Početna stranicaPretraľnikDragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Dragstar 650 (vs VN 800 ??)

Go down 
+9
Zlac
MP86
Kum
Sos
dragger
Safet(y)
jebiki
Hedo
rabbid
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 (vs VN 800 ??)   Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Icon_minitimened 04 pro 2011, 17:24

rabbid je napisao/la:
u principu želim znat recimo, ako idem s xvs-om sa dvojicom po duljoj uzbrdici (primjer uz kanjon zrmanje), da li se nedostatak snage kojeg svi spominju očituje u tome da se motor baš "zadavi" u petoj i traži četvrtu jer to je ono šta ne želim da mi se dogodi kod prvog većeg motora, pogotovo kad sam solo. Very Happy

.....neznam na koji dio kanjona zrmanje misliš, ali evo ti dva alternativna pravca (uspona) po kojima se možeš ravnati

1. Knin-Gračac ------do mjesta Zrmanja možeš kako hočeš, ali dalje nema šanse u petoj, sumnjam da ćeš izači i u četvrtoj one duge uspone (sa suvozačem). Bez suvozača u četvrtoj izlaziš sigurno, peta nema šanse.

2. Obrovac-Gračac----niti ne pomišljaj na petu brzinu, četvrta može oko 30-40% a ostalo treča i ponekad druga (sa suvozačem). Bez suvozača četvrta oko 60% a ostalo treča i malo druga.



rabbid je napisao/la:
O preticanjima na brzinama oko 80-100 mislio sam na pravac, ravnicu, ne uzbrdo, Very Happy

...to može proči ali bez nekog velikog šuca, ipak treba malo vrimena za to obavit ali ali još uvjek sigurije nego sa dosta auta



rabbid je napisao/la:
a max. brzina nek je oko 150, više me i ne zanima. Very Happy

....to je plafon, a možda i koji km manje, voziti sa punim gasom nije poanta tog motora, uništit ćeš ga.


rabbid je napisao/la:
A s druge strane ako nemože drugačije, bit ću zadovoljan s ponuđenim. BTW. ako znaš malo više o tim carinama i postocima, rado bih vidio neki podatak Very Happy

....budeš li čeka EU i kupovinu motora, nećeš se baš naguštati. Kod nas je uvik ona "iscidi, zadavi, iščupaj. oguli...."

...sretno u izboru.
[Vrh] Go down
freddie
cro chopper forum
cro chopper forum
freddie


Broj postova : 1076
Godina imam : 62
Prebivalište : Ne tamo di bi htio
Vozim : Vozim
Na forumu od : 07.07.2008

Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 (vs VN 800 ??)   Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Icon_minitimened 04 pro 2011, 17:33

Safet(y) je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
sto se tice mana on ih apsolutno nema za razliku od VN-a koji ima svoje boljke!

..ovo su izjave pravih znalaca... sazeto, iskreno i nadasve dobro obrazlozeno... Twisted Evil



he he safete, ovo je i meni odma palo u oči, nema vn-a, nije ga vozio ali zna da ima svoje boljke. Uglavnom ,za kolegu koji je u nedoumici : imao sam dragstara 650 ,prodao ga i kupio VN800. Dragstar 650 je predivan motor ali ipak mrvicu preslab ( čak i za mene ). Moj savjet VN800 ili Dragstar 1100.
[Vrh] Go down
rabbid
man
man
rabbid


Broj postova : 16
Godina imam : 36
Prebivalište : Sinj
Vozim : 4wheel do daljnjeg
Na forumu od : 31.08.2011

Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 (vs VN 800 ??)   Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Icon_minitimened 04 pro 2011, 17:56

Dragger, hvala na iscrpnom odgovoru hvalax , puno pomaže
Freddie, jel manjak KS bio glavni razlog tvog prelaska na VN800? I još jedno pitanje za tebe, na koliko RPM otprilike obadvojica počnu "vući" ? sorry ako koristim R-ovske izraze,
al znam recimo da je moja bivša XT600 vukla iz dosta niskih RPM dosta linearno, dok recimo frendova ninja 636- kad bi malo skupio muda za odvrnut gas- "eksplodira" oko 7500 RPM.
Znam da nije baš pravi primjer za usporedbu, al kako je kod VN-a i DS-a šta se tiče toga? Mislim da si ipak najkompetentnija osoba za odgovorit Smile
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 (vs VN 800 ??)   Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Icon_minitimened 04 pro 2011, 19:56

rabbid je napisao/la:
BTW. ako znaš malo više o tim carinama i postocima, rado bih vidio neki podatak Very Happy

Naravno.

CARINA
Motocikli
Novi 10%
Rabljena 12 %

Za vozila podrijetlom iz zemalja s kojima je RH sklopila ugovor o povlaštenom trgovinskom režimu (EU, EFTA (IS, N, CH, FL), CEFTA (BG, R, ), BIH, MK, TR) carisnska stopa je 0%


TROŠARINA

Vrijednost vozila................................. Trošarina
do 50 000.00...................................... 13%
od 50 000.00 do 100 000.00................... 6 500 + 18% na iznos iznad 50 000.00
od 100 000.00 do 150 000.00..................15 500 + 23% na iznos iznad 100 000.00

Ima i dalje ali sumnjam da ces uvoziti skuplji motor.

E sad, ovo gore ti je za nova vozila, a za rabljena vozila ti se trosarina jos uvecava. Za motocikle do 250ccm za 50%, a preko toga za 100% tako da izracunatu trosarinu moras jos pomnoziti sa 2, odnosno uvecati ju za 100%.


Vrijednost vozila za carinu i trosarinu ide po valjanom racunu (za novo) ili po katalogu ako je polovno (u vecini slucajeva). Dakle, ne racunaj previse na onu cijenu koju si platio nego na onu koju ti carina procjeni da vrijedi.


Kada to sve zbrojis (kataloska vrijednost + moguca carina + obvezna trosarina) na taj zbroj dodas porez od 23%.



[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 (vs VN 800 ??)   Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Icon_minitimened 04 pro 2011, 23:01

Safet(y) je napisao/la:
...s obzirom da sam vec rekao da vise necu raspravljati u slicnom tonu, vjeruj mi da mi moje godino i iskustvo, a nadasve kultura ne dozvoljavaju ovakve suplje rasprave bez pravih arguemenata... nadam se da cemo imati prilike jednom sjesti za isti stol i razjasnimo neke stvari... dobar

ja sam napisao bez uvrede i da ne mislim nista osobno,pri tome ne mora znaciti da sam u pravu,
ali valjda imam pravo izraziti svoj stav Question

a plasirao sam i podosta argumenata koje nisi pobio,prema tome Question
ne razumijem zasto smatras da je sve sto sam napisao suplja Question
vlasnik sam 650-tke sa jedne strane,s druge zar Vn nema problem sa lancem,bar sam tako od par vlasnika cuo Question
ako ti nisi imao taj problem ne znaci da ga nije imao niko drugi!
evo ti i argument i primjer,boljka 1100-ce je kuplung alansera,neko ga je mjenjao i par puta do 40 000 prijeđenih,
a evo Dragger nije jos uvijek na 50 000 km,pa svejedno im je to mana priznata i od same Yamahe!

kolega mozda mislis da ja imam pik na tebe zbog nekih prijasnjih rasprava ali uopce nemam,
dapace cijenim tvoje godine i iskustvo i postujem te!
ovo je samo moj stav iz mog skromnog iskustva!

ako vec istices svoje posjedovanje kulture trebao bi znati uvaziti i tuđe misljenje,
pa cak i kada se razilazi od tvog!
a ne odmah pisati da valjam suplju i kao nemam pojma,sta ja znam itd.!

Kolega Rabbid ipricavam se na ovom, dijelu koji je off dobar

[Vrh] Go down
rabbid
man
man
rabbid


Broj postova : 16
Godina imam : 36
Prebivalište : Sinj
Vozim : 4wheel do daljnjeg
Na forumu od : 31.08.2011

Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 (vs VN 800 ??)   Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Icon_minitimened 04 pro 2011, 23:35

non taken Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dragstar 650 (vs VN 800 ??)   Dragstar 650 (vs VN 800 ??) - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dragstar 650 (vs VN 800 ??)
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» dragstar 650 i dragstar 1100
» Dragstar 250
» dragstar 650
» Moj Dragstar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: