam A-testirao ili homologizirao bočnu tablicu na Fat Boy-u i prošao gotovo isto kako je objašnjeno osim što mi je nosač i tablicu radio Kamba i nisam imao apsolutno nikakav papir osim zahtjeva.
Također je napravljena homologizacije tj. pregledan je cijeli motor i provjereno da li je tablica vidljiva iz svih potrebnih kuteva i da li svjetlo na tablici ima "E" oznaku. Nikakav papir samog nosača nisu tražili i sve je prošlo ok. Dobio potvrdu i u prometnu upisan broj potvrde - bočna tablica legalna Very Happy Very Happy ..
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mariocerina9@gmail.com
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 1
Godina imam : 47
Prebivalište : Split
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 22.06.2022

Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitimesri 22 lip 2022, 11:33

Pozdrav,
Može li se doći do tog certifikata?
Hvala


Medevelin je napisao/la:
Nedavno je na motor "sjeo" novi volan, ape hanger 14". Kako ne želim imati problema sa mogućim "upitima", odlučio sam isti legalizirati i upisati u prometnu. To sam i napravio. A postupak je sljedeći:

Prije svega - sa volanom je poželjno imati bilo kakav atest ili papire u kojima se navodi i Vaš tip volana. Kod mene je bio TUV certifikat, Njemački ili Austrijski, nisam siguran.

korak 1. - na mail nadogradnja@cvh.hr poslati slike montiranog volana (ili što već želite legalizirati) i scan atesta ili papira koje imate.

korak 2. - nakon nekoliko dana (ja sam čekao tjedan dana) nazvati na broj: 01/637-9200 i pitati za g. Tomislava Friganovića. Kad dobjete g. Friganovića, kažete mu da bi atestirali volan, ili šta vas već zanima, te da ste poslali slike i scan papira na mail nadogradnja@cvh.hr. Gospodin potraži mail, te Vam da svoje mišljenje, dali sve izgleda u redu, na što se treba paziti i što se kontroliza prilikom pregleda. Nakon toga upućuje vas da idete na stanicu za tehnički pregled, napraviti pregled. Zamolite ga da se u slučaju bilo kojeg problema (ako ne žele obaviti pregled ili slično) pozovete na njegovo ime.

korak3. - svakako provjerite dali je sve u skladu sa mišljenjem g. Friganovića i ako sve štima (da sajle nisu pre nategnute, da imaju lufta, da se ne "lome" prilikom okretanja volana, ...)

korak 4. - dođete na tehnički pregled ili ih nazovete, te ih pitate ako se potrebno naručiti za pregled vozila u slučaju nadogradnje na istom. U mom slučaju, bio je taj slučaj, dakle naručio sam se za pregled motora sa napomenom "promjena volana na motoru"

korak 5. - doći u zakazano vrijeme u stanicu za tehnički pregled (STP) i obaviti pregled, slikanje, mjerenje i sve potrebno (obavezno im dajte papire koje imate, a tiču se volana ili već što želite legalizirati). Svakako sam se pozvao na g. Friganovića, sa kojim su se iz STP konzultirali. Naravno da će vas djelatnici STP-a "olakšati" za cifru od 425 kn. Mjerenja i sve obavljeno STP šalje u centar za vozila Hrvatske (CVH), uz napomenu da će Vam se isti javiti mail-om, kojeg ste prethodno ostavili djelatnicima STP-a.

korak 6. - nakon što Vam se CVH javi mail-om i napiše da "predmet možete preuzeti u bilo kojoj STP" (u mojem slučaju su se javili za tjedan dana), odete u STP, predočite im mail koji ste dobili od CVH i čekate daljnje upute. U mojem slučaju, bilo je potrebno napraviti novu prometnu (namojte zaboraviti ponijeti i knjižicu vozila ako je imate), u koju se upisao broj atesta kao i nove izmjere (zbog volana, visina i širina motora). To će Vas dodatno "olakšati" za 100 kn, ali time je stvar riješena.

To je to. Uživajte!  
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako legalizirati volan/motor Empty
PostajNaslov: Re: Kako legalizirati volan/motor   Kako legalizirati volan/motor Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako legalizirati volan/motor
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Novi volan za Shadow VT600
» Info volan
» Prominija sam volan..jeeeee
» Provlacenje sajli i elektronike kroz volan
» provlacenje struje kroz volan Dragstar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: