Početna stranicaPretraľnikHyosung 250 EFI iskustva i problemi? 610RegistracijaLogin

 

 Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?

Go down 
+2
Hyosung
frutkejk
6 posters
Autor/icaPoruka
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimesri 27 sij 2016, 17:06

Ima dosta tema o hyosungicima al me zanimaju informacije od vlasnika 250ccm sa elektonskim ubrizgavanjem

Problemi koji su se javljali i kakve su masine generalno?
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimesri 27 sij 2016, 18:09

Nemam iskustva s efi-jima, ali sam imao dilemu na početku prošle sezone, efi ili frgazer...(Hyosung kao firma mi je bio uvjet...)
Efi: manja potrošnja, bolji odaziv na gas,može sve biti dobro, ali ako ode nešto na krivo, ja ga mogu samo gledat kako ne radi
frgazeri: veća potrošnja, nije odaziv na gas kao kod efi-a , njagore što se može dogoditi da frgazere treba poštelat,
Ubiti, prevagnula mi je odluka na frgazere isključivo zbog jednog "ali", tj. sve može raditi kako treba xy kilometara, ali i ne mora..
Nedostajalo mi je hrabrosti za efi-a Embarassed
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimesri 27 sij 2016, 19:04

Zato sam si i ja vagao to, ali mozda uzmem neki efi pa da vidim jel ima previse negativnih iskustava s njima Very Happy

Ak prodajes na karb javi se :P
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimesri 27 sij 2016, 19:37

Nije na prodaju, guštat sam tek počeo biker2
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimečet 28 sij 2016, 19:57

Efi model sam kupio novi u Euorentu,pa mogu iznijeti svoja iskustva s agilom.Model 2009 god a kupljen u 1. mjesecu 2010 god.Za 5 god. napravio sam 30 000 km,a največe probleme sam imao nakon dvije god.kad nije htio upaliti nakon zimskih mjeseci.Upalio je nakon 20 verglanja.To se ponovilo i slijedeče godine,ali tada sam već to i očekivao.U trečoj godini korištenja,u ljetnoj vručini,nije htio paliti od prve ako je bio još vruč tj.ako nije radio 5-10 min.Upalio je od drugog ili trečeg verglanja i to traje još i danas.Prošle god.(2015)nakon jednog brzog zaustavljanja i šaltanja u niže brzine počela mi je svijetliti zelena lampica u vožnji ali samo u drugoj brzini,ona inače svijetli samo u leru.Otišao je senzor lera i naručio sam novog iz Koreje(150 kn + 50 kn dostava).Potrošnja kod žešče vožnje do 3,7 lit.,a kod lagane vožnje oko 3,3 lit.Poslije prvog servisa u ovlaštenom,slijedeče servise sam radim po uputstvu.Prije dva dana stavim aku i upali od prve bez imalo verglanja tako da mislim da više neču imati problem sa paljenjem poslije zime. Motor inače fino radi poslije minutu zagrijavanja lijepo potegne na cesti(u okviru klase 250 ccm).Ja sam doma na brdovitom terenu ali sve prolazim bez brige u drugoj brzini,a to znači da je dosta jaki motor.
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimepet 29 sij 2016, 09:23

I ja imam sličan problem s paljenjem. Ustvari najgore je 15-tak min. nakon gašenja, npr. kad ga parkiraš i ideš po špežu. Nakon toga treba dugo verglat da upali. Nedavno su mi zbog slabog (?) akua progorile ili se navlažile svjećice. Možda treba stavit malo jači aku od onog nominalnog.
Inače meni se FI lampica pali u prvoj, čim mali taknem mjenjač se ugasi. To bi trebao biti problem u GP switchu.
[Vrh] Go down
mosor
man
man



Broj postova : 45
Godina imam : 43
Prebivalište : Tugare
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 04.02.2013

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimepet 29 sij 2016, 15:14

Imam identičan problem paljenja nakon što je motor ugrijan. Prošlo ljeto mi se dva puta ugasio (ugušio) za vrijeme velike vrućine tijekom sporog provlačenja kroz kolonu. Nakon 10-minutnog hlađena upalio normalno Na netu sam našao da je problem vjerovatno curenje iskre preko gumene kapice od svječice, jer se navodno vodljivost preko nečistoća na toj kapici povećava sa temperaturom.

Inače, trenutno mi je u kvaru motorić ler gasa, pa mi u leru vrti dosta visoke okretaje.

Ja sam nažalost imao više problemčića od prosjeka vlasnika Aquile 250
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimepet 29 sij 2016, 17:34

Provjeri ispravnost reglera. Meni je bio krepao regler pa je visokim okretajima kompenzirao nedovoljno punjenje.
[Vrh] Go down
macmrlec
man
man
macmrlec


Broj postova : 17
Godina imam : 46
Prebivalište : Donji Vidovec, Međimurje
Vozim : Aquila GV 650 SE Limited Edition
Na forumu od : 14.10.2015

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 22:27

Ja vozio Aquilu 250 EFI i isto se znalo desiti da ne upali od prve nakon duge vožnje. Ali nakon 5-6 verglanja uvijek upalila
I malo je znalo zezati stavljanje u ler.
Ali kad se čovjek na to navikne, ok.
Ostalo apsolutno nikakvih problema
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitimesri 03 vel 2016, 08:42

Kupio sam na kraju na karburator Very Happy

Ali dosta tih problema je nevezano s ubrizgavanjem goriva pa je dobro znati sve
Hvala
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?   Hyosung 250 EFI iskustva i problemi? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hyosung 250 EFI iskustva i problemi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem
» Problemi sa elektrostarterom
» problemi na Venox-u
» u svedskoj problemi ...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: