Početna stranicaPretraľnikgume i carina - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 gume i carina

Go down 
+13
magna
Brzi
One Night Stand
zed12
Safet(y)
medo
lukylipik
freddie
Quirin
klesoo
Suhi
merla
Jack
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimeuto 16 stu 2010, 18:34

http://www.vecernji.hr/vijesti/gume-sloveniji-bih-jeftinije-zbog-poreza-skromnijih-trgovaca-clanak-215643
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimeuto 16 stu 2010, 19:15

meni je na ovoj stranici pogled odvuklo ovo
http://blog.vecernji.hr/barinic/?__utma=1.2820657048779622000.1249988584.1288553937.1289931097.7&__utmb=1.1.10.1289931097&__utmc=1&__utmx=-&__utmz=1.1289931097.7.4.utmcsr=cro-chopper.forumcroatian.com|utmccn=%28referral%29|utmcmd=referral|utmcct=/rock-roll-f8/gume-i-carina-t9591-15.htm&__utmv=-&__utmk=23880634
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimened 13 svi 2012, 09:43

..konacno naidjoh na punu i pravu informaciju:

Uvoz auto guma

Uvoz auto guma se pod određenim uvjetima može smatrati robom nekomercijalnog karaktera za osobne potrebe putnika i članova njegove obitelji, koja je oslobođena od plaćanja uvoznih davanja do iznosa 1.000,00 kuna.

Ako se u prijevoznom sredstvu nalazi nekoliko članova iste obitelji (to su roditelji, bračni drug i djeca, koji žive u istom kućanstvu, što se provjerava uvidom u putne isprave), a unose se autogume, neovisno što je za odnosnu robu ispostavljen samo jedan račun na iznos veći od 1000 kuna, mogu se primijeniti i oslobođenja pri unosu primjerice zbrajanjem prava na oslobođenje prema broju članova obitelji ali isključivo ukoliko su odnosne autogume odgovarajuće prijevoznom sredstvu kojim putnici prelaze granicu. Ukoliko su gume namijenjene za drugo vozilo, putnik mora odgovarajućom ispravom dokazati da je on ili neko od članova obitelji s kojima putuje vlasnik tog drugog vozila.

Također se naglašava da i u ovom slučaju vrijedi pravilo nedjeljivosti jednog predmeta, što znači da ukoliko je jedna guma vrijednosti veće od 1.000,00 kuna, nije moguće podijeliti vrijednost na više članova obitelji, ili obračunati davanja na dio vrijednosti jednog predmeta, već je potrebno obračunati davanja na ukupnu vrijednost pojedinog predmeta (gume).

Ako je predmetna roba kupljena uz korištenje obrasca za povrat PDV-a, uz uvjet da je odnosni obrazac uredno ovjeren od carinske službe druge države, carinsku vrijednost za obračun čini samo neto cijena, dakle uz umanjenje za na računu iskazani odnosno plaćeni porez na dodanu vrijednost.

Zbrajanje prava na olakšice može se primijeniti i pri unosu autoguma montiranih na vozilo, ako se iznose neposredno nakon montaže na osobnom automobile, te ako su korištene na relaciji puta od mjesta kupnje do izlaska iz carinskog područja.


link na http://www.carina.hr/Carina/InformacijeFizicke.aspx
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimened 13 svi 2012, 10:14

E , sad da je imat sreće pa naići na carinika koji to zna , ili da bar hoće o tome popričati . study scratch Question
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimened 13 svi 2012, 13:07

Karlo je napisao/la:
E , sad da je imat sreće pa naići na carinika koji to zna , ili da bar hoće o tome popričati . study scratch Question

nebrini sve oni to znaju pročitati, pa čak i ono što tu ne piše, a to je: da je istina da se gume mogu podijeliti na članove u automobilu, ali samo ako je izdana ta količina računa, tj. 4 osobe u automobilu, 4 računa i 4 gume

također ako sam dobro upoznat više nije 1000 kn, već 1200 kn, ali to još nisam siguran

što se tiče guma za motor, neznam kako ali eto zvao sam za svog vn, me880ww kod kalistera u ilirskoj bistirici, došle bi me 2600 nakon vraćanja ddva, dok sam iz splita dobio za 2000 kn, tako da je sada pametno provjeriti i kod naših, cijenu toga što tražiš, pa tek onda gledati preko
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimened 13 svi 2012, 13:16

crocopzmaj je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
E , sad da je imat sreće pa naići na carinika koji to zna , ili da bar hoće o tome popričati . study scratch Question

nebrini sve oni to znaju pročitati, pa čak i ono što tu ne piše, a to je: da je istina da se gume mogu podijeliti na članove u automobilu, ali samo ako je izdana ta količina računa, tj. 4 osobe u automobilu, 4 računa i 4 gume

također ako sam dobro upoznat više nije 1000 kn, već 1200 kn, ali to još nisam siguran

što se tiče guma za motor, neznam kako ali eto zvao sam za svog vn, me880ww kod kalistera u ilirskoj bistirici, došle bi me 2600 nakon vraćanja ddva, dok sam iz splita dobio za 2000 kn, tako da je sada pametno provjeriti i kod naših, cijenu toga što tražiš, pa tek onda gledati preko
To su ti gw a ne ww! (gold wall) ... ili su ti dali krivu informaciju ili su najskuplji na svijetu (doslovno mislim na svijetu)
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimened 13 svi 2012, 15:06

crocopzmaj je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
E , sad da je imat sreće pa naići na carinika koji to zna , ili da bar hoće o tome popričati . study scratch Question

nebrini sve oni to znaju pročitati, pa čak i ono što tu ne piše, a to je: da je istina da se gume mogu podijeliti na članove u automobilu, ali samo ako je izdana ta količina računa, tj. 4 osobe u automobilu, 4 računa i 4 gumetakođer ako sam dobro upoznat više nije 1000 kn, već 1200 kn, ali to još nisam siguran

što se tiče guma za motor, neznam kako ali eto zvao sam za svog vn, me880ww kod kalistera u ilirskoj bistirici, došle bi me 2600 nakon vraćanja ddva, dok sam iz splita dobio za 2000 kn, tako da je sada pametno provjeriti i kod naših, cijenu toga što tražiš, pa tek onda gledati preko

..a sad se ponovno vrati na tekst kojeg sam postavio i pazljivo procitaj sto pise... study
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 367
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimened 13 svi 2012, 23:52

crocopzmaj je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
E , sad da je imat sreće pa naići na carinika koji to zna , ili da bar hoće o tome popričati . study scratch Question

nebrini sve oni to znaju pročitati, pa čak i ono što tu ne piše, a to je: da je istina da se gume mogu podijeliti na članove u automobilu, ali samo ako je izdana ta količina računa, tj. 4 osobe u automobilu, 4 računa i 4 gume

također ako sam dobro upoznat više nije 1000 kn, već 1200 kn, ali to još nisam siguran

što se tiče guma za motor, neznam kako ali eto zvao sam za svog vn, me880ww kod kalistera u ilirskoj bistirici, došle bi me 2600 nakon vraćanja ddva, dok sam iz splita dobio za 2000 kn, tako da je sada pametno provjeriti i kod naših, cijenu toga što tražiš, pa tek onda gledati preko

Ne brini svaki Carinik to zna napamet, a što se tiče cifre djelomično si u pravu!

Nije se ništa mijenjalo, znači i dalje možeš unijeti "samo" 1000 kn a da ne platiš davanja državi, ali ono što mnogi neznaju je da se ta cifra odnosi na netto iznos s računa, znači ne onu cifru koju si platio, nego samo na iznos bez poreza koji ti se vrati - pa su po tome pojedini "matematičari" došli do 1200 kn.
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimepon 14 svi 2012, 19:55

Mene zanima sutra idem do forlana po gume ili gumu pa me zanima dali da povezem ženu sa sobom pa odma promjenim obe (radi carine) jedan račun na ženu jedan na mene dal to pali......
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimeuto 15 svi 2012, 00:45

Zlac je napisao/la:
Mene zanima sutra idem do forlana po gume ili gumu pa me zanima dali da povezem ženu sa sobom pa odma promjenim obe (radi carine) jedan račun na ženu jedan na mene dal to pali......

Bohmann Bohmann Bohmann Bohmann

..hajde stranicu unazad, pa lijepo polako i pazljivo procitaj moj tekst koji ces lako uociti, jer je istaknut bijelom bojom.. pa ako i onda budes imao pitanja, slobodno pitaj..
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimeuto 15 svi 2012, 01:51

Zlac je napisao/la:
Mene zanima sutra idem do forlana po gume ili gumu pa me zanima dali da povezem ženu sa sobom pa odma promjenim obe (radi carine) jedan račun na ženu jedan na mene dal to pali......
Upravo tako! Twisted Evil
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimeuto 15 svi 2012, 19:25

Safet(y) je napisao/la:
Zlac je napisao/la:
Mene zanima sutra idem do forlana po gume ili gumu pa me zanima dali da povezem ženu sa sobom pa odma promjenim obe (radi carine) jedan račun na ženu jedan na mene dal to pali......

gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601

..hajde stranicu unazad, pa lijepo polako i pazljivo procitaj moj tekst koji ces lako uociti, jer je istaknut bijelom bojom.. pa ako i onda budes imao pitanja, slobodno pitaj..
A jbga sad nisam gledo moš ga gume i carina - Page 2 370567 ,
al nema veze danas bio kod forlana i zakapario za obe, prednja stiže za dva dana a zadnja za 7-10 dana www naravno gume i carina - Page 2 318619
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimeuto 15 svi 2012, 21:15

Zlac je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
Zlac je napisao/la:
Mene zanima sutra idem do forlana po gume ili gumu pa me zanima dali da povezem ženu sa sobom pa odma promjenim obe (radi carine) jedan račun na ženu jedan na mene dal to pali......

gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601

..hajde stranicu unazad, pa lijepo polako i pazljivo procitaj moj tekst koji ces lako uociti, jer je istaknut bijelom bojom.. pa ako i onda budes imao pitanja, slobodno pitaj..
A jbga sad nisam gledo moš ga gume i carina - Page 2 370567 ,
al nema veze danas bio kod forlana i zakapario za obe, prednja stiže za dva dana a zadnja za 7-10 dana www naravno gume i carina - Page 2 318619
Išao si kod Furlana zakapariti? scratch
Pa to si mogao telefonom naručiti, a doći samo na montažu! Twisted Evil
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimeuto 15 svi 2012, 21:54

One Night Stand je napisao/la:
crocopzmaj je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
E , sad da je imat sreće pa naići na carinika koji to zna , ili da bar hoće o tome popričati . study scratch Question

nebrini sve oni to znaju pročitati, pa čak i ono što tu ne piše, a to je: da je istina da se gume mogu podijeliti na članove u automobilu, ali samo ako je izdana ta količina računa, tj. 4 osobe u automobilu, 4 računa i 4 gume

također ako sam dobro upoznat više nije 1000 kn, već 1200 kn, ali to još nisam siguran

što se tiče guma za motor, neznam kako ali eto zvao sam za svog vn, me880ww kod kalistera u ilirskoj bistirici, došle bi me 2600 nakon vraćanja ddva, dok sam iz splita dobio za 2000 kn, tako da je sada pametno provjeriti i kod naših, cijenu toga što tražiš, pa tek onda gledati preko
To su ti gw a ne ww! (gold wall) ... ili su ti dali krivu informaciju ili su najskuplji na svijetu (doslovno mislim na svijetu)

jebga tako sam pita, tako mi rekao
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimesri 16 svi 2012, 04:18

Brzi je napisao/la:
crocopzmaj je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
E , sad da je imat sreće pa naići na carinika koji to zna , ili da bar hoće o tome popričati . study scratch Question

nebrini sve oni to znaju pročitati, pa čak i ono što tu ne piše, a to je: da je istina da se gume mogu podijeliti na članove u automobilu, ali samo ako je izdana ta količina računa, tj. 4 osobe u automobilu, 4 računa i 4 gume

također ako sam dobro upoznat više nije 1000 kn, već 1200 kn, ali to još nisam siguran

što se tiče guma za motor, neznam kako ali eto zvao sam za svog vn, me880ww kod kalistera u ilirskoj bistirici, došle bi me 2600 nakon vraćanja ddva, dok sam iz splita dobio za 2000 kn, tako da je sada pametno provjeriti i kod naših, cijenu toga što tražiš, pa tek onda gledati preko

Ne brini svaki Carinik to zna napamet, a što se tiče cifre djelomično si u pravu!

Nije se ništa mijenjalo, znači i dalje možeš unijeti "samo" 1000 kn a da ne platiš davanja državi, ali ono što mnogi neznaju je da se ta cifra odnosi na netto iznos s računa, znači ne onu cifru koju si platio, nego samo na iznos bez poreza koji ti se vrati - pa su po tome pojedini "matematičari" došli do 1200 kn.
Post koji je Safety postavio je skroz ispravan i samo ga trebate pročitati, dakako da je važeći.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimesri 16 svi 2012, 09:17

Mačak je napisao/la:
Post koji je Safety postavio je skroz ispravan i samo ga trebate pročitati, dakako da je važeći.

king dobar
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimesri 16 svi 2012, 15:50

[quote="One Night Stand"]
Zlac je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
Zlac je napisao/la:
Mene zanima sutra idem do forlana po gume ili gumu pa me zanima dali da povezem ženu sa sobom pa odma promjenim obe (radi carine) jedan račun na ženu jedan na mene dal to pali......

gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601 gume i carina - Page 2 950601

..hajde stranicu unazad, pa lijepo polako i pazljivo procitaj moj tekst koji ces lako uociti, jer je istaknut bijelom bojom.. pa ako i onda budes imao pitanja, slobodno pitaj..
A jbga sad nisam gledo moš ga gume i carina - Page 2 370567 ,
al nema veze danas bio kod forlana i zakapario za obe, prednja stiže za dva dana a zadnja za 7-10 dana www naravno gume i carina - Page 2 318619

Da bi ih mogao naručiti trebao sam ostavit neku kaparu (bar tak veli) jer su mu naručivali ljudi gume i nikad se nisu pojavili...
A i tak sam tu do grane 8km manje nego do centra zaprešića.
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimesri 16 svi 2012, 16:08

Sve ok, al ja bi da su mi to rekli narucio kod Lasica! Tamo me nisu nista trazili sto se kapare tice, narucio preko telefona i dosao namontirati kad su mi javili da su stigle! dobar Dobro, tebi je vrlo blizu pa nije neka frka
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitimesri 16 svi 2012, 20:40

One Night Stand je napisao/la:
Sve ok, al ja bi da su mi to rekli narucio kod Lasica! Tamo me nisu nista trazili sto se kapare tice, narucio preko telefona i dosao namontirati kad su mi javili da su stigle! gume i carina - Page 2 943962 Dobro, tebi je vrlo blizu pa nije neka frka
Slažem se da bi bilo ok al naruđbe prek telefona znaju bit zajb.
[Vrh] Go down
Sponsored content





gume i carina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: gume i carina   gume i carina - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
gume i carina
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ..gume, gume, gume trilema...
» CARINA
» Carina
» WW Gume

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: