Početna stranicaPretraľnikLitium baterija 610RegistracijaLogin

 

 Litium baterija

Go down 
+5
palomas
Kronos0x
Bart
vroc-bobi
Zlac
9 posters
Autor/icaPoruka
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimepet 22 oľu 2013, 21:28

Gledam malo po internet ove litium baterije pa me zanima sta vi mislite o tome 3-4 puta laksa ,dimenzijama mala ,bolje pali ,sporije se prazni, je malo skuplja ali dal se isplati ...
Gledo sam ovu http://www.ebay.com/itm/390552418705
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesub 23 oľu 2013, 07:16

Gledam i ja vec par mjeseci , evo su otvorili poslovnicu i u Ceskoj , prije bilo samo u Danskoj , i mislim si nabavit jednu . Jedino me hebe kako ih reklamirat dok su pod garancijom ?
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesub 23 oľu 2013, 15:59

vroc je napisao/la:
Gledam i ja vec par mjeseci , evo su otvorili poslovnicu i u Ceskoj , prije bilo samo u Danskoj , i mislim si nabavit jednu . Jedino me hebe kako ih reklamirat dok su pod garancijom ?
Dobro to je malo zez ako nešto nevalja s baterijom al mislim da vrijedi riskirat ,evo za ovu Shorai bateriju daju 2 godine garancije scratch
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesub 23 oľu 2013, 18:09

Evo sad gledao na shorai.eu - za moga od 21 Ah - 1815 kn , i to bez carine i postarine . Odustajem . Za sad . Cool
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesub 23 oľu 2013, 18:28

vroc je napisao/la:
Evo sad gledao na shorai.eu - za moga od 21 Ah - 1815 kn , i to bez carine i postarine . Odustajem . Za sad . Cool
Mnogo para ja za svoga našo Shorai 14 ah za 900 kn preko e bay bez carine...
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesub 23 oľu 2013, 20:54

[img]Litium baterija Shorai [/img]

E a sad da nema carine to bi bilo i prihvatljivo
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesub 23 oľu 2013, 22:19

vroc je napisao/la:
[img]Litium baterija Shorai [/img]

E a sad da nema carine to bi bilo i prihvatljivo

iagree
[Vrh] Go down
Bart
cro chopper forum
cro chopper forum
Bart


Broj postova : 1154
Godina imam : 57
Prebivalište : Nova Gradiška
Vozim : BMW R1200RT
Na forumu od : 14.07.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesub 23 oľu 2013, 22:34

Litij baterije su su budućnost ali treba provjeriti što korisnici misle o ovim dotičnim, puno je to love za garanciju od samo 2 godine, ako je takav kvalitet u pitanju 3 godine bi trebao biti minimum.
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimened 24 oľu 2013, 12:23

Bart je napisao/la:
Litij baterije su su budućnost ali treba provjeriti što korisnici misle o ovim dotičnim, puno je to love za garanciju od samo 2 godine, ako je takav kvalitet u pitanju 3 godine bi trebao biti minimum.
slažem se s tobom skupe jesu ali za sada nisam naso jos los odgovor o tome kolko je dobra ili loša za sada samo pričaju o tome kolko je ustvari dobra litium baterija zato sam malo u nedoumici jer ču sad trebati novu pljuga
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimened 24 oľu 2013, 13:49

Ocito da nitko ovdje nema jendu takvu , pa evo malo linkova na komentare ( sve je na inglis jeziku ) :

http://www.ridermagazine.com/gear/shorai-battery-review.htm/

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=715215

Ballistic ja cak i manji od Shorai-ja :
http://www.webbikeworld.com/motorcycle-battery/li-ion-motorcycle-battery/shorai-vs-ballistic-li-ion-motorcycle-battery.htm

http://www.motorcycle.com/products/shorai-lfx-lithium-battery-review-91165.html

http://www.triumphrat.net/speed-triple-forum/161257-shorai-life-battery-review.html
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimened 24 oľu 2013, 16:45

vroc je napisao/la:
Ocito da nitko ovdje nema jendu takvu , pa evo malo linkova na komentare ( sve je na inglis jeziku ) :

http://www.ridermagazine.com/gear/shorai-battery-review.htm/

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=715215

Ballistic ja cak i manji od Shorai-ja :
http://www.webbikeworld.com/motorcycle-battery/li-ion-motorcycle-battery/shorai-vs-ballistic-li-ion-motorcycle-battery.htm

http://www.motorcycle.com/products/shorai-lfx-lithium-battery-review-91165.html

http://www.triumphrat.net/speed-triple-forum/161257-shorai-life-battery-review.html
Po ovom svemu mislim da se bacam na kupnju dobar
[Vrh] Go down
Kronos0x
man
man
Kronos0x


Broj postova : 46
Godina imam : 32
Prebivalište : Split
Vozim : Kawasaki ZL600 ELIMINATOR
Na forumu od : 03.02.2012

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimesri 20 stu 2013, 23:55

Ja razmisljam uzeti LFX14A5-BS12 samo nisam nigdje nasao vijek trajanja.
E nasao sam je preko ebaz za 180 USD s postarinom samo neznam dali na to bubaju carinu.
Za dosadasnju elektroniku koju sam narucivao nije bilo carine.
Sad ako jos ima ko informaciju koliko traju bilo bi super.
TNX
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimečet 21 stu 2013, 08:40

Litiji - ionske baterije imaju podosta prednosti naspram olovnih baterija, ali imaju i nedostatke. Elektrolit je zapaljiv, na engleskoj Wikipediji piše da je bilo zabilježeno više slučajeva požara, koje su takve baterije izazvale. Osim toga, snaga po jedinici površine (ili po kilogramu težine) skoro je duplo manja od olovnih baterija.

Na pr. Li-Ion baterija dimenzija 150x87x 93mm može isporučiti CCA struju od svega 105 A, što baš i nije neka impresivna brojka.

CCA je struja "hladnog startanja", kad je akumulator izložen vanjskoj temperaturi od 0 C, i to je za startne akumulatore jedan od najvažnijih podataka.

Ovo je engleski eBay, na stvari koje se šalju iz UK nema carine ni poreza (paketi se ne otvaraju u pošti carinjenja).

http://www.ebay.co.uk/itm/Lithium-Ion-12V-Motorcycle-Battery-Race-Lightweight-High-Power-LIPO07C-YTX7A-BS-/321240636312?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item4acb6f1b98

http://www.ebay.co.uk/sch/Motorcycle-Parts-Accessories-/14780/i.html?_from=R40&_sop=15&_nkw=lithium+battery+12v
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimečet 21 stu 2013, 08:44

Ukratko, moj zaključak je da ću ipak radije uzeti kvalitetnu gel bateriju, Varta mi je na bivšem motoru počela pokazivati prve znakove slabosti u 6-toj godini korištenja, i tad sam je zamijenio.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimečet 21 stu 2013, 09:29

..moje skromno mišljenje je da bi bilo bolje kupiti normalni akumulator prosječne cijene i pametni punjač tipa CTEK koji će "servisirati" bateriju kako u sezoni tako i u zimi. ...mislim da će baterija ostati duže na životu a financijski još uvijek manje nego za fensi-šmensi aku koji nam realno gledjuć kao takav netreba na motoru...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimečet 21 stu 2013, 09:40

Ne bih želio biti zloguki prorok, ali... Li-Ion baterije ugrađuju se danas i u smartphone, i još svašta drugo. Zabilježeno je više slučajeva eksplozija, čak i sa fatalnim posljedicama..

Kod motora pada mi na pamet samo jedno... Što ako se u vožnji pokvari regler alternatora? Ne mora doći baš do eksplozije, ali elektrolit te vrste akumulatora je zapaljiv. Treba li imati i manji aparat za gašenje pri ruci?
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimečet 21 stu 2013, 11:28

mrljo#2 je napisao/la:
..moje skromno mišljenje je da bi bilo bolje kupiti normalni akumulator prosječne cijene i pametni punjač tipa CTEK koji će "servisirati" bateriju kako u sezoni tako i u zimi. ...mislim  da će baterija ostati duže na životu a financijski još uvijek manje nego za fensi-šmensi aku koji nam realno gledjuć kao takav netreba na motoru...
iagree 
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimečet 21 stu 2013, 20:35

Imao sam dobru namjeru ga kupit dobro da nisam naćito se i ja nekih piz... vezano za te ,pa zato
ja opet kupio yuasu i mir. Wink 
[Vrh] Go down
rikitumba
man
man
rikitumba


Broj postova : 285
Godina imam : 60
Prebivalište : split
Vozim : kawasaki en 500
Na forumu od : 07.05.2013

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimečet 21 stu 2013, 21:08

za cijenu jedne te mogu se kupiti tri obične a svaka ima garanciju dvije godine pa koji je smisao?
[Vrh] Go down
http://www.ramico.info
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimepet 22 stu 2013, 09:49

Zlac je napisao/la:
Imao sam dobru namjeru ga kupit dobro da nisam naćito se i ja nekih piz... vezano za te ,pa zato
ja opet kupio yuasu i mir. Wink 
Ta nova tehnologija ima svojih prednosti, akumulatori su prilično lakši (nemaju olova), mogu podnijeti daleko veći broj ciklusa punjenje/pražnjenje, ekološki manje zagađuju okoliš, i t.d.

Ali olovni akumulator doslovno može izdržati kuhanje (dakle visoke temerature), koje se pojavlju iz raznih razloga. On može biti i uništen, tj. deformiran zbog toga, ali nema elektrolit koji gori otvorenim plamenom...

Stoga ne planiram kupovati nešto što bi teoretski trebalo trajati 10+ godina, radije ću svakih 4-5 godina imati novi olovni akumulator.
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimepet 22 stu 2013, 11:18

palomas je napisao/la:
Zlac je napisao/la:
Imao sam dobru namjeru ga kupit dobro da nisam naćito se i ja nekih piz... vezano za te ,pa zato
ja opet kupio yuasu i mir. Wink 
Ta nova tehnologija ima svojih prednosti, akumulatori su prilično lakši (nemaju olova), mogu podnijeti daleko veći broj ciklusa punjenje/pražnjenje, ekološki manje zagađuju okoliš, i t.d.

Ali olovni akumulator doslovno može izdržati kuhanje (dakle visoke temerature), koje se pojavlju iz raznih razloga. On može biti i uništen, tj. deformiran zbog toga, ali nema elektrolit koji gori otvorenim plamenom...

Stoga ne planiram kupovati nešto što bi teoretski trebalo trajati 10+ godina, radije ću svakih 4-5 godina imati novi olovni akumulator.
iagree 
[Vrh] Go down
Kronos0x
man
man
Kronos0x


Broj postova : 46
Godina imam : 32
Prebivalište : Split
Vozim : Kawasaki ZL600 ELIMINATOR
Na forumu od : 03.02.2012

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimened 24 stu 2013, 02:57

Razmisljam se o kupovini shorai baterije jedino radi tog broja ciklusa paljenja jer kao pomorac svako tri mjeseca san odsutan bar toliko ako ne i vise a moji kolege koji plove takoder poceli su mi se zalit kako svako 4 do 5 mjesei kupuju nove batterije za svoj motocikl.
ili mi je opcija kupiti c-teck punjac pa ostavit da puni za vrijeme sta san odsutan
cura 
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimened 24 stu 2013, 08:43

rikitumba je napisao/la:
za cijenu jedne te mogu se kupiti tri obične a svaka ima garanciju dvije godine pa koji je smisao?
Daj javi di su te s garancijom od 2 godine . A za OP - C-tek i miran si .
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimened 24 stu 2013, 09:56

Kronos0x je napisao/la:
Razmisljam se o kupovini shorai baterije jedino radi tog broja ciklusa paljenja jer kao pomorac svako tri mjeseca san odsutan bar toliko ako ne i vise a moji kolege koji plove takoder poceli su mi se zalit kako svako 4 do 5 mjesei kupuju nove batterije za svoj motocikl.
ili mi je opcija kupiti c-teck punjac pa ostavit da puni za vrijeme sta san odsutan
cura 
...je, kupi punjač i on će se brinuti o bateriji umjesto tebe, mislim da je to najbolja opcija, jer i najbolja baterija bez pripunjavanja će "popustiti" na tako duge intervale nekorištenja...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitimened 24 stu 2013, 16:09

Bilo je pred par brojeva u Motoreviji....
Oni kažu: aku, kad se stavlja novi, onda, iste vrste i karakteristika, kao iz prve ugradnje...
Neki podnašaju, neki ne, nagib u kojem su pozicionirani svoj radni vijek, Li-ion je spomenut upravo kao rješenje za RR-ove, gdje je bitna mala težina, ali negativnosti ste već nabrojili, pa ne trebam sad...
Ja ne znam... jesam li sretnik ili što, meni je motor proizveden 2005. ja se još vozim sa akum. iz prve ugradnje...
istina, nisam imal dopunjavanja, jer sam se uglavnom vozio preko 10 mjeseci, pa ni baterija nije stizala izgubit napon... Ta baterija imala i pauzu godinu dana, ali još (opet) radi...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Litium baterija Empty
PostajNaslov: Re: Litium baterija   Litium baterija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Litium baterija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» baterija
» Baterija preko zime
» sportster, baterija se ne puni
» Baterija/akumulator YUASA YIX30L

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: