Početna stranicaPretraľnikT: Motor na karticu 610RegistracijaLogin

 

 T: Motor na karticu

Go down 
+6
magna
emirharley
Vladek
Safet(y)
One Night Stand
mustra
10 posters
Autor/icaPoruka
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 00:15

Pozdrav dobri ljudi nije me bilo jako dugo na ovom forumu. pa sam došao na ideju za koju mi treba vaša pomoć.

Situacija je sljedeća imao motor koji je otišao kvragi i to se desilo negdje oko ljeta i od tada sam pješke.

Zaposlio sam se za stalno i uspio sam dobiti amex karticu. E sada sutra će mi frend pitati dali mogu uzeti tako neku veću cifru na rate recimo nekih 4000 €.
Ako da onda mislim uzeti motor , nešto što se može voziti sa A2 znaći do 35-40 KW. htio bi da je chopper ili nešto u rangu naked-a ili cruzera.

Pa ako mogu dobiti tako na rate da kupim treba mi vaša pomoć ako znate nekoga ili neki salon koji prodaje rabljene motore a da može na amex?
objasnio mi je frend da mora biti neki salon ili nešto ko ima pos aparat znaći ako znate išta pomaže

hvala na pomoći Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 00:56

Pa kaj se može toliki iznos na karticu?
Ajd javi kad saznaš! Kolika je kamata? Ak se tak uzme, dal se može to prijevremeno otplatiti?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 01:22

One Night Stand je napisao/la:
Pa kaj se može toliki iznos na karticu?
Ajd javi kad saznaš! Kolika je kamata? Ak se tak uzme, dal se može to prijevremeno otplatiti?

Može bez problema..
Amexu je jedino potrebna zadnja lista od plaće pa se čeka odobrenje kada je u pitanju veći iznos.
Napominjem ,da bilo da je u pitanju novi ili polovni motor..treba uzeti u obzir da će prodavatelj uzeti više od naznačene cijene motora jer i njih kartičarska kuća tereti za takav oblik plaćanja.
Kamate su poznate ..imaš ih na njihovim stranicama a provući se može na ( mislim ) 6 godina, ali to treba provjeriti.

Negativno je što se plaća više nego regularnom kreditnom linijom

Pozitivno jer knjižica vozila ide tebi u ruke, nema jamaca, banke, ključ u ruke sistem nakon slipanja..

Ostaje samo pitanje možeš li to financijski podnjeti? Ja bih ti savjetovao da bolje odvajaš na stranu veće iznose i keširaš nešto provjereno polovno (ima na forumu krasnih i održavanih motora). Otvoriš si malo oročenje na 2 godine i ubaciješ po 1500 kuna..još na kraju ćeš si sa kamatama moći platiti dio registracije.

Mojih 10 lipa..
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 03:40

One Night Stand je napisao/la:
Pa kaj se može toliki iznos na karticu?
Ajd javi kad saznaš! Kolika je kamata? Ak se tak uzme, dal se može to prijevremeno otplatiti?

Moze, moze... naravno, ovisi o primanjima i njihovoj procjeni.

Kao sto je ZIGGY to vec napisao, ponekad to zna biti nesto skuplje nego redovne kreditne linije, ali DALEKO jednostavnije. Kod Amexa ti je kamata cca 10% + jednokratna provizija od mislim 1.5% i u pravilu ti prodavac zaracuna i proviziju koju on mora platiti AmExu od cca 4-6%.

Ako se covjek odluci na taj vid kreditiranja, najbolje je PRVO nazvati AmEx, reci im koji iznos trazis i ako znas u kojoj auto kuci, posaljes im (moze i e-mailom) isplatne liste i najcesce za koji sat ti odobre ili ne.

Do prije godinu dana si na taj nacin mogao i legalno podici cash u banci, ali su to ukinuli kad su krenula sva ova wc s bankama i recesijom.

Btw, ja sam prije 3-4 mjeseca tako pogurao sina s nekih 50 kila kuna da kupi drugi auto (i ostavi moj na miru Twisted Evil )

ZIGGY je napisao/la:
Ostaje samo pitanje možeš li to financijski podnjeti? Ja bih ti savjetovao da bolje odvajaš na stranu veće iznose i keširaš nešto provjereno polovno (ima na forumu krasnih i održavanih motora). Otvoriš si malo oročenje na 2 godine i ubaciješ po 1500 kuna..još na kraju ćeš si sa kamatama moći platiti dio registracije.

I tu si potpuno u pravu, ali... koliko od nas ima takvu snagu volje da to mogu? Svaka cast onima koju mogu. Nazalost, vecina nas je nesposobna ustedjeti nesto dobrovoljno i zato moramo pribjegavati razno-raznim kreditima ili u jos gorem slucaju lihvarima. Evil or Very Mad

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 09:06

Zanimljivo...
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 09:37

Ovisi o banci, no principijelno dobijas KREDITNU karticu sa iznosom koji si DOGOVORIO sa bankom.

Kada novac potrosis sa kartice, placas uvijek 5% do 20-og u mjesecu na iznos koji nisi vratio, banka od tog iznosa uzme sebi koliko treba na ime godisnje kamate, a razliku od tih uplacenih 5 % koristis regularno. Znaci tih pet posto nije banka "uzela", to je samo obaveza uplacivanja na karticu, to su tvoji novci koje koristis, umanjeno za neki mali postotak.

Znaci, ako si dobio 5000 euro na karticu i potrosio si 4000 euro, duzan si do 20-og u mjesecu uplatiti 200 euro, od kojih banka uzme nesto malo za svoje troskove, a ostali dio uplacenog novca ostaje tebi na raspolaganju, recimo 190 euro, ne znam sada ove skale.....

I tako godinama sve dok ne "napunis" karticu.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 09:45

na amex kupujem sve i svašta. naj više što sam kupio je vanbrodski motor. više mi se isplatilo uzesti gotovinu preko amexa u PBZ nego opeglati amex u trgovini. EKS je stravičnih 14% godišnje tako da je kupovina takvih stvari krajnja nužda. jedino se isplati AKO neko ima akciju bez kamata i troškova ali to se večinom odnosi za namještaj i kučanske aparate ali vrijedi pokušati
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 09:57

Bok Mustra, dugo te nije bilo ovdje, i žao mi je što si baš ti imao takav peh s Venoxom. Sjećam se kad si ga preuzeo u N. Marofu, postoje čak i moje fotke o tome... Što se potrošačkih, gotovinskih ili nenamjenskih kredita tiče, nemoj se žuriti, nego se prvo dobro raspitaj, koja banka nudi najbolje uvjete po tom pitanju.

Ovdje je tablica, iz koje se vide rate i troškovi kredita kod AmEx-a:

http://www2.americanexpress.hr/Personal/pdf//anuiteti_POTROSACKI.pdf
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 10:01

emirharley je napisao/la:
Ovisi o banci, no principijelno dobijas KREDITNU karticu sa iznosom koji si DOGOVORIO sa bankom.

To je druga vrsta kartice... ali to je vec druga prica....


...i da se mi vratimo na pocetno pitanje:
mustra je napisao/la:
... ako znate nekoga ili neki salon koji prodaje rabljene motore a da može na amex?

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Gost
Gost




T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 10:05

palomas je napisao/la:
Bok Mustra, dugo te nije bilo ovdje, i žao mi je što si baš ti imao takav peh s Venoxom. Sjećam se kad si ga preuzeo u N. Marofu, postoje čak i moje fotke o tome... Što se potrošačkih, gotovinskih ili nenamjenskih kredita tiče, nemoj se žuriti, nego se prvo dobro raspitaj, koja banka nudi najbolje uvjete po tom pitanju.

Ovdje je tablica, iz koje se vide rate i troškovi kredita kod AmEx-a:

http://www2.americanexpress.hr/Personal/pdf//anuiteti_POTROSACKI.pdf

U cijelu formulu treba uračunati 4-6% koliko će prodavač dići ukupnu cijenu vozila.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 10:08

Safet(y) je napisao/la:
...i da se mi vratimo na pocetno pitanje:
mustra je napisao/la:
... ako znate nekoga ili neki salon koji prodaje rabljene motore a da može na amex?

Po meni, najviše se isplati uzeti gotovinski ili nenamjenski kredit, gdje čovijek u banci dobije cash na ruke, i onda dalje s time radi što hoće. Pošto par tisuća eura nije prevelika lova, to će bez problema realizirati u svakoj banci.

Prodavač mu u tom slučaju može dati i popust na gotovinu, pa zato mislim da je Mustra od samoga starta odabrao podosta krivi način. Podigneš keš u banci, i kupuješ od bilo koga.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 10:21

palomas je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
...i da se mi vratimo na pocetno pitanje:
mustra je napisao/la:
... ako znate nekoga ili neki salon koji prodaje rabljene motore a da može na amex?

Po meni, najviše se isplati uzeti gotovinski ili nenamjenski kredit, gdje čovijek u banci dobije cash na ruke, i onda dalje s time radi što hoće. Pošto par tisuća eura nije prevelika lova, to će bez problema realizirati u svakoj banci.

Prodavač mu u tom slučaju može dati i popust na gotovinu, pa zato mislim da je Mustra od samoga starta odabrao podosta krivi način. Podigneš keš u banci, i kupuješ od bilo koga.

To stoji... Ali koliko sam shvatio Mustra je friško zaposlen na neodređeno, pa će i stim morat dobiti rejting u banci za dizanje takvog tipa nenamjenskog kredita.
Kad sam ja kupovao motor ( u naj-jebeno-gore-ikad vrijeme) banke su ukinule apsolutno sve moguće..pa mi je preostao Amex ...
Da je danas u pitanju kupnja..napravio bi kako je i Palomas rekao ..
Putem e.bankinga možeš prebaciti novac u 4 klika..


Nakon toga banke krene klikati po tebi.. puca1
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 10:35

Ne znam preko koje banke Mustra dobija plaću, tj. gdje se nalazi njegov račun. Ako se dobro sjećam, on je i prije par godina imao istu ideju kao i sada, kupovina motora preko kreditne kartice. Ja sam mu i tada predlagao isto ovo što i sada - ako dobiješ nenamjenski kredit, ne moraš tražiti iglu u plastu sijena - nekoga tko će pristati na tvoje uvjete otplate.

Imaš novac u ruci, i biraš ono što ti najviše odgovara, i što ti se najviše sviđa. A takvih je ponuda puno više, i cijena je povoljnija nego kod otplate na rate.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 11:00

Sad sam vec dosadan i sam sebi. Bohmann

Pitanje je bilo GDJE kupiti na AmEx, a ne DA LI se to isplati.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 11:37

Moj savjet skupljaj pare u čarapu bar 1 g. ili 2 odeš do dučana i uzmeš novo pljuneš lovu na stol ostatak na kredu ili karticu i voziš zvjerku. Laughing
[Vrh] Go down
barny
man
man
barny


Broj postova : 157
Godina imam : 60
Prebivalište : zgb
Vozim : bolt
Na forumu od : 21.07.2009

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 15:11

ja znam
mazovi me poslije 14h na 0959077960
bok
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimepon 03 sij 2011, 16:52

ja se također slazem sa kolegama!
prijatelju najbolje ti je dignuti nenamjenski kredit,dobijes cash na ruke,ides i za cash trazisi bike!
za cash ces dobiti i popust i sve ostalo!
uzmes iznos od 4000 eura na neke 3 godine,rata ti je otprilike 1000 kuna!
to prođe zacas!
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitimeuto 04 sij 2011, 12:15

U svakom slučaju nemoj se zaletavat da kasnije nebi bilo Bohmann
[Vrh] Go down
Sponsored content





T: Motor na karticu Empty
PostajNaslov: Re: T: Motor na karticu   T: Motor na karticu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
T: Motor na karticu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» I ja malo sredila Zinga
» Naj motor !
» ...ni motor ni auto...
» Suzuki Intruder C800 (Volusia)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: