Početna stranicaPretraľnikAuto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Auto guma na Suzuki Volusia.

Go down 
+17
Krišo
Felix
magna
Hedo
Safet(y)
cro.chopper
medo
rocky 61
Emil
merla
poč85
StarRider
beštija
Vladek
mala bestija
klesoo
ex-yu
21 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 07:38

s obzirom na to koliko se ja naginjem u zavojima , meni bi ta guma bilo skroz ok, samo je pitanje ima li je u white wall werziji. meni je bitan izgled
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 08:21

-Sve je stvar navike, ja vozio auto gumu jedno vreme ali kako Magna reče meni bio bitan izgled pa zato menjo za moto gumu, malo širu, stavio 230-icu a bila 215 auto guma, jbg ništa ne izgleda tolko široko kao ravna auto guma, u zavojima kad se čovek navikne nema nikakvih problema. Evo kakva bila ....

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 J17v6g

-Za ovakvu zamenio, kod Volusie je kardan problem ( bio vlasnik jedne) da bi se stavila malo ozbiljnija guma ali još malo izgleda da sam našao foru i za to.

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 W3fcn
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 09:44

Samo radi estetike.
Nikad ne znaš kad će ti zatrebati grip moto gume.
Bez obzira na laganini vožnju i navike na lošiji grip, motor voziš do nekakve granice u jačim zavojima i da se desi slučaj da u tom zavoju moraš izbjeći kakvu prepreku ili sličan manevar, vjerojatnost da nećeš uspjeti je velika..

Inače izgleda odlično i mislim da bi na moju vozilicu sjela ko budali pljuska :-)

[Vrh] Go down
Krišo
cro chopper forum
cro chopper forum
Krišo


Broj postova : 849
Godina imam : 31
Prebivalište : SLAVONSKI BROD
Vozim : sila 250 Virago
Na forumu od : 06.01.2009

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 10:00

magna je napisao/la:
s obzirom na to koliko se ja naginjem u zavojima , meni bi ta guma bilo skroz ok, samo je pitanje ima li je u white wall werziji. meni je bitan izgled

ima ima

http://www.cruisermotorsports.com/TiresWheelsSmoothiesAccessories.html
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 10:04

Kreso je napisao/la:
magna je napisao/la:
s obzirom na to koliko se ja naginjem u zavojima , meni bi ta guma bilo skroz ok, samo je pitanje ima li je u white wall werziji. meni je bitan izgled

ima ima

http://www.cruisermotorsports.com/TiresWheelsSmoothiesAccessories.html

pljuga ajoooj Magna, evo novog troška....... pljuga glup

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 10:50

rocky 61 je napisao/la:


.A mogle bi se po ivicama malkice i pobrusit da dobiju ovalniji oblik.

a nije ti palo na pamet da bi ju mogao malo jace napumpati, pa se sredina izbaci van!?!?
Question
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 11:12

klesoo je napisao/la:
rocky 61 je napisao/la:


.A mogle bi se po ivicama malkice i pobrusit da dobiju ovalniji oblik.

a nije ti palo na pamet da bi ju mogao malo jace napumpati, pa se sredina izbaci van!?!?
Question

Jeste , ali bi trebalo probat ,sasvim moguće da bi zbog oblika felge mogla da se izbaci po sredini.
Nisam mislio doslovno da brusim, nego malo u mjestu naget motor i popalit gumu i sa jedne i druge strane,al' jbga za to treba snažniji motor no što imam ja. No
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 11:34

Ajte ljudi malo speedvay voznje pa ce guma da dobije moto oblik i eto svi sretni i zadovoljni dobar3
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2151
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 14:51

eh jebga...sad sam dobil bubu u uho( ko da ih nemam dost Crying or Very sad )...al opet...sve si nekaj mislim..ta je guma za yzzy riding..a kak mi je Yzzy rekel kad smo prvi put išli u Vodice..fresh,ti si za ležaljku a ne za choppera..zato si nekak mislim..htel bi ja to probat..i fest mi se dopada izgled..al da ga bem ak se ja nebi fmoril na..ne prvom,al na drugom zavoju bi ziher...pokušavam sve vaše komentare i razloge za i protiv uvažiti..i kaj da velim??..uzevši sve u obzir..za mene je i ovaj moj motorin preveč a kamoli da se "igram" s jačim ili gumama ili snagom ili bilo čim drugim...mislim..ipak ja imam papir da baš nisam sasvim normalan Wink Rolling Eyes Embarassed ......hmmmm...kad razmislim..imam ja tu dost veliku konkurenciju..al nemaju papir Twisted Evil lol!
u svakom slučaju..sviđa mi se ideja o auto gumi..
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 22:34

Ma znate šta, čitam ove vaše komentare i gledam ove fotke pa kontam svi ste Vi u pravu , a i ja sam mišljenja da nebi bilo loše probati ali sa dozom opreza.....
Pozz..... dobar Razz dobar Razz dobar Razz :hapy2: :hapy2: Laughing
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimesri 27 lis 2010, 23:20

prošle godine u novom sadu sam upoznao lika, došao je sa starim guzzijem (mislim da je bio falcone), 10-ak dana prije toga mu je pukla zadnja guma, nijimao love za drugu, pa je skinuo sa bube i stavio na motor. izgledalo je prva liga dobar

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimečet 28 lis 2010, 00:14

Kazu ona mala se dobro krese ,slusate to od njih vise ali dok ne legnete sa njom neznate kakva je , zato kupite , nabavite gumu , montirate i pravac krivina jedna , druga , treca pa cete se uveriti i sami , ovo su nagadjanja , najbolje da probate na svom motoru , niko vam ne kaze da treba u krivinu sa max. brzinom postepeno pa cete upoznati gumu i nacin prijanjanja , sretno
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
ex-yu
man
man
ex-yu


Broj postova : 42
Godina imam : 62
Prebivalište : Kitchener, Ontario, Kanada
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 24.10.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimečet 28 lis 2010, 01:32

Koliko sam ja upoznat sa gumama, ne postoji nacin da guma “grip” asphalt. Radi se u stvari o cvrstoci (mekanosti) gume. Glavna razlika moto I auto gume je u tome sto je moto guma `mekanija od auto gime. Zato se I brze trosi. S obzirom da je moto guma mekanija u narodu se kaze da se ljepi za asphalt ili “grip”. Koristenje rjeci "grip" bi navodilo na pomisao da moto guma bolje lezi na putu nego auto guma. Oblik moto gume bolje lezi na putu u extremnim nagibima te zbog mekanosti, guma je vise rastezljiva I vise bi se reklo prostire nego ljepi za put.

Fazon je u tome da bilo koja guma zavisno od sare na gumi, pri brzini od 80 km/sat I po kisnom vremenu vise ne lezi na putu nego na vodi! Voda se u tom slucaju svodi na ulogu barijere izmedju gume I asfalta. Zato je veoma vazno obratiti paznju na sare na gumi. Sto je sara bolje dizajnirana da izbacuje vodu ispod gume to je bolja veza guma-asfalt.

Auto guma montirana na bike se najvise trosi u sredini. Nema logike na prvi pogled ali s obzirom da je slabije napumpana vec pri brzini od 30 km/sat a zbog inercije, srednji deo gume je ispupcen. Naravno, ne kao kod moto gume ali ipak gubi svoj kockasti oblik.

Pri vecim brzinama, 30 km/sat I vise razlika u ovim gumama na motoru je skoro nevidljiva. Problem dolazi pri malim brzinama, npr na parking ili u gradu na raskrsnicama ali se osjecaj voznje na ispumpanoj gumi gubi vrlo brzo .

Ovo mi je vec treci motor sa auto gumom I jos nisam pao ili imao nesrecu zbog auto gume, a zna se: ja kad padam ja se ne zajebavam!

[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimečet 28 lis 2010, 01:41

ex-yu je napisao/la:
Koliko sam ja upoznat sa gumama, ne postoji nacin da guma “grip” asphalt. Radi se u stvari o cvrstoci (mekanosti) gume. Glavna razlika moto I auto gume je u tome sto je moto guma `mekanija od auto gime. Zato se I brze trosi. S obzirom da je moto guma mekanija u narodu se kaze da se ljepi za asphalt ili “grip”. Koristenje rjeci "grip" bi navodilo na pomisao da moto guma bolje lezi na putu nego auto guma. Oblik moto gume bolje lezi na putu u extremnim nagibima te zbog mekanosti, guma je vise rastezljiva I vise bi se reklo prostire nego ljepi za put.

Fazon je u tome da bilo koja guma zavisno od sare na gumi, pri brzini od 80 km/sat I po kisnom vremenu vise ne lezi na putu nego na vodi! Voda se u tom slucaju svodi na ulogu barijere izmedju gume I asfalta. Zato je veoma vazno obratiti paznju na sare na gumi. Sto je sara bolje dizajnirana da izbacuje vodu ispod gume to je bolja veza guma-asfalt.

Auto guma montirana na bike se najvise trosi u sredini. Nema logike na prvi pogled ali s obzirom da je slabije napumpana vec pri brzini od 30 km/sat a zbog inercije, srednji deo gume je ispupcen. Naravno, ne kao kod moto gume ali ipak gubi svoj kockasti oblik.

Pri vecim brzinama, 30 km/sat I vise razlika u ovim gumama na motoru je skoro nevidljiva. Problem dolazi pri malim brzinama, npr na parking ili u gradu na raskrsnicama ali se osjecaj voznje na ispumpanoj gumi gubi vrlo brzo .

Ovo mi je vec treci motor sa auto gumom I jos nisam pao ili imao nesrecu zbog auto gume, a zna se: ja kad padam ja se ne zajebavam!


nema logike, nema...
Wink

http://www.autokreso.hr/gumeinaplatci/tehnicki_prirucnik_vodic.php
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimepet 29 lis 2010, 12:57

Hvala na odgovoru a i kako se čini na snimkama ne ponaša se tako loše u zavojima. Možda i nije baš jako adekvatna ali zasigurno se može voziti bez večih problema, jer kako si i napomenuo i prije su se stavljale auto gume na motor pa je išlo.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimepet 29 lis 2010, 13:07

Cesto mi se ucini da kad ga upalim i ubacim u drugu motor kao da me pita: sta sad oces pi.zda ti materina. nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
Gost
Gost




Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitimečet 11 stu 2010, 22:46

U svakom slučaju, respect!! Ne bi se usudio to napraviti, no golica maštu, kad gledam gumu na svom motoru kako je već pri kraju, a ima nepunih 8000 km. Kao bivšem vozaču maksi skutera dobro mi je znano koliko dobra guma znači. Prešavši na ozbiljan bike, npr. vožnja po kiši je sasvim normalna stvar, obzirom na maksi skuter, pa ću ipak kupiti "pravu" gumu za motor.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Auto guma na Suzuki Volusia.
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Suzuki Volusia
» Boulevard,Volusia
» Moje magare! (Suzuki Volusia)
» Suzuki Intruder C800 (Volusia)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: