Početna stranicaPretraľnikLjepljenje naljepnice 610RegistracijaLogin

 

 Ljepljenje naljepnice

Go down 
+2
magna
jura
6 posters
Autor/icaPoruka
jura
man
man
jura


Broj postova : 423
Godina imam : 54
Prebivalište : Rakitje
Vozim : Suzuki Intruder 1800 vzr
Na forumu od : 08.06.2008

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 18:42

Zanima me vaše iskustvo tj, kako zalijepiti veću naljepnicu,a da se izbjegne pojava zraka tj.mjehurića ispod naljepnice???
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 19:02

zamješaj vode i deterdženta za suđe i poprskaj površinu tako da bude mokra. odlijepi naljepnicu i najprije zaljepi sredinu. od sredine prema krajevima lagano istiskuj zrak najbolje s komadom tvrđe gume (za čišćenje stakala)
[Vrh] Go down
Suhi
cro chopper forum
cro chopper forum
Suhi


Broj postova : 1052
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Dubrava
Vozim : between two bikes
Na forumu od : 04.12.2007

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 19:15

Čuo od frenda koji radi u grafičkoj firmi di često po narudžbi i cijela vozila oblijepe da se to ne radi po zimi. Question

[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 19:22

u plastičnu punpicu (Arf ili sl. za pranje stakla) uliješ destiliranu vodu zatim staviš 7-12 kapi tekučeg sapuna i dobro promučkaš .Površinu gdje ljepiš što ravnomjernije poprskaš (nesmije biti suhog djelića), isto tako ljeljivu stranu naljepnice porskaš vodom(H2O+t.sapun). Zatim naljepnicu staviš na mjesto ( možeš je pmicati lj.-d.) tada sa gumenom špahtlicom(ili sa gumenim strugaćem za stakla) pažljivo počinješ pritskati naljepnicu , odnosno istiskivati vodu između naljepnice i površine (sa tekučinom izlazi i zrak).Bilo bi dobro pokvasiti i naljepnicu sa vanjske strane da špahtlica ili strugać lakše klizi i pritom ne ošteti naljepnicu . 12 sati nakon šta vlaga ispari naljepnica (ljepilo) uhvati kako treba.
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 19:24

Suhi je napisao/la:
Čuo od frenda koji radi u grafičkoj firmi di često po narudžbi i cijela vozila oblijepe da se to ne radi po zimi. Question

..........radi se samo u grijanom prostoru Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 20:48

maxart je napisao/la:
u plastičnu punpicu (Arf ili sl. za pranje stakla) uliješ destiliranu vodu zatim staviš 7-12 kapi tekučeg sapuna i dobro promučkaš .Površinu gdje ljepiš što ravnomjernije poprskaš (nesmije biti suhog djelića), isto tako ljeljivu stranu naljepnice porskaš vodom(H2O+t.sapun). Zatim naljepnicu staviš na mjesto ( možeš je pmicati lj.-d.) tada sa gumenom špahtlicom(ili sa gumenim strugaćem za stakla) pažljivo počinješ pritskati naljepnicu , odnosno istiskivati vodu između naljepnice i površine (sa tekučinom izlazi i zrak).Bilo bi dobro pokvasiti i naljepnicu sa vanjske strane da špahtlica ili strugać lakše klizi i pritom ne ošteti naljepnicu . 12 sati nakon šta vlaga ispari naljepnica (ljepilo) uhvati kako treba.


....sve ovo sam isprobao.....po meni najbolji sistem: poprskati sa tekučinom za pranje stakla naljepnicu (samoljepivi dio) i mjesto gdje želimo zalipiti, prislonimo.....namjestimo....istisnemo vodu i zrak....može i krpom (puno bolje plastičnom-gumenom špatulom). Temperatura barem 10C.......
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 20:53

dragger je napisao/la:
maxart je napisao/la:
u plastičnu punpicu (Arf ili sl. za pranje stakla) uliješ destiliranu vodu zatim staviš 7-12 kapi tekučeg sapuna i dobro promučkaš .Površinu gdje ljepiš što ravnomjernije poprskaš (nesmije biti suhog djelića), isto tako ljeljivu stranu naljepnice porskaš vodom(H2O+t.sapun). Zatim naljepnicu staviš na mjesto ( možeš je pmicati lj.-d.) tada sa gumenom špahtlicom(ili sa gumenim strugaćem za stakla) pažljivo počinješ pritskati naljepnicu , odnosno istiskivati vodu između naljepnice i površine (sa tekučinom izlazi i zrak).Bilo bi dobro pokvasiti i naljepnicu sa vanjske strane da špahtlica ili strugać lakše klizi i pritom ne ošteti naljepnicu . 12 sati nakon šta vlaga ispari naljepnica (ljepilo) uhvati kako treba.


....sve ovo sam isprobao.....po meni najbolji sistem: poprskati sa tekučinom za pranje stakla naljepnicu (samoljepivi dio) i mjesto gdje želimo zalipiti, prislonimo.....namjestimo....istisnemo vodu i zrak....može i krpom (puno bolje plastičnom-gumenom špatulom). Temperatura barem 10C.......
problem je kod tekućina koje sadrže dosta alkohola rastvaraju ljepilo pogotovo ako je upitne kvalitete Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimeuto 13 pro 2011, 20:55

maxart je napisao/la:
u plastičnu punpicu (Arf ili sl. za pranje stakla) uliješ destiliranu vodu zatim staviš 7-12 kapi tekučeg sapuna i dobro promučkaš .Površinu gdje ljepiš što ravnomjernije poprskaš (nesmije biti suhog djelića), isto tako ljeljivu stranu naljepnice porskaš vodom(H2O+t.sapun). Zatim naljepnicu staviš na mjesto ( možeš je pmicati lj.-d.) tada sa gumenom špahtlicom(ili sa gumenim strugaćem za stakla) pažljivo počinješ pritskati naljepnicu , odnosno istiskivati vodu između naljepnice i površine (sa tekučinom izlazi i zrak).Bilo bi dobro pokvasiti i naljepnicu sa vanjske strane da špahtlica ili strugać lakše klizi i pritom ne ošteti naljepnicu . 12 sati nakon šta vlaga ispari naljepnica (ljepilo) uhvati kako treba.

........ sve rek'o što je trebalo, interesantno je za dodati da se nove generacije lepkova koje se koriste za nalepnice i folije aktiviraju na vazduhu i tek između 3 i 6 sati vežu kako treba, pojedine folije boljeg kvaliteta je moguće lepiti i na suvo isto tako ih je moguće ponovo odlepiti zbog korekcije jer kako rekoh lepak ima svoj ''pot lajf'' dok ne veže .......

PS: ja ne bih experimentis'o već bi se oslonio na ovu metodu lepljenja ''na mokro'' .........
[Vrh] Go down
jura
man
man
jura


Broj postova : 423
Godina imam : 54
Prebivalište : Rakitje
Vozim : Suzuki Intruder 1800 vzr
Na forumu od : 08.06.2008

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimesub 24 pro 2011, 19:54

Hvala vam svima,javim kak je prošlo Smile
[Vrh] Go down
jura
man
man
jura


Broj postova : 423
Godina imam : 54
Prebivalište : Rakitje
Vozim : Suzuki Intruder 1800 vzr
Na forumu od : 08.06.2008

Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitimened 01 sij 2012, 16:00

Bok ekipa! evo samo da vam javim kak sam i obećal, ljepljenje prošlo bez problema,naljepnica je tam di treba biti i nema mjehurića.Još jednom hvala svima na iscrpnim objašnjenjima dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ljepljenje naljepnice Empty
PostajNaslov: Re: Ljepljenje naljepnice   Ljepljenje naljepnice Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ljepljenje naljepnice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» skidanje naljepnice
» Lethal Threat naljepnice?
» Tech Tips: naljepnice
» Skidanje brand naljepnice sa tanka bajka

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr.-
Forum(o)Bir: