Početna stranicaPretraľnikDragstar 650 - Vibracije 610RegistracijaLogin

 

 Dragstar 650 - Vibracije

Go down 
+4
magna
HP_fan
Vilko
bpranjic
8 posters
Autor/icaPoruka
bpranjic
man
man
bpranjic


Broj postova : 17
Godina imam : 40
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : Suzuki Intruder M800
Na forumu od : 22.04.2014

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimeuto 12 svi 2015, 15:33

Pozdrav,

motor prije nekih par mjeseci počeo, pri brzini većoj od 80 km/h, proizvoditi jače vibracije, odnosno trese se.

Motor je '99, sa nekih cca 13000.
Prije koji dan zamijenjeno ulje i usine grane.
Gume su kupljene nove prošle godine (i napravljeno cca 8000 sa njima).

Svaki savjet je dobrodošao.

Unaprijed hvala,
Brane
[Vrh] Go down
Vilko
cro chopper forum
cro chopper forum
Vilko


Broj postova : 2331
Godina imam : 51
Prebivalište : Podvinje
Vozim : Yamaha Dragstar 650,1100, XJR 1300,Night Rod spec.
Na forumu od : 08.10.2008

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 14:33

pogledaj žbice na tockovima.Možda su se popustile.
[Vrh] Go down
HP_fan
man
man
HP_fan


Broj postova : 346
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : K 1600 GT
Na forumu od : 02.04.2010

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 16:06

Pregledaj vide koje mašinu drže za ram.
Možda treba sinhronizirati karburatore.
Možda si na nekoj benzinskoj stavio lošiji benz.

Si primjetio vibracije u svakoj brzini na određenim okretajima, ili je nebitno da li si u trećoj, četvrtoj ili petoj, pa počne tresti na 80??

Ja sam u prvoj na 20, drugoj na 40, trećoj na 60, četvrtoj na 80 i u petoj na 100 km/h imao užasne vibracije, nakon štelanja ventila i sinhroniziranja karbosa, vibracije su pale na minimum. U biti još se osjeti (nešto kao kritični broj okretaja), ali zanemarivo.
[Vrh] Go down
bpranjic
man
man
bpranjic


Broj postova : 17
Godina imam : 40
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : Suzuki Intruder M800
Na forumu od : 22.04.2014

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 16:32

I ja sam mislio da je gorivo, tako da sam mijenjao pumpe, tifon, lukoil, ina, crodux, sve mi se nekako isto čini.
@ Vilko: Danas ću provjeriti žbice. Iskreno, nikad nisam kod motora zatezao žbice, ne znam jel isti princip kao i kod bicikla ? Što učiniti ako su neke otpuštene ?

@ HP_fan: što se karburatora tiče, zar se to ne čuje dok u leru radi, da nešto nije "kak treba" ?
Iskreno nisam primjetio u drugim brzinama, već sa 70 sam u petoj, i onda kad počnem ubrzavati, počne se osjetiti.
Šarafe sam provjerio i svi su dobri, pritegnuti.
BTW. koliki je trošak štelanje ventila i sinkroniziranje karburatora ? Planiram kupit onaj set za reparaciju karburatora (gumice, iglica..) pa to sljedeće godine (na sljedećem servisu) zamijenit. Jel trebam još šta uzet za štelanje ventila i sink. karb. ?

Hvala svima na pomoći
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 16:48

Moguce je da ti je ispao uteg s kola pa ga treba opet balansirati
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 18:48

...jel ti motor trese i iznad 80?
.. dali se to događa pri određenom broju okretaja, znači voziš u 3. 80+ km/h, u4. 80+km/h...
.dali trese bez obzira na okretaje, te dali se vibracije kod određene veće brzine odnosno okretaja izgube!?..
.prvo napravi ovak, kreni s motorom do brzine di ti se motor počinje treti i kad počnu vibracije stisni kvačilo ak' vibracije prestanu a motor trese i dalje onda postoji mogućnost da imaš problem s balansom kotača...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 19:07

Kitove za šteljanje karburatora i znanje ti imaju malo bolji serviseri (nemora značit i registrirani, ja imam jednog "na crno" tako reć).

Lako ti je nabavit kit ali se služit njime da dobiješ točno ono šta trebaš je malo veći problem.
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
HP_fan
man
man
HP_fan


Broj postova : 346
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : K 1600 GT
Na forumu od : 02.04.2010

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 19:55

mrljo#2 je napisao/la:
...jel ti motor trese i iznad 80?
.. dali se to događa pri određenom broju okretaja, znači voziš u 3. 80+ km/h, u4. 80+km/h...
.dali trese bez obzira na okretaje, te dali se vibracije kod određene veće brzine odnosno okretaja izgube!?..
.prvo napravi ovak, kreni s motorom do brzine di ti se motor počinje treti i kad počnu vibracije stisni kvačilo ak' vibracije prestanu a motor trese i dalje onda postoji mogućnost da imaš problem s balansom kotača...

iagree

E baš to sam i mislio kada sam pisao.

Sinhronizacija karbosa je vrlo jednostavna na Dragstaru, tako da mi je u servisu uzeo 50 kn, a ventile mi je naštimao kolega. Što se tiče reparacije karbosa. Nakon jednog većeg servisa motor mi je počeo dimiti kada ga palim na hladno (nakon 10 i više sati mirovanja), sa smanjivanjem čoka se smanjuje i dim. Serviser mi je rekao da sigurno karbosi preljevaju i da mi zato zadimi. Na ebayu sam kupio kit za oba karbosa, nekih 13 funti. I nakon zamjene svih dijelova iz kita, motor i dalje dimi kad se pali na hladno.

Dragstar 650 - Vibracije $_35
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimesri 13 svi 2015, 20:25

Što se vibracia tiče vrlo vjerovatno je problem u balansu kotača. To prvo provjeri a to je ujedno i najjeftinije za početak. 8000 km gumama ne bi trebalo biti presudno, ali ako su gume neke nekvalitetne marke i ako imaju XXX godina ( gume i vremenom gube svoja svojstva), tu bi mogao biti problem. pljuga
Što se tiče dima kod paljenja hladnog motora, ako je samo lagano bijelkasti dim to je skoro pa normalno....ništa zabrinjavajuće. Bogata smjesa (pod čokom) kod paljenja hladnog motora i malo vlage u auspuhu rezultiraju bjelkastim dimom na auspuhu, čak i kod modela sa elektronskim ubrizgavanjem, a kod karburatora je to sasvim normalna pojava. Ako je dim tamno sive ili crne boje, onda svakako treba podesiti karburatore i preštelati ventile. Ako i nakon toga imaš sivi / crni dim onda je slijedeća sumnja na gumice ventila, no ako motor ima samo 13 k kilometara, bez obzira na godište, to bi trebala biti vrlo mala vjerovatnost.
Ako je motor vožen *penzionerski* probaj ga malo *ispuhati* na autoputu ili kakvoj dužoj slobodnoj dionici da očisti neki mogući talog gareži sa ventila.
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimečet 14 svi 2015, 09:05

Isti slučaj sam ja imao to sa svojim motorom,treslo je od 80-110,poslje toga ne,sve iskontrolirao i sve bilo ok,onda sam posumljao na gumu,podigao prednji kraj te vidio da je prednja guma malo deformirana(čitaj jajasta),stavio novu gumu i više ne trese,sve ok.
[Vrh] Go down
bpranjic
man
man
bpranjic


Broj postova : 17
Godina imam : 40
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : Suzuki Intruder M800
Na forumu od : 22.04.2014

Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitimečet 14 svi 2015, 09:28

Fala svima.

Jučer sam stao na pumpi i ugledao znak ZRAK-VODA i reko ajd da provjerim.
Prednja 1.90 (2.25), zadnja 1.90(2.50) Bohmann

Kad sam napumpao, vibracija se smanjila... weee dobar

Kod sljedećeg servisa ću zamijenit gumice na karburatoru i dogovorit se s nekim za sinkronizaciju.

Fala svima još jemput!
Brane
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dragstar 650 - Vibracije Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 - Vibracije   Dragstar 650 - Vibracije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dragstar 650 - Vibracije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vibracije
» dragstar 650 i dragstar 1100
» Moj Dragstar 650
» Dragstar 650

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: