Početna stranicaPretraľnikIzrada springer vilice 610RegistracijaLogin

 

 Izrada springer vilice

Go down 
+3
cro.chopper
klesoo
Denis_ZG
7 posters
Autor/icaPoruka
Denis_ZG
man
man
Denis_ZG


Broj postova : 31
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb,Dubrava
Vozim : MZ ETZ 250
Na forumu od : 08.10.2011

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimened 23 lis 2011, 14:43

Htio bi napravit springer vilicu pa me zanima od čega ju mogu napravit,dali cijevi moraju biti čelične bešavne ili se može napravit od običnih šavnih cijevi,od čega su kupovne springer vilice rađene???
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimened 23 lis 2011, 23:41

ha, pa mozes od bilo cega, celicnih, inox, alu.... savne i besavne, ali je pitanje koliko ces kojeg materijala potrositi. Trazi se odredjena cvrstoca, a to ces postici i drvenim vilama, ako bas hoces. Koja duzina??? Nagib??? Masa vozila??? etc. etc.

Definitivno posjeti nekog majstora koji se kuzi u tu problematiku, pa malo porazgovaraj...

btw. google nam je prijatelj, napisi "springer forks", pa malo web, pa malo slikice....

Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 11:44

pitaj djubre, ali web mu ne radi ?!?
[Vrh] Go down
chopperman
man
man
chopperman


Broj postova : 122
Godina imam : 35
Prebivalište : Vukovar (okolica)
Vozim : Suzuki GS 750 E, Honda CBX 750 F,Suzuki GSXR 750
Na forumu od : 11.11.2010

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 12:33

Ja sebi izradjujem nesto slično springer vilici (MONO SPRINGER) nisam nasao ništa takvo na netu al mislim da će radit uglavom koristim puni materijal za štapove koji cu kasnije bušit da bi dobio kao cijev stjenke cca 10 mm razlog bušenja je da se olakša a radi se iz punog komada radi tolerancije vanjskog promjera šipke trokute sam ostavio orginal jer su vilice kratke nekih 650 mm kut vilice ostavljam isti

Jako bitna je duzina vilica tezina motora da bi to bilo upravljivo

Nadam se da sam pomogao tako ja sebi pokušavam napravit ali jako bitno pazim da to bude dovoljno jako i sigurno i na kraju funkcionalno
[Vrh] Go down
Denis_ZG
man
man
Denis_ZG


Broj postova : 31
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb,Dubrava
Vozim : MZ ETZ 250
Na forumu od : 08.10.2011

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 16:44

Meni bi isto ostali originalni trokuti,samo bi napravio onaj kao međutrokut u koji se upiru opruge,tak da kut i duljina vilice isto ostaju isti,i isto sam razmišljao radit od punog materijala samo kaj bi onda ta vilica bila teška ko pola težine mog mz-a
Meni zapravo treba springer vilica zato da bi dobio prednji kotač malo više prema naprijed jer mi je sad prednji kotač malo preblizu nogama
[Vrh] Go down
Denis_ZG
man
man
Denis_ZG


Broj postova : 31
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb,Dubrava
Vozim : MZ ETZ 250
Na forumu od : 08.10.2011

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 18:36

chopperman je napisao/la:
Ja sebi izradjujem nesto slično springer vilici (MONO SPRINGER) nisam nasao ništa takvo na netu al mislim da će radit uglavom koristim puni materijal za štapove koji cu kasnije bušit da bi dobio kao cijev stjenke cca 10 mm razlog bušenja je da se olakša a radi se iz punog komada radi tolerancije vanjskog promjera šipke trokute sam ostavio orginal jer su vilice kratke nekih 650 mm kut vilice ostavljam isti

Dali je taj puni materijal od kojeg izrađuješ štapove običan čelik ili nekakav kvalitetniji
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 18:44

Denis_ZG je napisao/la:
Meni bi isto ostali originalni trokuti,samo bi napravio onaj kao međutrokut u koji se upiru opruge,tak da kut i duljina vilice isto ostaju isti,i isto sam razmišljao radit od punog materijala samo kaj bi onda ta vilica bila teška ko pola težine mog mz-a
Meni zapravo treba springer vilica zato da bi dobio prednji kotač malo više prema naprijed jer mi je sad prednji kotač malo preblizu nogama
eh tako saznasmo i za koji motor misliš raditi!!!!! Neznam koliko se isplati trudit za taj motor;spomenuo si i treči trokut tako da mi je jasno kakvu vilicu želiš.Sam znaš koliko elemenata sadrži spomenuta vilica (dakle dosta strojne obrade) trebao bi obavezno koristiti bešavne cjevi i dovoljna je stjenka 2mm sbzirom da je MZ lagan pljuga pljuga
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 20:17

po meni iskreno neisplativo za tako "mali" motor..

prijatelj radi na strojnoj obradi, i kaze da oko toga ima dosta posla..
[Vrh] Go down
Denis_ZG
man
man
Denis_ZG


Broj postova : 31
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb,Dubrava
Vozim : MZ ETZ 250
Na forumu od : 08.10.2011

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 20:47

Strojna obrada tj. tokarenje mi nije toliki problem,to mogu nekak sredit,glodanje je vec problem ali imam ideju kak i to sredit.Najveci problem mi je taj materijal,našao sam na internetu da se springer vilice rade od hladno valjanog čelika,kaj je to tocno i jel ima toga uopce kod nas i koliko je skuplje od običnog čelika
[Vrh] Go down
chopperman
man
man
chopperman


Broj postova : 122
Godina imam : 35
Prebivalište : Vukovar (okolica)
Vozim : Suzuki GS 750 E, Honda CBX 750 F,Suzuki GSXR 750
Na forumu od : 11.11.2010

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimepon 24 lis 2011, 23:29

Ja koristim malo kvalitetniji čelik za poboljšanja a u pitanju je svijelo vučeni čellik (ne konstruktivni to je mekano i nekvalitetno) a izrada je sex

Kao što je rekao maxart neznam koliko je to isplativo radit na MZ-u
Ja sebi slažem starog Sukca GS 750 radim kako sam zamislio nije bitno ni vrijeme ni novac kad bude biće ali jako bitno ne planiram motor prodavat jedno duže vrijeme ako planiraš isto onda nije bitno koliko je to isplativo radiš pa kolko košta nek košta
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimesri 02 stu 2011, 19:09

http://www.demonscycle.com/

[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Izrada springer vilice Empty
PostajNaslov: Re: Izrada springer vilice   Izrada springer vilice Icon_minitimečet 03 stu 2011, 00:53

tko bi rekao da je to tak' jednostavno... dvije puce i gumeni cekic...