Početna stranicaPretraľnikHyosung aquila i error c31 610RegistracijaLogin

 

 Hyosung aquila i error c31

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimečet 06 kol 2015, 20:53

Nedavno mi počelo nešto smrdit po paljevini. Dignem sic i vidim izgoren konektor, žice rastaljene, sve crno i spaljeno, a ispod prolazi cijev od goriva. What a Face
Autoelektričar kaže da su to žice koje vode izmjeničnu struju iz generatora, pa nije stavio konektor jer kaže da bi se to vremenom ponovilo, nego ih je čvrsto zalemio.

E, sad! Nakon toga počela mi se povremeno palit FI lampica i signalizirat error C31 što će reć: Gear position switch (GP switch) It judges from gear position voltage, engine speed and throttle position by ECU, when 0.15 V < Gear position voltage < 3.93V for more 2 sec.. If gear position voltage get out of the above voltage, C31 is indicated.
Gear position switch, wiring / coupler connection, gearshift cam
etc.

Ne znam ima li ovaj nagoreni dio veze s time, ili mi je opet popustio indikator lera koji sam stezao prije ljeta? scratch

Ugl. glavno pitanje je jeli ovaj problem urgentan i može li prouzročiti daljnja oštećenja. Nemam baš vremena odlazit u KP na servis.
Hvala
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimepet 07 kol 2015, 10:04

motor na njuškalo i evo novog forumaša sex
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimepet 07 kol 2015, 14:22

..teško je napamet govoriti, no., rastaljena izolacija žice i konektor mogu biti posljedica lošeg kontakta u konektoru što izaziva iskrenje među kontaktima a posljedica je zagrijavanje vodiča i konektora i na kraju taljenje., premošćivanjem konektora odnosno direktim lemljenjem žica si riješio problem ukoliko je on bio samo u lošem spoju konektora!...
..e sad, predpostavimo da je do toga a ne do nekog kratkog spoja na potezu od dinama do alternatora... obzirom da ti je došlo do iskrenja koje je vjerojatno trajalo neko vrijeme postoji mogućnost da je malo oštećena elektronika u regleru odnosno kakva dioda, otpor, regulator napona,...
..bilo bi dobro da provijeriš napon i struju punjenja akua dali su u granicama propisanog.... postoji mogućnost da je usljed prvobitnog kvara trajno oštećen i koji od senzora koji šalju podatke EFI-u..
.. bilo bi dobro da provjeriš sve konektore koji vode prema EFI-u i po potrebi ih našpricaš kontakt sprejom ili wd-om..
..više od ovog ti nemogu pomoći...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimepet 07 kol 2015, 19:55

Majstor kaže da su provjerili sve spojeve i žice. Mene je i ranije zezao indikator lera, pa sam ga učvršćivao.
Regler je ganc nov, promijenjen proljetos.
Primjećujem da se greška pali samo kad ga ugasim dok je u brzini, ako ga ugasim u leru, ne javlja ništa. I zna se palit u vožnji prilikom šaltanja.
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimesub 08 kol 2015, 21:25

tekući problem je napisao/la:
motor na njuškalo i evo novog forumaša sex
a ludnica nemoj me nemoj me nemoj me
[Vrh] Go down
ivas
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 4
Godina imam : 41
Prebivalište : novska
Vozim : hyosung aquila 250 fi
Na forumu od : 24.04.2014

Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimened 06 ruj 2015, 12:28

zeleni zub je napisao/la:
Majstor kaže da su provjerili sve spojeve i žice. Mene je i ranije zezao indikator lera, pa sam ga učvršćivao.
Regler je ganc nov, promijenjen proljetos.
Primjećujem da se greška pali samo kad ga ugasim dok je u brzini, ako ga ugasim u leru, ne javlja ništa. I zna se palit u vožnji prilikom šaltanja.
pozdrav, imam aquilu 250 fi 2008, god i kada mi se motor jako zagrije izgubim indikaciju ler pozicije tj, ona zelena lampica ne svijetli iako je motor u leru, pošto vidim da si radio oko toga da li bi mi mogao reći gdje se taj indikator nalazi i da li znaš možda što bi mogao biti problem kod mene, hvala unaprijed!
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimened 06 ruj 2015, 16:15

ja sam ovih dana riješavao te stvari i gledao indikator lera i indikator bočne nogare. Indikator lera (zelena lampica svijetli)nalazi se ispod prvog lančanika,drže ga dva vijka s imbus glavama,njega uključuje jedna kuglica koja viri iz getribe,od njega idu dvije žice prema instalaciji i imaju stopicu tako da ih možeš otkopčati.Ako ga hočeš uzeti s motora moraš ispustiti ulje. Indikator bočne nogare nalazi se kod nogare i dvije žica idu prema volanu i moraš skinuti rezervoar ako ih hočeš otkopčati na stopicama,ili možda rezervoar malo pomaknuti prema otraga tako da dođeš do spojeva.Te indikatore bi trebao ispitati električar i ako je koji u kvaru zamijeniti ga. Ja sam dogovorio pregled kod moto servisa i onda sve složim i kvar nestane sam od sebe.Sumnjam da je u kvaru indikator kod bočne nogare,pa ga više neču parkirati na bok nego na centralni nogar.Danas kod vožnje ne svijetli ni jedna lampica,ni zelena ni crvena.

[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitimened 06 ruj 2015, 16:39

Ima jedan mali hepek ispod sica, crni cca 2x3cm debljine 4mm. Meni ide smeđa i plava žica, moguće da su kod tebe druge boje. Taj spoj probaj ispitat, stegnut, očistit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hyosung aquila i error c31 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung aquila i error c31   Hyosung aquila i error c31 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hyosung aquila i error c31
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hyosung GV 250 Aquila
» hyosung aquila gv 250 efi
» Hyosung aquila 250
» Hyosung GV 250 Aquila
» Hyosung aquila 650

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: