Početna stranicaPretraľnikuvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi 610RegistracijaLogin

 

 Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
dead27brain
man
man
dead27brain


Broj postova : 126
Godina imam : 36
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV250 Aquila
Na forumu od : 16.03.2014

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimečet 26 svi 2016, 13:14

Pozdrav svima
Zanima me da li je netko nedavno naručivao dijelove iz vana, kao npr HyosungSuorce ili bilo koja druga stranica izvan EU. Koliko ja znam od 01.03.2016. naša draga pošta je uvela nove troškove na pakete koji se carine. Za primjer uzimam svoju narudžbu e-cigare, uz naplatu PDV-a uveli su nove troškove što naplaćuju dostavu paketa sa carine do adrese kupca po težini paketa (ako sam dobro shvatio). Meni je iznos bio oko 400kn, znači PDV mi je naplaćen oko 100kn, a ostali troškovi 70-75kn na paket od 400-500g težine.
Evo i cjenika u ovom linku:

http://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/Cjenici/2016/Izvadak_medunarodni_promet_20160301.pdf

I uz to vjerojatno svi znate da sad naplaćuju i preuzimanje vanjskih pošiljka 5kn.
Slobodno dodajte ako sam nešto zaboravio.
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimečet 26 svi 2016, 13:51

...4,5 Kn (a ne 5 ali to nije bitno)...
U biti, pogotovo meni, za u Rijeku, samo su dramatično usporili postupak (Carina za poštanske pakete je samo u Zg - a imali smo je u Ri)...
Sebi gomilaju pošiljke u skladištu, a meni poruka kasni više od 10 dana...

Do sad sam dobivao telegram od poštanskog skladišta u Ri, tamo bi donesao presliku narudžbe poslane "Hyosungsource-u" i presliku iznosa koji je prošao kroz Paypal... došao bi u poštu u Ri, otišao sa papirima u prostoriju gdje su bili carinski službenici, odvalili bi mi iznos, otišao u prizemlje (na šalter pošte) uplatiti, sa potvrdom o plaćenom iznosu se vratio na kat i preuzeo pošiljku...
Sad mi ne dođe telegram iz Ri, nego Zagreba, pa (iako se moze poslati preslike e-mailom) treba dočekati vrijeme, kad će mi oni poslati rješenje o iznosu za uplatu, pa kad uplatim, ponovo čekam kad će obraditi, te poslati u Ri, i dok ovi u Ri pošalju obavijest da mi je stigao paket... ma kažem, više od 10 radnih dana razlike (financijski je "tu negdje")...
Uopće nemamo centralizaciju u državi, sačuvaj Bože! Shocked
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimečet 26 svi 2016, 14:37

Meni odvalili skoro 200kn za lanac od 28€. sex
To oni onako odoka. Možeš se ti žalit, ali onda roba stoji stoji kod njih dok se slučaj ne riješi (možda i godinama) i plaćaš ležarinu.
Inače, od Koreje do HR lanac putuje 3 dana, ond ase u ZG kiseli 8 dana na carini. sumrak mozga koma
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimečet 26 svi 2016, 17:44

Ja sam početkom Svibnja iz koreje naručio stator alternatora (500 kn + 100 kn dostava) i ništa više mi nisu naplatili.Došlo je redovitom poštom u roku 12 dana.
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimečet 26 svi 2016, 18:50

Ove sitne stvari kao lanac, pakne, možda i diskovi, se daju nabaviti kod auto kreše, ne čeka se, a cijena
je slična ili čak i manja.
Znam da sam bobinu za svojega kod kreše platio 75kn(po uzorku), a u korei je oko 100kn bez poštarine.
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimepet 27 svi 2016, 19:44

Kod nas se mogu nabaviti neki dijelovi,a po neke se može i u slo (Rače ili Ptuj) ako je netko blizu slovenije,inače iz koreje sam naručivao dva puta i običnom (sporom) dostavom i nisam ništa plačao dodatno.
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimesub 28 svi 2016, 17:30

To samo dokazuje da nema pravila. I ja sam nekad prošao lišo, a nekad platio više nego treba. Totalni kažin.
[Vrh] Go down
dead27brain
man
man
dead27brain


Broj postova : 126
Godina imam : 36
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV250 Aquila
Na forumu od : 16.03.2014

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimesri 01 lip 2016, 10:24

To da li ce se cariniti ili ne nema neka pravila, recimo frend i ja smo identican paket iz kine bili narucivali, isti dan je poslano i isto dan su bili nasi paketi u Hrv, njegov je odmah isao na adresu, dok je moj zavrsio na carini. Tako da ocito bezveze biraju pakete za pregled koje ce cariniti.
[Vrh] Go down
dead27brain
man
man
dead27brain


Broj postova : 126
Godina imam : 36
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV250 Aquila
Na forumu od : 16.03.2014

uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitimened 18 ruj 2016, 18:14

Da li je tko naručivao dijelove nakon ovog novog cjenika? Zanima me da li se jos uvijek isplati kupovati preko te stranice, ako ne moram provjeriti kako to u Sloveniji ide jer imam rodbinu tamo pa da na njihovu adresu ide.
Sad sam pokusavao naci neku stranicu koju da se nalazi u EU, ali nisam uspio naci.
[Vrh] Go down
Sponsored content





uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi   uvoz - Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvoz dijelova - Carina i ostali troškovi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Carina
» CARINA
» gume i carina
» uvoz iz it
» Uvoz oldtimera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: