Početna stranicaPretraľnikVulcan 900   struja 610RegistracijaLogin

 

 Vulcan 900 struja

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Zephyr
man
man
Zephyr


Broj postova : 53
Godina imam : 34
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VulcaN 900 Classic
Na forumu od : 26.08.2015

Vulcan 900   struja Empty
PostajNaslov: Vulcan 900 struja   Vulcan 900   struja Icon_minitimened 30 kol 2015, 09:27

Dakle ovako,
kupio sam (jučer) motocikl koji je bio osuđen na hibernaciju i u svojih 8 godina starosti  napravio skoro pa toliko kilometara...  Shocked
Naravno odmah sam ga zajahao ( sex ) sve je radilo kako treba i počeo se vozikati gradom... ( iz Zagreba sam)  biker2
Nakon pranja, tankanja i pumpanja guma, napravio sam 50km vozeći se od birtije do birtije pokazujući svoju novu pilu frendovima...  chopper
Baš kada sam se spremao sparkirati pilu u garažu ( poslije zadnje kave ) neugodno sam se iznenadio kad sam gurnuo ključ u kontakt bravu....
MRAK...  scratch  Lampice ne svijetle, kao da struje na motoru uopće nema, nije stajao duže od 15min nakon zadnjeg paljenja ( kratka kava )...
Ajde dobro, ne budi lijen, probao sam na guranje upaliti u drugoj brzini misleći da je riječ o praznom akumulatoru...
Nakon preko nekoliko junačkih pokušaja sve što sam dobio bilo je nekoliko opakih proklizavanja uz pratečih par verglanja ali nije upalio...  Crying or Very sad
Ranjen fizički i povrijeđenog duha okrećem broj telefona i zovem frenda s autom i klemama...
Spojili kleme, odmah sam dobio struju lampice svijetle ( doduše tek nakon spajanja dvostrukih klema, jer kod spajanja samo jednih lampice su svijetlile, ali nedovoljno jako ) KRS BRUM DRRR i motor upalio i radi...
Mislio sam da je problem riješen i da se vozim kući pjevajući... no kod skidanja klema s akumulatora motora, motor počinje nemirno raditi, lampice počinju žmirkati ilitiga svijetliti jače pa slabije i motor se gasi... ponovno na okret ključa ne daje signale baš nikakve ( lampice ne svijetle ) ...
Skidam akumulator nosim ga frendu na stroj, pokazujem 13v  Shocked  Koji kurac - izraz lica  confused
nakon oluje mozgova dolazimo do sljedečih zaključaka...

Aku ima struju ali je možda sjeban od stajanja ili čelije su sjeb... ( napomena nije original prvi aku na motoru )
ili je struja od akumulatora do (drugih bitnih dijelova) u prekidu tj. kratkom spoju pa mi pojede struju
ili ne znam ni sam POMAGAJTE

O kvaru reglera i alternatora ne želim ni pomisliti....
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Vulcan 900   struja Empty
PostajNaslov: Re: Vulcan 900 struja   Vulcan 900   struja Icon_minitimened 30 kol 2015, 11:20

Regler nije neki veliki kvar. To je potrošni materijal. Probaj ga upalit na način na koji si već uspio, dođi do nekog zida, upali kratko svjetlo i malo turiraj gas. Ako se intenzitet svjetla mijenja, onda je najvjerovatnije regler. I ako se aku prazni u toku rada motora tj. ako ne puni kako treba.
Mogli bi bit i namotaji na generatoru/alternatoru, to se može čak i reparirati.
[Vrh] Go down
Zephyr
man
man
Zephyr


Broj postova : 53
Godina imam : 34
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VulcaN 900 Classic
Na forumu od : 26.08.2015

Vulcan 900   struja Empty
PostajNaslov: Re: Vulcan 900 struja   Vulcan 900   struja Icon_minitimened 30 kol 2015, 22:46

Kupljen novi akumulator, promijenjeni svi osigurači... i naravno sve radi ! dancingbanana

hvalax
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Vulcan 900   struja Empty
PostajNaslov: Re: Vulcan 900 struja   Vulcan 900   struja Icon_minitimened 30 kol 2015, 23:38

Nije da te plašim, ali od stroja koji nije vožen 8 godina možeš očekivat svakakvih sranja.

Nadaj se da je to sve. Zapravo - želim ti da je to sve.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Gost
Gost




Vulcan 900   struja Empty
PostajNaslov: Re: Vulcan 900 struja   Vulcan 900   struja Icon_minitimepon 31 kol 2015, 10:39

SAD SU NA REDU DIHTUNGI I SEMERINZI dobar3
[Vrh] Go down
barny
man
man
barny


Broj postova : 157
Godina imam : 60
Prebivalište : zgb
Vozim : bolt
Na forumu od : 21.07.2009

Vulcan 900   struja Empty
PostajNaslov: Re: Vulcan 900 struja   Vulcan 900   struja Icon_minitimepon 31 kol 2015, 12:08

ma vožen je al rekreativno
cca 1000km godišnje
sad bi bio dobar jedan servis i nove gume
i onda opleti tj isplaniraj dobar put i uživaj
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vulcan 900   struja Empty
PostajNaslov: Re: Vulcan 900 struja   Vulcan 900   struja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vulcan 900 struja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Provlacenje sajli i elektronike kroz volan
» Spyder struja problemi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: