Početna stranicaPretraľnikIzrada auspuha za Aquilu GV250EFI 610RegistracijaLogin

 

 Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitimesri 05 sij 2011, 09:46

Veeeeliki pozdrav svim bajkerima!!! Prvi post u novoj godini Very Happy
Imam Aquilu GV250 i to EFI model iz 2009. Dakle ima jednostruki auspuh u koji se spajaju dvije grane cilindara (nadam se da sam se spretno izrazio). Volio bih imati dvostruki ispuh. Išao sam kod Kucelja, on ima vještinu, svaka čast, drag je i čovjek ali uz sav iskazani trud, nije mi pomogao. Mogu govoriti samo iz osobnog iskustva a to je da on nema aparaturu za sva dijagnostička mjerenja i pravilnu izradu auspuha za moju Aquilu, dakle ajnšpic izradu. Ugradio sam njegove lijepe auspuhe, zvuk i sve ostalo super ali mi je motor izgubio snagu. Sa krajnjih 130km/h, jedva je dosegao 90km/h na nekih max 6500 okretaja. Išao sam kod njega bar 5-6 puta na dorade i na kraju sam odustao u 12.mjesecu jer mi je glupi tuning na osjećaj i metodama pokušaja-pogrešaka. Nije mi do love, znam da je mislio najbolje ali vas molim da mi ipak preporučite nekoga tko će posao odraditi kako spada uz sva mjerenja i tehnologiju koja prati standarde.Iz Zagreba sam.
Eto, nije mi bila namjera nikog blatiti ali ipak tražim majstora koji mi može pomoći...
Eto, molim za vaše preporuke.

....premješteno u podforum "Pitanja"
dragger
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Re: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitimesri 05 sij 2011, 09:56

tu kod nas na selu ima čovjek koji se bavi time ,znam da radi za aute ,zvrcni oa vidi

http://www.sole.hr/kontakt.htm
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Re: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitimesri 05 sij 2011, 17:28

.... u tom grmu leži zec......

Pretpostavljam da je sve u redu kada si vratio originale.....

Mislim da bi ti prije svega bilo najbolje da posjetiš koji specijalizirani forum za Venoxa, tu bi trebao naći odgovor na svoje pitanje, ali samo u prvom dijelu koje se odnosi na sam auspuh.

Kucelj je savim OK dečko i super meštar.......ako on nije uspio ništa, sumnjam da će i neki drugi home-made meštar. Tu su problemi u nekim drugim ali nama nepoznatim stvarima (možda EFI).

Provjeri dali za tvoj motor postoji auspuh kakav želiš od neke renomirane marke koja se bavi isključivo proizvodnjom auspuha, tu nema za*eba jer je sve i ispitano na svim potrebnim uređajima za to. Ako ima, naručiš i miran si.

Ići eksperimentirati sa nekim drugim majstorom, mislim da je besmisleno, svi oni rade na istom principu.






[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Re: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitimesri 05 sij 2011, 19:15

dragger je napisao/la:


Ići eksperimentirati sa nekim drugim majstorom, mislim da je besmisleno, svi oni rade na istom principu.



Mislim da se već razgovaralo o tvom motoru i tamo sam ti rekao u čemu je problem.
Ako želiš bilo kakav aftermarket spuh ili iz kućne radinosti potreban ti je modul za lambda sondu.
U hrvatskoj nema dijagnostičkog uređaja za Hyosung.Elektronika je Mitshubishi, ali i da postoji nema tko namjestiti.Pouzdano znam da ni Eurorent nema dijagnostički uređaj .
Znači preostaje ti mmjet modul koje je najjednostavniji za ugraditi i sa njim podesiš vrijednosti na potenciometar za najoptimalniji rad.Uz to da je potrebno blokirati sekundarni dovod zraka (AIS) da ne bi došlo do kraha..pa rejet.. Nije to sam tako kod efi sistema.Uz manju potrošnju dolazi i kompleksnija modifikacija koja na uštrb zvuka istepe dosta novaca iz džepa.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Re: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitimesri 05 sij 2011, 22:36

ZIGGY je napisao/la:
Znači preostaje ti mmjet modul koje je najjednostavniji za ugraditi i sa njim podesiš vrijednosti na potenciometar za najoptimalniji rad.Uz to da je potrebno blokirati sekundarni dovod zraka (AIS) da ne bi došlo do kraha..pa rejet.. Nije to sam tako kod efi sistema.Uz manju potrošnju dolazi i kompleksnija modifikacija koja na uštrb zvuka istepe dosta novaca iz džepa.


....šta misliš pod ovim "rejet", kad nema karburatora ?
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Re: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitimepet 07 sij 2011, 11:38

Koliko sam shvatio, malo pa nemoguća misija. Nema veze, strpit ću se do novog motora, za nekih 5 godina kad istekne kreda.
Hvala dečki, kao i obično, super ste!!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Re: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitimepet 07 sij 2011, 15:25

dragger je napisao/la:
ZIGGY je napisao/la:
Znači preostaje ti mmjet modul koje je najjednostavniji za ugraditi i sa njim podesiš vrijednosti na potenciometar za najoptimalniji rad.Uz to da je potrebno blokirati sekundarni dovod zraka (AIS) da ne bi došlo do kraha..pa rejet.. Nije to sam tako kod efi sistema.Uz manju potrošnju dolazi i kompleksnija modifikacija koja na uštrb zvuka istepe dosta novaca iz džepa.


....šta misliš pod ovim "rejet", kad nema karburatora ?

Ma mislio sam općenito i za karburatorske modele.. ..nespretno sam ubacio modifikaciju u post.. dobar

Jay..
Ovo si naruči i riješio si sve svoje probleme:
http://www.memjetmodule.com/products-page/hyosung/2008-2009-hyosung-aquila-gv-250/

ako trebaš više informacija mislim da je tu na forumu i član koji je naručio aftermarket auspuhe i mem jet modul te je jako zadovoljan.U suštini na potenciometru podesiš rad motora jer manipuliraš sa lambda sondom.E sad da li je potrebno imati dvije lambde neznam..ali kao da sam negdje čitao da je potrebno, ali da je u pitanju bio powercomander ..

Nick mu je https://cro-chopper.forumcroatian.com/u398

Motor mu je opisan ovdje kao i modifikacije koje je radio:
https://cro-chopper.forumcroatian.com/t7092-hyozilla-aquila-650
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Empty
PostajNaslov: Re: Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI   Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izrada auspuha za Aquilu GV250EFI
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izrada sissy bara za Aquilu
» Izrada novih auspuha na Hondi T 1300 CX FURY
» Servis za Aquilu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: