Početna stranicaPretraľnikCrash-bar na keeway-u 610RegistracijaLogin

 

 Crash-bar na keeway-u

Go down 
+2
zed12
zdravko
6 posters
Autor/icaPoruka
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitimeuto 06 ruj 2011, 12:42

S obzirom na moj nedavni pad sa motora i da me je motor pritisnuo te sam cvilio ispod njega i dozivao upomoc, ja sam odlucio staviti krešbar.
U kupovinu me uputio jedan "mešter", gdje kupiti i sa tim krešbarom onda kod njega u garažu na varenje. Tako je i bilo. Otišao sam kod čovjeka koji prodaje razne dijelove od motora, a između ostalog i krešbar-ove. Izabrao jedan koji mi se dopao i onda kod "meštra" u radionu na varenje. Nakon što mi je "meštar" zavario, a zavario je ono , u pičku te jebem, pa sam vozeci auto putem nekih 80km/h (može motor i brže, al ja nemogu) izgubio krešbar. Nisam ga izgubio neznajući za to, a ne,ne! On je pao uz buku i lom. Srce mi se našlo u petama a sebe sam vidio u pluskvamperfektu (prošlo, prošlo vrijeme). Zaustavio sam se u zaustavnom traku i prvo što sam napravio je bilo zapaliti cigaretu, sjesti na asfalt i misliti, misliti o mogućim posljedicama. Zamislite koju sam sreću imao da mi krešbar nije pao pod zadnji kotač i podigo me za ceste. One bi me šleperčine satrle na cesti. Nakon odmora i popušene cigarete pođoh u potragu krešbara. Ususret mi mašući prilazi stranac i govori mi: jeste izgubili nešto sa motora?
Sav sretan ozarena lica upitah ga: našli ste moj krešbar?
Nisam-odgovara nijemac-ali mi je vaš kreš bar rasturio auto.
Bohmann
Nemogu opisati sebe u tom trenutku, grlo mi se osušilo, glasnice bez glasa, šokiran tom situacijom ja piljim ko glupan u njega i čekam dragog Boga da mi da neki znak il pomoć.
Uglavnom , zatraži Nijemc policiju, a ja se sjetih europskog izvješća pa ga upitah za njega. Ako mu se možda žuri pa da mi to ispunimo i on krene dalje. Tražio, tražio i na kraju mu žena našla izvješće. Ispunimo mi to i ja mu objasnim da je to sve ok i da neće biti problema oko naplate, a ja u međuvremenu odjavim policiju i taman kad smo bili gotovi stiže "organ" na motoru. Divan čovjek, stara škola, biker sasluša me i kaže da on nema tu šta raditi. Pozdravi se sa nama i upita nijemce dali trebaju kakvu potvrdu o šteti te doda : "mi smo ovdje prvenstveno da bi pomogli ljudima, a onda sve ostalo". To mi se posebno dopalo. Eto hvala njemu i ostalim plavcima koji prvo upozore nas neiskusne pa tek onda oglobe.
Na mobitel sam "meštru" ispričao što mi se desilo no on mi nikako nije vjerovao. Nakon 10 minuta ubjeđivanja , kuneći se zemljom i ovom vladom te u sljedeće izbore i ulaska u Eu "mešter" mi povjerova te me pozove ksebi da mi ponovo "pljune i zaljepi" što sam ja bez razmišljanja odbio i još sam mu odlučno rekao preko telefona da sigurno više nikada neće variti išta na motoru, ali možemo ostati prijatelji iz razloga što to nije namjerno napravio već slučajno.
Tako sam ja krenuo dalje tražeći novog varioca i naletio na Nedeljka Kucelja iz Stubaka.
Šta da vam kažem, ako se odlučite za bilo kakve preinake na motoru što se tiče krešbara, sisibara, auspuha itd otiđite do nedeljka svaki dan osim nedelje.
Imao sam i neke želje što se tice nosaca bisaga pa sam mu donio slikice. Inspiraciju sam nasao u motoru jednog forumasa.
https://cro-chopper.forumcroatian.com/t7408-kinroad-250
pa sam te slike odnio kod Nedjeljka. Šta reći?! Čovjek je umjetnik u radu sa inoxom, strojarski tehničar sa znanjem i iskustvom. Slike i nacrte pretvara u stvarnost, vaša želja njegova je zapovijed, a još će vam i predložiti kako sve to bolje da izgleda. Prihvatljive cijene.
Evo kako je to izgledalo na kraju.
Crash-bar na keeway-u New_DSC03766
Crash-bar na keeway-u New_DSC03765


Eto toliko što se tiče izrade kreš bara, a ako netko želi da mu se nešto zavari na motoru mogu da mu dam na pp broj onog meštra što pljune pa zaljepi. lol!


Zadnja promjena: zdravko; čet 15 ruj 2011, 17:54; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Re: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitimeuto 06 ruj 2011, 12:47

Lijepo, drago mi je da si nazad u sedlu.Poz
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Re: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitimeuto 06 ruj 2011, 14:25

jesam li ja to dobro shvatio ili ti je neko zavario crash na motor? to prvi put čujem scratch , obično se šarafi...
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Re: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitimeuto 06 ruj 2011, 14:33

Radi se o gotovim, velikim i masivnim kineskim crash barovima, koje ljudi često kupuju i stavljaju na slične motore. Problem su improvizirani nosači, koji su preslabi, i brzo pucaju zbog vibracija i tereta kojeg nose. Vidio sam dosta takvih primjera, crash bar ima valjda više od pet kila, a nose ga "nosači" od tankog plosnatog profila.
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Re: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitimeuto 06 ruj 2011, 14:38

tu na zadnjoj slici mozete vidjeti da je crash-bar zasarafljen na nosac. Onda je nosač zavaren na ramu motora. Radi se o željezo na željezo. U prvom slučaju popustili su spojevi na varovima. Od 4 vara 2 su ostala na nosačima, a 2 na rami. Nakon što sam posjetio Kucelja, dan danas varovi drže, a Kucelj tvrdi da nakon pada jedino što se neće rastepsti to su varovi, tj. veza nosači i rama. Moraču par slikica poslikati izbliza i to samih nosača pa da se malo bolje to sve vidi.
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Re: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitimesri 07 ruj 2011, 09:41

Prijatelju moj nemoj se sekirati rijesicemo tu sitnicu a kako smo vec pricali najbitnije je da smo za akciju, uzivanje u voznji , a nadam se da cu po povratku iz Austrije vidjeti tvoju masinku uzivo, pozz

Ovaj put ja castim kavica1 cuga :harley: kebab1
[Vrh] Go down
Sos
man
man
Sos


Broj postova : 268
Godina imam : 51
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : Kawasaki VN 800
Na forumu od : 16.06.2011

Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Re: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitimesri 07 ruj 2011, 11:18

uuu jebte..osto sam bez teksta čitajući tvoju avanturu na cesti...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crash-bar na keeway-u Empty
PostajNaslov: Re: Crash-bar na keeway-u   Crash-bar na keeway-u Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crash-bar na keeway-u
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kawa EN500 - crash bar
» Moj Kawasaki EN500
» Crash bar za Virago 535
» crash bar univerzalni
» moja prerada

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: