Početna stranicaPretraľniklanac za Venox 610RegistracijaLogin

 

 lanac za Venox

Go down 
+4
ica
palomas
bananajoe
bulletdb
8 posters
Autor/icaPoruka
bulletdb
cro chopper forum
cro chopper forum
bulletdb


Broj postova : 5
Godina imam : 46
Prebivalište : bjelovar
Vozim : BT 1100 BULLDOG
Na forumu od : 18.04.2008

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimepet 30 srp 2010, 11:46

Dakle moram promjeniti lanac i lančanike, ali u servisu su mi rekli da je lanac preko 2000 kn, pa me zanima da li pase neki drugi lanac.
Molim neki korisni savjet

Hvala

naslov teme editiran

Dragger
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimepet 30 srp 2010, 12:57

mozda probat pitati direktno kod uvoznika na Krk?
na e bay - u ima samo lancanike sad, a prije mjesec ili 2 sam nasao lanac i lancanike original za 120 eura...
meni se isto lanac poceo razvlacit, pa dok zamijenis, ak nije problem napises koliko je doslo i gdje i sve dobar4 hvalax

koliko sam gledao po internetu lanac je 520 (mislim da je to debljina), sa O-ringom
i vele da dok se mijenja lanac da se promijene i lancanici
e da i ak bi se stavio iza veci lancanik, sa 44 zuba mislim onda se dobije na ubrzanju, ali izgubis nesto na max brzini :kava:
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimesub 31 srp 2010, 10:17

bulletdb je napisao/la:
Dakle moram promjeniti lanac i lančanike, ali u servisu su mi rekli da je lanac preko 2000 kn, pa me zanima da li pase neki drugi lanac.
Molim neki korisni savjet

Hvala

Nisi napisao koliko članaka treba imati lanac za Venoxa, inače se radi o lancu iz grupe 520. Ta grupa definira osnovne dimenzije lanca (promjer i širinu valjčića, korak članka i sl.), a broj članaka (dužina) razlikuje se za razne modele motora.

U Zagrebu u raznim moto shopovima možeš naručit ilanac, od standardnog (non O-ring), pa do O-Ring ili X-Ring lanca, različitih brandova, kvalitete i cijene.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimesub 31 srp 2010, 11:24

@Palomas: ....nisam stručan(a ima nas još) i nesramim se pitat kad nešto neznam, ako može kakvo objašnjenje O-ring i X-ring koja je razlika???...
...i eventualno neka slikica hvalax
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimesub 31 srp 2010, 13:00

U oba slučaja radi se o gumenim brtvama (ringovima), kojima je cilj spriječiti prodor vlage i nečistoće u prostor između valjčića i pripadajućih osovinica (štiftova). Ta mjesta su tvornički podmazana (napunjena) sa posebnom mašću, i sve dok ima te masti unutra, lanac je u dobrome stanju, ne korodira iznutra, ne troši se i nema parcijalnog istezanja

Standardni lanci nemaju nikakve brtve (ringove), pa su se kasnije pojavili O-ring lanci. Ako bi se taj gumeni ring prerezao poprečno, profil te gume je u obliku slova O.

Na kraju se pojavila brtva koja u presjeku izgleda kao slovo X, dakle ona ima 4 duže površine koje brtve članke lanca. To bi trebao biti najbolji način brtvljenja, ali uz uvijet da se sa nekim agresivnim sredstvima za čišćenje te brtve ne unište.

Ja imam takav DID-ov X-Ring lanac, i jako sam zadovoljan s njime. Ne perem ga uopće, nego ga samo obrišem sa krpom, i kapnem na njega 10-tak kapi Hypenol 90 ulja (dok se lanac vrti).


lanac za Venox O-ringlink

lanac za Venox X-ring
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimesub 31 srp 2010, 13:43

probaj sa lancima za enduro motore, jer su oni izdržljiviji i dugotrajniji, a cijenovno nisu puno različiti
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimened 01 kol 2010, 17:33

Lanac + lancanici cca 950kn

Lanac: Regina 520ORC6-110
Lancanici: Mali LT sprockets JTF 1043.14
Veliki JTR 1075.39

Mijenjao prije cca mjesec dana. Ako si zainteresiran, javi na pm, pa narucim, ti mi uplatis i ja ti sendem postom Smile.

Btw stari lanac ces morati flexom rezati, bar sam ja morao, i moja preporuka, popusti prvo lancanike dok je lanac na njima kada mijenjes, tj prednji obavezno. Jer lanac ga u brzini drzi zategnutog pa ces lakse ga odsarafiti. I popustas ga na lagane udarce, ne na tiskanje Smile.
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimepet 05 stu 2010, 19:14

Vida znaci lanac ima 110 karika?
trazim po internetu ali nigdje nac, a neda mi se brojat Very Happy

EDIT: nasao Cool
ako nekom treba http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&L=0&sel_uid=4074&p=
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimepet 05 stu 2010, 21:49

nisam siguran,ali mislim da sam negdje procitao da na venox-a pase i lanac od kle-a...propitaj se malo,pa ako pase,moja preporuka stavi,izdrzljiviji je...
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimepet 05 stu 2010, 22:11

NAZOVI TOP MOTO (INAČE HONDIN DUČAN), u Zagrebu, oni ti po katalogu naruče one koji pašu na tvoj motor! Cca 900kn, oba lančanika i lanac do 45KS (nisu imali slabiji lanac kad sam ja pitao za maraudera 250)! Uslužni, profesionalni, kvalitetni! dobar
www.topmoto.hr

Vidi, vidi, sad tek vidim da imaju i Kymco!
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitimepon 08 stu 2010, 20:06

lanac D.I.D. sam mislio narucit sa e bay-a, dođe 40 eur,
lancanici original su preskupi, trazim po internetu koji pasu...

hvala, pitat cu top moto Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





lanac za Venox Empty
PostajNaslov: Re: lanac za Venox   lanac za Venox Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
lanac za Venox
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kardan vs lanac vs remen
» Lanac za Hyosung Aguilu 250?
» Lanac za Venoxa
» Rastegnuti lanac

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: