Početna stranicaPretraľnikTopovi 610RegistracijaLogin

 

 Topovi

Go down 
+10
merla
klesoo
cro.chopper
eltoro
jackie
emirharley
black&white
Streinger
Yzzy
Hrca V-TWIN
14 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Topovi   Topovi Icon_minitimesri 28 stu 2007, 11:20

Stavio sam na dragstarku 650 topove kućne izrade (hvala stari) koji su ispali čak bolje od očekivanog. zvuk mi je malo pregromovit ali to cu rjesiti vunom. samo me muči što su mi topovi od rosfraja pa se jebenho griju i lagano su počeli žutiti. e sad što se tiče žutnje nemam pojma šta da radim. bi li vrijedilo sta da ih kromiram (znam rosfraj-kromiranje No ) ali i to je moguće. ajd pišite neznam sta da radim. scratch
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimesri 28 stu 2007, 11:37

Šalji pp El Toru! :idea: :idea: :idea:
[Vrh] Go down
Streinger
man
man
Streinger


Broj postova : 95
Godina imam : 53
Prebivalište : Zagreb -VN 800 Classic
Vozim : VN 800 Classic
Na forumu od : 03.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimesri 28 stu 2007, 12:16

Rodjo, u Louisu (a vjerojatno i drugdje) ima sredstvo za poliranje upravo prokroma, koje izvlači žutu i/ili plavu boju koja se stvara zbog grijanja.
[Vrh] Go down
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimesri 28 stu 2007, 15:13

eto nekoliko savjeta i ja cu rijesit svoj problem. zanima me neko trajno rjesenje jer nebi ga svaki drugi dan polirao ili skidao žutilo s tim sredstvom. kad je vec tolko muke ulozeno pa da ga napravim kako spada. :bounce:
[Vrh] Go down
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimesri 28 stu 2007, 23:29

rosfraj i kromiranje..nebude to nikad to! Ne isplati ti se nit skidati boju, em ju sa rosfraja budeš jako teško skinul sa bilo kojim sredsvtvom, stalno se bude pojavljivala...rosfrai je takav materijal i tu nemaš baš puno mogućnosti...dosta je i da malo nekud trkneš nastalo bude udubljenje...stisni zube i piči, malo boje nikome ne skodi Very Happy
Ove sam ja radil od rosfraja, tak da ti to pricam iz vlastitiog iskustva..uglavnom loš odabir!
klik
https://2img.net/h/oi11.tinypic.com/73ecfoo.jpg
[Vrh] Go down
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimečet 29 stu 2007, 16:50

ali na ovom bikeu na slici čak i to malo žuto dobro izgleda. mislio sam jedino staviti cijev unutar cijevi i između vunu da spriječim grijanje a na granu sam stavio oklope sa orginal auspuha. imam nekoliko ideja pa mozda jedna uspije. pa kako ih dubravčić radi od rosfraja i ne požute ( bar ne na čoperima) scratch
[Vrh] Go down
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimečet 29 stu 2007, 20:47

Hrca V-TWIN je napisao/la:
ali na ovom bikeu na slici čak i to malo žuto dobro izgleda. mislio sam jedino staviti cijev unutar cijevi i između vunu da spriječim grijanje
..pa dobro izgleda kak su šlampavo napravaljeni...to bilo gotovo za par sati Embarassed ..cijev unutar i vunu obavezno...ja nisam ništ imal, nit stijenku na izlaznim granama pa nisu niti tak baš prejako pozutjeli, kad covjek malo bolje pogleda..haha..da je zdravo za motor baš i nije, ali ..ali...samo piči Very Happy
[Vrh] Go down
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimečet 29 stu 2007, 21:04

ma ja sam mu napravio i prigušivač. a kak bi stavio vunu unutar cijevi. jer top mi je od cijevi fi 50 a unutarnju cijev bi stavio fi 40 tako da između njih bi išla vuna (oko ove unutarnje cijevi)
[Vrh] Go down
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimečet 29 stu 2007, 22:53

imas specijalnu gustu" vunu" tkaninu za takve stvari koja se nalazi na alu folijama..onda samo skupa s tom folijom zalijepiš oko unutarnje cijevi i stvar je riješena...kad se sve zagrije nema šansse da otpusti, stopi se s cijevi...toga bi trebalo biti u gotovo u svim dućanima sa auto dijelovima, bar je bilo
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepet 30 stu 2007, 12:40

Pomjena boje izduva, odnosno diskolorizacija je posljedica pregrijavanja mufflera do koje dolazi pregrijavanjem masine i nepravilnim radom masine, najcesce postavljanjem otvorenog izduva, a posebno promjenom zracnog filtera. Znaci, dajes vise zraka - usis, a otvaras izduv, a nisi dodao - goriva! Posljedica je pregrijavanje masine i mnogi kvarovi koji ce se desiti prije ili kasnije. Promjena boje izduvnog sistema je najmanji problem.

To se rjesava rekalibracijom (re-jetting) karburatora (promjena dizni i jos nekih sitnica, zatim podesavanje) ili rekalibracijim elektronike kod masina sa elektronskim ubrizgavanjem, zatim fino podesavanje (Power Commander ili DFO ili .......)

Izrada aftermarket/zamjenskog izduvnog sistema u kucnoj radinosti mi se dopada, jer nije neka mudrost ISKOPIRATI neki drugi izduv koji ti se svidja, naravno to treba uraditi dobar bravar ili limar koji se razumije u izduve motocikala.

Moja preporuka je uzeti INOX, prekopirati neki drugi izduv i dobijate uredjaj koji bi trebao trajati do kraja zivota! A sija se skoro isto kao krom, koji propada prije ili kasnije, ali INOX - nikada!


emirharley
"Sarajevo Bikers Club" MC
www.sarajevobikersclub.ba
-----------------------------------------------------
2001 Harley-Davidson Road King Classic FLHRCI HDI EFI
Screamin' Eagle Stage One Kit
RevTech DFO Stealth Performance System
Screamin' Eagle Performance Mufflers
(Set two: Wild Pig Pipes, 2" baffles)
Ape Hanger
Back Rest
Kuryakyn Spider Light
...
et cetera
..
.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepet 30 stu 2007, 16:01

slazem se u potpunosti. mislim da je za choppera ili customa puno jednostavnije napraviti auspuh jer je i sama mašina dosta jednostavnija od drugih vrsta motora. od inoxa ili rosfraja auspusi su vječni zato sam ih napravio od tog materijala. nadao sam se da necu morati mrdat po karburatoru ali vidjet ću šta je to jer između original auspuha i ovih sada nema neke velike razike osim u zvuku ,a grane i sve ostalo je i pravljeno po originalu. čak sam i prigušivač napravio tip top. pa i na originalima ako ti je čok predugo upaljen dogodi se isto. mislim da je u mašini sve ok jer nisam osjetio neki gubitak snage a potrošnja je ostala identična.
[Vrh] Go down
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepet 30 stu 2007, 18:21

evo npr. šakalovi auspusi


Topovi Custom2
[Vrh] Go down
jackie
man
man
jackie


Broj postova : 57
Prebivalište : dubrovnik,Pile
Vozim : intruder vl1500
Na forumu od : 30.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepet 30 stu 2007, 19:49

Mislim da je čoper izgledniji sa dvije cijevi,a žuta ili plava boja cijevi na izlazima iz cilindara ovisi o omjeru goriva i zraka.naravno ko neće raditi ništa osim čekićem i dlijetom probiti cijevi i izvući prigušivače pa pucati na susretima i svakoj nizbrdici neće se baš puno voziti.Pa svakom po volji Very Happy
[Vrh] Go down
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepet 30 stu 2007, 23:38

[Vrh] Go down
eltoro
man
man
eltoro


Broj postova : 440
Godina imam : 56
Prebivalište : zaprešić,laduč-kod talijanske granice
Vozim : Eltoro Slasher
Na forumu od : 15.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimesub 01 pro 2007, 21:37

ljepi bike

neznam koliko te smeta promijena boje na ispušnim granama ali i to ima svojih čari zar ne??
ljudi iz Sarajeva su ti ljepo opisali zašto se to događa, a i još netko poslje njih koliko se sjećam
tj.koliko sam pročito.
Inox hmmm da ljep jako ljep ali, uvijek onaj ali, inox i toplina i hlađenje šteta ali nije baš neka kombinacija na duge pruge,prije ili kasnije doći će i do pregrijavanja recimo ventila radi prije navedenog i možda dihtunga glave a posljedice vijerujem da su svima dobro poznate.
Moje iskustvo a i većina motora to i prakticira je (naravno pričamo o chopper motorima tj.custom ne o R motorima ) cijev koja se relativno brzo hladi (za određenu ccm određen prijesek cijevi) te hard kromiranje, tko to kod nas radi nemam pojma pa nam onda ostaje Inox ili hmmmmm kromiranje običnih cijevi ( što ne preporučujem,počne se listati ako nije dobro napravljeno a onda je katastrofa ) i obavezno štelanje motora tj.omijer zraka i benzina te kontrola stupnja zagrijanosti cilindara pri određenim opterećenjima.
To ti je moj skromni savijet a sad ti kako želiš,ako sam šta pomogo biti će mi drago
Pozdrav
[Vrh] Go down
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimened 02 pro 2007, 00:25

drago mi je što svi imate svoja iskustva i misljenja jer je to razlog zasto sam i pokrenuo ovu temu. nemam iskustva u tome a vasi odgovori su mi puno toga razjasnili. a jel mi pomaže sta to sto sam grane napravio od cijevi za auspuhe (tocnije od renola 4) a trube (topove) od rosfraja. sad ste me bacili u dilemu jer mi je najvaznije da motor bude ok. ako treba napucat nove auspuhe, za zdravlje motora, je cu ih napucat.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimened 02 pro 2007, 10:14

ništa ti se ne može desiti motoru u ovoj opciji gdje su grane od renola kako kažeš , atopovi od prokroma . malo boje u najboljoj kombinaciji i režimu vožnje će biti , a to te nebi trebalo baš jako patiti kako je to već netko ranije rekao .
samo teraj , al laganini chopper
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimened 02 pro 2007, 10:14

Očito nemaš problema s topovima već s sagorijevanjem. Otiđi kojem starom majstoru koji se razumije u frgazere i neka ti naštela omjer smjese. Prije toga s nečim od navedenih sredstava ispoliraj grane te ćeš poslije moći odrediti da li se stanje popravilo. Ako ti grane i poslije štelanja vuku plavo, tek onda razmišljaj o prigušivačima, jer to bi onda značillo da ti previše vatre sijeva u grane, pa će ti s vremenom nastradati ispušni ventili i njihovi nasjedi.
[Vrh] Go down
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimened 02 pro 2007, 11:40

e da nisam vam rekao da su grane normalne boje a da su mi samo topovi malo požutili. nije to ona plava boja nego lagano zlatna. grane ne dobivaju boju. cim budem mogao stavim slike pa da vidite kako to izgleda pa ce vam sve biti jasno.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimened 02 pro 2007, 21:46

Trebamo znati dvije stvari vezano za INOX muflere:

1. De facto jesu vjecni

2. INOX mnogo lakse diskolorira nego hrom, odnosno INOX obavezno diskolorira

Meni se "na oko" zaista svidjaju tvoji auspusi (ne dizajnom, nego kvalitetom izrade, sto ne znaci da dizajn ne valje, ali to nije tema, vec kvalitet). Dakle, ukoliko si zaista prekopirao originalne auspuhe po dimnezijama, napravio si odlican posao.

VAZNO: Ukoliko si promijenio samo izduvni sistem, a nisi dirao zracni filter, nije bas obavezno da radis rekalibraciju, no ukoliko si i pored promjene izduva (otvoreniji izduv u odnosu na tvornicki) promjenio i usis zraka, dakle stavio otvoreniji "sportski" usis/filter, onda je rekalibracija OBAVEZNA i shvati to ozbiljno. Samo izduv - no problemo.


emirharley
"Sarajevo Bikers Club" MC
www.sarajevobikersclub.ba
-----------------------------------------------------
2001 Harley-Davidson Road King Classic FLHRCI HDI EFI
Screamin' Eagle Stage One Kit
RevTech DFO Stealth Performance System
Screamin' Eagle Performance Mufflers
(Set two: Wild Pig Pipes, 2" baffles)
Ape Hanger
Back Rest
Kuryakyn Spider Light
...
et cetera
..
.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Hrca V-TWIN
man
man
Hrca V-TWIN


Broj postova : 146
Godina imam : 38
Prebivalište : POŽEGA
Vozim : "Malog" stroma
Na forumu od : 28.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepon 03 pro 2007, 10:52

e to je to. ništa nisam dirao. samo skinuo originale i stavio nove. to je sve. cheers
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepon 10 pro 2007, 22:50

Obzirom da su aftermarket muffleri obicno prilicno otvoreni izduvi, obicno ih nije niti neka mudrost napraviti u suradnji sa dobrim majstorom.

Mada mi ne trebaju novi muffleri, ovih sam dana malo istrazivao po Sarajevu i dosao sam da fantasticnih rezultata. Elem, u Sarajevu se mogu nabaviti krom cijevi raznih profila, npr. precnika kao sto su moji muffleri. Postoji vise "tonaliteta" kromiranih cijevi, od obicnih do visokog sjaja.

Pazi sad, vjerovali ili ne: krom cijevi visokog sjaja su takve izrade da kada ih stavis na stol pored kromirane cijevi/mufflera vizuelno nema nikakve razlike, odnosno covjek bi se mogao lako zabuniti i pokazati prstom na pogresan uzorak.

No, vrhunac svega je cijena: za moj motocikl, za dva mufflera, treba cca 1,5 m cijevi. Cijena, sitnica: 150 KM, oliti cca 550 kuna!

Znaci, nema brige, kome treba, ne mora da razmislja kako dobaviti, da li je to-to, cijena i sl. Generalno, pravih aftermarket mufflera (govorim za cruisere) u Europi nema ispod 300 EURO, pa navise, a u USA 300 US$ + shipping costs i navise. Moje originalne Screamin' Eagle mufflere sam platio 1.066,00 US$, a sada ih mogu napraviti I BOLJE (obzirom da je inox u pitanju) za 300 KM oliti cca 1000 kuna!

Eto, to je moj mali dodatni komentar o pravljenju izduvnog sistema u privatnom aranzmanu.


emirharley
"Sarajevo Bikers Club" MC
www.sarajevobikersclub.ba
-----------------------------------------------------
2001 Harley-Davidson Road King Classic FLHRCI HDI EFI
Screamin' Eagle Stage One Kit
RevTech DFO Stealth Performance System
Screamin' Eagle Performance Mufflers
(Set two: Wild Pig Pipes, 2" baffles)
Ape Hanger
Back Rest
Kuryakyn Spider Light
...
et cetera
..
.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepon 10 pro 2007, 22:57

oooo da da , može se prokrom super ispolirati ako si mislio na to, samo treba volje i vremena a naravno i polirka ili dobra bošova bušilica i pići buraz, skoro da nema razlike u izgledu a svakako je bolji jer se ne ljušti kao kromirani djelovi kad se oštete, samo se ponovno ispolira do visokog sjaja i ko novi.

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepon 10 pro 2007, 22:59

Mislio sam na to da se moze KUPITI krom cijev koja je mat "boje", ali i krom cijev visokog sjaja, nema porebe polirati, ja bih ti bio polijen za takvo sto.....



emirharley
"Sarajevo Bikers Club" MC
www.sarajevobikersclub.ba
-----------------------------------------------------
2001 Harley-Davidson Road King Classic FLHRCI HDI EFI
Screamin' Eagle Stage One Kit
RevTech DFO Stealth Performance System
Screamin' Eagle Performance Mufflers
(Set two: Wild Pig Pipes, 2" baffles)
Ape Hanger
Back Rest
Kuryakyn Spider Light
...
et cetera
..
.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitimepon 10 pro 2007, 23:01

kužim lol!

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Sponsored content





Topovi Empty
PostajNaslov: Re: Topovi   Topovi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Topovi
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» TOPOVI NA MARAUDERU!!!
» Dragstar 650 i 1100,topovi?
» Aquila GV-650
» ... auspusi, spulje, topovi - fotke
» kakav zvuk daju kraci,a kakv duzi topovi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: