Početna stranicaPretraľnikprovjera zazora na ventilima 610RegistracijaLogin

 

 provjera zazora na ventilima

Go down 
+3
dragger
bananajoe
swileni
7 posters
Autor/icaPoruka
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimeuto 01 vel 2011, 19:01

pitanje za sve koji voze Venox,i koji se kuze u ovo,na koliko km provjeravate ili stelate zazore na ventilima...?na koliko km bi bilo pozeljno provjerit..?
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimeuto 01 vel 2011, 19:20

ima u manualu, mozes evo ovdje skinut, neznam kak izvadit sliku iz pdf. tongue

http://uploading.com/files/862e3ded/Venox_250cc.pdf/
(nije veliko 3 MB )

ja sam kupio motor sa 6500 km, prvi put sam otisao stelat ventile na 16 000, vele u servisu da je sve dobro,
sad ima skoro 26 000 pa ga mislim odbacit do majstora, da postela fergazere i ventile jer je pocel kakit.... sex
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimeuto 01 vel 2011, 19:27

bananajoe je napisao/la:
ima u manualu, mozes evo ovdje skinut, neznam kak izvadit sliku iz pdf. tongue

http://uploading.com/files/862e3ded/Venox_250cc.pdf/
(nije veliko 3 MB )

ja sam kupio motor sa 6500 km, prvi put sam otisao stelat ventile na 16 000, vele u servisu da je sve dobro,
sad ima skoro 26 000 pa ga mislim odbacit do majstora, da postela fergazere i ventile jer je pocel kakit.... sex

imam taj manual,skinuo sam ga davno...rekao mi je serviser da bi to trebao stelat svakih 6000,al nekako mi se cini da je to malo...a svaki put mi dobro naplati,pa bi to od sad ja htio doma radit sam jer mi je garancija istekla,samo sam htio vidjet kakvih imate iskustva sa time,na koliko km bi bilo dobro i tako...
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimeuto 01 vel 2011, 19:40

ne razumijem se previse u to ali trebaju ti plocice kojima se mjeri zazor, onda moras znat koliki mora bit zazor
ako ides sam stelat mozes napravit vise stete nego koristi

svakih 6000 km je precesto i bacanje novaca pljuga

doma se mijenja ulje, filteri, svjecice, eventualno ocistit karburatore ili tak nesto sitno Wink
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimeuto 01 vel 2011, 19:45

...osobna na svojoj dragici nisu štelani (osim na prvom servisu 1000km) a ima 44tkm i ne vidim nikakve potrebe za sada. Ali mi je u planu na 50tkm to poštelati (Tomica, već je ugovoreno).
Mislim da na malim motorima do 250ccm to triba uraditi na oko 30tkm, ništa prije ako za to nema potrebe. Opet ću spomenuti da mi sin na maloj XT još ništa nije dira a ima skoro 40tkm.
Servisni manuali preporučaju svašta i to prvenstveno radi preventive.
Tako i meni piše zamjena ulja 12tkm a filtera ulja 24tkm. Nedaj bože da ulje minjan na više od 6-7 tkm priđenih, kao i filter, (zavisno od režima vožnje i dužina relacija). Najbitnije je da se oni čuju ali ne previše Twisted Evil , dok se čuju, dobro je........

Štelanje ventila je rutinski posao, ali zahtijeva preciznost i pedantnost, naravno da je znanje i postupak neupitan, kao i kontrola dva kruga okreta radilice. Sve mora biti po PS-u u oba kruga i tada je posao urađen kako treba. Ako nije kontrola učinjena dva kruga, nema niti preciznosti štelanja........itd.....itd......
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimeuto 01 vel 2011, 20:01

hmmm,pregledao sam ih na 6000km,sad necu dirat do daljnjeg,mada mi je serviser rekao na 12000...pricekat cu jos par odgovora,pa onda i palomasov,mislim da bi mi on mogao dosta pomoci...mislio sam ih stelat doma sam sa frendom,on je dugogodisnji mehanicar sa iskustvom,svoj motor sam popravlja,al ajd,stelat cu u servisu za svaki slucaj...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 14:54

Ja sam kontrolirao zazor na 20.000 km, tada se nije imalo što štelati. Na 30.000 km u servisu su podešavali zazore samo na jednome cilindru, na drugome nije bilo potrebe. Prošle jeseni mijenjao sam razvodne lance, tada je mašina prvi puta otvorena i malo jače "raščerupana", pa su na kraju opet podešeni ventili.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 15:20

swileni je napisao/la:
hmmm,pregledao sam ih na 6000km,sad necu dirat do daljnjeg,mada mi je serviser rekao na 12000...pricekat cu jos par odgovora,pa onda i palomasov,mislim da bi mi on mogao dosta pomoci...mislio sam ih stelat doma sam sa frendom,on je dugogodisnji mehanicar sa iskustvom,svoj motor sam popravlja,al ajd,stelat cu u servisu za svaki slucaj...

Narani svinje i ništ ne diraj!
dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 15:21

palomas je napisao/la:
Ja sam kontrolirao zazor na 20.000 km, tada se nije imalo što štelati. Na 30.000 km u servisu su podešavali zazore samo na jednome cilindru, na drugome nije bilo potrebe. Prošle jeseni mijenjao sam razvodne lance, tada je mašina prvi puta otvorena i malo jače "raščerupana", pa su na kraju opet podešeni ventili.


Palomas ..u kakvom je stanju bio lanac i napinjači kada si ih mijenjao?
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 15:29

swileni je napisao/la:
bananajoe je napisao/la:
ima u manualu, mozes evo ovdje skinut, neznam kak izvadit sliku iz pdf. tongue

http://uploading.com/files/862e3ded/Venox_250cc.pdf/
(nije veliko 3 MB )

ja sam kupio motor sa 6500 km, prvi put sam otisao stelat ventile na 16 000, vele u servisu da je sve dobro,
sad ima skoro 26 000 pa ga mislim odbacit do majstora, da postela fergazere i ventile jer je pocel kakit.... sex

imam taj manual,skinuo sam ga davno...rekao mi je serviser da bi to trebao stelat svakih 6000,al nekako mi se cini da je to malo...a svaki put mi dobro naplati,pa bi to od sad ja htio doma radit sam jer mi je garancija istekla,samo sam htio vidjet kakvih imate iskustva sa time,na koliko km bi bilo dobro i tako...

dobro pitanje swileni dobar i mene to zanimalo jer ističe garancija još malo pa počinjemo sami malo šarafat bez skupih servisa....

iskreno bilo mi je čudno kog vraga mora na svakom servisu svakih 4 tkm štelat te ventile....eto znači ipak ne treba to tako često kontrolirat...nešto smo navčili dobar


Zadnja promjena: Hedo; sri 02 vel 2011, 18:02; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 17:46

ZIGGY je napisao/la:
Palomas ..u kakvom je stanju bio lanac i napinjači kada si ih mijenjao?

Ako se još dobro sjećam, jedan zatezač bio je još u dobrome stanju, drugi u nešto lošijem, ili je poluga u njemu već došla skoro do kraja.. Uglavnom, naručio sam od Hyosugsource-a nove lance, a zatezače imaju samo za novije modele. Njih sam kupio u Sloveniji. Malo sam se više raspitivao o tome, pa se uspostavilo da je prva serija novog modela zatezača bila lošija od starih modela, pa su onda uvoznici motora u mnogim državama pozivali vlasnike te kritične serije motora na besplatnu zamjenu zatezača. Mislim da se radilo o nekoj seriji iz 2007. ili 2008. (ne sjećam se točno, ali to je povezano s pojavom modela s ubrizgavanjem goriva.

Naravno, Eurorent se s takvim stvarima ne bavi.. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 18:27

swileni je napisao/la:
hmmm,pregledao sam ih na 6000km,sad necu dirat do daljnjeg,mada mi je serviser rekao na 12000...pricekat cu jos par odgovora,pa onda i palomasov,mislim da bi mi on mogao dosta pomoci...mislio sam ih stelat doma sam sa frendom,on je dugogodisnji mehanicar sa iskustvom,svoj motor sam popravlja,al ajd,stelat cu u servisu za svaki slucaj...


....e moj swileni, mlad si, po godinama između moja dva sina.......ući se ući, tribaće ti sex


....pa mogu se i ja ponekad našaliti.............

A sad ozbiljno kao i uvijek, svatko tko se imalo razumije u mehaniku motocikla odgovorit će ti kao što sam i ja, stoga nisi morao naglašavati palomasa, a nas ostale Razz

Drugi put ćeš dobiti pravi odgovor Twisted Evil Laughing

Skužajte, sory baš sam ........ moramgibat
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 18:52

dragger, radi se o tome da su Venox i Aquila dosta slični motori, pa je Swileni zbog toga spomenuo baš mene.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 19:26

palomas je napisao/la:
dragger, radi se o tome da su Venox i Aquila dosta slični motori, pa je Swileni zbog toga spomenuo baš mene.

zato mene slobodno Razz *urcu nemam pojma o ničemu osim audio instalacija roker lol!

...molim bez nepristojnih riječi.
Hvala, dragger
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 22:03

medo je napisao/la:
zato mene slobodno Razz kurcu nemam pojma o ničemu osim audio instalacija roker lol!

Ako sam ja dobro shvatio ovo, ti Medo ustvari kažeš da sviraš .urcu? Question svaka cast
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesri 02 vel 2011, 22:20

palomas je napisao/la:
medo je napisao/la:
zato mene slobodno Razz kurcu nemam pojma o ničemu osim audio instalacija roker lol!

Ako sam ja dobro shvatio ovo, ti Medo ustvari kažeš da sviraš .urcu? Question svaka cast


sutra i prekosutra od 12-16 ,primam želje dancingbanana roker lol!
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimesub 26 vel 2011, 20:32

Ja sam na svom venoxu sam preštelao ventile a u principu prije 30tkm ne moraš ništa dirat.
U svakom slučaju ja zimi skinem poklopce i prekontroliram ( kad je besplatno ) dancingbanana
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimened 27 vel 2011, 11:46

jel mora ic masina dolje dok se stelaju ventili ili ima dosta mjesta?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimened 27 vel 2011, 13:55

Poklopci ventila mogu se skinuti s cilindara, bez demontaže kompletnog motora. Drugi (zadnj)i cilidar je u malo težoj i nepristupačnijoj poziciji, ali sve dok se ne mora raditi nešto oko radilice lii zupčanika mjenjača (mašina se otvara napola), nema potrebe za skidanje mašine s motora.
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitimened 27 vel 2011, 18:15

Ne , mora samo za skinit prednji poklopac moraš skinit kiler a za zadnji zadnji dio rezervoara dignit u zrak ali rezervar ostaje na mjestu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





provjera zazora na ventilima Empty
PostajNaslov: Re: provjera zazora na ventilima   provjera zazora na ventilima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
provjera zazora na ventilima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Problem sa ventilima Intruder VN51B VS600
» Provjera razine ulja u VN-u
» odrzavanje i provjera zbicanih felgi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: