Početna stranicaPretraľnikMoja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Moja nova (svima poznata) Aquila

Go down 
+11
swileni
Bart
Emil
gdamir
pinky
Ivek123
mbani83
Beatnik
palomas
Dukes of hazzard
GreatJumbo
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimened 05 lip 2011, 21:54

frende čestitke, nisi mogao kupiti bolji motor od boljeg vlasnika. osobno poznajem palomasa i znam da ga je vozio normalno i s guštom i da ga je mazio i pazio, tako i ti nastavi i mislim da će to biti najsretniji hyosung u hrvatskoj Very Happy biker2
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
cikamiroslav
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 54
Prebivalište : srbija
Vozim : aquila 650
Na forumu od : 14.12.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimened 05 lip 2011, 22:08

Čini mi se da odvlači struju jer nemam problema s paljenjem ukoliko prethodnog dana odvojim masu od akumulatora. Zatim: bez davanja kontakta ima protok 0,5A, što mislim da je previše. Treće, kad spojim masu čuje se na par sekundi neki uređaj napred desno koji pokušava da odradi neki proces (zvuči kao lagano verglanje)... I najzad, pri vožnji, kad je motor dobro zagrejan, u istom području (napred desno, ispod hromiranog poklopca) čuje se čuvno pucketanje, kao varničenje. Taj je poklopac tako pritegnut da sam odustao od pokušaja da ga odvijem.

Inače, napon punjenja je 13,8 do 14,2 V i to na leru i sa upaljenim kratkim svetlom-što bi moralo biti dovoljno.

Što se tiče servisa ne znam, pitanje je kako stoje s elektrikom
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimened 05 lip 2011, 22:34

Pola ampera s isključenim kontaktom je daleko previše, ovako na prvi pogled izgleda kao da je neki od releja ostao stalno uključen (zavareni kontakti). Ako imaš ubrizgavanje, onda bi to mogao biti relej od pumpe za gorivo (a možda su probili namotaji jedne od bobina).

Ne znam što se na Aquili 650 nalazi desno naprijed, ali vjerujem da bi malo iskusniji električar ili serviser to mogao brzo otkriti i popraviti. Nešto je očigledno neispravno, samo treba doći do tog mjesta.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimened 05 lip 2011, 23:19

finidjecak je napisao/la:
Čini mi se da odvlači struju jer nemam problema s paljenjem ukoliko prethodnog dana odvojim masu od akumulatora. Zatim: bez davanja kontakta ima protok 0,5A, što mislim da je previše. Treće, kad spojim masu čuje se na par sekundi neki uređaj napred desno koji pokušava da odradi neki proces (zvuči kao lagano verglanje)... I najzad, pri vožnji, kad je motor dobro zagrejan, u istom području (napred desno, ispod hromiranog poklopca) čuje se čuvno pucketanje, kao varničenje. Taj je poklopac tako pritegnut da sam odustao od pokušaja da ga odvijem.

Inače, napon punjenja je 13,8 do 14,2 V i to na leru i sa upaljenim kratkim svetlom-što bi moralo biti dovoljno.

Što se tiče servisa ne znam, pitanje je kako stoje s elektrikom

To ti je AIS ventil..čuje se kliktanje magnetnog ventila( kotve) .


[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimepon 06 lip 2011, 11:52

Kada nema kontakta ne smije biti niti nikakve amperaže tj. nesmje vući ništa struje dok je punjenje u redu ...
Provaj taj ventil koji čuješ isključit džek tako ćeš najbolje vidit jel ti on stvara problem ili ne ...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimepon 06 lip 2011, 17:30

mbani83 je napisao/la:
Kada nema kontakta ne smije biti niti nikakve amperaže tj. nesmje vući ništa struje dok je punjenje u redu ...
Provaj taj ventil koji čuješ isključit džek tako ćeš najbolje vidit jel ti on stvara problem ili ne ...

Ali ventil mora kliktati u radu.. to je normalno..

Tebi struju vuče nešto drugo..
[Vrh] Go down
Lenči
man
man
Lenči


Broj postova : 187
Godina imam : 36
Prebivalište : Čakovec
Vozim : Harley Davidson 883 low
Na forumu od : 19.09.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimepon 06 lip 2011, 20:21

sretno ti bilo s aquilom! dobro došao u klub aquilaša! Laughing
[Vrh] Go down
cikamiroslav
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 54
Prebivalište : srbija
Vozim : aquila 650
Na forumu od : 14.12.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimepon 06 lip 2011, 21:47

zvuk koji se čuje liči na verglanje, počinje 1 sekundu nakon gašenja mototra (prekida kontakta), traje 1-2 sekunde i prestaje-to mogu da shvatim kao normalno, ali pojavi se i u miru, kad je motor već sat ili dva ugašen-mislim da se to ne bi smelo dešavati, i upravo tada vuče struju, a i nakon toga vuče onih 0,5 A.

Za razliku od ovog zvuka, u toku vožnje se čuje klasično varničenje na istom tom mestu.

Dobro, neću više smarati ovim, valjda će se rešiti. Ono što je najvažnije- Aquile ja zaista zmaj od motora, ubija koliko dobro vuče. Ne bi smetalo malo mekše i udobnije sedište, ali povodom toga nešto ćemo smisliti..
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimepon 06 lip 2011, 22:06

ZIGGY je napisao/la:
mbani83 je napisao/la:
Kada nema kontakta ne smije biti niti nikakve amperaže tj. nesmje vući ništa struje dok je punjenje u redu ...
Provaj taj ventil koji čuješ isključit džek tako ćeš najbolje vidit jel ti on stvara problem ili ne ...

Ali ventil mora kliktati u radu.. to je normalno..

Tebi struju vuče nešto drugo..

Mislio sam da isključi džek kada parkira motor jer mu tada stvara problem a ne da ga isključi skroz ...
[Vrh] Go down
cikamiroslav
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 54
Prebivalište : srbija
Vozim : aquila 650
Na forumu od : 14.12.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimesub 11 lip 2011, 13:14

Problem je privremeno rešen tako što sam ugradio prekidač mase pre spajanja na akumulator. Prekidač je inače nabavljen u prodavnici traktorske opreme Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimened 12 lip 2011, 09:31

finidjecak je napisao/la:
Problem je privremeno rešen tako što sam ugradio prekidač mase pre spajanja na akumulator. Prekidač je inače nabavljen u prodavnici traktorske opreme Very Happy

Čuj , to je ipak samo privremeno rješenje.. moraš pronać uzrok da ne bi planio negdje na putu.
Uz traktorski prekidač si nabavi i aparat za gašenje dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimepon 20 lip 2011, 10:14

finidjecak je napisao/la:
zvuk koji se čuje liči na verglanje, počinje 1 sekundu nakon gašenja mototra (prekida kontakta), traje 1-2 sekunde i prestaje-to mogu da shvatim kao normalno, ali pojavi se i u miru, kad je motor već sat ili dva ugašen-mislim da se to ne bi smelo dešavati, i upravo tada vuče struju, a i nakon toga vuče onih 0,5 A.

Za razliku od ovog zvuka, u toku vožnje se čuje klasično varničenje na istom tom mestu.

Dobro, neću više smarati ovim, valjda će se rešiti. Ono što je najvažnije- Aquile ja zaista zmaj od motora, ubija koliko dobro vuče. Ne bi smetalo malo mekše i udobnije sedište, ali povodom toga nešto ćemo smisliti..

Zvuk koji čuješ dolazi od napravice koja se zove ISC solenoid (Idle Speed Control solenoid)
Znači njegova uloga je da preko napona koji dolazi od ECU manipuliranjem (Baypasiranjem) zraka održava ler gas unutar zadanih vrijednosti.
Uređaj ti se nalazi sa desne strane tik do kontakt brave.E sad nakon gašenja motora verglanje koje čuješ je normalno da radi 2 -3 sekunde.Ali ovo što se tebi dešava mi liči kao na mini proboj na kontakt bravi.U slučaju da je netko špricao sa nekakvim sprejem u bravu (ili oko nje) a da sredstvo nije DIelektričko moguće da dolazi do kratkoh proboja pa ti se motor "kao " pali i gasi te čuješ mahnet kako se zatvara.
Uglavnom poprati malo žice koje idu prema njemu...
[Vrh] Go down
cikamiroslav
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 54
Prebivalište : srbija
Vozim : aquila 650
Na forumu od : 14.12.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimesub 20 kol 2011, 13:17

HVALA!

Zahvaljujući tvom savetu, mislim da sam uspeo pronaći problem, ali ga još uvek isam rešio.

Taj inkriminisani solenoid je upravo ono što odvlači struju. Skinuo sam desnu masku i primetio da se solenoid GREJE i bez kontakta. Znači non stop je vruć, bez obzira da li vergla ili ne. Nisam se usudio da ga demontiram. Ne znam da li je kratak spoj u njemu, ili postoji neki dodatni relej koji ga uključuje-pre verglanja se čuje lagani KLIK negde na LEVOJ strani. Tu ima nekoliko releja, blizu reglera...

Za sada vozim nešto kraće destinacije, do 200-300km, nije bilo problema u vožnji, kad ugasim motor prekidam masu prekidačem. I tako dok ne dođem do servisa u Bg, a to mi je problem da organizujem jer će verovatno zadržati motor par dana...
[Vrh] Go down
cikamiroslav
man
man



Broj postova : 21
Godina imam : 54
Prebivalište : srbija
Vozim : aquila 650
Na forumu od : 14.12.2010

Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitimepet 10 svi 2013, 10:08

Inače, relej za taj ISC kalem je bio neispravan, nalazi se na levoj strani blizu ostalih releja i zamenjen je. Sada je sve u redu
[Vrh] Go down
Sponsored content





Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Moja nova (svima poznata) Aquila   Moja nova (svima poznata) Aquila - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moja nova (svima poznata) Aquila
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» MOJA NOVA YAMAHA DRAGSTAR 650
» Moja ''nova'' matorka, virago 750
» Moja AQUILA.
» Moja zvjerka - aquila 650
» Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: