Početna stranicaPretraľnikZongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć 610RegistracijaLogin

 

 Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
excrucio
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 34
Prebivalište : sb
Vozim : yamaha xvs 650
Na forumu od : 05.09.2013

Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Empty
PostajNaslov: Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć   Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Icon_minitimečet 14 kol 2014, 01:59

Naime, imam Zongshen 125 ccm i inče radi odlično, nikakvi kvarovi i slično. No, u zadnje vrijeme teško pali kada je vruć. Kada je hladan pali od prve. Kada je vruć moram dati i čok i gasa da upali.

Kada upali, onda nema problema. Neće se ugasiti, ako pustim gas ili tako nešto. Inače radi sve super.

U čemu bi mogao biti problem??

[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć   Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Icon_minitimečet 14 kol 2014, 07:14

Može bit više toga,al naiprije bi pogledao karburator i struju,zatim svječice,a može bit i koja sitnica,po tvojem opisu prepostavljam da dolazi manje benzine i ne uspije svijćica dat dovoljnu iskru da se izvrši paljenje,a može bit i da negdje gubi struju,provjerit kondezator,kablove,četkice,a što se tiče karburatora može bit problem u igli pa daje malo odnosno previše benzine,po tvojem opisu prepostavljam da daje manje jer moraš davat čok.
[Vrh] Go down
excrucio
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 34
Prebivalište : sb
Vozim : yamaha xvs 650
Na forumu od : 05.09.2013

Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć   Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Icon_minitimečet 14 kol 2014, 13:56

Pogledam danas. Svakako sam mislio prekontrolirati karburator. Samo mi je čudno što hladan radi bez problema, a vruć zjb.
[Vrh] Go down
excrucio
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 34
Prebivalište : sb
Vozim : yamaha xvs 650
Na forumu od : 05.09.2013

Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć   Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Icon_minitimečet 21 kol 2014, 11:19

Ma problem je bio u prekidaču za gašenje. Sada iskjučivo gasim na ključ i sve je u redu.

Imam samo još jedno pitanje. Je li bolje nizak ler i paljenje uz malčice gasa ili viši ler i paljenje onda bez imalo gasa?
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć   Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Icon_minitimečet 21 kol 2014, 12:06

Kad je motor pod čokom ne daje se gas
[Vrh] Go down
excrucio
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 34
Prebivalište : sb
Vozim : yamaha xvs 650
Na forumu od : 05.09.2013

Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć   Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Icon_minitimečet 21 kol 2014, 12:15

Ma ne palim ga uopće s čokom. (Osim kada je bilo te zajebancije s paljenjem pa sam svašta pokušavao.)

Ljeto je, i ne trebam čok. No, sada sam si smanjio ler pa ga palim (bez čoka) uz samo malo gasa.
On se upali i radi normalno, neće mi se ugasiti ili nešto takvo. Normalno radi uz niži ler.
E sada, mogu povećati ler pa kada ga palim onda mi ne treba ništa, samo stisnem dugme i upali se.
Pa me zanima, je li bolje da imam malčice viši ler ili da ostavim ovako i palim ga uz malo gasa?
(Meni se čini da mi je sada bolje, mali ler pa je i mala potrošnja, lakše se prebacuju brzine, fluidnije. Ili mi se to smao čini. Ne bi se čudio da griješim, pa zato i pitam.)

Novo mi je sada sve to s podešavanjem motora, a htio bih se ipak nešto naučiti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć   Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zongshen odlično radi, ali teško paljenje kada je vruć
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» paljenje
» PALJENJE MOTORA KABELIMA
» lanac bregaste vs paljenje
» Skidanje sjedala na Venoxu
» Ler svjetlo ne radi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: