Početna stranicaPretraľnikkaciga - kaciga vs pojas 610RegistracijaLogin

 

 kaciga vs pojas

Go down 
+3
merla
lukylipik
nyll
7 posters
Autor/icaPoruka
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimečet 04 stu 2010, 16:18

šta kaže zakon o mjerama sigurnosti za trike? jel obavezna kaciga, pojas, oboje, nijedno ???
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimečet 04 stu 2010, 17:54

... koliko znam kaciga je i tu obvezna
... koliko znam u tike-u nema pojasa (ili scratch study )
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimečet 04 stu 2010, 18:07

ma znaš, možda se nisam dobro izrazio: jasno mi je za motocikle za 3 ketača, ali ako za bazu uzmeš auto, on ostaje regan kao automobil, jel tako? ili?
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimečet 04 stu 2010, 18:09

nyll je napisao/la:
ma znaš, možda se nisam dobro izrazio: jasno mi je za motocikle za 3 ketača, ali ako za bazu uzmeš auto, on ostaje regan kao automobil, jel tako? ili?

jesi siguran?
ako od auta napraviš trike, onda to više nije auto...
mada mi jesmo u Hrvatskoj, čisto sumnjam da lik u stanici za tehnički pregled neće skužiti da vozilu fali 1 kotač lol!
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimečet 04 stu 2010, 18:27

Zakon je jasan za trike ovdje u BiH , a pretpostavljam da je tako i u HR-u,za Srbiju takođe znam iz raznoraznih foruma možeš regati ili pod A ili pod B kategoriju ( ne odnosi se na orginalni HD-ov trike , on je i proizveden kao motorkotač), a sve ovisi pod kojom kategorijom je vozilo dobilo atest.
Zakon nalaže da je za trike regan pod A kategorijom obavezno nošenje zaštitne kacige,trike pod B kategorijom obavezan je imati za svako sjedište po jedan pojas.
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimečet 04 stu 2010, 18:29

merla je napisao/la:
nyll je napisao/la:
ma znaš, možda se nisam dobro izrazio: jasno mi je za motocikle za 3 ketača, ali ako za bazu uzmeš auto, on ostaje regan kao automobil, jel tako? ili?

jesi siguran?
ako od auta napraviš trike, onda to više nije auto...
mada mi jesmo u Hrvatskoj, čisto sumnjam da lik u stanici za tehnički pregled neće skužiti da vozilu fali 1 kotač lol!

Prije teh. pregleda vozilo mora na atest a tamo ti odlučuju pod koju kategoriju vozilo pripada.
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimečet 04 stu 2010, 18:33

hvala Cool
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 08:19

merla je napisao/la:
jesi siguran?
ako od auta napraviš trike, onda to više nije auto...
nagradna igra samo za Merlu: otkrij uljeza:
http://tinyurl.com/39w4glx
lol!
buduči ne postoji kategorija trike, tricikl itd - moraš ga ugurat u jednu od postoječih - ili automobil ili motocikl sa 3 kotača.
ugl, bacio sam samo letimičan pogled na uvjete i još neznam točno što čini razliku, ali broj kotača to sigurno nije
merla je napisao/la:
mada mi jesmo u Hrvatskoj, čisto sumnjam da lik u stanici za tehnički pregled neće skužiti da vozilu fali 1 kotač lol!
ali zato je tu Stjepan Radić u prometnoj da mu objasni glup ups moramgibat
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 08:53

Evo ti moj izvod iz odjela za ispitivanje vozila;


ODOBRAVANJE NOVOIZRAĐENIH ILI BITNO
PRERAĐENIH VOZILA KATEGORUJE L1, L2, L3, L4,
L5, L6e i L7e
CVH-

Mopedi su dvokotačna motorna vozila (kategorija L1) ili trokotačna vozila (kategorija L2) s najvećom konstrukcijskom brzinom ne većom od 50 km/h i čije su značajke pogonskog motora:
I. u slučaju dvokotačnog tipa takve da:
- kod motora s unutarnjim izgaranjem cilindarski obujam ne prelazi 50 cm3, ili
- kod električnih motora najveća kontinuirana nazivna snaga ne prelazi 4 kW;
II. u slučaju trokotačnog tipa takve da:
- kod motora s paljenjem pomoću iskre cilindarski obujam ne prelazi 50 cm3, ili
- kod ostalih motora s unutarnjim izgaranjem najveća razvijena nazivna snaga ne prelazi 4 kW, ili
- kod električnih motora najveća kontinuirana nazivna snaga ne prelazi 4 kW;
b) Motocikli su dvokotačna motorna vozila bez bočne prikolice (kategorija L3) ili s bočnom prikolicom (kategorija L4) čiji motor ima cilindarski obujam veći od 50 cm3 ako je izvedbe s unutrašnjim izgaranjem i/ili im je najveća konstrukcijska brzina veća od 50 km/h;
c) Motorni tricikli su trokotačna vozila s tri simetrično raspoređena kotača (kategorija L5) čiji motor ima cilindarski obujam veći od 50 cm3 ako je izvedbe s unutrašnjim izgaranjem i/ili im je najveća konstrukcijska brzina veća od 50 km/h;
d) Laki četverocikli su motorna vozila s četiri kotača čija masa praznog vozila nije veća od 350 kg (kategorija L6e), što ne uključuje masu baterija ako je riječ o električnim vozilima, i čija najveća konstrukcijska brzina ne prelazi 45 km/h, i
I. kojima cilindarski obujam ne prelazi 50 cm3 kod motora s paljenjem pomoću iskre, ili II. čija najveća neto snaga ne prelazi 4 kW ako je riječ o ostalim motorima s unutarnjim izgaranjem, ili
III. čija najveća kontinuirana nazivna snaga ne prelazi 4 kW kod električnih motora.
Laki četverocikli moraju udovoljiti zahtjevima koji se odnose na L2 kategoriju osim ako je drugačije određeno nekom drugom odredbom;
e) Četverocikli, osim onih opisanih pod d), su motorna vozila s četiri kotača čija masa praznog vozila nije veća od 400 kg (kategorija L7e) (550 kg ako je riječ o vozilima za prijevoz tereta), što ne uključuje masu baterija ako je riječ o električnim vozilima, i čija najveća neto snaga motora ne prelazi 15 kW. Ova vozila se moraju promatrati kao motorni tricikli kategorije L5 osim ako je drugačije određeno nekom odredbom.
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 09:48

Ti stvarno misliš da ako uzmeš osnovu od auta, preradiš ga u trike (znači skineš karoseriju i ostale nepotrebne stvari), da bi ti dozvolili da to registriraš kao auto????
zar ne misliš da oblik karoserije ima veze sa tim u koji kategoriju vozilo spada???

[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 10:03

max, hvala na trudu Cool
svjestan si da ću te u subotu udavit s još dva tri pitanja, nadam se
Very Happy
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 10:04

merla je napisao/la:
Ti stvarno misliš da ako uzmeš osnovu od auta, preradiš ga u trike (znači skineš karoseriju i ostale nepotrebne stvari), da bi ti dozvolili da to registriraš kao auto????
zar ne misliš da oblik karoserije ima veze sa tim u koji kategoriju vozilo spada???

nema. nadji jednu regulu di se to spominje.
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 10:21

nyll je napisao/la:
max, hvala na trudu Cool
svjestan si da ću te u subotu udavit s još dva tri pitanja, nadam se
Very Happy

buskajplatil nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 10:28

maxart je napisao/la:
nyll je napisao/la:
max, hvala na trudu Cool
svjestan si da ću te u subotu udavit s još dva tri pitanja, nadam se
Very Happy

buskajplatil nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me
obečajem da je prvo pitanje: kaj piješ ?
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 10:32

nyll je napisao/la:
merla je napisao/la:
Ti stvarno misliš da ako uzmeš osnovu od auta, preradiš ga u trike (znači skineš karoseriju i ostale nepotrebne stvari), da bi ti dozvolili da to registriraš kao auto????
zar ne misliš da oblik karoserije ima veze sa tim u koji kategoriju vozilo spada???

nema. nadji jednu regulu di se to spominje.



PRAVILNIK
O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA
(autorski pročišćen tekst)
I. OPĆE ODREDBE
Članak 1.
Ovim se Pravilnikom propisuju dimenzije i mase, osovinska opterećenja vozila, uređaji i oprema koje
moraju imati vozila i uvjeti kojima moraju udovoljavati uređaji i oprema vozila u prometu na cestama.
II. DIMENZIJE I MASE VOZILA
Članak 2.
(1) Najveća duljina vozila je razmak između najizbočenijega prednjeg i stražnjeg dijela vozila, bez tereta.
(2) Najveća širina vozila je razmak između najizbočenijih bočnih dijelova vozila, bez tereta.
(3) Najveća visina vozila je razmak između vodoravne podloge i najvišeg dijela vozila kad je
neopterećeno i kada su gume napumpane na tlak koji propisuje proizvođač vozila.
Članak 3.
(1) Najveće dopuštene duljine vozila iznose:
1) motornog vozila 12,00 m
2) priključnog vozila s rudom 12,00 m
3) poluprikolice (mjereći od stražnjeg
kraja do vučnog svornjaka) 12,00 m
4) tegljača s poluprikolicom 16,50 m
5) vučnog vozila s prikolicom 18,75 m
6) zglobnog autobusa 18,75 m
7) autobusa s dvije osovine 13,50 m
Cool autobusa s najmanje tri osovine 15,00 m
9) vučnog vozila i prikolice,
za prijevoz automobila 21,00 m
10) mopeda, mopeda s tri kotača,
lakog četverocikla, motocikla,
motocikla s bočnom prikolicom,
motocikla s tri kotača i
četverocikla 4,00 m


(4) Svi dijelovi vozila moraju se nalaziti unutar propisane najveće duljine vozila uvećane za najviše 0,5%
od vrijednosti iz stavka 1. i 2. ovog članka.
(1) Najveća dopuštena širina mopeda s dva kotača je 1 m, mopeda s tri kotača, lakih četverocikla,
motocikla, motocikla s tri kotača, motocikla s bočnom prikolicom i četverocikla je 2 m a ostalih vozila iznosi
2,55 m.
(3) Iznimno od odredbe stavka 1. i 2. ovog članka, širina vozila ne obuhvaća prekoračenja što mogu
nastati zbog deformacije guma u zoni nalijeganja na kolnik, postavljanja lanaca za snijeg i ugradnje
gabaritnih svjetala, pokazivača smjera, vanjskog zrcala, svjetla za osvjetljavanje ceste, elastičnih blatobrana i
druge dodatne opreme koja je vezana za čvrstu konstrukciju vozila.
(4) Svi zglobno ili elastično vezani dijelovi iz stavka 3. ovog članka, moraju biti zglobno ili elastično
vezani na konstrukciju vozila, i kad se preklope uz čvrstu konstrukciju vozila moraju biti unutar propisane
najveće dopuštene širine vozila, a ostali dijelovi – unutar propisane širine uvećane za vrijednost dopuštenog
odstupanja za najviše 1% od vrijednosti iz stavka 1. ovog članka.


ITD ITD....Ima togaaaaaaaaaaaaaaa
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimepet 05 stu 2010, 10:38

nyll je napisao/la:
maxart je napisao/la:
nyll je napisao/la:
max, hvala na trudu Cool
svjestan si da ću te u subotu udavit s još dva tri pitanja, nadam se
Very Happy

buskajplatil nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me
obečajem da je prvo pitanje: kaj piješ ?

Prvo pitanje je time iskorišteno,ostaje još 2! što ga s....m! wc

Sve mi se nekak čini da bu žena vozila doma...(again!) policija :bolest: No
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimeuto 09 stu 2010, 15:50

http://www.fleten-trike.hr/ ----- ako pitate čovjeka koji to ima u ponudi u HR, on bi sigurno znao što treba.... znam da je ispred obavezno imat "gabaritno" raspoređeno svjetljenje ceste... dakle : 2 (dva) fara !!! međutim... pogledom na jednu od snimki sa susreta trike-ova, vidi se da ionako većina i ima 2 svjetla napred, čak dapače, ta ista "šipka" koja drži farove, upotrijebljena je i za dodatne detalje... još jedan par svjetala, dodatne retrovizore i svaštanešto... evo npr.
https://www.youtube.com/watch?v=dzfL8MAkVpg (sa You Tube-a)
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimeuto 09 stu 2010, 18:31

Ima jedan Fleten-trike u Brčkom,vozi ga djedica od jedno 65 godina,trike je prava bombona,remek dijelo.Isti kaže da ga je uvezao iz HR-a bez problema kao da je tvornički,možda bi stvarno trebalo priupitati na http://www.fleten-trike.hr/ .
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimesri 10 stu 2010, 13:58

razlika u atestu za A ili B kategoriju ili sad po novom ne znam kako kod vas je samo u tome da ako se rega pod A kategoriju onda ima jedno svetlo i sve sto ima motor , ako se rega pod B kategoriju onda ima sve sto ima i automobil uz odstupanja po visini i sirini svetrala ili migavaca i stop svetala znaci u tom slucaju je dat izbor od cm do cm recimo od min 40 cm do max 160cm . Moze da se registruje na 4 osobe 1 napred i 3 nazad kao i auto , s time da svako sjedalo mora imati svoj pojas i ne nosi se kaciga . ali pomeni bolje da se nosi zbog velikih tvrdokrilaca koji ako vas udare brzinom od 100km na sat mislim da se necete bas lipo osecati.
Onda jos jedna vazna stavka mora se imati pstolje za noge ona resetkasta skalamerija koja se pravi od cijevi.
I mora se imati taj unutrasnji roll bar od cijevi kao bagi ili kao ona sportska vozila .E sad stvar osobe na atestu kako on to sve tumaci , i razlika je jos u ceni registracije u kategoriji A i reganja u kategoriji B ( ogromna je razlika ) recimo kod nas od 1200ccm za auto je oko 180 eura a za motor kolko sam cuo za 1000 ccm je oko 400evra do 500 evra .
Ovi podaci nisu 100 % provereni ali je u biti orijentaciono.
Pre svakog startanja pravljenja trike moj je savet da prvo nadjete osobu za atest i da mu predocite sliku kakav bi trike zeleli i onda kupujte VW i pravite sami , zasto vw zato jer on ima most koji je 90% prelaz za atest . moramgibat
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitimesri 10 stu 2010, 19:52

Oyeyeye je napisao/la:
ako se rega pod B kategoriju onda ima sve sto ima i automobil uz odstupanja po visini i sirini svetrala ili migavaca i stop svetala znaci u tom slucaju je dat izbor od cm do cm recimo od min 40 cm do max 160cm . Moze da se registruje na 4 osobe 1 napred i 3 nazad kao i auto , s time da svako sjedalo mora imati svoj pojas i ne nosi se kaciga.

na par strana (pričam o izvorima iz EU) sam našao podatak da ne zahtjevaju pojas za vozača zbog potrebe za večom pokretljivošču, kao ni za stražnje sjedalo, ako je jedino i u ravnini sa vozačevim, znaš li šta o tome? i ako može neko iz HR ovo potrvrdit ili opovrgnut ?
[Vrh] Go down
Sponsored content





kaciga - kaciga vs pojas Empty
PostajNaslov: Re: kaciga vs pojas   kaciga - kaciga vs pojas Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kaciga vs pojas
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kaciga
» Kaciga
» Jet kaciga-da ili ne?
» Izbor kacige
» Retrovizor - kaciga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Chopper’s World :: Trike motocikli-
Forum(o)Bir: