Početna stranicaPretraľnikHyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem

Go down 
+4
custom rider
zeleni zub
merla
dead27brain
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
dead27brain
man
man
dead27brain


Broj postova : 126
Godina imam : 36
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV250 Aquila
Na forumu od : 16.03.2014

Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem   Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Icon_minitimečet 03 stu 2016, 00:35

Hyosung je napisao/la:
Ja sam na svom Hyo-u sinkronizirao karburatore, pa cu ti probat opisat što sam radio. Mašine su iste na aquili i gt-u.
Prije nego što skineš rezervar zagrij cijeli motor, ja sam tako napravio jer sam pročitao da se sinkronizacija radi na toplim mašinama.
Ja sam prvo kupio dva vakummetra preko e-bay-a, ali to nije bilo upotrebljivo jer su kazaljke nekontrolirano luaple po cijeloj skali (vrlo vjerojatno jer crijevo od usisa do vakummetra nije bilo pneumatsko, pa se deformiralo pri potlaku). Nisam tražio pneumatsko crijevo, nego sam gumio 5 metara običnog prozirnog crijeva, kolko se sjećam promjera 5mm. To crijevo oblikuješ oko neke letve u obliku slova U i krajeve spojiš svaki na jednu prirubnicu. Prije nego što to spojiš u crijevo treba natočiti tekućinu, ja sam radio s antifrizom jer  sam pročitao da je nabolji za to. Toga se ne stavi puno da ga motor ne bi povukao u sebe. Premda se makne rezervar treba smislit neku bocu s crijevom u kojoj će biti benzin da možeš upaliti motor, jer mora raditi za vrijeme sinkronizacije. Kada ga upališ stupci vjerojatno neće biti ravnomjerni, pa moraš poštelat potlak na šarafić koji se nalazi između dva karburatora (dosta je mali i malo teže dostupan, samo s lijeve strane motora) i sad njega vrtiš dok ne dobiš da su stupci približno jednaki(teško je dobiti idealnu situaciju).

A zašto misliš da trebaš sinkronizirat karburatore? Jel gubiš sangu na malim okretajima? Ako ti motor linearno ubrzava onda nemoj to dirat.

Zrak ti se štela na dva šarafića s desne strane karburatora koji se nalaze ispod crnih poklopaca.

video sinkronizacije
https://www.youtube.com/watch?v=j4Wdhgw2GVA

U cijev ( s tim da ti ne treba toliko visoki stupac)
https://www.youtube.com/watch?v=0nKaGEMLZjs

Hvala na opisu i linkovima, ovaj prvi sam vec prije gledao.
Htio bi vidjeti da li su ok sinkronizirani, vec kad se budem s tim zabavljao. A kako se ne kuzim pretjerano u sve to onda nagadam i skupljam informacije.
Kad ga upalim ne smijem mu dati previse coka ili mi se znalo desiti da sam zurio pa kad sam krenuo odmah s motorom nije bas u pocetku primao kako treba gas dok se nebi motor kako treba zagrijao, ima li to kakve veze na mjesavinu zraka i goriva na karburatoru?
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1428
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem   Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Icon_minitimečet 03 stu 2016, 07:15

Samo mali ispravak ako ces raditi sinhronizaciju na nacin crijeva i tekucine...stavi dvotaktol,a ne antifriz jer je sigurnije za masinu ako uvuce malo ulja u odnosu na antifriz...
[Vrh] Go down
dead27brain
man
man
dead27brain


Broj postova : 126
Godina imam : 36
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV250 Aquila
Na forumu od : 16.03.2014

Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem   Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Icon_minitimečet 03 stu 2016, 08:49

Acyd je napisao/la:
Samo mali ispravak ako ces raditi sinhronizaciju na nacin crijeva i tekucine...stavi dvotaktol,a ne antifriz jer je sigurnije za masinu ako uvuce malo ulja u odnosu na antifriz...

Ok, hvala.
Cak sam mislio napraviti kao na prvom videu, s dve boce, ali vidjeti cu jos sve.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem   Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hyosung Aquila GV250 (2002) - Problemi s paljenjem
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» P: Hyosung Aguila GV250 2002.
» Moj Hyosung Aquila GV250 EFI
» Hyosung Aquila GV250
» Hyosung Aquila GV250
» Hyosung Aquila GV250 ,prearada

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: