Početna stranicaPretraľnikLanac i lančanici 610RegistracijaLogin

 

 Lanac i lančanici

Go down 
+2
asy
Free Spirit
6 posters
Autor/icaPoruka
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimened 03 kol 2014, 21:17

Zanima me dali je moguće staviti zadnju šajbu 2 zuba više,a da prednja ostane isti broj ????   study 
Odnosno kako se lanac ponaša ,ima li kakve veze o trošenju,nasjedanju,koraku  itd...ajmo ,tko zna??
 cuga 
 pljuga
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimened 03 kol 2014, 22:37

Ništa posebno, dobiješ više snage tj. okretaja. Ja sam napravija suprotno, motor mi ima dovoljno snage pa sam stavija zub više na prednjem da bi malo smanjija okretaje na većim brzinama pa tako i možda malo potrošnju.. Isti lanac, sve isto, samo podesi nategnutost kako treba. Neznam zašto ideš na 2 zuba natrag više ...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Lanac i lančanici Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimepon 04 kol 2014, 06:00

Upravo zato sam i pitao,treba mi više snage(krajnja brzina me ne zanima).
kupio sam lanac (DID zlatni) prednji zub manje,a zadnji dva više i sve je to OK ,ali....prednja šajba mi proizvodi čudne zvukove(zavija)  Shocked 
meštar mi kaže da vratim svoju staru jer zamjenska nema nekakve gumene ublaživače i zato se čuje taj zvuk.Ništa posebno ali mi ide na živce  i love yamaha 

hvala asy  cuga 

 pljuga 

[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimepon 04 kol 2014, 07:38

Ostavi prednju , neka zavija , da te čujem od Grižića . rendeer 
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimepon 04 kol 2014, 09:20

..kao što je ekipa već naglasila i rekla prednja šajba manja zadnja veća više snage na uštrb brzine a obrnuto više brzine na štetu snage... no mislim da ako se ne mijenja proporcionalno, odnosno ako je zadnja šajba 2+ prednja bi trebala biti 2- jer u suprotnom narušavaju i prenosni omjeri u getribi jer nisu inžinjeri bez vez baš tako postavili omjere u primarnom i sekundarnom dijelu pogona... tu postoji cijeli niz formula za izračun prenosnih omjera i utjecaja na snagu i brzinu tak da...
.možda ti napred i "fućka" baš zbog prebrze vrtnje ne samog kranca već narušene sinhronizacije zupčanika u getribi,…neznam možda sam u krivu !...
..a lanac se ponaša isto ukoliko je korak zuba jednak i na prvoj i na zadnjoj šajbi...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimepon 04 kol 2014, 11:29

Mislim da si samo malo "pretjerao". Odnos ti je 1:3, tj. jedan zub na prednjem lančaniku ima isti efekt kao 3 zuba na zadnjem. Ako sam te dobro razumija ti si naprid smanjija za jedan zub i natrag doda za 2 zuba više? Ako je tako, mislim da si malo ipak pretjerao pa stoga takav rezultat tj. vibra.. Istina, samo na orginalnom prednjem zubčaniku ima ta "guma", ali ja nisam primjetija nikakvu razliku kada sam naprid doda jedan zub više.
Mislim da ne treba oba mijenjati. Moj slučaj je jedan zub više, a u tvom slučaju ja bi ili natrag dodao 3 zuba više ILI naprid jedan manje.

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Lanac i lančanici Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimepon 04 kol 2014, 17:05

je asy,dobro si shvatio --prednji -1,a zadnji +2
takav omjer je izračunao majstor  Rolling Eyes   susjed ima isto takav motor i takav omjer ,ali njemu ne proizvodi takav zvuk
zato sam i pitao dali smijem vratiti svoju prednju šajbu,onda bi omjer bio prednja 0 zadnja +2
bojim se da je mrljo u pravu ,zato i tražim više mišljenja.....
svaki majstor ima svoje mišljenje što nemora biti da je ispravno  What a Face 
možda se javi netko tko ima više iskustva sa takvim pizdarijama  dobar
hvala na odgovorima
Karlo-- guza  


 pljuga
[Vrh] Go down
HP_fan
man
man
HP_fan


Broj postova : 346
Godina imam : 46
Prebivalište : Pula
Vozim : K 1600 GT
Na forumu od : 02.04.2010

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimepon 04 kol 2014, 21:48

Dok sam imao Keeway-a nerviralo me je što je vrištao na 100 km/h, bez ikakvih majstora i proračuna stavio sam prednji lančanik jedan zub više (+1). dobio sam da se mogu normalno voziti 90-100 km/h. Tako sam se vozio 2 godine i nikada nije bilo ništa.
Sada da li se smije ili ne smije, to ne znam.
A da ne govorim o starim apn-ima, kada smo svašta kemijali sa lančanicima...

Po meni to što ti govore o omjeru 3:1, znači da da li iza staviš 3 + ili ispred 1- dođeš na isto.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimeuto 05 kol 2014, 11:42

HP_fan je napisao/la:
Dok sam imao Keeway-a nerviralo me je što je vrištao na 100 km/h, bez ikakvih majstora i proračuna stavio sam prednji lančanik jedan zub više (+1). dobio sam da se mogu normalno voziti 90-100 km/h. Tako sam se vozio 2 godine i nikada nije bilo ništa.
Sada da li se smije ili ne smije, to ne znam.
A da ne govorim o starim apn-ima, kada smo svašta kemijali sa lančanicima...

Po meni to što ti govore o omjeru 3:1, znači da da li iza staviš 3 + ili ispred 1- dođeš na isto.

....nemožeš doći na isto nikako, hajdemo ovako u brojkama....uzmimo na primjer da ti je tvornički zadnji lančanik 50 zuba a prednji 15 tada ti je prijenosni omjer 50/15=3,3333....smanjiš li prednji za 1na 14 a zadnji povećaš za 2 na 52, prijenosni omjer ti je 52/14=3,7142 .... što to konkretno znači, to znači da se u prvom slučaju prednji zupčanik mora okrenuti 3,3333 puta da bi se zadnji okrenuo jednom dok se u drugom slučaju prednji mora okrenuti 3,7142 puta da bi se zadnji okrenuo jednom.... da bi dobio postotak kojim je povećan odnosno smanjen ima formula
((3,7142/3,3333)-1)x100= x%
u ovom slučaju je to oko 11,14% u plus....znači ako si sa tvorničkom postavkom prenosa pri 5000 okr postizao 125km/h, s novim setom zupčanika 125 km/h će postići na 11,14% više okretaja odnosno 5557 okr.

...ti si u svom slučaju dobio negatini postotak pa si određenu putnu brzinu dobio na manjim okretajima jer ti nije bila bitna toliko krajnja brzina kao niti max snaga agregata, no ono što si dobio je između ostalog i manja potrošnja na nekoj cruz konstantnoj brzini..
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimeuto 05 kol 2014, 11:56

Ja sam pogriješio prošle godine, mijenjao sam cijeli set i uzeo standardni.

Sljedeći put idem na blagu razliku u korist brzine. 1-2 zuba manje iza, vjerojatno.

Svaki put kad vozim autoputom ili umrem od dosade, ili šiljim motor kilometrima na maksimalnoj brzini. Pa mislim da bi mi bilo sasvim OK držati 150-160 km/h kad mi dođe, a da to još uvijek nije krajnje.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitimečet 07 kol 2014, 13:52

Free Spirit je napisao/la:
je asy,dobro si shvatio --prednji -1,a zadnji +2
takav omjer je izračunao majstor  Rolling Eyes   susjed ima isto takav motor i takav omjer ,ali njemu ne proizvodi takav zvuk
zato sam i pitao dali smijem vratiti svoju prednju šajbu,onda bi omjer bio prednja 0 zadnja +2
bojim se da je mrljo u pravu ,zato i tražim više mišljenja.....
svaki majstor ima svoje mišljenje što nemora biti da je ispravno  What a Face 
možda se javi netko tko ima više iskustva sa takvim pizdarijama  dobar
hvala na odgovorima
Karlo-- guza  


 pljuga

Onda ne trebamo puno nagađati. Ili su ti nekako loši lanac i lančanici, ili provjeri još jednom zategnutost (opuštenost) lanca i provjeri isto tako centriranost zadnjeg kotača. Još mi samo pada na pamet da isto tako provjeriš zategnutost vijka prednjeg lančanika, ja to volim raditi po specifikacijama motora sa kilo-ključem. Stavi crvenog loctite-a na osovinu prije. I podmaži lanac nečim kvalitetnim. Nešto drugo bi moglo značiti po meni nešto loše u getribi ili trebaš samo staviti bučniji auspuh ako već nemaš  Very Happy


_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Lanac i lančanici Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Sponsored content





Lanac i lančanici Empty
PostajNaslov: Re: Lanac i lančanici   Lanac i lančanici Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Lanac i lančanici
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kardan vs lanac vs remen
» lanac za Venox
» keeway cruiser lanac
» Rastegnuti lanac

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: