Početna stranicaPretraľnikIzbor kacige 610RegistracijaLogin

 

 Izbor kacige

Go down 
+41
Vilko
HyperCube
puksy
medo
Gad_
firejack
jura
zanotti
Vladek
Baphomet
Crusader
buba
stain
Gjuro
custom rider
LShawn
aero
asy
ajkula
trunta
zuta guja
klesoo
chinaski
Tomo-vz
HD Biker
Mačak
Yzzy
lukylipik
Kum
magna
cityn
error_1205
dragstarPU
tata
Zmija
ferdinandmax
Streinger
merla
zida
cro.chopper
Safet(y)
45 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 27 pro 2007, 21:15

S obzirom da trebam kupiti novu kacigu, stara je odsluzila svoje, bio sam u nedoumici sto uzeti?
Dugo mi je trebalo dok sam odlucio integralku ili flip-up. Za jet kacigu se nisam odlucio, jer za laganu gradsku voznju ionako koristim brain hat.
Uglavnom, odluka je pala na Shoi Multitec, ali zbog cijene (oko 1.200 kn manje) sam ipak razmisljao i o Nolanu 102.
I onda naidjem na ovo: SHARK EVOLINE
http://www.louis.de/_408e806d6d6cc5566e437b9ce1613c65c8/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=204607&grwgr=150&wgr=836&anzeige=&typ_id=&all_img=1

Nisam je jos vidio uzivo, ali izgleda mi fantasticno. Preklapa se tako da je mozes koristiti i kao jet kacigu s vizirom i bez vizira. A i cijenom je tu negdje, s obzirom da je i Nolan izdao model 103 koji je skuplji od starog modela.

Je li netko vec vidio ovu kacigu ili jos bolje imao iskustva s njom?

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 27 pro 2007, 21:20

malo mi je preteška ca. 1850 g , i nema duplo staklo protiv magljenja? ili?

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 27 pro 2007, 21:26

Slazem se . Shoei je teska samo 1590 g. A sto se vizira tice, nisam siguran, ali iznutra ima i dodatni mali vizir protiv sunca.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
zida
man
man
zida


Broj postova : 462
Godina imam : 45
Prebivalište : Volavje (do pariza)
Vozim : vn 800
Na forumu od : 23.11.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 27 pro 2007, 21:42

dodatak protiv magljenja bi trebao biti jači adut nego tamni dodatni vizir. Mislim, ipak se svi vozimo sa sunčanim cvikama po ljetu ?


(ja imam shoei raid ll )
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 27 pro 2007, 21:45

dodatni vizir protiv sunca je odlična stvar koju sad sve više stavljaju proizvođači kaciga, ali onaj dupli vizir protiv magljenja treba svakako staviti, može i naknadno ja mislim?!

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 27 pro 2007, 21:50

inače ja imam jet kacigu i to HJC, i ful sam zadovoljan, ne volim baš integralke niti one kaj se preklapaju, jer volim kopat nos, čohat se po bradi, hračnut koji puta i tak..... a i vruće mi je po ljetu , pa si lijepo u vožnjici dignem vizir i pičiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 27 pro 2007, 22:31

Ja imam schubert j1. Jet kaciga, ali ima plasticnu sipku koja se moze skinuti i stiti bradu kod pada. Uglavnom vozim bez nje, samo kad idem dalje na otvorenu cestu je stavim, cisto radi psihologije...
ova tvoja mi se cini o.k., samo pitanje tezine?
sto se tice vizira protiv magljenja, imas za kupiti naljepnicu koja se naljepi sa unutrasnje strane vizira i stiti od magljenja. Koristim zadnja dva mjeseca i funkcionira. (cca 100 kn. pinlock dupli vizir je puno skuplji)
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 28 pro 2007, 06:46

Koliko sam a skuzio Shark koristi Total Vision sitem protiv zamagljivanja/grebanja?
http://www.louis.de/_10537ff692e7bbddb53567d4ccb8954466/shop/logotext.php?TYPE=logo&ID=133&IMG=TotalVision-Shark_002_05.gif

A niti moja stara AGV kaciga nema antifog zastitu i nisam imao nikada problema s magljenjem.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Streinger
man
man
Streinger


Broj postova : 95
Godina imam : 53
Prebivalište : Zagreb -VN 800 Classic
Vozim : VN 800 Classic
Na forumu od : 03.11.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 28 pro 2007, 14:56

Tako je, total vision označava materijal koji sam po sebi ne magli...ja imam Nolan N101 i uredno se hebem s prebacivanjem tog pinlock vizira protiv magljenja, jer po danu vozim s tamnim vizirom a po noći ga skidam i stavljam prozirni.
Ovo je bolja varijanta.
Napokon su se spametili pa na N103 stavili ovaj integrirani vizir za sunce, jer je onaj vanjski ostavljao ogrebotine na glavnom viziru.

Moram priznat da razmišljam o promjeni kacige, i trenutno mi osim Nolan 103 još igra Schubert Concept ili C2 u užem izboru, a sad vidim da ni ova Shark nije loša...cijena je malo paprena, doduše...
[Vrh] Go down
zida
man
man
zida


Broj postova : 462
Godina imam : 45
Prebivalište : Volavje (do pariza)
Vozim : vn 800
Na forumu od : 23.11.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 28 pro 2007, 21:09

vjerojatno i vrijedi kad je tak skupa. mislim da je kaciga jedan od djelova obavezne opreme
na kojem nikako ne treba šparati. ovdje ne vrijedi ona stara partizanska: čizma glavu čuva...
[Vrh] Go down
ferdinandmax
man
man
ferdinandmax


Broj postova : 34
Godina imam : 69
Prebivalište : Zagreb
Vozim : za sada tek sanjam o chopperu, a vozim Vespu GT
Na forumu od : 26.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimesub 29 pro 2007, 02:27

Ja imam schuberth J1 i Nitro flip up, koju nisam koristio od nabavke schuberta... vozio sam s tom dubokom, udobnom jeticom ZG - ZD i nazad (Vespa GTS, do 120 km/h) te ZG - RI - Bovec - Vršić - LJ -ZG (Scarabeo 250 - ZG - RI i LJ - ZG autocestom), a nedavno i uz temperaturu oko 0C ZG - KŽ i nazad (MP3 250) i u svim uvjetima se pokazala izvrsna i dostatna (zaštita od vjetra, vožnja pri niskiim temperaturama)... Štitnik za bradu nikad ne stavljam jer je to tlaka, a dodatni vizir za sunce smatram jako korisnim, osobito zato što nosim dioptrijske naočale pa sunčane cvike i ne bi bile dobra alternativa... Sshuberticu navlačim i skidam preko potiljka bez skidanja naočala, što je jako praktično i prava blagodat...
[Vrh] Go down
zida
man
man
zida


Broj postova : 462
Godina imam : 45
Prebivalište : Volavje (do pariza)
Vozim : vn 800
Na forumu od : 23.11.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimesub 29 pro 2007, 08:12

ja isto nosim dioptrijske naočale,no za sunčane dane imam "clip on" sistem sa drugim staklima
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepon 31 pro 2007, 20:49

Evo jos jednog linka:
http://www.shark-evoline.com/

Jos sada samo da probam kako ce mi to odgovarati na glavi i mislim da je to to.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 49
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimesri 02 sij 2008, 08:57

hmmm...i ja sam trenutno u nabavci nove opreme...između ostalog i nove kacige...nekako mi se omjerom cijene i ponude izdvojila baš N102
[Vrh] Go down
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 64
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 03 sij 2008, 16:37

Ja imam Cabergovu Justisimo kacigu isto je flip up udobna ne previše bučna ima i vizir za sunce a cijena joj je oko 1750 kn . Može se rastaviti vrlo jednostavno ako imaš sitne love (kovanica) i postaje jet kaciga. Vozi sam s njom i po toplom i hladnom vremenu ne magli ali oko nule vizir se orosi s unutarnje strane .
[Vrh] Go down
dragstarPU
man
man
dragstarPU


Broj postova : 211
Godina imam : 57
Prebivalište : Pula
Vozim : Yamaha Dragstar 1100 , Ducati Multistrada 1000
Na forumu od : 25.11.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 03 sij 2008, 17:40

Ej stari
vidio si naše kacige Shoei Sincotrec 2 i mi smo super zadovoljni, da nisu stare samo 3 godine i da u potpunosti još dobro služe ooooooooooooodmah bi uzeo Shoei Multitec bez velikog premišljanja.
[Vrh] Go down
error_1205
man
man
error_1205


Broj postova : 43
Godina imam : 44
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Intruder M800
Na forumu od : 28.01.2008

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimened 03 vel 2008, 12:03

HJC CL-MAX. košta oko 1300 kn i odlična je. flip-up sistem je dobar, vizir mi se dosad još nije zamaglio i priliikom pada i udaranja glavom u beton mi je spasila život i nije se oštetila.
MOJA PREPORUKA!!! :o
[Vrh] Go down
cityn
man
man
cityn


Broj postova : 326
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo-Dubrovnik
Vozim : HD u pripremi
Na forumu od : 09.03.2008

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 11:12

error_1205 je napisao/la:
HJC CL-MAX. košta oko 1300 kn i odlična je. flip-up sistem je dobar, vizir mi se dosad još nije zamaglio i priliikom pada i udaranja glavom u beton mi je spasila život i nije se oštetila.
MOJA PREPORUKA!!! :o

Jel' je još uvijek koristiš nakon pada ?
[Vrh] Go down
http://www.mirzak.com.ba
error_1205
man
man
error_1205


Broj postova : 43
Godina imam : 44
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Intruder M800
Na forumu od : 28.01.2008

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimečet 20 oľu 2008, 23:14

mislio sam kupit novu, ali je kaciga neoštećena, pa je koristim
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 49
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 04 tra 2008, 07:55

evo bio malo djir po ZD dućanima, slaba ponuda flip up -a. Vidim niko ne spominje Nolan N 103, ni HJC FS MAX
Mislim stvarno, sad kad sam konačno skupio za pravu kacigu niko mi je neće proda
ima li tko iskustva s ova dva modela?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 04 tra 2008, 08:23

http://www.novema-nova.hr/galerija/thumbnails.php?album=139

Moto Shop Lerga, Zadar, 023/324-419
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 49
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 04 tra 2008, 08:31

magna je napisao/la:
http://www.novema-nova.hr/galerija/thumbnails.php?album=139

Moto Shop Lerga, Zadar, 023/324-419

ništa od toga stari, ta informacija je zastarjela, oni odavno nemaju te robe. HJC sad u ZD prodaje Yamaha, al FS MAX više nemaju.
Probaću sad nazvat direktno Novemu
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 04 tra 2008, 08:43

handdeploy je napisao/la:
evo bio malo djir po ZD dućanima, slaba ponuda flip up -a. Vidim niko ne spominje Nolan N 103, ni HJC FS MAX
Mislim stvarno, sad kad sam konačno skupio za pravu kacigu niko mi je neće proda
ima li tko iskustva s ova dva modela?

Ja sam htio N-103 ali joj je kalup malo siri. S mi je presirok u licu a XS ne mogu nabiti na celo. Nije iskustvo ali korisna informacija za sve one sa uzim glavama.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 04 tra 2008, 11:31

2 hand
baš sam bio u novootvorenom dućanu yamahe blizu MŽ, imaju raznih flipapova hjc oko 1300 ili shark 1500 kn, ali nema onaj model koji tražiš
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 49
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitimepet 04 tra 2008, 12:06

magna je napisao/la:
2 hand
baš sam bio u novootvorenom dućanu yamahe blizu MŽ, imaju raznih flipapova hjc oko 1300 ili shark 1500 kn, ali nema onaj model koji tražiš

aj bar nešto...imaju vjerovatno ovu Error - ovu CL max; pogledaću ujutro sam tamo pa moremo i kavu srknit

e, da...nema ni u moto beana u Brodarici; a nema ni Novema niti znaju reć oće li dobit
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izbor kacige Empty
PostajNaslov: Re: Izbor kacige   Izbor kacige Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izbor kacige
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Izbor mistera u Aliena
» Kawasaki VN 1500 Drifter
» .......kacige
» Kacige
» Brembo kacige

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: