Početna stranicaPretraľnikzatvaranje vilica 610RegistracijaLogin

 

 zatvaranje vilica

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitimepon 20 pro 2010, 12:20

dakle , nakon rastavljanja prednjih vilica potrebno ih je nanovo sastaviti. u biti to i nije neki problema ako se pazi kako se rastavljalo te ako se prati manual. nakon što je vilica sklopljena u nju se ulijeva ulje te se ubacuje feder i piksna. sad treba zavidati čep. u tom trenutku dolazi do dileme koju moj manual ne razjašnjuje.
dakle, kad se vilica skroz razvuče, gornji kraj piksne je ispod navoja čepa, a ako se vilica malo uvuče piksna izlazi van. kad sam prvi put mjenjao feder, nisam istakao ulje, a vilice su bile na motoru. piksna je tada virila 4-5 cm.
sad sam sastavljao vilicu van motora i piksna je bila do navoja čepa. najprije sam je stavio tako ali je ispalo da je duljina vilice porasla te nisam mogao montirati kočnicu. tada sam odvidao čep ali ne skroz, sabio vilice da iziđe zrak a feder se malo sabije te zavidao čep. duljina vilice se vratila na normalu.
e sad , logično je da će feder vratiti vilicu koliko je to njemu moguće, znači da je samo količina zraka u biti igrala ulogu.
motor još nisam uspio provozati pa neznam što se desilo.
zanimaju me mišljenja u svezi pravilnog zatvaranja vilice
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: Re: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitimeuto 21 pro 2010, 19:06

Iz manuala za Dragstaricu:(sa skinutim vilicama)

20. Compress the fork completely and measure the
fluid level after the fork oil settles. Use an oil level
gauge to measure the fluid level from the top of the
fork tube (Figure 28). If necessary, add or remove
oil to set the fluid level to the value in Table 1.

21. Pull the fork tube out of the slider until it is
fully extended.
(potpuno razvuci vilicu)

22. Install the fork spring into the fork tube so the
closer wound coils (Figure 29) face up.

23. Install the spring seat (Figure 30) onto the top
of the fork spring. Make sure it is seated correctly.

24. Install the collar (Figure 31).

25. Lubricate a new O-ring (Figure 32) with lithium
soap grease and install it onto the fork cap.


A ovo je iz manuala za progresivne opruge:

"After installing the fork cap, we recommended no air pressure for starting point." (misli se na naknadno dodavanje zraka u vilice koje imaju tu mogucnost)

Ne spominje se nikakvo pritiskanje do razine ulja vec "razvuci do kraja,ubaciti oprugu,podlosku,ubaciti odstojnik,zatvoriti kapu "
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: Re: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitimeuto 21 pro 2010, 20:35

Magna, i danas smo raspravljali o tome i uvjeren sam da nema logike pritisnuti oprugu pa zavidati vijak. Ali uvjerio sam se zadnji put kod tebe, da kad se pritisne pa zavida, krača je za par cm. Zašto, vjerojatno radi manjeg obujma-kolićine zraka i drži je podtlak.
No, kod dragstara je upravo kako Acyd kaže, i tako sam i sam postupio, a isto tako i kad sam zanottiju radija,. Sve je kako treba.
Kod tebe mora postojati neki drugi problem, kojeg ne mogu dokučiti.
Bilo bi najidealnije da netko poslika iz blizine boćno amortizere i to kad je na nogari i kad je na štenderu. Slika će pokazati ispravno stanje tj, visinu.
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: Re: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitimeuto 28 pro 2010, 13:21

...koliko znam neke vilice imaju neki ventil(odušnik za zrak),to se ljepo skine il ga se otvori da prilikom stavljanja novog ulja ili novih opruga zrak se istiskuje van i poslje se zatvori ventil ili odušnik,neke vilice imaju i da se napumpa zrak da imaju određenu tvrdoču,vidi pogledaj dali ti se nalazi neki odušnik il ventil na vilicama,pretežno se nalazi na dnu vilica,a neke znaju imati i na čepovima ....
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: Re: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitimečet 06 sij 2011, 13:33

vilice nemaju nikakve oduške niti ventile za zrak. zrak zatvoren unutra je hermetični zatvoren i njegova količina je nepromjenjiva, jedino promjenjivo je pritisak zraka.
što se tiče mog problema sve je riješio jedan pogled znalca. a dalje je rutina. ulje je puni prije umetanja opruge i distancera, a nakon što se i oni ubace gornji kraj distancera viiri 3-5 cm u položaju skroz ispružene vilice. nakon toga se čepom vilica gura distancer koji sabija oprugu te se sve to skupa još nabija zavrtanjem čepa. čep na sebi ima o-ring koji ne dozvoljava izlazak zraka i ulja iz vilica
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: Re: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitimečet 06 sij 2011, 13:39

'pis of kejk' eto vidiš ! lol! dobar
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: Re: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitimečet 06 sij 2011, 16:14

Ajd molim te objasni u cemu je bila kvaka? Kako to da su ti u prvom slucaju opruga i distancer bili do navoja,a poslije vire 3-5 cm (kako i trebaju). Jesi zaboravio staviti distancer ,jel bio prekratak ili je bilo nesto drugo Question scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





zatvaranje vilica Empty
PostajNaslov: Re: zatvaranje vilica   zatvaranje vilica Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
zatvaranje vilica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zatvaranje goriva na Kawasakiju EN-500 Vulcan
» springer vilica
» Kad je blagoslov i zatvaranje sezone - spojene tema
» aquila gv 650

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: