Početna stranicaPretraľnikAquila 250 i 610RegistracijaLogin

 

 Aquila 250 i

Go down 
+6
mungos
asy
skorpac
DB
palomas
marino
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:31 am

Poz!

Moja prva otvorena tema na CCF i već sam pomoc

Jos sam u procesu dobivanja vozacke i homologacije za motor pa ga vozikam samo "oko kuce". Problem koji mi se javlja je da mi se motor gasi kada stanem ili ako neko vrijeme stojim pa dam gas... Pretpostavka je da mu je problem sa minimumom? Da li uopce postoji nacin stelanja minimuma "na ruku" kada je motor sa EFI?

Druga pretpostavka mi je da policija ima neki spijunski uredjaj koji zna da nemam jos upisanu A kategoriju i registraciju rijesenu pa ga oni gase Very Happy

Pozdrav svima!

Marino
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:40 am

malo me ovo tvoje zaintigiralo . O čemu se radi da ti motor čeka homologaciju , a glede gašenje vjerujem da samo malo moraš podići ler gas . To ti se nalazi sa lijeve strane ispod rezervara . Vijak dostupan je i u vožnji da ga možeš prstima poštelati odnosno dok stoji upaljen .


Zadnja promjena: deep; pet lip 12, 2009 10:44 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:41 am

Pozdrav marino, čestitke na novome motoru, i dobrodošao u sve veči klub AQUILISTA! dobar3

Motor ti je još sasvim nov, očekuj da će se ispočetka malo teže šaltati, ponekad će biti malo teže pogoditi ler... S obzirom da se ne voziš puno, pitanje je dali ti se mašina uopće zagrijala na radnu temperaturu, ili je još uvijek napola topli, napola hladan.

Morao bi napraviti malo dužu vožnju, pa tek onda vidjeti kako se motor ponaša kod dodavanja gasa.
[Vrh] Go down
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:06 am

@deep: sto se tice homologacije nema problema samo se ceka od carine. Naime kao sto je i slucaj kod kupovine novog auta (sto sam nedavno vidio kad je cura kupovala) prodavaci ne naprave homologaciju za vozilo sve do trenutka dok vi njima ne uplatite puni iznos. Znaci ni kada im dodje kapara oni ne pokrecu taj postupak. Makar im je vozilo u/ispred salona.
Tog vijka nazalost nema jer motor nema karburator No

@palomas: Hvala na dobrodoslici dobar Vidim da na ovom forumu ima stvarno dosta Aquilista , a na forumu sam manje vise i saznao za taj motor Smile
Moguce je da je to samo do toga sto se motor jos nije "uigrao" ipak mu je tek 16 km Very Happy
Ali nekako mi se ipak cini da mu je minimum prenizak... Smile jos cu malo sacekati da vidim kako ce biti nakon parsto km...

U principu sam otvorio ovu temu da vidim da li netko ako se minimum na EFI modelima uopce moze rucno podesavati...
[Vrh] Go down
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 5:52 pm

Marino, pozdrav iz Zagreba!
Pošto sam u fazi razmišljanja koji motor da si kupim nakon što uspješno položim vozački, dosta sam zainteresiran za temu. Aquila je jedan od favorita Wink
Imaš puno postova o tvom motoru pa malo prekopaj forum, siguran sam da ćeš naći korisnih informacija u ogromnim količinama!
E sad, ono što mene zanima su detalji tipa gdje si kupio, koliko si platio, ova priča sa homologacijom i carinom...ukratko SVE! Naravno, nadam se da ćeš nastaviti priču sa iskustvima oko registracije, osiguranja, servisa, potrošnje i ostalih vrlo bitnih detalja. Ti si znači uzeo model 2009-ta V Twin DOHC 4V? Pretpostavljam preko EuroRent-a?
Puno sreće s novom mašinom dobar
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 8:40 pm

ojla .. dobro nam došao Smile

.. palomas ti je već rekao .. vjerojatno ti se guši jer je motor hladan .. pusti ga da se se malo bolje zagrije .. ili pak uz to ga treba malčice i poštelati.

Samo polako .. sve će biti u redu, brzo je budeš skužio Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 14.07.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 9:47 pm

marino je napisao/la:
@deep: sto se tice homologacije nema problema samo se ceka od carine. Naime kao sto je i slucaj kod kupovine novog auta (sto sam nedavno vidio kad je cura kupovala) prodavaci ne naprave homologaciju za vozilo sve do trenutka dok vi njima ne uplatite puni iznos. Znaci ni kada im dodje kapara oni ne pokrecu taj postupak. Makar im je vozilo u/ispred salona.
Tog vijka nazalost nema jer motor nema karburator No

@palomas: Hvala na dobrodoslici dobar Vidim da na ovom forumu ima stvarno dosta Aquilista , a na forumu sam manje vise i saznao za taj motor Smile
Moguce je da je to samo do toga sto se motor jos nije "uigrao" ipak mu je tek 16 km Very Happy
Ali nekako mi se ipak cini da mu je minimum prenizak... Smile jos cu malo sacekati da vidim kako ce biti nakon parsto km...

U principu sam otvorio ovu temu da vidim da li netko ako se minimum na EFI modelima uopce moze rucno podesavati...

dobar3 mora biti, pogledaj kod filtera za zrak negdi

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Aquila 250 i Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 9:55 pm

Pa ima sajlu, a ako ima sajlu ona se mora dati našpanati ili odšpanati, a ako ne drukčije onda kod same ručke gasa na governalu.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
Gost
Gost




Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:16 pm

marino je napisao/la:
@deep: sto se tice homologacije nema problema samo se ceka od carine. Naime kao sto je i slucaj kod kupovine novog auta (sto sam nedavno vidio kad je cura kupovala) prodavaci ne naprave homologaciju za vozilo sve do trenutka dok vi njima ne uplatite puni iznos. Znaci ni kada im dodje kapara oni ne pokrecu taj postupak. Makar im je vozilo u/ispred salona.
Tog vijka nazalost nema jer motor nema karburator No

@palomas: Hvala na dobrodoslici dobar Vidim da na ovom forumu ima stvarno dosta Aquilista , a na forumu sam manje vise i saznao za taj motor Smile
Moguce je da je to samo do toga sto se motor jos nije "uigrao" ipak mu je tek 16 km Very Happy
Ali nekako mi se ipak cini da mu je minimum prenizak... Smile jos cu malo sacekati da vidim kako ce biti nakon parsto km...

U principu sam otvorio ovu temu da vidim da li netko ako se minimum na EFI modelima uopce moze rucno podesavati...

Evo ti na slici ti je vijak i BTW veliš nema karburatora No

I još nešto ja sam isto uzeo novog i prilikom isporuke motora dobio sam sve papire, a među njima i homologaciju , te sam tako odmah mogao na registraciju isti trenutak , a što sam i učinio .
Aquila 250 i 5uerv6
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:37 pm

ako je EFI onda valjda nema frgića

http://www.bikez.com/motorcycles/hyosung_aquila_gv_250_efi_2009.php

Engine type: V2
Stroke: 4
Power: 28.50 HP (20.8 kW)) @ 10000 RPM
Fuel system: Injection
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:47 pm

gusgus je napisao/la:
ako je EFI onda valjda nema frgića

http://www.bikez.com/motorcycles/hyosung_aquila_gv_250_efi_2009.php

Engine type: V2
Stroke: 4
Power: 28.50 HP (20.8 kW)) @ 10000 RPM
Fuel system: Injection

previdio sam
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:57 pm

evo i mene intrigiralo i googlam "GV 250 EFI + idling speed" ali bez uspjeha...

marino - zvrcni ovlašteni servis Evil or Very Mad i pitaj
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:26 pm

pade mi još jedna glupost na pamet :lol:
probaj izvući to gorivo iz tanka i odvezi se do najbližeg tifona i tankaj EuroSUPER 98 BS pa vidi kako će se ponašati pljuga
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimesub lip 13, 2009 10:33 am

Ma ljudi dragi, motor mu ima ukupno tek 16 km, i to valjda iz nekoliko vožnji! svaka cast

Na hladnom motoru nema smisla ništa podešavati, a ovaj je toliko nov, da još smrdi po tvorničkim mirisima! Tek kada dobije sve potrebne papire i napravi barem 500 km, onda ima smisla baviti se takvim stvarima!
[Vrh] Go down
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimened lip 14, 2009 7:19 am

Hvala svima što ste se angažirali!! svaka cast svaka cast

Poslušati ću palomasov savjet, sačekati da se okrene koji kilometar pa ćemo vidjeti.

Inače, kao odgovor DB-u, a i onako "for the record":
Motor je kupljen u Rijeci, Auto kuća Lenac. Bio je na nekoj akciji od 3% popusta tako da me došao nešto sitno ispod 31000kn. Motor je bio zadnji u Lencu i u Eurorentu je potpuno rasprodan tako da nisam uzeo ovoga trebao bi čekati novi uvoz koji su rekli da će biti krajem lipnja. Model koji sam uzeo kao što se vidi ranije je dakle model 2009 koji se od modela iz 2008 razlikuje po tome što ima Injection i umjesto dva auspuha ima jedan veliki.
Ja bih možda čak rađe bio uzeo onaj iz 2008. no prodan je zadnji tjedan dana prije nego sam došao kod njih i on je bio na akciji 28000kn.
Što sam pričao za homologaciju nije bilo nikakvih problema samo se čekalo 7 dana da oni te papire pribave/pripreme ili što god već su radili s njima. Sad su papiri stigli i u ponedjeljak idem na registriranje pa ću prenesti i to "iskustvo" Smile

Pozdrav svima!!!
Marino
[Vrh] Go down
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimened lip 14, 2009 7:39 am

Vidiš tu je i meni dilema, kad bi recimo kupovao danas, da li uzeti novi preko zagrebačkog Eurorenta (32.000 kn) ili pak iči na opciju rabljenog sa fergom..s time da meni nije probem pričekati malo ako treba, nije mi žurba. Dok ja položim kategoriju i počnem obilaziti motore, ima vremena. Svakako nastavi sa pisanjem, tema je tražena cheers
Pozdrav i hvala na informacijama!!
[Vrh] Go down
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 10:07 am

marino je napisao/la:
Hvala svima što ste se angažirali!! svaka cast svaka cast

Poslušati ću palomasov savjet, sačekati da se okrene koji kilometar pa ćemo vidjeti.

Inače, kao odgovor DB-u, a i onako "for the record":
Motor je kupljen u Rijeci, Auto kuća Lenac. Bio je na nekoj akciji od 3% popusta tako da me došao nešto sitno ispod 31000kn. Motor je bio zadnji u Lencu i u Eurorentu je potpuno rasprodan tako da nisam uzeo ovoga trebao bi čekati novi uvoz koji su rekli da će biti krajem lipnja. Model koji sam uzeo kao što se vidi ranije je dakle model 2009 koji se od modela iz 2008 razlikuje po tome što ima Injection i umjesto dva auspuha ima jedan veliki.
Ja bih možda čak rađe bio uzeo onaj iz 2008. no prodan je zadnji tjedan dana prije nego sam došao kod njih i on je bio na akciji 28000kn.
Što sam pričao za homologaciju nije bilo nikakvih problema samo se čekalo 7 dana da oni te papire pribave/pripreme ili što god već su radili s njima. Sad su papiri stigli i u ponedjeljak idem na registriranje pa ću prenesti i to "iskustvo" Smile

Pozdrav svima!!!
Marino

Krivo. Već model za 2008. je sa elektronskim ubrizgavanjem i jednim auspuhom... takovog ja imam... model za 2009. godinu ima samo nove grafike i umjesto V-Twin sa strane mu piše EFI... negdje sam čitao i da su mu povečali snagu na 30ks, ali to nije 100% sigurno...

Model za 2007 je bio zadnji sa karburatorom i dva auspuha... dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 11:27 am

Parizer je napisao/la:

Krivo. Već model za 2008. je sa elektronskim ubrizgavanjem i jednim auspuhom... takovog ja imam... model za 2009. godinu ima samo nove grafike i umjesto V-Twin sa strane mu piše EFI... negdje sam čitao i da su mu povečali snagu na 30ks, ali to nije 100% sigurno...

Model za 2007 je bio zadnji sa karburatorom i dva auspuha... dobar

Aha tako znaci... Exclamation
Onda je i moj model 2008. makar su mu napisali da je godina proizvodnje 2009. Very Happy Meni pise V-Twin dobar
[Vrh] Go down
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 11:35 am

marino je napisao/la:
Aha tako znaci... Exclamation
Onda je i moj model 2008. makar su mu napisali da je godina proizvodnje 2009. Very Happy Meni pise V-Twin dobar

Pogledaj si na ovom linku kako izgleda model za 2009.

http://www.hyosung.hr/Default.aspx?p=93&acpid=134&acpdid=208

Meni je RUUUŽAAAANNN!! Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 11:44 am

Ajde ajde nemremo sad baš reč da je RUŽAN Cool
Ali da su stariji modeli ljepši tu nema sumnje..a koliko vidim Aquile iz 2005 ili 2004 koštaju cca 2000-2500 € što je drastična razlika od novih. Meni je Palomas i savjetovao da je bolje uzeti tako nešto..da ima oko 15000 km napravljenih..taman razrađeno a osjetno povoljnije biker2
Ukoliko se odlučim na Aquilu, vjerojatno ću tako i napraviti..ako uspijem nač naravno..
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:44 pm

DB je napisao/la:
i..ako uspijem nač naravno..

Za cca. 20.000 kn možeš kupiti ovu Aquilu, s dosta dodatne opreme, a očigledno da je i više nego dobro sačuvana!

Citat :
Hyosung GV250, aquila 250 cm3,27KS,prva reg.2004.,17500km, motor u izvrsnom stanju,novi lanac i ulje, nikada padano i nikada pokisnuo, na njemu vrijedna oprema

http://oglasnik.motori.hr/

Aquila 250 i 70075
[Vrh] Go down
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 1:13 pm

E da da tako nešto..samo nemrem kupovat bike prije neg vozačku ubodem Crying or Very sad
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 1:37 pm

Samo je pitanje kakva će biti ponuda, dok ti riješiš vozačku dozvolu... Ponuda tih motora nija tolika, da u svakom trenutko možeš birati kojega ćeš kupiti....
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 4:42 pm

To je istina.... kad sam htio kupiti motor i nisam im ao novaca. Aquila je po svuda bilo za kupiti, a kad je napokon novac sjeo na račun .... niti jedne ni od kuda Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitimepon lip 15, 2009 5:31 pm

skorpac je napisao/la:
To je istina.... kad sam htio kupiti motor i nisam im ao novaca. Aquila je po svuda bilo za kupiti, a kad je napokon novac sjeo na račun .... niti jedne ni od kuda Smile
Hehe..tak to obično ide u životu Very Happy
Al budimo realni, nema šanse da kupim nešto što nemogu ni isprobat, pa makar to došlo i 200 kuna a ne 20 il 30 tisuća..
Ja si ovak razmišljam, ako ne nađem ni jednu kad položim neko vrijeme, budem pričekao kraj sezone i onda ih bude ko pljeve..da ne govorim da će i cijene past..mislim ono, par somova kuna ne smrdi, jel tak? Cool
Makar bi mi bilo žao da profulam sezonu al neću kupovat pod mus nikada..caveat emptor! Treba si uzet vremena a ne poslje plakat kak sam se zaj..o
[Vrh] Go down
Sponsored content





Aquila 250 i Empty
PostajNaslov: Re: Aquila 250 i   Aquila 250 i Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aquila 250 i
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» aquila 650 pro
» Aquila
» aquila gv 650
» aquila 250 efi
» Aquila gv 250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: