Početna stranicaPretraľnikKymco venox - iskustva 610RegistracijaLogin

 

 Kymco venox - iskustva

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitimened 15 svi 2016, 23:44

Brat mi planira kupiti venoxa, pa me zanimaju iskustva s tim motorom.
Uglavnom sam čitao da su svi zadovoljni agregatom, jedino sam pročitao da
su neki imali problema s trećom brzinom, ali nije bilo opisano kakvi su to problemi.
Zanimala bi me prosječna potrošnja na 100km i jel postoje neke malo drugačije dimenzije guma
koje se mogu staviti, a da su jeftinije od originalnih.
Kako se ponaša u gradskoj vožnji s obzirom na međuosovinski razmak i masu?
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1131
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitimepon 16 svi 2016, 09:59

Hyosung je napisao/la:
Brat mi planira kupiti venoxa, pa me zanimaju iskustva s tim motorom.
Uglavnom sam čitao da su svi zadovoljni agregatom, jedino sam pročitao da
su neki imali problema s trećom brzinom, ali nije bilo opisano kakvi su to problemi.
Zanimala bi me prosječna potrošnja na 100km i jel postoje neke malo drugačije dimenzije guma
koje se mogu staviti, a da su jeftinije od originalnih.
Kako se ponaša u gradskoj vožnji s obzirom na međuosovinski razmak i masu?

Sva iskustva koja imam s Venoxom su pozitivna.
Problem treće brzine je taj da se vilica svine i ne drži šajbu... dolazi do iskakanja brzine - više na ovoj temi: https://cro-chopper.forumcroatian.com/t16310-venox-servis-treae-brzine?highlight=venox
Dijelovi se jeftini, ali problem je da se cijela mašina mora skinuti, cca 10-15 radnih sati na servisu...ovisno o serviseru - radni sat može iznositi 100 kn

Potrošnja od 3,5-4,5 L/100 km
Maks brzina do 140 km/h - ja ga vozim 90-110 km/h i to mu je idealna radna brzina

Mijenjanje dimenzija guma ne bi preporučio. Prednja i stražnja guma cca 2500 kn i miran 4-5 godina...a i tehnički pregled je postrožen i mogu te zafrkavati radi dimenzije koja nije u prometnoj ...a uštedio si kojim 100-200 kuna  Wink
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitimepon 16 svi 2016, 10:14

Opcenito su gume za cruisere skupe dosta.

Potpisujem sve kaj Tommy kaze...meni je potrosnja cak znala bit ispod 3 lagane voznje, a stvarno super ide za 250ccm.

Medjuosovinski razmak je stvar navike. Naravno da ne moze biti okretan kao nakedi ili tako nesto, ali kilometrima se naviknes naravno.
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitimepon 16 svi 2016, 18:57

Hvala na odgovorima.

Čitao sam u motopulsu usporedni test keeway-a 250, jin luna 250, aquile 250 i venoxa, i kod potrošnje su kod venoxa napisali da im je
trošio 7l, što se meni učinilo puno previše, 4,5-5 mi je realnije.
A ova potencijalni kvar treće brzine mislim da bi mogao i sam u garaži rješit, ako dođe do toga, ipak je to više manje "klasičan" motor.
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitimepon 16 svi 2016, 21:04

taj test s potrošnjom su svi čitali...da troši 7 litara je smijeh

Kao što ti je tommy napisao, 3.5-4.5 je potrošnja

Meni je znao ispod 3, ali i 6 ali 6 litara je bilo uz divljanje, struganje svim živim i neživim po zavojima i konstantno blizu blokade.

Jednom kad smo išli na dalmatinu, išli smo virago 250m jinlun 250, aquila 250 i dva venoxa. Jedino je virago potrošio 2 dcl manje od mene.

Venox jako dobro ide u višim okretajima, a na niskima je isti vrag ko i ovi kaj se manje vrte, vjerojatno nešto manje momenta na niskim okretajima od npr. jednog viraga.
Ali puuuno veći, teži i ozbiljniji motor i da kupujem tako nešto sigurno bih opet venoxa uzeo.
Rekao bih da ide bolje od ovog gt250 al nemrem reć 100%.....a teži 50 kila
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitimepon 16 svi 2016, 21:17

Imao i ja svojevremeno Venoxa. Moj je bio prvi prodan u HR.
Vozio sam ga 4 godine bez ijednog problema. Potrošnja 3.5-4 litre u umjerenoj vožnji.
Sve u svemu ostao mi je u lijepoj uspomeni kao kvalitetan motor u svojoj klasi, a još i dan danas uredno vozi po Grobniku. Znam još 3 vlasnika Venoxa i nisam čuo da se netko nešto posebno žalio.
Sve u svemu, ako je motor usčuvan i redovno servisiran, svakako preporuka za kupovinu.
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitimesri 08 lip 2016, 18:35

Venox ipak nije bio krajnji izbor.
Buraz si je kupio Hyosunga gt 250 efi, 2009 s 4600km.
Za sad nikakvih primjedbi, malo radi usporedbe na startu mi uvijek pobjegne (ja sam na hyo gt250 sa frgazerima).
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kymco venox - iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Kymco venox - iskustva   Kymco venox - iskustva Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kymco venox - iskustva
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kymco Venox 250
» kymco venox 250
» Kymco venox 250
» Kymco Venox My Way...
» Kymco venox

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Moj prvi chopper-
Forum(o)Bir: