Početna stranicaPretraľnikIzmjena ulja na hondi shadow 610RegistracijaLogin

 

 Izmjena ulja na hondi shadow

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Izmjena ulja na hondi shadow Empty
PostajNaslov: Izmjena ulja na hondi shadow   Izmjena ulja na hondi shadow Icon_minitimepet 02 svi 2008, 20:33

Od prošle izmjene prošlo je 6.000km pa sam odlučio promjeniti ulje,ovaj put sam,
pošto je garancija istekla pa nisam više obavezan mijenjati ulje u ovlaštenom servisu.

Odabrao sam Repsol 10W40 Raicing,platio 115kn litru u honda top-moto dućanu.
Volim se ponekad malo žešće vozit i razvlačiti brzine do kraja pa sam zato izabrao
full sintetiku a i bilo je to ulje već unutra na drugoj izmjeni a bio sam zadovoljan.

Ispustio sam Valvoline syn power 5W40 koje mi se nije svidjelo,malo mi je kao
"smrduckala" lamela kad bi ga ispucavao od 0-100km/h...
Izmjenio sam filter,original Honda,stegao rukom,promjenio brtveni prsten na
vijku odljeva,stegao umjereno,dolio otprilike 2,9 litara ulja i startao motor.

Nakon što se napunio filter uljem,"zveckanje" je prestalo,mašina se utišala ali...

Odmah sam uočio nekakav čudan tihi tik-tak zvuk u pozadini,malo sam ga razvrtio,
lagano,pa ugasio.
Odmjerio sam razinu ulja nešto kasnije,2 mm iznad max,mislio sam O.K.
Drugi dan sam odvozio dvadesetak km,ali još sam uvijek ćuo onaj sumnjivi tik-tak.
To mi nije dalo mira pa sam odlučio ispustiti onih 2 mm viška ulja...

BINGO cheers
Kuckanje je prestalo i mašina je fino brundala a već sam ga htio vozit serviseru.

Prema tome,kad mijenjate ulje obratite pažnju na razinu,neka bude malo ispod maximuma,jer pritisak zraka u mašini može oštetiti semeringe i dovesti do kapanja
ulja...
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Izmjena ulja na hondi shadow Empty
PostajNaslov: Re: Izmjena ulja na hondi shadow   Izmjena ulja na hondi shadow Icon_minitimepet 02 svi 2008, 20:48

sljedeći put najprije napuni filter uljem prije nego ga staviš, jer dok se filter puio kod tebe mašina nije imala dobro podmazivanje, što ponekad zna biti loše
[Vrh] Go down
robo
man
man
robo


Broj postova : 137
Godina imam : 59
Prebivalište : djakovo
Vozim : HD-883-chopper
Na forumu od : 28.03.2008

Izmjena ulja na hondi shadow Empty
PostajNaslov: Re: Izmjena ulja na hondi shadow   Izmjena ulja na hondi shadow Icon_minitimepet 02 svi 2008, 20:53

magna je napisao/la:
sljedeći put najprije napuni filter uljem prije nego ga staviš, jer dok se filter puio kod tebe mašina nije imala dobro podmazivanje, što ponekad zna biti loše

Ispravno, također mašina treba biti ugrijana prije izmjene ulja, a razina novog ulja na sredini mjerača, ne preblizu maksimuma.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Izmjena ulja na hondi shadow Empty
PostajNaslov: Re: Izmjena ulja na hondi shadow   Izmjena ulja na hondi shadow Icon_minitimepet 02 svi 2008, 20:55

naravno, ulje što zagrijanije jer je onda tečnije pa bolje iscuri tj manje ga ostane unutra
[Vrh] Go down
robo
man
man
robo


Broj postova : 137
Godina imam : 59
Prebivalište : djakovo
Vozim : HD-883-chopper
Na forumu od : 28.03.2008

Izmjena ulja na hondi shadow Empty
PostajNaslov: Re: Izmjena ulja na hondi shadow   Izmjena ulja na hondi shadow Icon_minitimepet 02 svi 2008, 21:00

Jednom davno sam pri izmjeni ulja, držeći se one narodne "od viška glava ne boli", malo presipao... srećom je naišao jedan frend i spasio situaciju. I mašinu. Od tada uvijek naspem manje, provozam se i ponovo prekontroliram, a po potrebi još nasipam i nema greške.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izmjena ulja na hondi shadow Empty
PostajNaslov: Re: Izmjena ulja na hondi shadow   Izmjena ulja na hondi shadow Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izmjena ulja na hondi shadow
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HONDA SHADOW 600PC21=honda shadow 600VLX(USA)!??
» Izrada novih auspuha na Hondi T 1300 CX FURY
» Kontrola ulja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: