Početna stranicaPretraľnikodrzavanje i provjera zbicanih felgi 610RegistracijaLogin

 

 odrzavanje i provjera zbicanih felgi

Go down 
+6
poč85
mavo
Zlac
Beatnik
emirharley
Bosqeto
10 posters
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimeuto 01 svi 2012, 13:15

da li neko od kolega ima savjet;

-na koji nacin provjeriti stanje zbicanih felgi,
-kako vrsiti odrzavanje-da li dotezati,na koji nacin,koji je najpreporucljiviji alat,
-koji je otprilike vremenski interval provjere

unaprijed hvala svima
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimeuto 01 svi 2012, 18:27

Podignes motocikl na taj nacin da ti tocak kojeg provjeravas budu odignut od poda. Tocak treba da bude u "slobodnom" hodu, zavrtis ga snazno, bas snazno, a nakon toga prislonis neki metalni predmet na zbice, moze šarafciger/odvijac i neka zbice udaraju o šarafciger/odvijac. Zvuk bi trebao biti jednolican, no ona zbica koja proizvodi DRUGACIJI ZVUK OD OSTALIH je - sumnjiva. Prekontrolirati pazljivo. dancingbanana roker Hocu cuga za ovaj patent.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimeuto 01 svi 2012, 18:58

emirharley je napisao/la:
Podignes motocikl na taj nacin da ti tocak kojeg provjeravas budu odignut od poda. Tocak treba da bude u "slobodnom" hodu, zavrtis ga snazno, bas snazno, a nakon toga prislonis neki metalni predmet na zbice, moze šarafciger/odvijac i neka zbice udaraju o šarafciger/odvijac. Zvuk bi trebao biti jednolican, no ona zbica koja proizvodi DRUGACIJI ZVUK OD OSTALIH je - sumnjiva. Prekontrolirati pazljivo. dancingbanana roker Hocu cuga za ovaj patent.

naravno dobar cuga
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimeuto 01 svi 2012, 20:41

emirharley je napisao/la:
Podignes motocikl na taj nacin da ti tocak kojeg provjeravas budu odignut od poda. Tocak treba da bude u "slobodnom" hodu, zavrtis ga snazno, bas snazno, a nakon toga prislonis neki metalni predmet na zbice, moze šarafciger/odvijac i neka zbice udaraju o šarafciger/odvijac. Zvuk bi trebao biti jednolican, no ona zbica koja proizvodi DRUGACIJI ZVUK OD OSTALIH je - sumnjiva. Prekontrolirati pazljivo. dancingbanana roker Hocu cuga za ovaj patent.

Svaka cast na savjetu, nisam to znao, prvom prilikom budem probao
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimesri 02 svi 2012, 20:10

Ni ja nisam znao jer nisam do sad imao otor s žbicama
btw to su več 3 pive
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimečet 03 svi 2012, 14:13

Evo i četvrte pive za odličan savjet. dobar

Ali... imam još jedno pitanje, kako znaš koja točno proizvodi krivi zvuk kad ga snažno vrtiš? scratch
[Vrh] Go down
poč85
cro chopper forum
cro chopper forum
poč85


Broj postova : 1258
Godina imam : 39
Prebivalište : Flengi - Vrsar - ISTRA
Vozim : Yamaha XT 660 R
Na forumu od : 19.04.2009

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimečet 03 svi 2012, 15:18

kad čuješ da je jedna drukčije odzvonila...znači da je labava ili razbijena ili uvijena pa onda sa prstima provjeravaš i gledaš dali se vidi di oštečenje...
[Vrh] Go down
ksmestar
man
man
ksmestar


Broj postova : 218
Godina imam : 63
Prebivalište : Mali Lošinj
Vozim : Moto guzzi Nevada Aquila Nera
Na forumu od : 08.05.2011

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimečet 03 svi 2012, 21:12

emirharley je napisao/la:
Podignes motocikl na taj nacin da ti tocak kojeg provjeravas budu odignut od poda. Tocak treba da bude u "slobodnom" hodu, zavrtis ga snazno, bas snazno, a nakon toga prislonis neki metalni predmet na zbice, moze šarafciger/odvijac i neka zbice udaraju o šarafciger/odvijac. Zvuk bi trebao biti jednolican, no ona zbica koja proizvodi DRUGACIJI ZVUK OD OSTALIH je - sumnjiva. Prekontrolirati pazljivo. dancingbanana roker Hocu cuga za ovaj patent.

dobar
neka bude tih piva! cuga
Imaš je u Bihaću!
Krešo
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimečet 03 svi 2012, 22:23

.....sve je to relativno u redu.
Pronašli ste žbice sa različitim zvukovima, kako znati koji je zvuk ispravan?

I BTW
Nije navedena najvažnija stvar, na koliko "N" trebaju biti nategnute......

I nemojte lupati po njima jer bi moglo bit pi*darija.

I na kraju, ne dirajte ih dok za to stvarno nije potrebno.


A svi koji se žele sa tim igrati, evo im podatak za pritezanje žbica yamaha) ; edit Nm i za to vam je potreban specijalni alat.....e to samo uz nekoliko gajbi piva..... guza


Zadnja promjena: dragger; pet 04 svi 2012, 13:00; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ksmestar
man
man
ksmestar


Broj postova : 218
Godina imam : 63
Prebivalište : Mali Lošinj
Vozim : Moto guzzi Nevada Aquila Nera
Na forumu od : 08.05.2011

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimepet 04 svi 2012, 12:32

dragger je napisao/la:
.....sve je to relativno u redu.
Pronašli ste žbice sa različitim zvukovima, kako znati koji je zvuk ispravan?

I BTW
Nije navedena najvažnija stvar, na koliko "N" trebaju biti nategnute......

I nemojte lupati po njima jer bi moglo bit pi*darija.

I na kraju, ne dirajte ih dok za to stvarno nije potrebno.


A svi koji se žele sa tim igrati, evo im podatak za pritezanje žbica yamaha) ; 3 Nm i za to vam je potreban specijalni alat.....e to samo uz nekoliko gajbi piva..... guza

Pit'o prijatelja za natezanje. On to radi već godinama.
Ako su ti zvukovi bili din, din, din, don, onda zatežeš onaj don dok ne bude din.
Koliko Nm nije ni bitno. roker
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimepet 04 svi 2012, 12:59

ksmestar je napisao/la:
dragger je napisao/la:
.....sve je to relativno u redu.
Pronašli ste žbice sa različitim zvukovima, kako znati koji je zvuk ispravan?

I BTW
Nije navedena najvažnija stvar, na koliko "N" trebaju biti nategnute......

I nemojte lupati po njima jer bi moglo bit pi*darija.

I na kraju, ne dirajte ih dok za to stvarno nije potrebno.


A svi koji se žele sa tim igrati, evo im podatak za pritezanje žbica yamaha) ; edit Nm i za to vam je potreban specijalni alat.....e to samo uz nekoliko gajbi piva..... guza

Pit'o prijatelja za natezanje. On to radi već godinama.
Ako su ti zvukovi bili din, din, din, don, onda zatežeš onaj don dok ne bude din.
Koliko Nm nije ni bitno. roker


....a zašto bi to uopče bilo bitno. Pola, dva, pet.....kila, to je svejedno, glavno da su isto nategnute.
Moram reči; ma neču ništa, evo editirat ču moj post..
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimepet 04 svi 2012, 14:54

.....e jebi ga ovo ko da ugadjas klavir a ne spajle na felgi...
...ako vec mislis da treba stelat, jer ti felga ide lagano u osamnaisticu, preporucio bih ti da onda uz ovaj pjesmuljak din, din, don, koristis komparator ili kakvo pojednostavljeno prirucno pomagalo...
...prije nego uopce kreces u bilo kakvo stelanje prvo fiksiraj kotac, prisloni komparator i zavrti kotac, pa ces vidjeti kolika su ti odstupanja +-.....na mjestu gdje felga ide "od tebe", pritegnes spajlu koja je na tvojoj strani, ako ide prema tebi, dotegnes spajlu s suprotne strane....
...ak' to sve ljepo pratis na komparatoru, dotezes do vrijednosti koja je po cijelom obodu felge....

[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimesub 05 svi 2012, 19:44

super je ovo Emirovo za detekciju problema dobar

a rjesavanje problema ipak ovo Draggerovo,vrlo je bitno koliko zategnuti zbicu Exclamation

nema nam druge nego u Draggera na dotezanje Very Happy
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimened 06 svi 2012, 12:29

mrljo#2 je napisao/la:
.....e jebi ga ovo ko da ugadjas klavir a ne spajle na felgi...
...ako vec mislis da treba stelat, jer ti felga ide lagano u osamnaisticu, preporucio bih ti da onda uz ovaj pjesmuljak din, din, don, koristis komparator ili kakvo pojednostavljeno prirucno pomagalo...
...prije nego uopce kreces u bilo kakvo stelanje prvo fiksiraj kotac, prisloni komparator i zavrti kotac, pa ces vidjeti kolika su ti odstupanja +-.....na mjestu gdje felga ide "od tebe", pritegnes spajlu koja je na tvojoj strani, ako ide prema tebi, dotegnes spajlu s suprotne strane....
...ak' to sve ljepo pratis na komparatoru, dotezes do vrijednosti koja je po cijelom obodu felge....


mrljin odgovor je najblizi rjesenju. Zbice se ne stelaju da bi na njima svirali, vec da bi felga bila u centru!!!! Ukoliko je felga imalo van centra ( a gotovo sve su takve), onda vise nema sviranja, vec komparator na felgu i opici.... zbice se ne smiju pretegnuti, jer tada pucaju k'o staklo!!!!

Man' se corava posla, daj dite materi!!! Ukoliko ne znas sto radis, najbolje je potraziti pomoc strucnjaka, pa od njega uciti! Onomad sam i ja pokusao odsvirati "koncert za kljuc i felgu", ali nista od takvog posla!!!!!!!!!!!!!

btw. bicikl majstor za 15 min poslozi sve nove zbice i dovede felgicu u centar... cudo..., ali covjek zna svoj posao! I pri tom ne koristi nikakav kilokljuc, vec komparator!

Ajd zivjeli vi meni!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimened 06 svi 2012, 18:46

Ja ovo nisam shvatio kao instrukciju za štelovanje žbica, već samo kao patent za provjeriti da li su sve u redu, a onda kada se meni dogodi da detektiram da neka nije u redu, probati ću je malo dotegnuti, onako ofrlje, pošto ih ima dosta (40) i mislim da laganim dotezanjem jedne oflje neću ništa zeznuti. No pravu POPRAVKU ostecene felge štelanjem žbica si ne bih usudio sam raditi. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
ksmestar
man
man
ksmestar


Broj postova : 218
Godina imam : 63
Prebivalište : Mali Lošinj
Vozim : Moto guzzi Nevada Aquila Nera
Na forumu od : 08.05.2011

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimened 06 svi 2012, 19:19

emirharley je napisao/la:
Ja ovo nisam shvatio kao instrukciju za štelovanje žbica, već samo kao patent za provjeriti da li su sve u redu, a onda kada se meni dogodi da detektiram da neka nije u redu, probati ću je malo dotegnuti, onako ofrlje, pošto ih ima dosta (40) i mislim da laganim dotezanjem jedne oflje neću ništa zeznuti. No pravu POPRAVKU ostecene felge štelanjem žbica si ne bih usudio sam raditi. Evil or Very Mad

dobar dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimened 06 svi 2012, 19:45

Din din din dom , metoda je bezuvjetno najtočnija!

What a Face
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimepon 07 svi 2012, 09:05

emirharley je napisao/la:
Ja ovo nisam shvatio kao instrukciju za štelovanje žbica, već samo kao patent za provjeriti da li su sve u redu, a onda kada se meni dogodi da detektiram da neka nije u redu, probati ću je malo dotegnuti, onako ofrlje, pošto ih ima dosta (40) i mislim da laganim dotezanjem jedne oflje neću ništa zeznuti. No pravu POPRAVKU ostecene felge štelanjem žbica si ne bih usudio sam raditi. Evil or Very Mad


....ma vjeruj mi Emire, nije to qvantna fizika, samo treba strpljenja....uz malu prirucnu pripremu, vjerujem da centriranje zbicane felge moze obaviti svaki bajker, dakako, koji to zeli!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitimeuto 08 svi 2012, 09:28

emirharley je napisao/la:
Ja ovo nisam shvatio kao instrukciju za štelovanje žbica, već samo kao patent za provjeriti da li su sve u redu, a onda kada se meni dogodi da detektiram da neka nije u redu, probati ću je malo dotegnuti, onako ofrlje, pošto ih ima dosta (40) i mislim da laganim dotezanjem jedne oflje neću ništa zeznuti. No pravu POPRAVKU ostecene felge štelanjem žbica si ne bih usudio sam raditi. Evil or Very Mad

iagree
[Vrh] Go down
Sponsored content





odrzavanje i provjera zbicanih felgi Empty
PostajNaslov: Re: odrzavanje i provjera zbicanih felgi   odrzavanje i provjera zbicanih felgi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
odrzavanje i provjera zbicanih felgi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Provjera razine ulja u VN-u
» provjera zazora na ventilima
» Odrzavanje K&N filtera za zrak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: