Početna stranicaPretraľnikSamo je jednom prvi put 610RegistracijaLogin

 

 Samo je jednom prvi put

Go down 
+13
lukylipik
gusgus
Kicho
TommyZG
klesoo
GIBO56
Bosqeto
custom rider
Safet(y)
merla
arcty
cro.chopper
magna
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimepon 03 lip 2013, 22:18

... A ovo je vise prvih puta. Evo prvi put cu odtipkati putopis na mobitelu, putopis je o prvom putu na vespi, prvo organizirano putovanje VK Šibenik....
Dakle nakon vise od 50 000ak kilometara proputovanih na Velikim motorima sazrelo je vrijeme za prvo putovanje na vespi. Do sada mi je najduze bilo otici do splita i natrag. Kazem sazrelo jer je volja i zelja postojala od ranje a sad sam imao cilj, vrijeme, suputnike i sto je najvaznije povjerenje u vozilo. Vespa je prosla oko 7000 km bez greske i to mi je stanje ulivo povjerenje. Ipak sam napunio pretinac alatom da mogu rijesiti puno toga uz cestu.
Za put smo znali mjesecima ranije. Znali smo ko ide i nadali se da ce se jos neko prikljuciti. Mlad smo klub i ovo je putovanje ipak trebalo privuci vise clanova. Ali na kraju je tri i vise nego dobro. Kvaliteta putnika je bila neupitna
Danima prije me je pocela tresti putna groznica koju sam odavno izgubio. Onaj slab san i lagana nervoza zbog puta..... Nisam to davno osjetio. Vremenska prognoza se danima nije popravljala. Na kraju je kisa bila neizbjezna. Zovem ujutro antu i kazem mu da imamo tri solicije : šuti i vozi; sjedi kuci i placi ili vespe na prikolicu i pravac zagreb. Naravno da je samo prvo rijesenje dolazilo u obzir Prvi put u zivotu krecem na put po kisi. Na zakazano vrijeme kasnim jer sam se vratio u garazu po zimske rukavice. Mitar je vec sidija na kafi a ante je liva gorivo kad sam dosa na pumpu. Pozitivna nervoza nas je sve tresla tako da se nismo nauzivali u kafi. Oblacenje kisnjaka i krecemo. Jos samo da uzmemo poklon za domacine.

Samo je jednom prvi put Syhe6uge


Vec je skoro podne, kisa pada i nema namjeru stati a nas tri musketira idemo u neizvjesnost. Ante je s vespom vec odvalija do londona, ja sam ima prilican broj kilometara bez vespe iza sebe a mitar je ovo prvo putovanje motorom iako na vespi ima kilometara vise nego ja i ante skupa. Do gospica i prvog tankanja na oko 120 km nam je tribalo 2 sata. Ante razocaran ali ja mislim da je to realno s obzirom da je kisa te da lx ne ide bas kao px. Nakon po ure stanke opet vozimo u komadu do iza plitvica i nekih 130 km. Kisa je stala a ante ogladnio.

Samo je jednom prvi put 5eju3agy

Rucak nas kosta jos jednu uru vrimena. Tek sto smo krenuli dalje kisa opet pocinje. Na tusilovicu stanemo tankati. Na pumpi desetak talijanskih motora uglavnom BEmbare. TAlijani odma skacu pred vespe i pitaju nas jesmo li talijani jer bice oni misle da jedino talijani voze vespe.

Samo je jednom prvi put Je4edypy

Tribalo je vrimena dok oni svi natankaju pa da mi mozemo poceti. Proslo je sest sati popodne kad smo negdi na staroj karlovackoj stali na kafu. Nije nam se nigdi zurilo, okupljanje je ionako trebalo poceti oko 9. U zagreb smo dosli oko 8. Smjestamo se i malo chillamo dok ZG vespasi ne dodju po nas autom jer nema smisla kisnuti po zagrebu

Vecer je prolazila u revijalnom tonu. Neke sam znao od prije, neke on line a neke nikako ali jako dobra ekipa. Jos preko foruma sam ja nanjusio da medju njima vlada dobra vibra u sto sam se jako brzo uvjerio. I tako negdje oko ponoci u vrijeme kad i ostale pepeljuge idu doma, mi smo se zahvalili domacinima i odlucili ostali jos malo. Evocirali smo uspomene na studentske dana. Stos je sto niko od nas nije studirao u zagrebu ali kao pravi dalmosi smo proveli dobar dio dana kao studenti u metropoli. Popili smo jos koju turu, zatvorili par kafica i otisli na spavanje. Nakon samo par sati sna nas dicni pricidnik na s je diga na noge jer je okupljanje zbog kojeg smo dosli vec pocelo. Iz nekih razloga ja se nisam uspio odazvati njegovom zovu nego sam odrapio do neke ure sto nisam napravio u zadnjih dosta godina. Odmah sam uzeo terapiju burekom i jogurtom radi balansiranja minerala u tijelu. Sam usred Zagreba na vespi, zedan kave i vode zovem svog omiljenog zubara na kafu. On dozove jos par ljudi sto poznatih sto nepoznatih i okupilo se lijepo drustvo. U to vrijeme su se i minerali nekako izbalansirali te se moglo dalje zivjeti. I tako svak svojim poslom a svi istim smjerom zaputismo se put velike gorice. Ja na 200 a oni svi na 1000+ kubika. Ali vespa se ne da. Drzi njihovu brzinu
U gorici se rastajemo jer sam ja dogovorio MecKafu sa MecJožom. Vise smo puta bili u drustvu (uvjek ugodnom) ali nikad nas dva na kafi. I kao svi prije mene i ja potvrdjujem da sam proveo jedan sat u jako ugodnom drustvu
U velesevec sam dosao tek oko 18 sati. Drugovi vespasi su vec bili u elementu. Te sam veceri ostao sabran i proveo ugodno vecer caskajuci sa ostalim sabranim ljudima
Dizem se oko 7 namjerno suskajuci da probudim i ostale pa da krenemo dalje. Nakon razbudjivanja, oprostajne kafe te porcije graha koji je bio bolji nego jucer oko 9 i pol se pakriamo i krecemo. Cesta je suha i gusti voznje pocinju. Malo nakon sto smo izasli na autoput (samo do karlovca) vespa otkazule poslusnost. Makina blokira i koči. Stanem ja a i ostali zamnom. Vadim alat i pocinjem sarafiti. Nakon sto nista nisam uspio u glavi planiram sto i kako dalje. Mitar daje savjet da je upalim na guranac i to uspjeva. Nakon vise od pola sata pičimo dalje. Razlog blokade je pregrijavanje zrakom hladjenog dvotaktasa. Sad je vozim sporije ali opet nakon par kilometara vespa staje. Opet se pregrijala. Nakon par minuta palim je nakurblu i nastavljam vratolomnom brzinom od 60 km/h po auto putu. Nekoga bi to izbacilo iz takta a taj bi izbacio vespu u jarak. Ja ne. Mene to nije niti malo uznemirilo. To je čar vespe. Ko moze platiti pola sata šarafljenja na autoputu
U karlovcu izlazimo s autoputa i ložimo do korenice. Nema vise ogranicenja brzine. Vespa prede odrzavajuci brzinu lx-a. Voznja prava milina. Cesta suha uglavnom sa umjerenim prometom. Aute ne pretjecemo ali ne pretjecu niti oni nas. U biti tako nastavljamo sve do doma kad smo dosli oko 17 sati
Ono sto me je odusevljavalo na toj voznji je uskladjenost vozaca. Svako ko je vozio u grupi zna kako je to kad se vozi vise ljudi. Svako ima svoju filozofiju voznje. Nas trojica imamo izgleda istu, ne vucaramo se ali niti ne ludujemo. Postujemo formaciju i pazimo jedni na druge. Uglavnom smo vozili standarnu cik cak voznju ali neko vrijeme smo isli u V formaciji. Mitar i ante palelno a ja u sredini njihove putanje samo duzinu vespe iza njih. I tako se drzimo i po ravnom i po zavojima niko ne napustajuci formaciju. Da nas je neko gleda reka bi da se vozimo godinama skupa a ne drugi put. Pogled koji sam ja imao mi je urezan u pamcenje do kraja zivota. Akad god ga se sjetim znam da ce mi srce poskociti
I tako mi je vespa zamjena veliki motor. Jer u biti kad pogledam, uzitak voznje mi je jednak, filmovi koje vrtim ispod kacige su isti.... sve je to isto. Cesta , dva kola ispred mene, kaciga na glavi, ruke na upravljacu .... malo je motorista proslo da nije diglo ruku u pozdrav kad smo se mimoilazili
I to je to. Vespa mi se uvukla u sve kapilare. Sad samo treba i zeni objasniti da se s vespom putuje kao i s velikim motorom a jedina je razlika sto je vespa malo sporija pa užitak traje dulje
Uvijek mi je bilo drago viditi putno opremljen motor ali sto mi je drago viditi put o opremljenu vespu to je nesto


[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimepon 03 lip 2013, 22:39

Evil or Very Mad stara karlovačka i nisi se javia

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimepon 03 lip 2013, 22:40

dobar
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimepon 03 lip 2013, 22:56

cro.chopper je napisao/la:
Evil or Very Mad stara karlovačka i nisi se javia
Nisam , ali san se sitija i tebe i prvog okupljanja CCFa u desincu. Stajanje nije bilo u planu na staroj karlovackoj ali smo ipak stali skroz ispred luckog na kafu. A ne volim upadati tipa tu sam. Volim se najaviti ranije
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimepon 03 lip 2013, 23:06

onda kad si se sjetio mene, opraštam ti nejavljanje

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
arcty
man
man
arcty


Broj postova : 162
Godina imam : 56
Prebivalište : Zadar
Vozim : aquila
Na forumu od : 07.09.2010

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimepon 03 lip 2013, 23:31

dobar
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimepon 03 lip 2013, 23:39

a ja se ponadao da ću vidjeti bobbera... Sad

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 00:51

..lijep pothvat i lijepo opisano uskustvo.. dobar iako bih ja radje vidio indijanca na slikama nego vespu, ali kao sto si i sam napisao, najbitnije je ono sto dozivljavamo u glavi i srcu.. dobar ..problem kod vespe je sto imas previse ogranicenja kad si na putu, ali za ovakve kratke ture, zasto ne?

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 07:28

dobar3 Bravo mestre nije bitno sto se vozi,nego kako I sa kojim gustom,a ovo sto te nisu pozdravljali ostali motoristi vjerovatno su prepostavljali da ste lokalna ekipa a ne da ste odvalili koji kilometar,vozio sam i ja vespu dosta godina pa znam sto je vespa,jednostavan motorin koji volis oli ne volis.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 07:32



Citat :
Uvijek mi je bilo drago viditi putno opremljen motor ali sto mi je drago viditi put o opremljenu vespu to je nesto

Samo je jednom prvi put Uvebaves

Sinuc je nisam uspio uploadati
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 07:38

hahahaa interesantno
dobar
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 09:21

pjesnicki pomalo dobar

kao sto je neko napisao,
nije bitno sta se vozi nego koliko se uziva u tome svemu dobar
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 11:11

Ame me puno ipoooo dobar
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 19:24

magna je napisao/la:
TAlijani odma skacu pred vespe i pitaju nas jesmo li talijani jer bice oni misle da jedino talijani voze vespe.

onomad se vozikali po Alpama i srelii ekipu na vespama, njih oko..., sto ja znam, recimo tisucu!
Sve vrvi od vespi... imali su neki svoj djir... provjeri kada i gdje
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1131
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 20:00

klesoo je napisao/la:
magna je napisao/la:
TAlijani odma skacu pred vespe i pitaju nas jesmo li talijani jer bice oni misle da jedino talijani voze vespe.

onomad se vozikali po Alpama i srelii ekipu na vespama, njih oko..., sto ja znam, recimo tisucu!
Sve vrvi od vespi... imali su neki svoj djir... provjeri kada i gdje
Wink

... na Zell Am See je to svake godine susret vespaša ...nešto kao Faak Am See za harley-aše
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 21:23

magna je napisao/la:
...Razlog blokade je pregrijavanje zrakom hladjenog dvotaktasa....



Ajebemmu... Imao sam bolje mišljenje o Vespama.

To se npr. Tomos APN-u ne može dogoditi.

Dakle, kad mene prođu "veliki motori", ipak onda neću na Vespu... Rolling Eyes


Osnovat ću Tomos APN klub. Jer je APN najizdržljiviji motorić svih vremena i jer je red da jednom i ja budem predsjednik nečega (Luky & Vilko, moram malko, uz napomenu: OVO JE ZAJEBANCIJA tongue Very Happy ).

guza
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 21:26

Aj' sad jedan "zaozbač": krasna avanturica. Svaka čast.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 21:30

Safet(y) je napisao/la:
..problem kod vespe je sto imas previse ogranicenja kad si na putu, ali za ovakve kratke ture, zasto ne?

kakvih ograničenja osim što je 90 km/h neka maks brzina koju možeš držati da je ne siluješ ?

tongue

[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimeuto 04 lip 2013, 22:54

... a jel i ona bila !?

Samo je jednom prvi put Tumblr_mmq8sa2Ct01r2mc2eo1_1280
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimesri 05 lip 2013, 06:57

.... A da samo znate koliko je CCF clanova medju vespasima. Ja sam samo najglasniji ali ima na s dosta. Cak se i u ovoj temi oglasavaju Twisted Evil
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimesri 05 lip 2013, 13:10

magna je napisao/la:
.... A da samo znate koliko je CCF clanova medju vespasima. Ja sam samo najglasniji ali ima na s dosta. Cak se i u ovoj temi oglasavaju Twisted Evil

.. to je sasvim OK ! ... Vespa je ipak kult među skuterima !
... ali nisi ništa odgovorio o članicama !
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Gost
Gost




Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimesri 05 lip 2013, 13:24

Safet(y) je napisao/la:
.... dobar ..problem kod vespe je sto imas previse ogranicenja kad si na putu, ali za ovakve kratke ture, zasto ne?

U krivu si. Nema ograničenja osim krajnje brzine, ali i na VNu se vozim po propisima cca 80 tak na sat pa mi je jednako. I sam sam od ove godine ponovo vespaš, čak sam jedno vrijeme davnih 80 tih imao dvije u isto vrijeme. Jedna je stajala zadnjih 20 godina na tavanu, obnovio sam je početkom ove godine, stara je 31 godinu i imam preko 5000 km ove godine sa njom. bio na Karavani, Šibenik, Austrija, cijelu Sloveniju sam prokrstario, nekoliko puta Maribor, cijelo Zagorje i Medjimurje, VŽ pa uz Dravu do KC i dalje, Jasenovac pa uz Savu preko Siska, Rijeka je u planu ovaj vikend, susret, krajem ljeta Umag, vodit ću je i u Trst da se malo dobro osjeća Very Happy medju tisućama drugih Vespi. Ove godine će biti preko 10000 km na njoj, VNa "izvedem" malo u šetnju, a ostalo je gušt Vespom, vjerovao ili ne.
Stavio bi ovdje i slikice ali neću jer je druga tema.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimesri 05 lip 2013, 13:31

Ma samo lijepi slike dobar
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimečet 06 lip 2013, 16:34

nik4cro je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
.... dobar ..problem kod vespe je sto imas previse ogranicenja kad si na putu, ali za ovakve kratke ture, zasto ne?

U krivu si. Nema ograničenja osim krajnje brzine, ali i na VNu se vozim po propisima cca 80 tak na sat pa mi je jednako. ...

gusgus je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
..problem kod vespe je sto imas previse ogranicenja kad si na putu, ali za ovakve kratke ture, zasto ne?

kakvih ograničenja osim što je 90 km/h neka maks brzina koju možeš držati da je ne siluješ ?

tongue

..a tko je spomenuo ogranicenje u brzini?.. iako je i to veliki faktor.. ogranicen si i nosivoscu, a ako je malo vise natovaris ode i brzina odmah dolje.. problem je i odvesti duzu etapu bez stajanja i hladjenjamasine.. pa zar nije i magna vec na ovom kratkom putu i to po hladnom vremenu imao problema s pregrijavanjem?.. i ne moze mi nitko tvrditi da mali motoric moze biti ravnopravan bilo kojem vecem motoru.. svaka cast vespi, ali ona ipak nikad nece biti motor.. uvijek ce ostati vespa, jedna i jedina. dobar



_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Gost
Gost




Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitimečet 06 lip 2013, 18:04

Ni govora da je usporedjujem sa velikim motorima, ali njezinih 200 kubika je ipak 200 kubika. Lijepo se vozi, osjećaj je dobar jer lijepo vuče, u krivine ide bolje od čopera, mogu se duže voziti na njoj nego na VNu jer se sjedi prirodnije. Meni se nikada Vespe nisu pregrijale i to nije za njih simptomatično. To što se Magni grije je zato jer kupuje neoriginalne dijelove pa ima klip koji je jedne toplinske vrijednosti, a cilindar npr. original Piaggio ili slično. Very Happy, ili je naprosto zaboravio dvotaktol naliti, ali neće priznati što se zna desiti hehe. Da je sve original, Vespa bez ikakvih problema prelazi sa termo grupom čak i do 100 000 tisuća. Termo grupa komplet košta cca 300 eura i imaš opet novu mašinu.
Glede nosivosti, mojih 120 kg nosi sa lakoćom plus prtljagu. Suvozača ne vozim jednako kao ni na motoru na koji fakat rijetko sjedne i supruga, jer u ovom ludilu na cestama me lako netko zakuca. Tko će dijete podići i odhraniti?
O upotrebljivosti u gradu da i ne govorim. Nema oblačenja u kožu, nema jebade sa otvaranjem velikih vrata dvorišta, nema čekanja u koloni jer sam preširok, samo sjedneš, zakurblaš i odešššššššššš.
Najbolja fora mi na semaforima, stižu wanna be bajkeri, oni koji cupkaju na sjedalima, lupkaju po rezervaru, puni su sebe, pisalo se o takvima, ja ih gledam, a oni misle, "samo gledaj skuterašu jadni" hehehe.
Neki dan susretnem Robija sa kojim se vozim već dugo VNom, blicnem mu, on me gleda u oči i prodje. Zovem ga i kažem mu "pravi si bajker" ne pozdravljaš skuteraše, on se smije do suza i veli "takvo je nepisano pravilo" hehehe. Takodjer neki dan sretnem Zeljka_zg koji se opako ponovio i vozi mrcinu sada na semaforu i tek kad sam podigao kacigu i oslovio ga okrenuo je glavu, naravno ignorirajući skuteraša samo tako hehe.
Evo par slikica, ako Vas pozdravim jer sam Vas prepoznao, da znate da Vas ne pozdravljam jer bi "onaj vespaš" htio da ga pravi bajker pozdravi, već pozdravljam jer Vas poznam.

Samo je jednom prvi put Rps20130606175556762

Samo je jednom prvi put Rps20130606175732241

Samo je jednom prvi put Rps20130606175643428




[Vrh] Go down
Sponsored content





Samo je jednom prvi put Empty
PostajNaslov: Re: Samo je jednom prvi put   Samo je jednom prvi put Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Samo je jednom prvi put
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Moj Dragstar
» 4 motora u jednom
» sve na jednom mjestu- motostranice.com
» BIO JEDNOM JEDAN TENGAI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: