Početna stranicaPretraľnikKeeway superlight 125 ler gas 610RegistracijaLogin

 

 Keeway superlight 125 ler gas

Go down 
+5
lunaroid
Hedo
pinky
dragger
lex.stomp
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 10 oľu 2012, 15:54

Pozdrav društvo.
Danas sam upalio motor i nakon kaj je radio 10 minuta na čoku sam čok ugasio.
Okretaji su se prvo spustili da bi se nakon toga počeli opet lagano dizat i popeli su se do 4000 i nisu se spuštali.ima li ko kakvu ideju u čemu je problem?
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 10 oľu 2012, 16:19

lex.stomp je napisao/la:
Pozdrav društvo.
Danas sam upalio motor i nakon kaj je radio 10 minuta na čoku sam čok ugasio.
Okretaji su se prvo spustili da bi se nakon toga počeli opet lagano dizat i popeli su se do 4000 i nisu se spuštali.ima li ko kakvu ideju u čemu je problem?


....10 min. pod čokom Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 10 oľu 2012, 16:32

dragger je napisao/la:


....10 min. pod čokom Evil or Very Mad [/quote]

Mozda nije ni bilo tolko,mozda nekih 5 min.al gasio bi se ak bi prerano isključio čok.
Question
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 11 oľu 2012, 08:04

Nitko nezna u čemu je problem?
pomoc
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 11 oľu 2012, 15:18

Šta ti je sa polugom čoka jel ona normalno radi? Provjeri da nije slučajno vijak kjli doteže sajlu čoka na kraju oslabio i sajla se izvukla a čok ostao uključen.
Inače nikad ne koristi dugo čok u mjestu.
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 11 oľu 2012, 16:11

pinky je napisao/la:
Šta ti je sa polugom čoka jel ona normalno radi? Provjeri da nije slučajno vijak kjli doteže sajlu čoka na kraju oslabio i sajla se izvukla a čok ostao uključen.
Inače nikad ne koristi dugo čok u mjestu.

najvjerojatnije je ovo...i još jedanput, čok uvijek minimalno koristiti
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 11 oľu 2012, 17:13

Budem pogledao,hvala.
Al mislim da tada nebi okretaji pali na normalu i postupno se dizali.
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 28 tra 2012, 09:37

Evo opet ja molim neku sugestiju ako netko možda zna u čemu je problem.
Dakle promjenjen akumulator i napravljen servis ali kad se motor zagrije okretaji i dalje rastu sve do 5000.
Dali je možda do svijećice jer ona nije promjenjena?
Molim vas neki prijedlog jer sam več lud.
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 28 tra 2012, 15:42

Hm, ne poznat tvoj stroj, ali pretpostavljam da imaš fergazer a ne ubrizgavanje.

Krenimo od banalnosti:

1. Kad ti se popnu okretaji na tu najvišu razinu u leru, sjedni na motor i zakreći guvernalom krajnje lijevo pa krajnje desno. Ukoliko primjetiš promjenu vezanu uz taj pokret, problem je u sajli koja zapinje, tj. gas sajla se nespušta do kraja. Lijek je da sajlu namontiraš tako da se to ne događa. Ako skužiš da je sajla a nemoguće ti je dobiti da se vraća do kraja, možda se sajla otplela unutar bužira...u tom slučaju ti ne gine mijenjanje sajle.

2. začepljena dizna pa uzima gorivo preko čok dizne čak i kad je čok isključen. Očisti fergazer.

3. Plovak je probušen, savinut ili se nevraća u nulti položaj

4. Provjeri i šaraf na fergazeru gdje se regulira smjesa, te onaj koji štela ler gas, da li je netko mrduljio po tome?

5. Obavezno provjeri i da li se klip u fergazeru vraća kad otpustiš gas...trebao bi čuti jasan "klak".

6. Odvrni svjećicu i vidi koje su boje elektrode, crna: previše benzina, čokolada ( Milka a ne Braco i Seka): taman, bijeli talog: oprez, premalo benzina!

Javi se kad napraviš ove pokuse pa da vidimo dalje...

Sretno!

[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 28 tra 2012, 21:52

Bude kaj il' kaj?
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 28 tra 2012, 22:03

Kao prvo veliko hvala na pomoći dobar
sutra ujutro ću isprintat to kaj si mi napisao i nosim svojem mehaničaru nek ispita s.ve po redu kak si napisal.javim ti ishod.
Dugujem ti pivu Shocked king
[Vrh] Go down
dac
cro chopper forum
cro chopper forum
dac


Broj postova : 1237
Godina imam : 43
Prebivalište : kumrovec
Vozim : Kymco Zing
Na forumu od : 03.01.2009

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesub 28 tra 2012, 22:06

lunaroid je napisao/la:
Bude kaj il' kaj?


Izgleda da je kolega slozil! I sad radi i on se vozi! .... mislim. roker
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 29 tra 2012, 07:52

lex.stomp je napisao/la:
Kao prvo veliko hvala na pomoći dobar
sutra ujutro ću isprintat to kaj si mi napisao i nosim svojem mehaničaru nek ispita s.ve po redu kak si napisal.javim ti ishod.
Dugujem ti pivu Shocked king

ako tvom mehaničaru treba taj isprintani papir, savjetujem ti da mjenjaš mehaničara
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 29 tra 2012, 20:21

Evo ovako,navodno je ler gas bio jako podešen.sad ga je smanjio ali sad je problem taj da teško pali kad je hladan confused
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 29 tra 2012, 20:43

magna je napisao/la:
lex.stomp je napisao/la:
Kao prvo veliko hvala na pomoći dobar
sutra ujutro ću isprintat to kaj si mi napisao i nosim svojem mehaničaru nek ispita s.ve po redu kak si napisal.javim ti ishod.
Dugujem ti pivu Shocked king

ako tvom mehaničaru treba taj isprintani papir, savjetujem ti da mjenjaš mehaničara


Apsolutno se slažem. Ovo su ti banalnosti koje bi čak i majstor za kosilice trebao znati...


Ako sad teže pali, znači da i dalje imaš problem sa istim stvarima...pogledaj kakav ti je fergazer (marka i tip), imam dosta literature na tu temu pa ti mogu mailati...
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimened 29 tra 2012, 21:28

lunaroid je napisao/la:
magna je napisao/la:
lex.stomp je napisao/la:
Kao prvo veliko hvala na pomoći dobar
sutra ujutro ću isprintat to kaj si mi napisao i nosim svojem mehaničaru nek ispita s.ve po redu kak si napisal.javim ti ishod.
Dugujem ti pivu Shocked king

ako tvom mehaničaru treba taj isprintani papir, savjetujem ti da mjenjaš mehaničara


Apsolutno se slažem. Ovo su ti banalnosti koje bi čak i majstor za kosilice trebao znati...


Ako sad teže pali, znači da i dalje imaš problem sa istim stvarima...pogledaj kakav ti je fergazer (marka i tip), imam dosta literature na tu temu pa ti mogu mailati...

Super,hvala ti dobar
Daj mi samo reci di mogu provjerit o kojem se tipu fergazera radi?piše negdje na motoru?
Vjerovatno ispadam smiješan sa ovakvim pitanjima ali nov sam u svemu tome.
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimepet 04 svi 2012, 12:53

Ovako,
problem je navodno bio u šarafiću koji štela ler gas.Netko je po tome prčkao i sve poremetio.Ali tu nastaje drugi problem,kada smanjim ler gas onda motor hladan normalno upali sa malo gasa ali kad pustim gas onda se motor gasi ako pak pojačam ler gas onda normalno upali i netreba držat gas ali se okretaji u leru jako dignu kad se zagrije.
Dali netko zna kako podesiti da bude optimalno?
Ili je posrijedi do nečeg drugog,karb.ili ??
Pomagajte drugovi Crying or Very sad
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimepet 04 svi 2012, 14:41

lex.stomp je napisao/la:
Ovako,
problem je navodno bio u šarafiću koji štela ler gas.Netko je po tome prčkao i sve poremetio.Ali tu nastaje drugi problem,kada smanjim ler gas onda motor hladan normalno upali sa malo gasa ali kad pustim gas onda se motor gasi ako pak pojačam ler gas onda normalno upali i netreba držat gas ali se okretaji u leru jako dignu kad se zagrije.
Dali netko zna kako podesiti da bude optimalno?
Ili je posrijedi do nečeg drugog,karb.ili ??
Pomagajte drugovi Crying or Very sad
...nisi odgovorio koju vrstu rasplinjaca ili ti fergazera imas....koliko imas tih "serafica" za stelanje, da ti negdje ne vuce dodatno zrak......ak'se je netko "igro" s karburatorom da nije prcko po igli gasa, mozda je dignuta za jedan "zub".........sto stvari moze biti....
...odpeljaj ti makinu kod majstora, ali kod majstora koji zna znanje a ne kod ovih kaj moraju citat natuknice moguceg kvara.....
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimepet 04 svi 2012, 14:57

Svi Kinezi od skutera pa do onih drugih imaju većinom problema sa fergazerima tj okretajima. Problem je u lošim gumama gdje vuče falš zrak i u tome što su dijelovi u fergazeru napravljeni sa prevelikom zračnošću. Hladan motor mora se paliti pod čokom (tada su okretaji visoki), vratiti čok na pola, oko dvije minute zagrijati motor. Krenuti, a motor će ti sam reći kada mu više ne treba čok jer će se početi gušiti, a možeš i već nakon iduće dvije minute i sam vratiti ne čekajući da se počne gušiti. Naštelaj ler gas tek kad je motor skroz vruć i ako češ mi vjerovati na riječ, kada na uho osjetiš da je to onako kako bi trebalo biti, dodaj četvrtinu okretaja jer je to Kinez.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimepet 04 svi 2012, 18:23

@mrljo#2
ja bi drage volje napisao koju vrstu fergazera imam na motoru ali pojma nemam koji je.Pokušavao sam doći do tog podatka ali bez uspjeha.Šarafića za štelanje imam 2,budem poslikao i uplodao sliku kak to izgleda.
Motor bi istog trena otpelal nekom kak spada mehaničaru ali kad pojma nemam dal uopče u mojem kraju ima kakvi ovlašteni servis za kineze ili barem netko ko se razumije dovoljno dobro.

@mungos
budem naštelao tak kak si rekao i vidjet kaj bude.

[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesri 09 svi 2012, 21:50

Napravio sam sve kaj mi je sugerirano i motor i dalje ne valja.Okretaji kad je zagrijan divljaju,hladan teško pali,nekad okretaji skaču i kad okrenem guvernal desno.malo sam drndao po gas sajli i sad još uz sve to gas ima i debelog lufta.
Dali mi netko može preporučit nekog dobrog mehaničara u krugu od 30 km od Varaždina?
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimepon 14 svi 2012, 21:41

Jednostavno moram ovo napisat.
malo sam se raspitivao i preporučili su mi majstora koji radi u hondinom servisu i koji je navodno ok.ja ga kontaktirao i dogovorili se da pogleda motor.
U prvih 5 minuta sami šokovi.svjećica je bila za fiat stillo,ulje za auto a umjesto filtera za zrak je bila neka ručno izrađena plastika,porijeklo i svrha nepoznati.
Da skratim,servis sve promjenjeno + fergazer očiščen i sve naštelano i sad je ok.
Samo malo prejako grmi jer su skinuti prigušivači pa me zanima kako malo smanjiti tu buku?ili ako netko zna di se mogu kupiti prigušivači?
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimesri 16 svi 2012, 10:02

Nitko nezna di mogu nabavit db killer za keeway? Crying or Very sad
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimeuto 29 svi 2012, 11:29

Hm, ja bihbgledao na e- bayu, ali postoji mogućnost da nemaš oriđiđi auspuhe.

Prvo to provjeri.

A možda se i navikneš na grmljavinu, ono, no more mr.niceguy i ta spika...
[Vrh] Go down
lex.stomp
man
man
lex.stomp


Broj postova : 47
Godina imam : 44
Prebivalište : Varazdin
Vozim : Keeway superlight 125
Na forumu od : 24.01.2012

Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitimečet 07 lip 2012, 16:32

lunaroid je napisao/la:
Hm, ja bihbgledao na e- bayu, ali postoji mogućnost da nemaš oriđiđi auspuhe.

Prvo to provjeri.

A možda se i navikneš na grmljavinu, ono, no more mr.niceguy i ta spika...

Jesu,oriđiđi su i tražio sam na e-bay-u ali 0 bodova.
Još jedna stvar,dali je moguće da motor radi nepravilno u leru baš iz razloga jer su prigušivači izvađeni?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Keeway superlight 125 ler gas Empty
PostajNaslov: Re: Keeway superlight 125 ler gas   Keeway superlight 125 ler gas Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Keeway superlight 125 ler gas
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Keeway Superlight 125 jako zanosi u desno
» Keeway Superlight 125 sissy bar
» Keeway Superlight 125 ulje
» Keeway superlight 125
» keeway superlight 125 pitanjeee...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: