Početna stranicaPretraľnikAuspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? 610RegistracijaLogin

 

 Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Empty
PostajNaslov: Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ?   Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Icon_minitimeuto 16 srp 2013, 14:39

Štovani forumski znalci,
evo imam nedoumicu pa vas molim za savjet.
Problem: zvonjava u lijevom auspuhu; pretpostavljam da je unutarnja cijev negdje izgubila spoj, pa zvrnda.
Šta bi bilo bolje napraviti?

a) Prerezati auspuh na određenom mjestu, povaditi van "viškove", pa dati majstoru da lijepo zavari
b) Skinuti zadnju stijenku (pregradu) auspuha s kompletnim prigušivačem, pa imati otvorene auspuhe
c) Nešto treće

Radi se o motoru s elektronskim ubrizgavanjem, koje mi btw. ne pravi nikakve probleme (kao što su neki na spyderima imali).

Svakako sam imao u planu "poraditi" malo na zvuku, a sada je "remont" postao i potreba.

Pucajte i hvala na odgovorima. dobar 
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Empty
PostajNaslov: Re: Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ?   Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Icon_minitimečet 18 srp 2013, 10:29

Od izlaza iz cilindara do ulaska u topove u cijevi imaš i drugu cijev manjeg promjera. Istu stvar sa zvonjavom ja sam ovako riješio:
- skinuo auspuh
- na mufi između cijevi i topa rastavio (odretao var brusilicom i rastavio)
- rupicu koja mu služi kao blokada na samom početku cijevi, a nalazi se početnom konusu nutarnje cijevi zavario - popunio)
- unutarnju cijev centrirao i dodatno zavario
- spojnu cijev između dva auspuha, a koja se nalazi ispod mašine potpuno uklonio - odrezao, rupe popunio
- iz topova sam izvadio vunu, probušio sam središnju cijev do od početka do kraja
- stražnje poklopace auspuna probušio sam svakoga sa borerom od 8 mm na četiri mjesta
- montirao auspuhe nazad
Zvuk je mrak, a i zvonjave više nema.
Neke stvari imaš i na mom postu o mom HAWK - u.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Empty
PostajNaslov: Re: Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ?   Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Icon_minitimečet 18 srp 2013, 13:28

mungos je napisao/la:
Od izlaza iz cilindara do ulaska u topove u cijevi imaš i drugu cijev manjeg promjera. Istu stvar sa zvonjavom ja sam ovako riješio:
- skinuo auspuh
- na mufi između cijevi i topa rastavio (odretao var brusilicom i rastavio)
- rupicu koja mu služi kao blokada na samom početku cijevi, a nalazi se početnom konusu nutarnje cijevi zavario - popunio)
- unutarnju cijev centrirao i dodatno zavario
- spojnu cijev između dva auspuha, a koja se nalazi ispod mašine potpuno uklonio - odrezao, rupe popunio
- iz topova sam izvadio vunu, probušio sam središnju cijev do od početka do kraja
- stražnje poklopace auspuna probušio sam svakoga sa borerom od 8 mm na četiri mjesta
- montirao auspuhe nazad
Zvuk je mrak, a i zvonjave više nema.
Neke stvari imaš i na mom postu o mom HAWK - u.

Hvala Mungos! hvalax 
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Empty
PostajNaslov: Re: Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ?   Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Icon_minitimesri 07 kol 2013, 14:20

Eto, riješeno. Bila je puknuta unutarnja cijev (od cilindra do katalizatora), na početku i na kraju. S obzirom da je zaključak bio da je tu unutarnju cijev prekomplicirano centrirati i variti, majstor je granu auspuha prerezao otprilike na polovici, izvadio van unutarnju cijevčicu koja je zveketala (nekako djeluje krhko i od slabog materijala).

Iznenadio sam se kako je vanjska cijev kvalitetno zavarena nazad, uopće se ne vidi da je išta rađeno (tanak rez i zavareno tigom). Cijena: 100 kunića.

Izvedba: Elektromehanika Došen, Virovitica (rade s inoxom, tokarskim strojem i još stvari koje mogu biti korisne bikerskoj populaciji) tel: 033 731 001.

Što se tiče popravljanja zvučne slike, to će još malo pričekati (za sada je bitno da više ne zvekeće).

Eto, možda i ovo nekom pomogne. dobar 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Empty
PostajNaslov: Re: Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ?   Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Auspusi na spyderu 250 - otvoriti ili ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» otvaranje auspuha na Spyderu
» Kako otvoriti temu u ovom forumu?
» auspusi
» MCJ Auspusi
» otvoreni auspusi-da ili ne

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr.-
Forum(o)Bir: