Početna stranicaPretraľnikmojih (prvih) 1600/24 610RegistracijaLogin

 

 mojih (prvih) 1600/24

Go down 
+19
drabotic
necchi
renato.kupresak
Felix
dac
Quirin
krampus13
lukylipik
zdravko
Vjerna Učiteljica
stain
Dr.Ma$$a
Hedo
pinky
Safet(y)
Zlac
merla
magna
nyll
23 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 16:10

dancingbanana dancingbanana dancingbanana

yup, skrsio sam nocas 1636 km za 22h i 30min. moglo je i brze, al o tom kasnije.

prvo da kazem: dosta vise s tim Iron Butt pricama. tj. bar sa Sadlle Sore. 1600 u 24 je dickin pim, i ako je meni uspjelo na ovom tandrkalu, na normalnom motoru to moze i moja baba. umora nema, to su price za malu djecu. zavrsio sam voznju u 2:45 ujutro, ospavo do 7 ipo i isto sam ko da sam vozio sat-dva.

zato dosta price, pomazite svoje motorcice i vidimo se u Splitu 17.06. tj u mom slucaju NADAM se da se vidimo, ali sad ovisi samo o volji Vrlih Hrvatskih Poslodavaca. drugih sumnji vise nema. a potrosio sam sve adute u pregovorima sa VHP oko ovog putovanja...al to nije razlog da vi ne svratite.

btw. salio sam se s onim tandrkalo. Zongshena odsad zovte Clockwork Orange. zasluzio je. makar nebio vise tolko narancast ko prije Very Happy i kome prvom obrva poleti gore kad ga pogleda, nek razmisli dvaput prije nego kaze hmm Very Happy
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 16:17

e stvarno svaka čast, sad papirologija i piči kao prvi ironbutovac na kineskom 125ašu
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 16:33

dobar

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 17:40

dobar dancingbanana dobar
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: INTRO   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 17:47



INTRO

dakle desilo se da moram u NL: e sad,kako planiram uskoro na prvu grupnu IB voznju u Hrvata reko bolje da ja probam moze li se to, da ne zajebajem ljude bezeze, da me iscekuju tamo po cestama a od mene nista... pa odlucio iskoristit put u NL kao generalnu probu. ali.. ofkors, pocelo me kopkat, sta ako mi uspije iz prve? ZG-R'dam je samo cca 1300 km, di da nadjem jos tih 250-300 km? a onda je naletila najava za HOG, i sve je bilo rjeseno.
htio sam u Biograd, pa krenut otamo, sto zbog toga da vidim malo HOG party, sto zbog toga jer otamo do Rotterdama ima taman km (Zadar-R'dam je cca 1610)
ALI !!! sudbina se umjesala u obliku Vrlih Hrvatskih Poslodavaca. VHP su u svojoj beskrajnoj mudrosti zakljucili da moj zahtjev za slobodnim danima od 27.05. nema veze s tim sto me kaci nocna sa 26. na 27. odnak sam u petak bio strgan od posla, a i uvatila me panika - ako odem tamo, docu u subotu popodne, necu se stic odmorit, pa jos ako se zarakijam, a vidim pola CCF ce doc, dakle neizbjezno...

-Jes oso ti u Holandiju - pita Kan
-nisam, idem sutra, umoran sam..
-pa haj s nama u Cazmu onda
da sam u stanju, iso bi u Biogrrad, ma znas da sam ti prico..
ma znam, al kad nisi, hajd u Cazmu?
ma nemogu brate, napicemo se, a kreno bi rano izjutra plus htio bi usput probat jesam sposoban za Iron Butt..
a jebote, ti jos nisi odusto?
huh?
ma mislio sam?
stas mislio? ma jbem ti, ma sacute, ma vices ti
- dobro dobro - smiruje me on - sori..
- ma ok, sve 5
-lako je tebi- kaze on drhtavim glasom - kad imas pravu masinu, ponos pouzdane socijalisticke industrije. ja se s ovim imperijalistickim smecem ne usudim ni u Biograd, kamol u holandiju ili na IB ..
pere ga nostalgija za vremenima kad je s kinezom jezdio uzduz i poprijeko...sad "vozi" nes japansko...super je motor, kao. u teoriji. al vise sati je proveo na stolu nego na cesti.
- a sta da ti kazem, popravljaj vise te izhove, jebote. rus je rus. pa da brijemo.
- evo sacu, samo da rjesim jos onog zukija, znas onog. zivce mi popio. slozio sam ga al ne radi. a sve dobro.
-a jebga- zavrsi jadikovku Kan
-a jebga - suglasim se s njim
-donesi mi neke klompe- kaze kroz smrcanje Kan
-nes vjetrenjacu kaku?
-necu
-aj dobro, klompe onda. i nebrini bice sve ok.

ugl, ko ga je, i cazmu i biograd i sve. ostajem spavat i idem iz ZG. kad se naspavam. i polako. #ebo i IB, dalek je to put i ovako. i tako sam cijelu subotu smisljeno prespavo.
plan: budjenje 3:15, polazak oko 4:00, nedjelju, 29.05. tako i bi, s 15 minuta kasnjenja, malo zbog kilavljenja oko polaska.. naravno da sam oso na benzinsku i uzo racun i svjedoka. za svaki slucaj. =) IB crv je tu mjesecima, i kopa li kopa..

[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 19:31

4:15
Lukoil, Radnicka cesta 212a, Zagreb
0 km (18149)
vrijeme odabrano da maksimalno iskoristim dan - oko 4:20 - 4:30 je vec dosta svjetla, mada jos nije sunce izaslo. dobro je i to sto idem na sjever/sjeverozapad - tamo ljeti dan traje bar 45 minuta dulje, tj ako je sad u zagrebu zalazak oko 21:00, a sjetla ima jos do 21:20, u Rotterdamu bi se trebalo vidjet bar do 22:00.
lokacija izabrana zbog blizine - kolko mom brlogu, tolko i izlazu iz grada.

a na izlazu, oma problemi. istina, cim sam izasao na domovinski most, vidim vec se doobro crveni na istoku.. ali i MAGLA iznad Save. iako sam se preventivno zabundo ko licki medo na obilaznici drhtim - gledam trake, vidim do 5-6 crta ispred sebe - kolko je to, 40-50m ? ugl, malo. usporim, pa moj unutarnji GLas Razuma meni iza ledja uspori jos malo... pa jos malo. vozim jedva 80, a onda se neko od nas dva sjeti da bi mogo naic neko brzi s ledja - jebote, noc sub/ned, pred jutro, kad se svi pijani vracaju doma...e jesi izabro vrijeme.. upm, budalo jedna kaze G.R. sta, sad si se sjetio, a? a dis bijo dosad?
- naljutim se ja, pa gas, al uzalud. eno ga radovi. a ZNAS da su tamo (kaze on). e, fakat si konj, stari moj, sta nisi izaso na zapad, NEEE, oce on s juga.. i tu se oma u startu posvadjamo moj Glas Razuma i ja. i prestanemo pricat, sto se poslije pokazalo kao dobro rjesenje. al me zato picka izdala kad je bilo najpotrebnije. al o tom kasnije, a zasad samo da znate da smo se posvadili.

Bacim se ja u maglu ko Ivica K. u drugi lauf (kad nema a treba mu), i pojurim cijelih 80, ako ne i 90 na sat. no, kolko god da bjezim, ovo se navlaci sve jace i jace..tu itamo neka rupa, pa se ponadas, ali djaba. mislim si, kad prodjem zapresic bit ce bolje. zapresic- magla. mozda oko pa nadu selim oko zaboka, al tamo magla poprima epske kvalitete- vide se 3, max 4 crte. Sv. Kriz? ...kriz se pojavi kroz maglu ko sablast i nestane tako brzo da nisam siguran ni da sam ga vidio...sjajno. sad stvarno nema nade za IB tempo, i nema veze...al me magla pocinje smetat sama po sebi...mozda bude bolje kad dobijem na visini, oko Krapine? .. ma kakvi, isti k.., samo sto vise nisam siguran jel magla il vozim kroz oblak. mokar sam ko da je kisa.
-budalo jedna, el vidis? a, el vidis? i tko te nagovori na ovo, a i ti se na svasta das navuc...- javi se GR iz dubine, pokusava se popet uz skliske zidove svijesti. al ga sutnem nazad u jamu i poklopim. a dosadna covjeka, boz sacuvaj.

na granici - sunce !
sunce? neznam, pricekaj..zavoj jedan, drugi... mislim si opet je varka, samo rupa kaka, eto magle opet tu iza coska... al kako minute prolaze, kuzim da ne, nego sunce! sunce, jebote, sunce sja !!! (i zivot ponovo je lijep), no sikiriki
i:

Quand le ciel sera moins gris
Il me tendra les bras
blabla bla bla blaaaaa
...oooooooooooo
ooo
solei solei (solei lei)


i onda:

Good morning starshine
The earth says helloooo...


-vidi, eo ga- smijem se ja. dignem poklopac samo da mu stavim soli na ranu. - eo sunca. eooo zore, eo dana... hahahaha
on cmrlji dolje u svojoj rupi, nece ni da izviri. ne kaze nista, samo se trese. vidim, jos mu je hladno.

-jesam ti reko da je u europama suncano? hahahaha, ko te je, cmrlji sad tu u mraku. (kazem ja) hahaha

blam! (kaze poklopac)
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 19:53

dobar


... jel' te to Zdravko nadahnjuje ili se on logirao pd tvojim nickom?... dobar3

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 22:24

dobar dobar dobar cuga svaka čast.........
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 23:36

dobar kad ide nastavak Question roker
[Vrh] Go down
Dr.Ma$$a
cro chopper forum
cro chopper forum
Dr.Ma$$a


Broj postova : 1270
Godina imam : 36
Prebivalište : zagreb
Vozim : dragstar 1100
Na forumu od : 24.04.2008

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 00:43

nemoj me glup svaka cast svaka cast king
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 07:53

Lipo!

Idemo dalje Smile dobar
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 10:14

@ magna: hvala na cestitkama, al nece bit papira za ovu, sjebo sam zadnji 250 km. krivo skretanje, kruzna voznja, promjene plana onthefly i bla bla - detalji kasnije, ugl: ako spojim tocke za koje imam racune, google maps i via michelin kazu 1560 tj 1580. za 60-80 jednostavno nemam dokaz. al prvi macici..
eto 2 sanse za par dana, u povratku, hahahah

@ safety: gle, "zdravko" je samo moja druga manifestacija. Very Happy

jes, dijelimo isti pervezni smisao za humor, kao izgleda i laganu disleksiju i iz nje proizasli nemar prema ispravljanju greski kod tipkanja. i cini mi se, ljubav prema "stream of consciousness" stilu
ipak ako pogledas unazad, moje se pisanje nije promjenilo njegovim dolaskom. jedino sto inace se pokusavam skontrolirat i ne pisat BAS SVE sto mi prostruji glavom. ovo je izuzetak, al moram priznat da to radim vise zbog sebe jar znam kolko sam senilan i da cu zaboravit. a uzivam i citat svoje budalastine nakon 2-3 godine i smijat se, boze jaesam bijo glup kad sam bijo mali.

@ hedo - ide, ide, kolko stignem. sporo tipkam, artritis i ostalo, znas. a ima se i pametniji stvari za radit ovdje osim sjetid pred kompom. a i nije pristojno doc nekom u goste, pa se ne druzit nego mu okupirat komputer itd itd. molim sve za strpljenje, ko sto reko safetyju zelim ovo detaljno dokumentirat, pa mozda epilog stigne i sa 10 dana kasnjenja. jebga.

[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 10:16

05:51
BS OMV Slovenija, Dravsko polje, Gerecja vas 1g, Hajdina.
119 km

racun sa izlaska sa AC Zg-Macelj kaze 5:23, pa granica bez stajanja, pa prva benzinska ne radi, neg tek tu u Hajdini, nakon odvajanja za Ptuj evo stajem da kupim vinjetu. 7 dana mi je premalo..a sljedeca je 6 mjeseci, nista izmedju. 25€. solidno. al aj dobro, kazem sav sretan da sam se rjesio one balkanske magle. trenutak samo razmisljam o kavi i pljugi, al sjedam oma na bajk i po plinu. nema odmora. puno sam vec izgubio vremena
racunam koliko sam ustvari izgubio. samo 120 km, a oslo mi dva sata.. il ne, cekaj, nije jos 6.. a nisam ni kreno u 4, nego 4 i 15 .. sat i pol, malo vise? kolko kasnim, 30 km od idealnog (planiranih 100 kmh prosjeka u voznji), a ako oma nastavim, jos sam u granicama pravog overall prosjeka,racunajuci i stajanja - ili ti ga 80 kmh koje je GR predvidio kao realne prije negol je prognan.
120 kroz 1 i pol - 80. jel je? je. je! JEEEEEEEEEEEEEEE
ionako nisam mislio stajat prije cca 200 km. sve ovo je cisto prisilno, ta cestarina, granica, vinjete. vozi!
jos sam u igri. pici dalje, kaka slovenija, kakve kave. kava truje. dosta bila jedna ujutro, a i fakat sam se naspavao sto je vaznije i bolje nego koncentraciju umjetno dizat... ustvari osjecam se ko da sam tek ustao, mada sam vec 2 sata na motoru.

6:23, druga vinjeta, Austrijska, Spielfeld Grenzstation. ista prica... a prvo pravo stajanje je na

07:15
OMV, Pyhrnautobahn (bei km 198), 8121 Deutchfeistrytz
229 km

jedva doso do tud. jedva. proc kroz slovenije samo tako, ne popit nijedan union, nijedno lasko.. da mi je to neko reko prosle godine reko bi nema sanse. cijeli put se borim sa GR, sad bi on kao preuzeo.. malo da se stane, da se odmori.. e nemoze. aj nazad u rupu.
i nemojte ga zalit, voli on to. ode tamo cesto zahvaljujuci VHP i 260 radnih sati mjesecno. kaze ljepse mu tamo nego da mora trpit to sve.
kako bilo da bilo, sretan sam jer sam (i bez GR) skuzio da 230 km za 3 sata zvuci puno bolje. skromno, ok. al skoro pa 80 kmh. magla je prosla, radovi su iza nas, nema vise granica i nema razloga da ne poboljsam prolazna vremena jos vise. ok, sjescu sad malo i pokvarit taj prosjek, al nebitno. castim se prvom pljugom, ne racunajuci one 2 u 3 ujutro uz kavu. razgibavanje, pljuga, snikers, voda. kava? ma jok, sta ce mi.. nabrijan sam i ovako. ko pasce. nemogu ni sjedit: cim sam se malo razgibao, provjerio lanac i ovo ono, idemo. stas sjedit, ako ces sjedit, sjedi na motoru.ok, imas pravo. ajmo. ajjmmmoooooo!

a cim sam izaso na cestu, opet unutarnja borba
- ma jes siguran daj to pametno? sto nismo malo ostali
-a gle, meni dobro. ionako mi tijelo kuka preko tebe uglavnom, ne slusam vise ni tebe ni njega.
-treba se odmorit jer ces kasnije to osjetit, a onda ce bit kasno
-briga me, ne pricam s vama. ne jebem vas danas nipo posto

stvarno jebote, 3 sata bez da mi se makar pripisalo? nemrem sam sebi vjerovat.. inace mi max prosjek ispadao oko 50, i to kad se zuri.. a znali smo primjer putovat i po 10-12 sati taj trokutu ZG-SI-KA, kruzna ruta od nekih 250 km. ako se pogledam izvana, onako objektivno - reko bi budala. cisti mazohizam. al jeba ga, vidga jes se smije. ko da stvarno uziva. ma nije normalan, pjevo je cjelim putem kroz sloveniju , ma lud kazem ti, pusti ga..

kroz zagorja i slovenije temperature bile 7-8 c, sad je vec raskosnih 10.. mada je sunce jos tolko iskosa da su mi noge jos u sjeni koju bacaju ograde autobana. ipak, nema vise te glupe maglustine i tolko vlage u zraku, pa i motor radi malo bolje. il je to zbog europskog goriva ? naa-ah, jos je pola-pola, nasuo sam samo 6l..tesko da je zbog toga. bice da mu vise pase toliji zrak. potvrda toga dolazi u pregrijanim tunelima, kad stvarno povuce. aj super. blokiram gas po prvi put home-made cruise-controlom, malo da postedim zglob. kad smo vec kod toga, ajmo se razgibat. 40/50 km prolazi u rastezanju ledja, ramena, nogu. sjecam se nekih sitnica pokupljenih po forumima, isprobavam.
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 18:58

u cem je stvar: najvise me ustvari bio strah ledja. stanjeni diskovi na par kraljezaka, par godina spavanja na otvorenom, dugotrajno sjedenje na poslu, slabi misici, losa kondicija... netreba puno da me pocne bolit i u nekim redovitim situacijama. ako me uvati za vrijeme puta, gotov sam.

ali izvukao sam se. tu negdje u austriji me pocelo malo probadat, ali otad nadalje sam se trudio mijenjat pozicije, igrat se sa prebacivanjem tezista naprijed-nazad,lijevo-desno. recimo pozicija ko za ulazak u neki ostar zavoj, samo ostanes uspravno. pa stezanje i opustanje misica, imitacije pokreta a bez mijenjanja polozaja. pilates, joga i tako to.

htio sam ja i izbacit str. sjedalo i ugradit naslon za donji dio ledja, ali nazalost je Brile&Co Custom Shop bio prebukiran za ovaj mjesec. jebga. umjesto toga je posluzio ruksak uglavljen na straznje sjedalo, izmedju kofera i ledja. malo sam prebacivao stari iz kofera u ruksak i kontra dok nisam nasao onu optimalnu formu i cvrstocu, i otad nadalje je bilo pjesma.

i tako, vozim se ja i divim se sam sebi kako sam izdrzljiv, snalazljiv, pametan, mlad, visok, plav itd, kad tamo! radovi. al onako, pravi, ne ono prckanja po 2-3 kilometra ko sto je bilo tamo izmedju buzina i luckog, nego punih 24km. e super. a taman se pojavilo i nesto prometa, ljudi se probudili, krenuli i oni na put. hajd nekako prosao i to, nije nas znacajno usporilo. nedjelja je pa se ne radi bas sad, i vozi se u 2 uske trake, negdje i u 1, al se vozi, 80.. spusteno na 60 na mozda nekih km il 2. al tu su i tuneli, sa ogranicenjima 80 ili 100. sto i ne zvuci tako strasno, al austrijanci izgleda doslovno shvacaju te znakove. sto je ziva steta, jer Zong se stvarno budi sad kad je procistio sinuse. a tunel za tunelom. cijelu zemlju su izbusili. il tocnije: tunel, tunel, radovi, tunel, radovi, tunel, tunel. a dva se i dodatno naplacuju, pa imam jos dva prisilna stajanja:
7:51 Gleinalm
8:39 Bosruck

zbog svega toga ipak skracujem dionicu, stajem sa manje km od planiranog,na
09:01
St.Pankraz Tankstele, 4572 Sankt Pankraz B138
361 km
ali taki je bio raspored - ova je bila tu, slijedeca 45km dalje, a i fino je izgledala. s jedne strane je vrh svetog pakreasa, jedna onako prava alpska, strma i siva litica, a s duge strane niz blazih prezelenih planina zvanih drekec-alpe (Kakenalpe). valjda zato sto su jos zelene i nedovoljno strme, sta li. koce znat sta misle ti tamosnji urodjenici.

...nego, halloooou! pusti alpe, budjenjeeeee! skoro si pet sati na putu mislim si, i jos nemozes uhvatit ritam. jos sam ispod 80km/h
(361 kroz pet, ne, ne 5, 4.45 je...uh, ne, ne.
kako si glup, kaze drugi unutarnji glasic, mali nadobudni matematicar (streber). ne cijelo tocka 45, nego .75. kuis, 45minuta je 3/4 sata, znaci 360 kroz 4 i 3/4 je umm 32 pa 40 ummm.. oko 75 na sat?)
a u k, samo 75kmh? kazem ja. e sad je fakat gotovo. tako spor nema sanse da stignem na vrijeme. shit.
a dobro, sta sad. ajmo sjest malo kad je vec gotovo kaze ona defetisticka picka, GR.zasto sjedit kad mos lezat, kazem ja, pa se izvalimo na alpske pasnjake i rezignirano se suncamo narednih 15tak minuta.
taman smo zadrijemali kad nas probudi mali nadobudni ..ok, MNM(s): ummm, kaze on, mazda jos postoji sansa.
-neeeee, urla GR- cijela ideja je od pocetka totalna ludost, takvo sto je nemoguce. ne-mo-gu-ce! glupost, zaboravi! ZABORAVI!!!
-daj ne rise, kazem, pusti covjeka da prica
-ok, gle: 1600/75 je 21cijelih nesto. ok, nije 20 sati kako smo mislili, al jos uvijek manje od 24.
-da, a odmori? ovo je tek pocetak, trebace nam i koji odmor od sat-dva mozda, a guzve oko Vrankvuta tek, a? (to pita naravno ona defetisticka picka GR)
-da, da, ali 21ipo, pa recimo jos 2 sata extra odmora, pa jos se stigne.
na to (df)GR zasuti, samo kipi. ja gledam, neznam kome da vjerujem.
-a tu je naravno, i vremenska diletacija, kaze MNM(s)
-vremenska di...kaaaaj?
-NE SLUSAJ GA! - vristi GR, sav crven u licu.
-ma znas, Ajnstajn, diletacija vremena, teorija relativiteta i to. ma sjecas se?
-jok ja brate, tos samo ti sluso. ja spavo.
-nema veze, objasnicu ti putem, ali hajmo krenut.

aj dobro, ionako nema sta das radi. bacam zadnji pogled na Nationalpark Kalkalpen (nema ljubicasti krava a ni svizaca. ni hajdi nije doma. jebo take alpe) i krecemo.
[Vrh] Go down
Vjerna Učiteljica
girl
girl
Vjerna Učiteljica


Broj postova : 1481
Godina imam : 44
Prebivalište : ZG
Vozim : kad narastem, vozit ću
Na forumu od : 13.07.2010

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 20:24

Čuvaj kičmu, vježbaj yogu, idi kod kiropraktičara... to je jedino rješenje na duge staze. Ako te uhvati na putu, može biti gadno. Onda jedino pomaže kao prva pomoć injekcija steroida u kičmu da popusti bol na par dana.
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 06:22

wooow!
Evo kad čitam i mene bole leđa i sav sam ukočen. Dobro se ti snalaziš tamo u stranom svijetu. Ja neki dan do Petrinje da nađem Kana i izašo sam u Glini, jbg.
Ono da nisi popio niti jedno pivo uopće ti ne vjerujem Very Happy , pivopijo jedna
Vidim da si pun inspiracija i došlo ti je nadahnuća i za izvoz . Šta je pljuga
king
svaka cast
guza
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 09:06

... zadovoljstvo mi je ovo čitati i čestitati ti Saša!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 09:46

... pa ti pišeš ko da se družiš sa Zdravkom!!!

dobar dancingbanana
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 10:19

Maaa neeeee!
Ja pišem ko da se družim s Nylom.
Pa Nyll me uvukao u sve ovo, jebemgaja
[Vrh] Go down
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 10:35

zdravko je napisao/la:
Maaa neeeee!
Ja pišem ko da se družim s Nylom.
Pa Nyll me uvukao u sve ovo, jebemgaja


Pa kaj se sad žališ, nije ti valjda krivo ...
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 10:43

nyll je napisao/la:
@ magna: hvala na cestitkama, al nece bit papira za ovu, sjebo sam zadnji 250 km. krivo skretanje, kruzna voznja, promjene plana onthefly i bla bla - detalji kasnije, ugl: ako spojim tocke za koje imam racune, google maps i via michelin kazu 1560 tj 1580. za 60-80 jednostavno nemam dokaz. al prvi macici..
eto 2 sanse za par dana, u povratku, hahahah

e jbg , šta sad da ti kažem.... to ti je kao da j...š a ne svršiš, ka da i nisi.
ja to gledam malo sirovo, ili si živ ili si mrtav, ti ovaj put nisi preživio, ali imaš sreće što imaš još života...
to i jest čar iron butta, nije samo problem odvoziti, problem je to i dokazati. btw disciplinu 1600K je dosad odvozilo NAS 73 koji su to uspjeli i dokazati
[Vrh] Go down
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 10:50

magna je napisao/la:
nyll je napisao/la:
@ magna: hvala na cestitkama, al nece bit papira za ovu, sjebo sam zadnji 250 km. krivo skretanje, kruzna voznja, promjene plana onthefly i bla bla - detalji kasnije, ugl: ako spojim tocke za koje imam racune, google maps i via michelin kazu 1560 tj 1580. za 60-80 jednostavno nemam dokaz. al prvi macici..
eto 2 sanse za par dana, u povratku, hahahah

e jbg , šta sad da ti kažem.... to ti je kao da j...š a ne svršiš, ka da i nisi.
ja to gledam malo sirovo, ili si živ ili si mrtav, ti ovaj put nisi preživio, ali imaš sreće što imaš još života...
to i jest čar iron butta, nije samo problem odvoziti, problem je to i dokazati. btw disciplinu 1600K je dosad odvozilo NAS 73 koji su to uspjeli i dokazati



iagree dobar iagree
[Vrh] Go down
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 12:06

Brate... umem da kažem samo... svaka cast svaka cast svaka cast svaka cast svaka cast
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepet 03 lip 2011, 14:42

pogled na sat, 9:40. vrijeme fakat leti, nisam imao osjecaj da sam se odmarao tako dugo. stiscem gas, blokiram kontrolu.
zong se pomalo nerado uspinje, pa mi prolazi sumnja kroz glavu, jel se nije dovoljno odmorio? ili se previse ohladio? brzina mi pri vrhu pada na jedva 100, a zatim i nize, iako pokusavam sve da ga dignem i molim se nabrzaka da izdrzi. jesam li pogrijesio kad sam stavio veci zupcanik naprijed? to mu je dosta "razvuklo" brzine, (1-3 su bile brutalno kratke) i eliminiralo potrebu za 5om u gradu. ne, krajnja brzina se nije primjetno promijenila (110-120, ovisno temperaturi, tlaku, smjeru vjetra itd Very Happy), mislim da za nesto vise jednostavno nema dovoljno snage, ali ono sto je najvaznije cini mi se da iste brzine postize na manjem broju okretaja, da se manje napreze i da su vibracije manje na npr 100/h, a to mi je i bio cilj...ali, pitam se kako bi se ponasao sad na usponima sa starom konfiguracijom..
ali ubzo dolazi i spust, i ako sam dobro zapamtio kartu, odavdje do njemacke granice bi trebalo bit vise manje stalno nizbrdica. ok, evo nas na 120..122..125 juuuhu!

- nego, sta si ono rekao za diletaciju vremena?- sjetim se - samo me nemo davit s formulama, molim te.
- ok, samo teorija onda...pa eto, ukratko: vrijeme, u stvari, ne postoji.
-huh?
-mislim, ne postoji nesto kao apsolutno vrijeme, i ne postoji vrijeme odvojeno od prostora. opazanje brzine protoka vremena ovisno je o medjusobnom polozaju i brzini kretanja i promatraca i promatranog objekta, i o uvjetima mjerenja opcenito.
- cekaj,cekaj. kak mislis da vrijeme ne postoji?
- ma gle: recimo da imas svemir od jednog objekta. jedan jedini i jedinstven, nedjljiv objekt koji pluta usred pretpostavljenog beskonacnog vakuma. on moze biti statican, ili se kretati brzinom svjetlosti, isto ti je. "jedini" se nema s cim usporediti, ne postoji referenta tocka van promatraca. time prestaje postojati i vrijeme u tom svemiru
-kak to mislis?
-uffff... ok, ajmo ispocetka? vrijeme je sto?
-ummm, pa.. ono kolko ti treba da nes napravis, sta ja znam.
-pa hm, da, ok, ajmo rec. pazi, vrijeme definiramo kao fizikalnu velicinu kojom mjerimo trajanje nekog kretanja. ako nemas dva objekta nego samo jedan, onda se taj jedan ne krece, bez obzira koliko bio brz, nego je uvijek OVDJE. ili mu je brzina beskonacna pa je uvijek SVUGDJE, svejedno kako to nazvao. kako rekoh, ovisi samo kako gledas na to.

sutim, razmisljam.tj probijam se kroz kovitlac prasine koji je podigao, pokusam se vratit u stvarnost. a je lud brate, ludji od mene. al dobro, barem stvarno skoro cijelo vrijeme idemo nizbrdo i zong se fino zagrijao. na pojedinim nizbrdicama dotakne i 130, a onako zestokih i dugih uspona vise nema. prolazimo tako i oko Welsa, blizu je granica...

-e, ok, ajmo rec da kuzim i da nisi skroz pobenavio, ali kakve to veze ima s nama? nismo sami u svemiru, jel tak? sjetim se ja, i mislim se sad si se upleo u vlastitu mrezu. hahaha
-je, istina. ali ne razumijes li da ce svatko imati vlastito poimanje vremena i protoka vremena ovisno o tocki gledista?
- da?
-pa da. recimo, ne da se slazem 100% s njima, ali vec je Aristotle primjetio nemogucnost postojanja nekog apsolutnog vremena, i kaze da je vrijeme proizaslo iz uma (duse)
ili recimo Kant, koji brije da je vrijeme, citiram: "forma unutrašnjeg samoopažanja subjekta"
-nis ja tebe ne kuzim. kaj su oni pusili, daj i meni.. jesu to one brije da je sve oko nas iluzija?
-neeeee, uh.. ok, malo smo se udaljili od teme, ali slusaj dalje:
"1. Ni vrijeme nije ništa, što bi postojalo samo za sebe ili kao neko odredenje stvari, jer onda ne bi moglo prethoditi stvarima kao njihov uvjet. Apriorna spoznaja pomocu sintetickih stavova moguca je samo ako je vrijeme subjektivni uvjet pod kojim su jedino moguci opažaji u nama. 2. Prema tome, vrijeme je forma unutrašnjeg osjetila, jer ono odreduje odnos predodžaba u našem unutrašnjem stanju. 3. Vrijeme je zato formalni uvjet a priori svih pojava uopce, dok je prostor ogranicen samo na izvanjske pojave. Zato i vrijeme ima empiricki realitet, jer objektivno vrijedi za sve one predmete koji bi ikada mogli biti objekt naše osjetne spoznaje. No vrijeme nema nikakvog apsolutnog realiteta, kao da bi pripadalo stvarima bez obzira na naš osjetni opažaj. Zato vrijeme ima transcendentalni idealitet prema kojem ono nije ništa ako ga apstrahiramo od subjektivnih uvjeta naših osjetnih opažaja."

-ahhaaaaa, - velim ja, - pa sta oma nisi tako reko - mada mi nis nije jasno, kazem to samo onako, u nadi da ce prestat.
-ali jesam, veli MNM(s), na pocetku sam ti rekao da vrijeme, u stvari, ne postoji. zato u praksi mozes krenut kad hoces i stic kad te volja, i bices tamo taman kad treba. i bas te briga sto o tom kaze teorija, po kojoj je to naravno nemoguce.



zasutim ja kad nece on, Passau je tu, 5km..1..Njemacka je tu, iza ugla. MNM(s) otraga racuna na prste: prosli smo HR, Slo i A, jos samo D i NL, znaci 3/5 puta je vec iza nas. ALI! murija! uh, kontrola na granici??? jedno njih 7-8, a prometa skoro nista. sta sad ovo mislim, otkud, jesu stvarno vratili kontrolu? dizem cruise-control, usporavam. zong se buni protiv usporavanja. psa na cesti, jedan auto ispred mene. eksplozije iz auspuha, i svih 12 carinika (il policajaca sta vec jesu) dize pogled prema meni. mahnu onom prije spomenutom autu da prodje i mene haltaju. a uk, mislim si, ako me sad stanu pregledavat onako sa svojom teutonskom strogocom, gotov sam. ma kuuul, pa ispravni smo..jesi siguran? onako, po dojce standardima? hm. ok, mozda nam i nemogu nista al nije mi trebalo ovo pucanje, sace kontrola decibela, pa eko standardi, pa blabla. gotovo, opet gubim prosjek.
haltam. jedan od nji se saginje i pilji u motor. skupljam one 3 rijeci svabskog sto znam, kad skuzim, jebote di si bleno, pa nije auspuh na toj strani. covjek mahne da prodjem, ja stojim po sekunde u nevjerici. ma da? ok, siguran si? dooobro. valjda je zakljucio da nemam auspuh (halo, s desna je!!) te da zato i nemogu bit u prekrsaju, pa me pustio. ne ne ne. cek malo, sta je on to gledo? cirim dolje, kotac se okrece, guma izgleda ok, blatobran na mjestu, hmmmm. aaaaa! vinjeta, dolje, na amortizeru! hhahaha, a tooo. huh, ok.

- nego, kak to mislis - ne da mi vrag mira - u teoriji nemoguce, ali u praksi da? i ako moze bez metafizike, molim lijepo. to sam vec cuo, u Galebu: ako savladamo prostor, ostaje nam samo ovdje i blabla. a Bach bar zna pisat za razliku od ovih tvojih.
- hahaha, da, nije on puno pogrijesio. manje nego Ajnstajn barem u svom prvom pokusaju.
- da? os ti to malo skratit? ...i bez muljanja, molim te, drz se cinjenica.
- ok, cinjenica je da nista nemoze bit brze od svjetla, jel tako? u našem prostorvremenu brzina svjetlosti se ne moze prijeci, zbog same prirode naseg svemira; odn, prostorvremena, koje daje sve veci otpor tijelu koje se priblizava brzini svjetlosti.naime to je teoretski moguce ali javlja se problem inercijske mase, odnosno što bi se tijelo brze gibalo masa bi mu bila sve veca, da se giba brzinom c ona bila beskonacna što teoretski znaci da bi na tijelo morala djelovati beskonacna sila da se ono giba. Posto takvu silu nije moguce proizvesti ova brzina je sto, nemoguca. ok?
-ummm, ok?
-ali, pajsad ovo:
za objekt (promatraca) u pokretu vrijeme se krece sporije. sto je brzina veca, veci je odmak, tj. dilatacija od vremena stacionarnog promatraca.
-mislis naravno na subjektivni dozivljaj vremena?
-ne, nego vrijeme zaista usporava za objekt u pokretu. i sad dolazimo do glavnog: koliki nam je prosjek, 74km/h? ako se primjer, svemirski brod krece samo 0.74c (c=brzina svjetla) na planet udaljen 20 sv. godina doci ce za 27 godina, gledano s polazne planete. no, kad primjenimo Lorentzov faktor, dobijamo cistu i jasnu racunicu, na brodu ce proteci samo oprilike 15 godina. zato je, u svakom prakticnom smislu putnik na tom brodu putovao brze od c. zato sam mislio, i mi mozemo postici brzine vece od teoretskih... ne brini puno, nego samo udri po plinu.
-daj ne brij. cak i da je to tocno, relevanto je vrijeme na cilju, zarne?
-ne, jedino relevanto vrijeme je vrijeme putnika, promatraca u gibanju, jer je on jedini bio u obje tocke puta. to se i u fizici strucno zove pravo vrijeme.
-ok, ali sigurno su potrebne velike brzine ili odmak od gravitacije ili nes slicno..
-a-a. efekt se naravno dramaticno povecava sa povecanjem brzine, ali vremenska dilatacija je sasvim moguca i pri puno manjim brzinama, kako je dokazao Hafele/Keating eksperiment. casna rijec, provjeri na guglu. samo je bitno da se kreces, nemoj puno stajat..i ne obracaj paznju na lokalno vrijeme.

stat se ipak mora, samo da malo proslavimo ulazak u D prigodnim rastezanjem ticala.

11:53
ESSO Bayer. Wald - Nord 94336 Hunderdorf
576 km
[Vrh] Go down
dac
cro chopper forum
cro chopper forum
dac


Broj postova : 1237
Godina imam : 44
Prebivalište : kumrovec
Vozim : Kymco Zing
Na forumu od : 03.01.2009

mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitimepet 03 lip 2011, 17:04

cuga
[Vrh] Go down
Sponsored content





mojih (prvih) 1600/24 Empty
PostajNaslov: Re: mojih (prvih) 1600/24   mojih (prvih) 1600/24 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
mojih (prvih) 1600/24
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» VN 1600,2008
» Moj Vulcan 1600
» vn 1600 kawa
» Kawa Vn 1600 Classic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: