Početna stranicaPretraľnikAquila struže šuška škripi 610RegistracijaLogin

 

 Aquila struže šuška škripi

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitimečet 02 tra 2015, 13:40

Molim iskusne aquilaše za pomoć:

Moja aquila 250 EI iz 2008. nešto struže, šuška, škripi iz motora. ima 18500km, nove svjećice, sipao novo ulje R4000Rs 10W40. Ovo je snimka na topli motor:
https://vid1056.photobucket.com/albums/t380/zeleni4/P4020008_zpsk0t5jugd.mp4

Nije tako strašno kako se čuje na snimci, ili ja imam loše zvučnike ili je moj olympus za muzej. What a Face
Slično je i na hladno, iako malo glasnije. Prilikom povlačenja ručice kvačila, čuje se neko naprezanje, kao struganje.
Prislonio sam oštri dio kacavide na blok motora, a dršku na uho, i čuje se lanačani pogon, i kao nakakvo mljevenje. Pogledao sam slične postove ovdje, neki kažu da je normalno za motore s 8 ventila, ali meni a i ostalima koji su čuli to ne djeluje normalno. Kvačilo? Ventili? Bregasta/lanac? confused
Hvala
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Re: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitimečet 02 tra 2015, 14:07

.moguće da su ti potrošene lamele kvačila pa ti već lagano struže metal po metalu, kako je u vožnji ako si vozio jel proklizava i kad otpuštaš kvačilo dali trza ?
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Re: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitimečet 02 tra 2015, 14:51

Nisam primjetio nikakve trzaje osim kad vozim u patikama pa šlampavo prešaltam Rolling Eyes
Vozi, vuče, ubrzava normalno, nisam se usudio tjerati ga preko 6k okretaja.
Jedino teško ubodem ler kad je u mirovanju. Trebaju se kotači bar minimalno vrti da bi sjeo na ler poziciju. Ili ubacim u 2. pa lagano tuckam prema dole. Ali vidim da je to čest slučaj, to je valjda normalno kod aquile.
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Re: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitimepet 10 tra 2015, 20:37

Stručnjak detektirao kvar. Kaže da je lanac bregaste. Kvačilo i ventile je isključio kao mogućnost. Sad treba vidjet je li otišao španer, regulator ili lanac. Pošto je majstoru gužva, naručio me tek za drugi tjedan, a mene svrbi motor, kriziram, vani lijepo vrijeme... slinim
Da li da ja probam sam malo zategnuti onu vidu na cilindru (to je cam chain adjuster) ili da ne diram ništa da ne skurim do kraja? Ne bih otvarao kućište jer onda moram izvadit ulje i 300 čuda.
[Vrh] Go down
Shantung
man
man
Shantung


Broj postova : 146
Godina imam : 61
Prebivalište : Sesvete
Vozim : Aquila GV 250
Na forumu od : 25.08.2012

Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Re: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitimeuto 01 svi 2018, 10:36

Ako si još na forumu kako si riješio ovaj problem. Meni se čini da sada čujem neki dodatni zvuk ovakvog tipa. Moja aqila ima pedesetak tisuća (mjenjao sam brzinomjer) pa je na njemu sada dvadeset. LP
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Re: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitimeuto 01 svi 2018, 13:15

zamjenio sam taj natezač i klizač po kome lanac "vozi". Ako je to i tebi, štedi ga, namoj ga tjerati preko 3-4 soma okr. da ne napraviš veću havariju. Ali najprije sigurno ustanovi kvar
[Vrh] Go down
Shantung
man
man
Shantung


Broj postova : 146
Godina imam : 61
Prebivalište : Sesvete
Vozim : Aquila GV 250
Na forumu od : 25.08.2012

Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Re: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitimeuto 01 svi 2018, 19:20

Ok, hvala sada moram naći nekog pouzdanog dijagnostičara !
[Vrh] Go down
Sponsored content





Aquila struže šuška škripi Empty
PostajNaslov: Re: Aquila struže šuška škripi   Aquila struže šuška škripi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aquila struže šuška škripi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Aquila GV 250
» Aquila 250 i
» Pozdrav bikerima
» maxo shadow - predstavljanje
» Aquila 250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: