Početna stranicaPretraľnikHomologiranost auspuha 610RegistracijaLogin

 

 Homologiranost auspuha

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimepon 11 vel 2013, 19:02

Imate li saznanja i iskustva kakva je "politika" kad vas zaustave u stranim EU zemljama sa auspuhom bez homologacije? Iako su npr. tihi i sa db killerima?...
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimepon 11 vel 2013, 19:38

Pa ako se bas zainate, moze biti problema zbog toga.. neki od aftermarket topova imaju homologacije, neki ih nemaju. Ponekad znam posjetiti slovenskii motoforum, i tamo se o tome vodi dosta racuna. Uglavnom, tko zeli biti sasvim legalan, stavlja homologirani auspuh, ali ima i onih drugih..
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimepon 11 vel 2013, 19:57

Ako nije prebučan ne bi trebao imati problema. Ali ako na granici procjene da si preglasan a nemaš homologaciju mogu te ne pustiti van. A u drugoj državi te za to mogu i isključiti iz prometa.
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimepon 11 vel 2013, 20:53

Ako možete biti precizniji - da li moraš imati papire o homologaciji auspuha (npr. u Njemačkoj) u svakom slučaju ili je dovoljno da su pristojno tihi iako nemaju homologaciju?
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 06:43

U principu dovoljna je utisnuta oznaka homologacijske (E-nešto) u težim slučajevima se podkrepljuje pisanim dokumentom proizvađaća da je auspuh po EC standardima pljuga
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 06:56

Kopirano s adventurera ( to je još iz 2008.)

Novi zakon u SLO! (za motore)

Sa 1.5. ove godine u našoj zemlji (sloveniji) počinije novo razdoblje za nas bikere.
Opasno su digli kazne za promjetne prekršaje, tako da ako zalutate vamo, lutajte pažljivo!

Primjeri:
- vožnja kroz naselje- ograničenje 50 km/h. Ako si prebrz za 30 km/h, košta te to 1.000,00 €.
- neupisan auspuh u homologaciju vozila (ako nije original), košta te 417,00 €
- neupisana bilo koja promjena, košta isto toliko.
- vožnja motorom po zadnjem ili prednjem: 400,00 €.
- mobitel: 120,00€
- alko: 450-900 €

(tako da ak si koma pijan i telefoniraš, isplati se više od biti malo brži)

(napisao slovenac)

komentar: Jedini problem predstavlja kažnjavanje zamjenskih topova bez homologacije..
Primjerice Shacal nema istu, a upitno je da li se može ishoditi.. al to vjerojatno koštaa..

Sad bi svi trebali kupovati slovenski Akrapovic
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 09:40

Jel postoji način da se "legalizira" top koji nema homologaciju, nekakvim atestom ili sl. ili je to nemoguće pošto proizvođač koji ga je napravio nema takvu licencu?
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 10:57

A vjerojatno je moguće, samo jako teško.. Motor bi trebao ići na atestiranje, tj. na sva potrebna mjerenja, i to kod nekog tko je ovlašten za tako nešto. Na kraju ispadne da je onda bolje kupiti gotov atestirani top, nego se zezati sa time.

Ako nije tajna, što bi ti ugradio? Vjerojatno si pronašao neki top (ili kompletan ispuh), koji ti se sviđa, ali on nije homlogiran?
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 11:13

Ma imam vec odlican slip on top od Kucelja. Ali kad vidim cijene od homologiranih aftermarket auspuha plus to sta ovaj vec posjedujem, ispitujem i ovu mogucnost. Ne vjerujem da ce bit moguce to atestirat, ali neznam, pa prvo pitam vas.
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 11:57

Potrebne su dvije stvari - atest i homologacija. Atest je (u slučaju većine uvoznih topova) mogao ili trebao obaviti onaj tko je taj top i proizveo (a vidimo da nije).. Ako bi ti imao neki takav atest, treba ti još i homologacija, tj. potvrda da taj top odgovara tvojem modelu motora..
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 17:12

Kakva su iskustva vas koji ste išli nekamo vani sa nehomologiranim auspusima? Ovdje ima toliko MC i MK klubova, valjda ima takvih iskustava?





(spomenuo sam MC/MK, sad će biti odaziva u temi Twisted Evil )
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitimeuto 12 vel 2013, 17:36

Išao sam s warriorom van i još nisam imao problema. Alli možeš naletiti na nadkkanog carinika ili policajca pa da te zajrbavaju... Tako da sada idam bez prigušivača jedino u BiH i Srb. Ako nije preglasan ne bi trebao imati problema. Ako je glasan, napravi db killere i vozi.
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Sponsored content





Homologiranost auspuha Empty
PostajNaslov: Re: Homologiranost auspuha   Homologiranost auspuha Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Homologiranost auspuha
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Montiranje auspuha
» otvaranje auspuha na Spyderu
» pucanje iz auspuha?
» promjena auspuha na VN 900
» poliranje auspuha

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: