Početna stranicaPretraľnikPoliranje laka 610RegistracijaLogin

 

 Poliranje laka

Go down 
+11
crocopzmaj
gaso999
mrljo#2
Safet(y)
Drifter
tante
Karlo
maxart
Felix
lukylipik
Acyd
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 vel 2012, 19:54

Na rezervoaru motora od nošenja tank torbe lak je izgubio sjaj i lagano se zamutio.

Zanima me kojim sredstvom i na koji način ispolirati to i vratiti sjaj (da nebude ružnih "holograma" i presijavanja na suncu). Koju polir pastu koristiti i sl.? Limarija mi nije jača strana pa mi trebaju gotovo "crtana" uputstva! Embarassed Very Happy





2 moderatori: Tražio sam sličnu temu ali je nisam našao. Ako ima slobodno povežite.
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 vel 2012, 20:23

... pa što ne nazoveš El Dugog Max-a!?
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 vel 2012, 20:30

Imam vremena pa bih to htio sam napravit (sad dok se još nevozim) i bez da nekoga gnjavim za relativno mali a opet vremenski pretpostavljam poduži posao. Njega čekaju danas-sutra ozbiljnije kozmetičke preinake Twisted Evil
Na njega sam i računao u ovoj temi Wink
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 vel 2012, 20:40

Acyd je napisao/la:
Imam vremena pa bih to htio sam napravit (sad dok se još nevozim) i bez da nekoga gnjavim za relativno mali a opet vremenski pretpostavljam poduži posao. Njega čekaju danas-sutra ozbiljnije kozmetičke preinake Twisted Evil
Na njega sam i računao u ovoj temi Wink


... ma i mislio sam da trebaš "jezični" savjetnik, a ne "ručni"!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 vel 2012, 20:42

Ovako je za dobrobit foruma. Možda naučimo nešto dobar

drž se teme
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 vel 2012, 21:47

............ JA ZNAM KAKO SE TO RADI ali u kućnoj ili Hobby varijanti je toliko oštećenje laka teško srediti, treba ti profi polirka,, profi paste ( više njih ) i mnogo iskustva da ne prošlajfaš lak ..... poslušaj Lukyja i poseti drugara, rešiće ti to za najduže 10 minuta, ponesi pivo da častiš ....
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 vel 2012, 09:07

HAY, jel me netko tražio Very Happy , kao prvo treba ti polirka zatim 3-4 različite tvrdoće spužve isto tako i različite abrezivne polir paste i na kraju možeš prepolirati, stoga ti preporućam cuga kod mene uz edukaciu na tvom rezervaru pa ako se odlučiš za daljnja poliranja ideš u investiciju repro matrijala koja se kreče od 500-1000 kuna ovisno o pakovanjima i + polirka cca 1500 kunića Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 vel 2012, 09:20

maxart je napisao/la:
HAY, jel me netko tražio Very Happy , kao prvo treba ti polirka zatim 3-4 različite tvrdoće spužve isto tako i različite abrezivne polir paste i na kraju možeš prepolirati, stoga ti preporućam cuga kod mene uz edukaciu na tvom rezervaru pa ako se odlučiš za daljnja poliranja ideš u investiciju repro matrijala koja se kreče od 500-1000 kuna ovisno o pakovanjima i + polirka cca 1500 kunića Twisted Evil
Rolling Eyes Bolje mu se isplati prefarbat cijeli motor .
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 vel 2012, 10:34

NE nego doći na kavica1 cuga i usput rješimo poliranje (akcija 0 kuna Very Happy ) Twisted Evil Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 vel 2012, 11:08

maxart je napisao/la:
NE nego doći na kavica1 cuga i usput rješimo poliranje (akcija 0 kuna Very Happy ) Twisted Evil Twisted Evil
dobar
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 vel 2012, 21:23

maxart je napisao/la:
NE nego doći na kavica1 cuga i usput rješimo poliranje (akcija 0 kuna Very Happy ) Twisted Evil Twisted Evil

Pošto ga neču registrirati još cca mjesec dana, rješimo to kad bude moguće! dobar ,a na cuga kavica1 možeš i ti navratiti ako ti bude usput dobar4
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimepet 24 vel 2012, 07:54

Acyd je napisao/la:
maxart je napisao/la:
NE nego doći na kavica1 cuga i usput rješimo poliranje (akcija 0 kuna Very Happy ) Twisted Evil Twisted Evil

Pošto ga neču registrirati još cca mjesec dana, rješimo to kad bude moguće! dobar ,a na cuga kavica1 možeš i ti navratiti ako ti bude usput dobar4
ok i pnesem alatke dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
tante
man
man
tante


Broj postova : 23
Godina imam : 41
Prebivalište : Zg
Vozim : Yamaha Virago 535
Na forumu od : 29.11.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimepon 12 oľu 2012, 13:36

Ja sam prije dosta vremena polirao auto pa sam dobio opširne upute od jednog entuzijasta veznao za čišćenje i poliranje, da pa podjelim, možda kome pomoge.
Prema ovim uputama sam isplirao auto, i stvarno je ispalo jako dobro, jedini problem je štu su me preparati dosta koštali, tako da ako se radi samo o poliranju rezervoara vjerojatno je isplativije dati nekome da ti to ispolira.

Evo "kratkih" uputa:

Kada auto dugo stoji vani onda ga se ne može dovesti u red poliranjem samo na određenim mjestima. Morat ćeš sve dobro ispolirat. Prvenstveno da ukloniš skorenu prljavštinu. To još nije jako zapušteno pa će ići sa Sonax Xtreme Polish & Wax 3 Nano Pro. Ali prije toga ćeš ga morat još očistit. Preporučam ti da nabaviš slijedeće:

Eagle One Carnauba Cleaner Wax
http://eagleone.valvolineeurope.com/products/carnaubacleanerwax.html

Sonax Xtreme Polish & Wax 3 Nano Pro
http://www.sonax.com/sonax-e/katalog_product.php?show_cat=6&show_product=202100

Sonax Xtreme Wax 1 Full Protect (tvrdi, ne liquid kao što imaju u Pevecu)
http://www.sonax.com/sonax-e/katalog_product.php?show_cat=6&show_product=216200

Sonax Polishing Cloth
http://www.sonax.com/sonax-e/katalog_product.php?show_cat=10&show_product=422200


Onda fino kreneš jedan lijepi dan kad neće biti vjetra (ako već nemaš garažu).
Opereš jako dobro auto.
Onda otvoriš Sonax Xteme Wax 1 Full Protect i iz poklopca uzmeš spužveni aplikator.
Taj aplikator ćeš koristit za nanašanje svega. Najbolji aplikator na našem tržištu. Nema ništa boljega.
Onda kreneš fino negdje u hladu. Prvo uzmeš Eagle One Carnauba Cleaner Wax, dobro ga promućkaš i naneseš na aplikator. Pa onda kreneš utrljavat po laku.
Naneseš i utrljaš na cijeli auto. Radiš fine poteze naprijed-nazad, gore-dolje, lijevo-desno. Brojiš si otprilike 15 poteza naprijed-nazad itd. Nakon što pređeš cijeli auto onda uzmeš ove
krpe za poliranje od Sonaxa i istrljaš cleaner wax. Opet potezima naprijed-nazad, lijevo-desno itd. Nakon što skineš cleaner wax onda lagano prođi s prstima po laku i probaj osjetiti grudice. Grudice su skorena prljavština. Možda bi najbolje bilo još jednom ponoviti postupak s cleaner waxom pošto je to zapušteni lak. Dugo stajao na suncu, nije bio redovito pran itd itd. Znači prva zadaća ga je što bolje očistiti prije poliranja. Ako se odlučiš još jednom prelaziti cleaner waxom onda ponoviš sve isto kao i prvi put. Nakon toga uzmeš aplikator doma i OBRO ga ispereš pod toplom vodom. Uzmeš obični sapun u ruke i nasapunaš aplikator. I tako više puta. Sve moraš izbacit iz njega. Možeš ga sušit fenom ili pustit da se prirodno suši. NE GA SUŠIT VANI! Zašto? Zato jer će vjetar na njega nabacati prašinu koja će ti kasnije strugati lak. Znači sušit u stanu. Nakon što se osušio onda se bacaš na poliranje. Prije poliranja pregledaš da li ti je auto još čist. Vjerojatno će ti biti prašnjav. Zato moraš prvo prašinu skinut s njega, dakle ili ga splahnut vodom ili ga preći onim super praškom i raznim statičkim četkama. Onda fino uzmeš Sonax Xtreme Polish & Wax 3 u ruke, dobro ga promućkaš i naneseš na aplikator. Opet kreneš po laku ravnim, srednje jakim potezima naprijed-nazad, gore-dolje, lijevo-desno. Nanosiš sredstvo na aplikator kako vidiš da ga postaje nedostajat. Na početku je normalno da se malo pretjera s količinom sredstva, al to je normalno. I tako onda utrljavaš. S polishem se mora duže raditi. Znači duže s njim trljati i kako vidiš da se počinje sušiti tako još malo trljati po njemu.
Jedina razlika između nanošenja voskova i polisha je ta da se polish ne pušta da "hazea", tj da dugo stoji na laku. Radiš po malim površinama. Tipa pola krova, pola haube, pola vratiju itd. Nakon što si dobro utrljao polish onda ga brzo izbrisati krpama i pregledaš šta radiš. Znači da li su ogrebotine nestale, da li je lak što nježniji i glađi itd. Tako ispoliraš cijeli auto. Nakon što si ga cijelog prešao onda slijedi pregledavanje posla. Gledaš da li negdje postoje djelovi koje si slabije obradio. Njih onda još malo pređeš i dotjeraš. Ništa čudno ako iz prvog puta neće sve otići. Zato se treba naoružati strpljenjem i željom da se posao obavi kak spada. Nakon što si ga ispolirao onda opet nosiš aplikator na pranje. Opet sapun i topla voda i udri. Aplikator uvijek mora biti potpuno prazan i čist prije nanošenja novoga sredstva. Nakon poliranja opet skineš prašinu s laka, eventualno splahneš lak i osušiš ga i onda krećeš s voskanjem.
Znači uzmeš Sonax Xtreme Wax 1 Full Protect u ruke i udri. Pripremi se na masne i klizave ruke. S ovim Waxom je trenje nešto veće i aplikator zna ispadat iz ruku. A jednom kada padne onda se možeš pozdravit s njime. Zato ti ga ja zavežem koncem ili strunom za pecanje za ruku. Probodem ga kroz gornji tvrdi dio i zavežem za ruku da ne blisne. Onda krećeš s tim nanošenjem voska. Znači opet ravni potezi. Nemoraš trljati toliko puno kao s polishem. Bitno je samo da ravnomjerno naneseš. Voskovi se inače puste neko vrijeme da djeluju na laku. amo moraš paziti da ne puše vjetar i ne pada ti prašina jer će se zakeljiti za vosak i onda ćeš si strugati lak nakon što ćeš ga istrljavati krpama. Znači pustiš ga kojih 15-30min i istrljaš
krpama. Nakon toga još pootvaraš vrata i s krpama pokupiš ostatke po rubovima. Znači one djelove gdje ti se zavuklo sredstvo. Znači rubovi haube, vratiju, bunkera itd. I gotovo uvijek ti se nakupi na onim crnim lajsnama na krovu gdje se nosači stavljaju. Ja isto imam Mondeo Mk3 i ti djelovi me iznerviraju. Također i gume oko prozora. Ako ti uđe voska u dizne
za pranje šajbe onda to s iglom iskopaš. I, eto, uglavnom to je to.
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 sij 2014, 19:22

Evo...nije dugo ni prošlo od mog pitanja  Very Happy 

U medjuvremenu mi se svega izdesavalo ali sam i pribavio potreban alat (Max zbrisao u Canadu pa sam bio prisiljen  Smile ) . Uglavnom,lak na motoru je na prvu izgledao dobro ali pod odredjenim kutem gledanja i pogotovo kad je suncan dan mi je strasno islo na zivce to presijavanje swirlova na laku.
Uzeo sam Dual action polirku zbog njene sigurnosti u radu i gotovo nemogucem spaljivanju laka pomocu nje za razliku od rotaciskih polirki,razne gradacije pad-ova za polirku iako su za ovaj proces potrebne samo dvije (narancasta i bijela), glinu za Clay-ing,polir pastu grubu i finu (Meguiars),vosak tekuci (Colonite USA), I razne picaboce za pranje (pistolj za aktivnu pjenu,mikro fiber rukavice itd.).

Procedura je slijedeca:

-Ispiranje motora vodom
-Nanosenje aktivne pjene
-pranje po sistemu (2 bucket)
-Ispiranje motora vodom
-Ciscenje laka glinom
-poliranje grubom pastom (narancasti pad)
-poliranje finom pastom (bijeli pad)
-voskanje

Rezervoar prije poliranja:
Poliranje laka A8q0
Poliranje laka Fmnh

Polovica polirana samo u jednom prelasku:
Poliranje laka 3wpv

Zavrsni rezultat nakon grubog i finog poliranja:
Poliranje laka P73t

Naj bitnija stvar u svemu je poslije ovoga kvalitetno pranje i sto manje (naj bolje nikako) trljanja krpom po laku. Naj veca greska koliko sam shvatio je brisanje motora nakon pranja u brzim praonama...to niposto ne raditi! Ili se provozati nakon pranja da se osusi strujanjem zraka ili ispiriti zrakom (kompresor ili sl.)...krpa NE!

Sad je auto na redu! Wink 

Prosirivanje djelatnosti u tijeku...po popularnim cjenama!  Very Happy roker
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 sij 2014, 22:21

Acyd je napisao/la:


Prosirivanje djelatnosti u tijeku...po popularnim cjenama!  Very Happy roker


evo mene k tebi s prvim toplim danom (proljetnim)
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 sij 2014, 22:30

Drifter je napisao/la:
Acyd je napisao/la:


Prosirivanje djelatnosti u tijeku...po popularnim cjenama!  Very Happy roker


evo mene k tebi s prvim toplim danom (proljetnim)

moram prvo dati napraviti moju bordo boju da popikam par točkica, navodno neke lakirnice "skidaju" točnu nijansu boje laserom i zamute identičnu bez obzira na nijansu ili starost...pa onda profi poliš....
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimesri 22 sij 2014, 23:45

Acyd je napisao/la:


Sad je auto na redu! Wink 



..mislis na moj?  Very Happy 




Acyd je napisao/la:


...Najveca greska koliko sam shvatio je brisanje motora nakon pranja u brzim praonama...to niposto ne raditi! Ili se provozati nakon pranja da se osusi strujanjem zraka ili ispiriti zrakom (kompresor ili sl.)...krpa NE!

..a sto vam ja svima stalno govorim?.. krpa iskljucivo nakon postenog pranja..  pljuga 

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 sij 2014, 08:43

Drifter je napisao/la:
Acyd je napisao/la:


Prosirivanje djelatnosti u tijeku...po popularnim cjenama!  Very Happy roker


evo mene k tebi s prvim toplim danom (proljetnim)

 dobar 
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 sij 2014, 09:40

Drifter je napisao/la:

...moram prvo dati napraviti moju bordo boju da popikam par točkica, navodno neke lakirnice "skidaju" točnu nijansu boje laserom i zamute identičnu bez obzira na nijansu ili starost...pa onda profi poliš....

...je, to ti ima svaka ozbiljnija trgovina autolakovima a zove se spektrometar...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 sij 2014, 16:12

..... receptura boje se određuje foto spektometrom, optičkim uređajem koji iz 4-5 proba to ''izračuna'' .....

.....''loserom'' specijalnim razređivačem koji služi da omekša podlogu i ''stopi'' nov lak sa starim se počinje i završava lakiranje i ušpricavanje bazom pa lakom ....

.....nema lasera, to tako nastalo greškom u izgovoru onog ''losera''  ili namerom farbara da ispadne što komplikovanije da bi se moglo što više naplatiti .....

...... umesto gline ili ''plastelina'' za pranje ja više volim i praktikujem šmirglu 1500 pa 2000 jer se i manje ogrebotine ili oštećenja u laku odklone, onda poliranje u tri mašinske i jednu završnu pastu sa odgovarajućim spužvama  Cool  ......

...... priznajem samo proizvode 3M-a kao prave profesionalne ..... može i Farecla da prođe sve ostalo samo za hobby varijante .....
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 sij 2014, 16:36

Felix...koliko puta smijes oprati na tvoj nacin smirglom a da ne skines povrsinski sloj laka? Mislim da brkamo ovdje redovno pranje,claying i poliranje samo finom pastom ako je lak u redu ili u tvom slucaju smirglanje poslije kojeg mislim da ipak mora ici gruba pa fina pasta. Ovo sa grubom pastom sam napravio sad i nadam se nikad vise posto cu paziti na lak koliko god mogu,nadalje samo pranje,claying i fino poliranje 2-3 puta u sezoni  dobar
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimečet 23 sij 2014, 16:38

Felix je napisao/la:
..... receptura boje se određuje foto spektometrom, optičkim uređajem koji iz 4-5 proba to ''izračuna'' .....

.....''loserom'' specijalnim razređivačem koji služi da omekša podlogu i ''stopi'' nov lak sa starim se počinje i završava lakiranje i ušpricavanje bazom pa lakom ....

.....nema lasera, to tako nastalo greškom u izgovoru onog ''losera''  ili namerom farbara da ispadne što komplikovanije da bi se moglo što više naplatiti .....

...... umesto gline ili ''plastelina'' za pranje ja više volim i praktikujem šmirglu 1500 pa 2000 jer se i manje ogrebotine ili oštećenja u laku odklone, onda poliranje u tri mašinske i jednu završnu pastu sa odgovarajućim spužvama  Cool  ......

...... priznajem samo proizvode 3M-a kao prave profesionalne ..... može i Farecla da prođe sve ostalo samo za hobby varijante .....

thanks, mislim da su govorili o foto spektrumu ali rekli laser da ispadnu pametniji...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
INTEL
man
man
INTEL


Broj postova : 52
Godina imam : 37
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Midnight star 950
Na forumu od : 04.09.2015

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimeuto 22 oľu 2016, 15:02

Da malo oživim staru temu....
Gdje se u ZG i okolici može povjeriti motor na poliranje?
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimeuto 22 oľu 2016, 20:27

INTEL je napisao/la:
Da malo oživim staru temu....
Gdje se u ZG i okolici može povjeriti motor na poliranje?

Niko nebu prčkal po mome bajku only me !
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitimeuto 22 oľu 2016, 20:29

gaso999 je napisao/la:
INTEL je napisao/la:
Da malo oživim staru temu....
Gdje se u ZG i okolici može povjeriti motor na poliranje?

Niko nebu prčkal po mome bajku only me !

iagree

danas sam udarao po svom od 11-17 Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Poliranje laka Empty
PostajNaslov: Re: Poliranje laka   Poliranje laka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Poliranje laka
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Poliranje bloka
» poliranje pleksiglasa
» poliranje auspuha
» VANJSKO POLIRANJE FERGAZERA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: