Početna stranicaPretraľnikVenox 250 - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 Venox 250

Go down 
+18
Jack
mustra
Karlo
black&white
Oyeyeye
dambo84
mbani83
Safet(y)
Vida
klesoo
Hedo
pinky
bananajoe
webrider
swileni
palomas
Vladek
bec
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 14:12

da, nemogu reći da sam kod krivog majstora otjerao motor...čovjek doista zna svoj posao i hoće prihvatiti tuđa mišljenja jer nakon pregleda osnovnih stvari nije naišao na neispravnosti...muči se čovjek već više od tjedan dana i doista je problem ....
napominjem da radi u ovlaštenom servisu....kontaktira sa serviserima širom lijepe naše i pokušava odgonetnuti o čemu se radi....tim sam u većoj banani jer ako on ne nađe problem, nemam ideju gdje se više obratiti...
ako sam ga dobro shvatio, elektroniku je ispitao i sve je u redu
confused
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 14:29

Hm da ne ponavljam kao i svi drugi taj tvoj ''kvar'' me baš zainteresirao,da ne kupuješ nove stvari tipo lulice kablovi i slične stvari pokušaj ič sistemom eliminacije ako imaš nekog da ti posudi kablove,lulice pokušaj zamijenit pa češ možda i nač di je porblem obično tako bude jedna sitnica al se izmaltretiraš dok je nađeš,može bit i karburator,ja sam ih uvijek čistio sa naftom i dobro ih ispuhao poslje toga ,gumice bi namazao sa vazelinskim uljem il sa malo maslinovim uljem(govorim za gumice karburatora),poslje toga bi radilo bez problema ako je tu negdje bio kvar,gumice su neugodne stvari jer neznaš koliko je potrošena i dal je ispravna,sretno u riješavanju enigme.

E da i pitaj prethodnog vlasnika dali je ikad rezervar bio udubljen pa farban,jer unutar rezervara se nalazi tanki film kao zaštita i prilikom udarca taj film popuca i može se počet mulit izunutra u sitnu prašinu i to zna radit velike probleme karburatoru,moguči ljek je da staviš još jedan mali prozirni filter benzine (10 kn),i prati dali ide čista benzina,u protivnom ako se zaprlja malo ih češče mijenjaš al imaš čistu benzinu.još jednom sretno.
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 15:00

hvala rider....
što se karburatora tiče, već je nekoliko puta rastavljen do u detalje i sve provjereno, zamnjenjeno sve dotrajalo....razervar je takođe detaljno sređen, isrpan....
kod prijašnjeg vlasnika teško da ću dobiti ikakvu info jer stalno ponavlja kako je kod njega bio savršen, idealan, bez ikakvih kvarova....malo mi to ne drži vodu jer od stajanja ne može imati ovako zagonetan kvar....
pizdim lagano i nemogu vjerovati da se ne može pronaći neispravnost....
hvala svima na idejama i savjetima, prenijet ću mu vaša mišljenja, možda koje upali Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 17:20

Procitao sam opet sve izpocetka jer me jako zanima krajnji ishod ovog problema jer sam osoba koja gleda da sve resi bez odustajanja.
Posto je sve u redu sa karburatorom i dovodom benzina , pregledajte palenje i jos sta bih ja obavezno uradio da je moj , pregledao bih ventile , pogotovo usisni , mada je nemoguce da mu je kompresija dobra onda , ali obavezno kreni da proveris ventile , neko rece da ako je karburator nov kojeg je gazda kupio onda mislim da je gazen do besvesti i da ga nije mazio , zao mi je sto ovako moram reci .
Znaci motor dole i motokirurg da zasuce rukave i ja necu staviti zivot da je to u pitanju ali ruku bih vec stavio na kocku.
Paljenje nastelovati i ventile pregledati , nije to tesko samo treba neko da se prihvati posla.
Predpostavljam da bas i financije nisu na visokoj razini ali jbg stari ne moze i jare i pare. Pozdrav i nadam se da ce se ovo resiti. cuga
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 19:47

hvala Oyeyeye na mišljenju...a vidjet ćemo

imamo li koga da zna okvirno cjene tih ventila....gdje su povoljniji, gdje ih uopće ima...nekog tko se s tim susretao već ?
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 22:45

custom rider je napisao/la:

E da i pitaj prethodnog vlasnika dali je ikad rezervar bio udubljen pa farban,jer unutar rezervara se nalazi tanki film kao zaštita i prilikom udarca taj film popuca i može se počet mulit izunutra u sitnu prašinu i to zna radit velike probleme karburatoru,moguči ljek je da staviš još jedan mali prozirni filter benzine (10 kn),i prati dali ide čista benzina,u protivnom ako se zaprlja malo ih češče mijenjaš al imaš čistu benzinu.još jednom sretno.

Ni slučajno stavljat dodatni filter jer on ima org. u rezervaru a ako staviš dodatni može ti karburator koji je na višem nivou imat nedovoljnu opskrbu gorivom ...
Jer kod njega se jedan karb. nalazi u razini s rezervarom ...
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimečet 19 svi 2011, 14:16

Neispravnost pronađena - rasplinjač prvog cilindra.......
Otklonjena je mogućnost da je zaštopan ili rasštelovan, znači jedino promjena cijelog sklopa dolazi u obzir... Crying or Very sad

Ima li tko rasplinjač za venoxa 250 ?
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimečet 19 svi 2011, 15:52

Bas mi je drago da si ga nasao , ovako preko neta blizu sam i bio . Imas oglasnik pa probaj preko oglasnika ako ovde ne nadjes , ali ako je razlika zadovoljavajuca kupi nov, novo je ipak novo.
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimečet 19 svi 2011, 16:24

mbani83 je napisao/la:
custom rider je napisao/la:

E da i pitaj prethodnog vlasnika dali je ikad rezervar bio udubljen pa farban,jer unutar rezervara se nalazi tanki film kao zaštita i prilikom udarca taj film popuca i može se počet mulit izunutra u sitnu prašinu i to zna radit velike probleme karburatoru,moguči ljek je da staviš još jedan mali prozirni filter benzine (10 kn),i prati dali ide čista benzina,u protivnom ako se zaprlja malo ih češče mijenjaš al imaš čistu benzinu.još jednom sretno.

Ni slučajno stavljat dodatni filter jer on ima org. u rezervaru a ako staviš dodatni može ti karburator koji je na višem nivou imat nedovoljnu opskrbu gorivom ...
Jer kod njega se jedan karb. nalazi u razini s rezervarom ...

E ovo nisam zna da ovako stoje karbosi al ja sam pretežno radio na četverocilindrčnim mašinama,ma glavno da je otkrio što ga muči
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimečet 19 svi 2011, 16:45

je, još samo da mi je naći iglu u plastu sjena Crying or Very sad

iako, ovako sa moje laičke strane, nije mi jasno kako može otići rasplinjač....to je ipak sklop djelova...shodno tome, mislim da je u samom rasplinjaču otišao neki dio koji bi se možda mogao zmjeniti....ne znam, pomišljam svašta.......svakako skidam kapu majstoru, namučio se i siguran sam da zna svoj posao....ovo je pitanje više onako, da sam sebi objasnim
može li me tko prosvjetliti? Very Happy
[Vrh] Go down
Cere
man
man
Cere


Broj postova : 115
Godina imam : 54
Prebivalište : Staro Topolje 67
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300 a
Na forumu od : 16.05.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 24 svi 2011, 01:31

Kolega moj dragi koliko para toliko muzike , ipak je to Korea radila a nedaj bože Japan ili da se ne govori Amerika.Sretno. biker2 biker2
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 24 svi 2011, 07:26

Cere je napisao/la:
Kolega moj dragi koliko para toliko muzike , ipak je to Korea radila a nedaj bože Japan ili da se ne govori Amerika.Sretno. biker2 biker2
Hvala Cere što si nam podario ovako detaljno objašnjenje.Jesi to negdje pročitao ili si sam smislio?? Razz


Uglavnom moguće je da je cijeli rasplinjač u kvaru SAMO ako je oštećeno tijelo istog( risevi,mikro pukotine, deformacije usljed pritezanja.iskinuća navoja itd...)
Ukoliko je sve normalno nema razloga da se mijenja tijelo, već se ipak može naručiti komplet kit sa diznama i brtvama.Prekontrolirati dosjedne površine zbog mogućnosti da karb ne vuče kontra zrak, itd.
Treba naravno prekontrolirati i cijene kita da se ne desi da je komplet karb iste cijene kao i kit za reparaciju.

[Vrh] Go down
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 24 svi 2011, 09:10

dobar krasna pilica, puno sretnih km dobar
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 24 svi 2011, 09:38

ajd bar se zna uzrok kvara dancingbanana


inače, sviđa mi se venox dobar
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimečet 23 lip 2011, 14:22

kako si zadovoljan s vjetrobranom?
jesi se probao vozit bez njega i jel se osjeti razlika'

ja bih ga vjerojatno stavljao jer vjetar dosta smeta nakon 90 kmh cca
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 28 lip 2011, 20:42

pozz ekipa...nije me bilo duže vrijeme - vozam se motorom roker ...onako, koliko mogu...
meštar je sredio koliko je mogao, nije još to to ali je neuporedivo bolje od onoga prije njegovog majstorisanja...

uz rasplinjač, sumnjamo i da su auspusi razlog ovakvog "kvara"...stalno su crni i definitivno nema dobro sagorjevanje...
no, niti jedan od razloga nije siguran...da bih mogao reći to je problem, idem naći taj dio i riješiti stvar...ovako, djelovi baš nisu jeftini i kupovati nešto a da se uspostavi kako uopće nije stvar u tome mi i nije prihvatljiva opcija....
no, kako bilo, već sam napravio podosta kilometara, motor ide dosta dobro (iako primjećujem da je nešto bolje išao kad sam ga pokupio od majstora)...ali baš sam se nauživao...još da se ovo vrijeme proljepša...


frutkejk - istina, probao sam voziti bez vjetrobrana i nisam bio oduševljen...upravo nakon nekih 90 km/h vjetar mi skida kacigu Very Happy ...vratio sam ga natrag...k tome, i mušice su problem...
jedino se mora paziti pod kojim ga kutem postaviti...nekako se ravnam po položaju vila...pogrešan kut pravi još veći otpor a i neizgleda lijepo...k tome, može praviti veće probleme nego da je bez vjetrobrana....koliko čujem
[Vrh] Go down
Sponsored content





Venox 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Venox 250
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Venox 250
» Venox 250
» Venox 250
» venox 250
» Moj Venox

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: