Početna stranicaPretraľnikAuto guma na Suzuki Volusia. 610RegistracijaLogin

 

 Auto guma na Suzuki Volusia.

Go down 
+17
Krišo
Felix
magna
Hedo
Safet(y)
cro.chopper
medo
rocky 61
Emil
merla
poč85
StarRider
beštija
Vladek
mala bestija
klesoo
ex-yu
21 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
ex-yu
man
man
ex-yu


Broj postova : 42
Godina imam : 61
Prebivalište : Kitchener, Ontario, Kanada
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 24.10.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 01:36

Pozdrav svima na forumu. Za pocetak cu postaviti "kontraveznu" modifikaciju zbog koje ce, vjerujem, nekolicina reci da sam lud ali ovo je vec treci motor na kojem sam uradio istu modifikaciju i nikad nije bilo problema. Ako imate pitanja ja cu pokusati da odgovorim najbolje sto umijem.

INSTALACIJA AUTO GUME NA ZADNJI TOCAK BAJKA: Auto guma je instalisana na zicanu felnu i nema unutrasnju gumu.

Auto guma: General Altimax 185 x 65 x 15 :
Auto guma na Suzuki Volusia. IMG_3895

Originalna guma (desno) i auto guma (levo):
Auto guma na Suzuki Volusia. IMG_3893-1

Auto guma instalirana:
Auto guma na Suzuki Volusia. IMG_3894

Guma na motoru:
Auto guma na Suzuki Volusia. IMG_001

Instalisano:
Auto guma na Suzuki Volusia. IMG_0070-1
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 01:43

kako se to ponasa po zavojima?????
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
mala bestija
cro chopper forum
cro chopper forum
mala bestija


Broj postova : 1475
Godina imam : 56
Prebivalište : ZADAR
Vozim : YAMAHA XV VIRAGO 750
Na forumu od : 15.12.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 02:15

Nije baš za zaleći u krivinama scratch
[Vrh] Go down
http://www.bestije.hr
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 08:01

Zašto mijenjaš moto gumu sa auto gumom?
[Vrh] Go down
beštija
man
man
beštija


Broj postova : 66
Godina imam : 60
Prebivalište : ZADAR
Vozim : intruder M109R
Na forumu od : 17.12.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 09:08

Laughing idealna za zavoj - produžiš ravno - pa koji kuac su pravili te zavoje Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.bestije.hr
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 71
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 09:13

Zanima me kako rješavaš problem bez unutarnje gume na žičanu felgu.
Question Question Question
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
Gost
Gost




Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 09:16

Vladek je napisao/la:
Zašto mijenjaš moto gumu sa auto gumom?

Trajnost, predje 3 puta vise s njom nego s moto-gumom.
[Vrh] Go down
poč85
cro chopper forum
cro chopper forum
poč85


Broj postova : 1258
Godina imam : 38
Prebivalište : Flengi - Vrsar - ISTRA
Vozim : Yamaha XT 660 R
Na forumu od : 19.04.2009

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 11:37

pređeš 3 puta više ali i 3 puta više je nesigurna i ne možeš u zavoj sa auto gumom kako i sa gumom za motore....pa ljudi moji zašto su onda pravili gume za motore i aute !?!?!?! po mom razmišljanju to ti je totalno bezveze i uopče nije lijepo za vidjet... Evil or Very Mad scratch
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 11:51

o ukusima se ne isplati raspravljati. meni je do jaja vidjeti takvu gumu na motoru.
osim toga, takva prerada se radi uglavnom u USA, gdje baš i nema puno zavoja Very Happy
riječi jednog amera koji je stavio auto gumu na warriora : "svaki dan idem na posao sa motorom oko 12 milja, i na putu imam 1 zavoj... ...ali motor izgleda je**eno..."
drugi citat (prema sjećanju) : "malo je problem u zavojima prvih par tisuća, ali kad se guma na rubu istroši onda je fenomenalno za voziti..."


Very Happy

dobar

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
ex-yu
man
man
ex-yu


Broj postova : 42
Godina imam : 61
Prebivalište : Kitchener, Ontario, Kanada
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 24.10.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 15:33

Auto guma na putu:



Auto guma: Voznja osmice na parkingu. Ovo je moja guma.



Zadnja promjena: ex-yu; uto 26 lis 2010, 16:06; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ex-yu
man
man
ex-yu


Broj postova : 42
Godina imam : 61
Prebivalište : Kitchener, Ontario, Kanada
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 24.10.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 15:38

StarRider je napisao/la:
Zanima me kako rješavaš problem bez unutarnje gume na žičanu felgu. Izolacijom korita felne. Question Question Question
Upotrebio sam 3 cm siroku gumenu traku (dva sloja) i silikon za upotrebu u avionskoj industriji pri izolaciji krila aviona.
[Vrh] Go down
ex-yu
man
man
ex-yu


Broj postova : 42
Godina imam : 61
Prebivalište : Kitchener, Ontario, Kanada
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 24.10.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 16:12

poč85 je napisao/la:
pređeš 3 puta više ali i 3 puta više je nesigurna i ne možeš u zavoj sa auto gumom kako i sa gumom za motore....pa ljudi moji zašto su onda pravili gume za motore i aute !?!?!?! po mom razmišljanju to ti je totalno bezveze i uopče nije lijepo za vidjet... Evil or Very Mad scratch
Sve do kraja 60tih godina, Harley Davidson je ugradjivao samo auto gume na svojim motorima. lol!
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 16:33

poč85 je napisao/la:
pređeš 3 puta više ali i 3 puta više je nesigurna i ne možeš u zavoj sa auto gumom kako i sa gumom za motore....pa ljudi moji zašto su onda pravili gume za motore i aute !?!?!?! po mom razmišljanju to ti je totalno bezveze i uopče nije lijepo za vidjet... Evil or Very Mad scratch

hoces reci da moja guma nije lijepa??? Ima 15ak tisuca km i upravo je kockasta!!!
Very Happy
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 17:14

Evo, naučih nešto novo... dobar
[Vrh] Go down
Emil
man
man
Emil


Broj postova : 416
Godina imam : 54
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Aquila GV 650 SE L.E. No.-331 & Vespa PX150E
Na forumu od : 24.08.2009

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 18:07

Mislim da se i sam ex-yu predstavio kao jahač na duge staze i uvjeren sam da po tim stazama kojima on vozi sigurno nema zavoja sličnim onima kod nas.
Tko god kaže da je s takvom gumom isto voziti kao i sa moto gumom nije adekvatan da priča o vožnji motorom.
Volio bi ga vidjeti da prođe jedan (samo jedan) krug po legendarnom krugu po Preluci a da ne obriše prašinu.
Auto guma je za auto a moto guma za bike, to je moj stav i ne uvjeravan nikoga ali.......
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 18:19

Emil je napisao/la:
Mislim da se i sam ex-yu predstavio kao jahač na duge staze i uvjeren sam da po tim stazama kojima on vozi sigurno nema zavoja sličnim onima kod nas.
Tko god kaže da je s takvom gumom isto voziti kao i sa moto gumom nije adekvatan da priča o vožnji motorom.
Volio bi ga vidjeti da prođe jedan (samo jedan) krug po legendarnom krugu po Preluci a da ne obriše prašinu.
Auto guma je za auto a moto guma za bike, to je moj stav i ne uvjeravan nikoga ali.......

A jesi li ikad vozio na auto gumi ??? Ja nisam nikad mazio silikonske sise pa ne mogu tvrdit da ne valjaju.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 55
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 18:21

rocky 61 je napisao/la:
Emil je napisao/la:
Mislim da se i sam ex-yu predstavio kao jahač na duge staze i uvjeren sam da po tim stazama kojima on vozi sigurno nema zavoja sličnim onima kod nas.
Tko god kaže da je s takvom gumom isto voziti kao i sa moto gumom nije adekvatan da priča o vožnji motorom.
Volio bi ga vidjeti da prođe jedan (samo jedan) krug po legendarnom krugu po Preluci a da ne obriše prašinu.
Auto guma je za auto a moto guma za bike, to je moj stav i ne uvjeravan nikoga ali.......

A jesi li ikad vozio na auto gumi ??? Ja nisam nikad mazio silikonske sise pa ne mogu tvrdit da ne valjaju.

dok vozimo jinluna teško i da oćemo nemoj me
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Emil
man
man
Emil


Broj postova : 416
Godina imam : 54
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Aquila GV 650 SE L.E. No.-331 & Vespa PX150E
Na forumu od : 24.08.2009

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 18:50

Pa mislim da i ne trbaš provati da dođeš do zaključka da NISU kao moto gume, ja govorim o kvaliteti tj. sigurnosti vožnje po zavojima.
O cura znam da su dobre - probao,... rendeer
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 19:05

Emil je napisao/la:
Mislim da se i sam ex-yu predstavio kao jahač na duge staze i uvjeren sam da po tim stazama kojima on vozi sigurno nema zavoja sličnim onima kod nas.
Tko god kaže da je s takvom gumom isto voziti kao i sa moto gumom nije adekvatan da priča o vožnji motorom.
Volio bi ga vidjeti da prođe jedan (samo jedan) krug po legendarnom krugu po Preluci a da ne obriše prašinu.
Auto guma je za auto a moto guma za bike, to je moj stav i ne uvjeravan nikoga ali.......

mislim..., kaze se kompetentan, a ne adekvatan!
btw. ukoliko nisi probao, mislim da nisi kompetentan.... Postoje razlicite vrste motora, cesta, nacina voznje i sl. Neki racer ili motocross vozac ce se odmah sloziti s tobom. Autoguma nije bas dobra za pistu ili stazu! Vozikanje na chopperu ionako nije adrenalinsko zadovoljstvo, pa je mozda autoguma na njima bas "ono pravo". Zato sam i pitao covjeka kakav je feeling u zavojima.

sto se tice sisa, svaka ti cast. Ja nisam probao silikonske, pa ni ne pljujem po njima...
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 19:41

toliko negativnih komentara ................. pa vi ste svi to probali i nije vam odgovaralo,,,,,
ex, zanimljivo dobar
čovjek je napisao da mu je to treča uradnja ako se nevaram, a to je napravio jer mu se to ne sviđa , koji ste vi likovi What a Face
meni guba izgleda, možda bi samo stavio neki ljepši meni profil gume, odnosno izgled šara.
a kakva je u vožnji, vidmi iz priloženih videa, a volio bi i probati tako nešto,
thx ex što si podjelio nešto novo s nama na forumu, barem meni a vidim da drugima ne

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 55
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 19:55

meni izgleda fora,pa ako se malo slabije napumpa izgleda da šljaka,ja na proljeće isto stavljam ,tražim ako ko ima gumu od amija 8,simke dobar3 ili zaporošca
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
ex-yu
man
man
ex-yu


Broj postova : 42
Godina imam : 61
Prebivalište : Kitchener, Ontario, Kanada
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 24.10.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 19:59

Dobro...Usporedba sa sisama je odlicna, dobro sam se nasmijao.

Kao sto sam ranije nap[omenuo, instalirati auto gumu na sportski bike bi bilo ravno samoubistvu. Cruiser bike, kao sto je moj je vise kao sofa. Sednes i vozis se, nema puno pametovanja. Motor je dosta tezak i nema "torque" kao sportski bike. Cesto mi se ucini da kad ga upalim i ubacim u drugu motor kao da me pita: sta sad oces pi.zda ti materina. Voznja cruiserom i sportskim motorom je razlicita, rukovanje je razlicito, "uletanje" u krivinu je razlicito. Sa cruiserom se ne ulece u krivinu zato sto nema dovoljno snage motora (torque) u odnosu na tezinu da dovoljno brzo izvuce iz krivine. Uletis u krivinu u velikoj brzini, nagnes se i probas da na izlazu iz krivine otvoris gas, neces se izvuci kao na sportskom motoru. Upravo zbog nacina voznje cruiseri su povoljni za instalaciju auto gume. Odmah da kazem: Instalacija auto gume je personalna stvar. Ja sam samo pokazao sta sam ja uradio sa mojim magaretom sto ni u kome slucaju neznaci da nagovaram druge da isto urade.

Ovo je moj treci motor sa auto gumom. Osjecaj je isti kao i sa moto gumom. Dosta ljudi mi je reklo (ja se vise ne sjecam, bilo je davno) da su imali osjecaj kao da je guma mekana u zavojima kad su prvi puta probali ali osjecaj se gubi vec nakon par sati voznje. Takodje, znam puno ljudi koji voze auto gumu na motorima i svako se kune da se nece vratiti na moto gumu. Niti jedan od njih ima auto gumu na sportskom motoru.

Sigurnost u vozbji? E to je pitanje za filozofa. Siguran si onoliko koliko znas da vozis motor. Sa druge strane, mozes imati najbolju gumu na svjetu, da vozis motor kao pro i da te pokosi bakica sa naocalima kao dno od pivske flase. Relativna stvar.

Auto guma je kao stvorena za americki kontinent. Putevi su siroki i vecinom ravni. Sem toga, ako vozis cruiser bike to znaci da imas vremena jer vazi ona stara: ko zurio, nogu polomio. Very Happy

[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimeuto 26 lis 2010, 20:56

Zamimljivo, zanimljivo... doduse, ne vjerujem da bih se ja nasao u toj prici, jer zavoji mi i jesu ti koji daj car voznji. Ravne ceste za mene su smrt.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimesri 27 lis 2010, 00:14

medo je napisao/la:
meni izgleda fora,pa ako se malo slabije napumpa izgleda da šljaka,ja na proljeće isto stavljam ,tražim ako ko ima gumu od amija 8,simke dobar3 ili zaporošca

Mislim da 12-ice od yuga 45 ili hyundaija 1.0 i bi mogle pasat na jin lunove....jeba ga pas ako na proljeće neću probat,ma meni je ovo super , još ako čajniz bude imao snage ...eh.A mogle bi se po ivicama malkice i pobrusit da dobiju ovalniji oblik.
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitimesri 27 lis 2010, 03:00

Meni se na neki način sviđa, ali samo vizualno...nema šanse da nagnuta na boku ima bolji grip od normalne gume, a u zavoju se moraš nagnit do tog ruba ... + naše ceste What a Face
[Vrh] Go down
Sponsored content





Auto guma na Suzuki Volusia. Empty
PostajNaslov: Re: Auto guma na Suzuki Volusia.   Auto guma na Suzuki Volusia. Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Auto guma na Suzuki Volusia.
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Suzuki Volusia
» Boulevard,Volusia
» Moje magare! (Suzuki Volusia)
» Suzuki Intruder C800 (Volusia)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: