Početna stranicaPretraľnikulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? 610RegistracijaLogin

 

 Honda original ulje i filteri bacanje para?

Go down 
+5
mrljo#2
El Nino
asy
magna
markovic000000
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepet 13 oľu 2015, 19:46

Imam Shadowku 750 2012 god. i u dilemi sam da li i dalje trositi 40% vise para na Hondino ulje i filter ili uzeti neki motul i hiflofiltro? Inace menjam svako prolece ma koliko presao a ne predjem vise od tri cetiri hiljade.. Sta forumasi misle?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepet 13 oľu 2015, 21:10

Cuvaj pare. Honda ne proizvodi ulje ni uljne filtere tako da ne postoji original nego samo original kartonsko pakiranje. Honda u biti preporucuje Repsol a litra je 10-15€
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepet 13 oľu 2015, 23:22

iagree
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 06:35

Isto vrijedi i za Kawasaki te ostale motore?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 07:59

Otprilike da. Nisam ni cuo da kawAsaki ima svoje ulje kao npr sto yamaha ima Yamalube. Yamalube je u biti Motul u drugom pakovanju. Situacija je malo cicsca u auto industriji. Ne postoje renault ili fiat ulje, ali proizvodjaci preporucuju npr elf ili agip ulje.
Da se svi slijepo drze uputa Castrol ulje za motore se ne bi ni proizvodilo a ipak je u vrhu prodaje
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 10:28

magna je napisao/la:
… Situacija je malo cicsca u auto industriji. Ne postoje renault ili fiat ulje, ali proizvodjaci preporucuju npr elf ili agip ulje

… ma vraga!... i tu imamo isto svega..pa tako imamo npr. Fordovo ulje, BMW, GM Opel, Mazda Dexelia... svi oni još povrh svega žele zabunarit u naše đepove i izbit nam koju kunu "ibera" ... i onda bace marketing kak' je samo "to" ulje najbolje za naš auto ili motor, razbacujuć se superlativima!!...

.pridržavat se osnovnih naputaka proizvođača za gradaciju poput 10W40 ; 20W50; 5W/40 i sl, te na namjenu, dali je ulje pogodno za mokru spojku ili ne.... kod zračnjaka u obzir uzeti možda kvalitetnije ulje poput sintetičkog kako se nebi pri velikim temp. "raspalo" ..i to je više manje to.
. rekao bi, po vlastitoj savjesti...

..i eto nas opet na još jednoj raspravi o ulju Wink
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 12:28

Nije rasprava o ulju, samo je pitanje kupovina magle ili kvaliteta. Kod mene je malo u pitanju i princip jer su mi trazili 230 evra za akumulator za Shadowku! Pa od cega ga prave, na njemu cak ni ne pise Honda ako ta slova placamo. Vidim da ce ici Hiflo i Motul..
[Vrh] Go down
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 12:29

Kakvi su Hiflo filteri? Vidim da ih mnogi koriste.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 12:40

markovic000000 je napisao/la:
Kakvi su Hiflo filteri? Vidim da ih mnogi koriste.

...dobar odnos uloženo i dobiveno! dobar .... a glede ulja ima tu puno magle Twisted Evil
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 12:47

Hondin filter mozda i stavim ako bolje odradjuje posao od Hiflo u sta sve vise sumnjam..
[Vrh] Go down
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 13:02

I mene zanima zbog filtera. Stavio sam Hiflo prosle godine + Motul.

Ove si razmisljam staviti originalan ako je kvalitetniji. Za svoj motor sve... Very Happy
[Vrh] Go down
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 13:07

A kako da znas da je tvom motoru bolje sa originalom? To je pitanje, nisu u pitanju pare.
[Vrh] Go down
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 13:09

A i kakav original kad ga neko drugi pravi i za Hondu i za Kavasaki i za ostale..
[Vrh] Go down
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 16:03

Ta razlika u novcu jednom godisnje zbog mirnijeg sna nije nista.. Mozda ipak stavim original kao i do sad i to je to..
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimesub 14 oľu 2015, 16:35

Imam ja za prodat 4 litre orginal ako kome treba! Povoljno!!!!
ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? 08232m99s1lhe-08232m99s1lhe-honda-4t-motorcycle-oil-10w-30
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimened 15 oľu 2015, 00:03

markovic000000 je napisao/la:
Kakvi su Hiflo filteri? Vidim da ih mnogi koriste.


Sa VN900 44000 km, a sa Suzanom 34000 km - uvik ista kombinacija mi je bila Motul + Hiflo. Uvik sve bez problema, oba rade još uvik ko urice Wink


Ja jedino volim stavit original zračni filter i pločice za kočnice ako je moguće, drugo sve može i drugačije...
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimened 15 oľu 2015, 07:34

Takav odgovor sam cekao. Znaci nema bojazni.
[Vrh] Go down
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimened 15 oľu 2015, 09:23

Ali ipak, za svaki slucaj, original je original... Very Happy Salim se, sve je to isti djavo.
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepon 16 oľu 2015, 07:29

Još sam 2012. godine naišao na neki (mislim američki) forum na kojem su hvalili kamionska ulja za primjenu na niskoturažnim motociklima. I odlučio se probati.

Još tada su me ovdje na forumu neki "pljucnuli", a od tada sam na takva ulja prešao skoro 40.000 km na motoru iz 1997. godine. Za to su vrijeme neki na identičnim motorima npr. mijenjali karike i slično, ja (osim za štelanje ventila) nisam otvarao mašinu. Motor vozi bez razlike.

I dalje koristim takva ulja i koristit ću. Heavy-duty kamionska ulja 10W40.

A filter... Stavim taj Hiflo, jerbo njega imaju tamo gdje kupujem potrepštine.


Zadnja promjena: Kicho; pon 16 oľu 2015, 12:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepon 16 oľu 2015, 11:38

(Poanta je: skloniji sam koristiti ono za što mi njuh kaže da je dobro, nego ono što se masno naplaćuje samo zato da bi ljudi mislili da je najbolje)
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepon 16 oľu 2015, 13:54

Uvijek sam motor servisirao (i sad servisiram) u ovlaštenom servisu sa origininalnim dijelovima.
Smatram da je to tek neznatna razlika cijene koštanja u cijelokupnom godišnjem moto trošku, a spavam i vozim mirno, bez razmišljanja i potencijalne dileme. Osim toga, napraviti servis nije samo izmijeniti ulje i filtere. Ovlašteni serviser zna sve potencijalne boljke pojedinog modela i zasigurno će stručnije pregledati
motor od nas samih (čast izuzecima bok ). Ovdje govorim o stručnim, a ne kvaziserviserima kojih kod nas nažalost nefali, a i sam motor servisiram u Ljubljani iz istog razloga.
Inače, zamjenski filteri ulja često sadrže manje filtracionog papira (manja površina filtracije a nema ni garancije *finoće* filtriranja) od originalnih filtera. Pa su zato i dosta jeftiniji u nabavi.
Što se ulja tiče, slažem se da je tu moguća neka sitna ušteda, ali isto tako, ako npr. Honda preporuča Repsol, neću da stavljam Motul,Castrol ili bilo što drugo. Pametniji od nas (barem po tom pitanju) su napravili dugotrajna i nimalo jeftina ispitivanja, kako u laboratoriju,tako i u svim mogućim i nemogućim uvjetima te došli do zaključka što je najbolje za dugovječnost pojedinog motora,uključujući i sevisne intervale. Nadam se da se tu svi jednoglasno slažemo!! lol!
Prema tome, moje mišljenje je da ne treba otkrivati toplu vodu,a na koncu...as južual...svak sebi za svoje novce... No hard filing...
[Vrh] Go down
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepon 16 oľu 2015, 14:01

Previse detaljisemo verovatno ali volim da znam u detalje. Pronasao sam na netu blogove i tekstove coveka koji je strucan u tom polju, diplomirani inzenjer tehnologije je i napisao je puno o uljima i mazivima, poslao sam mu mail i zamolio za odgovor. evo odgovora:

Poštovani g. Damire,
Motul 7100 10W-30 sigurno ispunjava zahteve (i prevazilazi ih, ono je i JASO MA2 plus API SN tako da se više od ulja za motocikl ne može ni tražiti ni dobiti ... plus što je natprosečnog kvaliteta, naročito u smislu baznih ulja koje se koriste).
Teško je reći za konkretnog proizvođača filtera da li je u nivou OEM ili ne. OEM nije ništa specijalno samo je (dovoljno) dobro. Honda ne pravi ni filtere ni ulja nego ih preprodaje po (najmanje) duploj ceni.
Bilo koji premium brend je makar na istom nivou ako nije i bolji. Za proizvođača koga spominjete ne bih (zaista) znao ali verovatno da je o.k. Raspitajte se na nekom forumu ili pokušajte da procenite (što je spolja teško, doduše) "dorađenost" filtera. Koristite se i iskustvima drugih. OEM je samo sigurna kupovina, ali nije ni najbolja a sigurno je i preplaćivanje kvaliteta.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepon 16 oľu 2015, 15:01

markovic000000 je napisao/la:
Previse detaljisemo verovatno ali volim da znam u detalje. Pronasao sam na netu blogove i tekstove coveka koji je strucan u tom polju, diplomirani inzenjer tehnologije je i napisao je puno o uljima i mazivima, poslao sam mu mail i zamolio za odgovor. evo odgovora:  

Poštovani g. Damire,
Motul 7100 10W-30 sigurno ispunjava zahteve (i prevazilazi ih, ono je i JASO MA2 plus API SN tako da se više od ulja za motocikl ne može ni tražiti ni dobiti ... plus što je natprosečnog kvaliteta, naročito u smislu baznih ulja koje se koriste).
Teško je reći za konkretnog proizvođača filtera da li je u nivou OEM ili ne. OEM nije ništa specijalno samo je (dovoljno) dobro. Honda ne pravi ni filtere ni ulja nego ih preprodaje po (najmanje) duploj ceni.
Bilo koji premium brend je makar na istom nivou ako nije i bolji. Za proizvođača koga spominjete ne bih (zaista) znao ali verovatno da je o.k. Raspitajte se na nekom forumu ili pokušajte da procenite (što je spolja teško, doduše) "dorađenost" filtera. Koristite se i iskustvima drugih. OEM je samo sigurna kupovina, ali nije ni najbolja a sigurno je i preplaćivanje kvaliteta.
Pozdrav!

Naravno da Honda ne pravi filtere, ali ih za njih (i sve ostale proizvođače motocikala i automobila) rade ovlaštene tvornice po točno specificiranim zahtjevima kvalitete, koje se prvenstveno odnose na količinu (filtrirajuću površinu) i kvalitetu papirnatog uloška kao najbitnijeg dijela filtera. Dakle, OEM je sigurna, a rekao bih i NAJBOLJA kupovina jer je proizveden po točno specificiranim zahtjevima za pojedini motor koji su detaljno ispitani od strane proizvođača. Sve ostalo je lutrija...može,a i ne mora biti dobro...a to se detaljno i točno može utvrditi jedino u laboratorijskim uvjetima...pljuga To ti i kolega tehnolog pametno i indirektno navodi u odgovoru.
Kao što rekoh, na ulju se možda i može ponešto uštediti, mada konačna prodajna cijena Repsola, Motula, Castrola (i ostalih visokokvalitetnih ulja) međusobno se ne razlikuje toliko drastično da bi to bitno utjecalo (nekoliko litara ulja) na konačnu cijenu servisa.
[Vrh] Go down
markovic000000
man
man
markovic000000


Broj postova : 33
Godina imam : 44
Prebivalište : Srbija, Novi Sad
Vozim : Honda shadow 750 cs
Na forumu od : 20.12.2012

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepon 16 oľu 2015, 17:35

Kako god, sa njihovim uljem sam zavrsio. Ne samo da je bezobrazno skupo nego jos i losije. Razmislicu za filtere jos.. Uporedjivanja testovima i slicno ne postoje jer je nepoznat proizvodjac Hondinih filtera pa ne mozes uporediti. Jedino ih iseci pa zaviriti u unutrasnjost ali nisam strucan, nemam pojma da ocenim to sto bi video..
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitimepon 16 oľu 2015, 19:13

Ista stvar sa svijecicama Razz
[Vrh] Go down
Sponsored content





ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Empty
PostajNaslov: Re: Honda original ulje i filteri bacanje para?   ulje - Honda original ulje i filteri bacanje para? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Honda original ulje i filteri bacanje para?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Moja bebica Virago 535
» Da se mene pita (i naravno da imam para)
» Kupite Walza ako imate para,rasprodaja :)
» Ulje za Four-ku
» Ulje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: