Početna stranicaPretraľnikVenox 250 - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Venox 250

Go down 
+18
Jack
mustra
Karlo
black&white
Oyeyeye
dambo84
mbani83
Safet(y)
Vida
klesoo
Hedo
pinky
bananajoe
webrider
swileni
palomas
Vladek
bec
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimened 06 oľu 2011, 13:29

Još nisam riješio problem...nije da sam se baš pretrgao, ionako ne mogu na cestu zbog vremena...
Dakle, promjenjene su svječice (u servisu kupljene onakve kakve bi i trebale ići), tu sam mogućnost eliminirao.
Provjeren filter zraka - očišćen...vidim da nije do njega....
Tu sam negdje stao i čekam ljepše vrijeme za provozati se do, navodno, provjerenog majstora.
No, primjetio sam još nešto vezano uz taj problem - čok ako vratim do kraja zna se ugasiti u leru (nije pravilo), bez obzira što je motor ugrijan. Čak i krajnja brzina je znatno manja ako je čok vračen. Znači, moram ga držati malo izvučenog.
Ima li tko nakon ove informacije kakvu ideju?
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimened 06 oľu 2011, 15:16

skini karburator i povadi sve gumice sa njega i poskidaj dizne i stavi ga u limenu kutiju i naspi 1/l nitro razredjivaca i ostavi da ostoji preko noci , procisti sve dizne i ujutro sve to produvaj kompresorom i vrati sve nazad ima da radi kao nov ako je dovod benzina do karburatora ok. Znaci ocistiti karburator i nastelovati vazduh - benzin.
Sorry ako sam negde pogresio kebab1
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimened 06 oľu 2011, 18:47

Pozdrav.
Slažem se s kolegom i postom iznad. Stavi samo u benzin i dosta je da odstoji pol sata. Možeš uzeti i nitnu od gas sajle ili kočnice, očisti dizne i onda ispuši s kompr. I pogledaj membranu na frgiću da nije probušena ili popucala, dosta je malo da zafrkava. Sretno.
[Vrh] Go down
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimened 06 oľu 2011, 18:54

mbani83 je napisao/la:

Ako je motor ležao onda može bit problem u membranama.
Ali to se ne može odrazit na štucanje.
Može : )
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimened 06 oľu 2011, 19:32

black&white je napisao/la:
Pozdrav.
Slažem se s kolegom i postom iznad. Stavi samo u benzin i dosta je da odstoji pol sata. Možeš uzeti i nitnu od gas sajle ili kočnice, očisti dizne i onda ispuši s kompr. I pogledaj membranu na frgiću da nije probušena ili popucala, dosta je malo da zafrkava. Sretno.

Nisam čuo da sajle od gasa ili kočnice imaju nitne , a pogotovo da se nitnama čiste dizne . Bohmann nemoj me glup
[Vrh] Go down
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimened 06 oľu 2011, 20:20

Karlo je napisao/la:
black&white je napisao/la:
Pozdrav.
Slažem se s kolegom i postom iznad. Stavi samo u benzin i dosta je da odstoji pol sata. Možeš uzeti i nitnu od gas sajle ili kočnice, očisti dizne i onda ispuši s kompr. I pogledaj membranu na frgiću da nije probušena ili popucala, dosta je malo da zafrkava. Sretno.

Nisam čuo da sajle od gasa ili kočnice imaju nitne , a pogotovo da se nitnama čiste dizne . Bohmann nemoj me glup
Uglavnom nije pop nitna. Licna, nitna il kak vec hocete, mi prosti puk imamo takve nekakve nazive za takve neke stvari i skužili smo da takve nekakve stvari nam mogu pomoći oko nekih drugih stvari. E, sad sam ga opet zakompliciral, bemu. Hvala na razumijevanju. Starijem i iskusnijem kolegi, lijepi pozdrav, uz jedan smajlic Very Happy primjereni, mlađeg kolege.
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepon 07 oľu 2011, 00:22

Karlo je napisao/la:
black&white je napisao/la:
Pozdrav.
Slažem se s kolegom i postom iznad. Stavi samo u benzin i dosta je da odstoji pol sata. Možeš uzeti i nitnu od gas sajle ili kočnice, očisti dizne i onda ispuši s kompr. I pogledaj membranu na frgiću da nije probušena ili popucala, dosta je malo da zafrkava. Sretno.

Nisam čuo da sajle od gasa ili kočnice imaju nitne , a pogotovo da se nitnama čiste dizne . Bohmann nemoj me glup

Karlo mislim da nije u redu se smejati coviku , mislio je na nit od sajle .
Najlakse je ismijavati covika , ajd mu kupi novi Harley cura kebab1 cuga
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepon 07 oľu 2011, 10:22

Ma sve pet, da bi reč rekel. Nije gospon Karlo mislil ništ loše.
Bože moj, jednog dana naučiti ću i ja sve o mehanici, kupiti pravi motor i bit će strašno palipilu
Da ne kvarimo temu dalje, becu sretno još jednom s popravkom : )
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepon 07 oľu 2011, 11:03

black&white je napisao/la:
Ma sve pet, da bi reč rekel. Nije gospon Karlo mislil ništ loše.
Bože moj, jednog dana naučiti ću i ja sve o mehanici, kupiti pravi motor i bit će strašno palipilu
Da ne kvarimo temu dalje, becu sretno još jednom s popravkom : )

Prijatelju mislio sam da će to biti šala , stvarno nisam mislio ništa loše . Kad se sretnemo ..... cuga
[Vrh] Go down
black&white
man
man
black&white


Broj postova : 99
Godina imam : 43
Prebivalište : Zabok
Vozim : silverstone,marauder
Na forumu od : 07.11.2007

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepon 07 oľu 2011, 11:24

Karlo je napisao/la:

Prijatelju mislio sam da će to biti šala , stvarno nisam mislio ništa loše . Kad se sretnemo ..... cuga
Kak sam vec napisal, sve pet: ) Dapače, vrijedi cuga kad se sretnemo, a do onda jedna virtualna...Ž cuga
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 15 oľu 2011, 23:57

Ja sam imao venoxa juednu sezonu dok se nije sjeb i razletila mu se mašina zato pazi s njim ..

a ovo da trokira mislim da bi moglo biti do auspuha ako ne uspiješ srediti sam odfuraj nekome da ti poštela fergazere za nove topove jer kao što vidim ovo je kompletno otvoreno. mislim da bi to trebalo rješiti problem
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimesri 16 oľu 2011, 15:30

Salio sam se i ja , nadam se da necu morati u svakome postu napisati da je sala .
(ljudi , dogadjaji i vrime je stvarno , a sve sto je napisano je sala . Very Happy )

nego kako je proslo to otklanjanje problema jel se zna , jel odradjeno sa benzinom ili nitro razredjivacem , jer se to procistilo ?
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepet 06 svi 2011, 17:24

Ljudi pomagajte....evo mi motor zadaje probleme majstoru....i dalje trokira već na pola gasa....svjećice je spalio, preljeva gorivo, troši tko zna koliko, uglavnom previše....
čovjek je sve očistio, kaže da su karburatori ko novi, nema ništa neobično...zračni filter i kompresija je ok...jedino je upitno koje su dizne gore....i tko je što na njemu mjenjao po tom pitanju...

Zna li itko koje su original dizne za njega....ler dize su ok, na leru radi normalno
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepon 09 svi 2011, 22:11

pričao sam s tvojim meštrom o problemu i baš je problem. Naizgled sve je u redu jer je na manualu vidija promjer dizni i sve štima...
Kaže da su karburatori ka novi .. a to znači da je prijašnji vlasnik nešto drkelja prije nego ti ga je uvalija ... Razz
Jednostavno ne znaš kako je on postupa s njim - da li ga je mazija ili gazija ... Evil or Very Mad
Što sam pročita negdje prije u postu da je problem u otvorenim auspusima jer ako ga je gazija s takvim auspusima onda može lako doć do gorenja ventila...
Ali što je tu još čudno da tvoj meštar kaže da mu je kompresija dobra ....
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 10 svi 2011, 10:51

da, ne mogu vjerovati da je sve u redu a motor i dalje nevalja....kontaktirao sam pijašnjeg vlasnika koji i dalje tvrdi da je vozio normalno....susreti, more itd, bez ikakvih problema...on sam radio na njemu nije ništa, popravaka nije bilo a redovito je servisiran....stajao je zadnje dvije godine u zatvorenoj hali...
uopće mi nije jasno, ako je tako, da ima ovakvih problema....
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 10 svi 2011, 11:31

Jbgi. ga ja sam također kupio motor koji je imao grešku a prijašnji vlasnik kaže da on nije ništa primjetio ...
Isto tako kod tebe motor je ležao a kaže ti mehaničar da su karburatori ko novi ...
Pa onda sam procijeni da li je tko šta dira jer vjerovatno ti je ka i u mene zakrpi i goni ...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 10 svi 2011, 12:25

Ako je motor duže stajao nekorišten, moguće je da mu se talog stvorio u sistemu opskrbe sa gorivom. Možda plovci u čašicama rasplinjača preljevaju gorivo, pa motor zbog toga trokira. Jesi li izlio taj stari benzin van, i natočio svježe gorivo?

Ako pak je s gorivom i rasplinjačima sve u redu, onda je problem u struji, kod većeg broja okretaja nema (dovoljno) iskre, pa zbog toga gorivo ne sagorjeva, i svijećice se zaljevaju...
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 10 svi 2011, 15:44

slažem se mbani83...iako, kupio sam ga još prošle godine u 9 mjesecu, potpisao da sam pregledao i nemam prava na reklamacije, jbg...tako da sam računao da će prijašnji vlasnik barem sada reći ako je što neispravno ali eto....

staro je gorivo, palomas, odavno potrošeno....gotovo sam dva puna rezervoara potrošio...a majstor je rastavio rasplinjače i sve detaljno očistio...
na ovu drugu opciju koju si naveo nisam pomišljao....morat ću ga pitati da li je to ispitao....hvala
ako si našao problem nemoj se nejaviti ako kreneš put Osijeka Smile
[Vrh] Go down
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 10 svi 2011, 15:54

E ak se s njim budes nalazio kao i samnom... Very Happy.

Napisao sam ti u PM-u neka ti majstor pogleda spaner razvodnog lanca, on zna preskociti. T je recimo tipu koji je imao venoxa znalo otici i motor u niti jednoj brzini nije povukao. Ali nitko nije sa ovog podrucja sigurno imao venoxa sa takvim auspusima a da ga ja ne uznam Smile. S druge strane jedna cudna stvar koju sam ja neki dan otkrio je...savijena igla u jednom od karburatora... Da cudno ali istinito. Kud je tesko do njih doci (jer se mora pola motora rastaviti) jos se desavaju tak neke...cudne stvari.
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 10 svi 2011, 16:14

Hvala Vida...već sam i odgovorio na PM....evo ljepše vrijeme pa će i naći se negdje biti lakše Very Happy ('sory')
Znači i španer treba pregledati....nije spominjao, možda je već pregledao ali ok, hvala...iako, ako onome zbog toga nije vukao kako treba, ne znam...meni je sve normalno - znači povuče u svim brzinama ali samo do pola gasa...kada okrenem ručicu gasa za centimetar više od te "granice" - gotovo, guši se, trokira, neide nikako...cirkus
Nadalje, savijena igla u rasplinjaču....skrenut ću mu i na to pozornost...valjda se neće uvrijediti što mu pametujem Very Happy ...
Kakogod, hvala svima na savjetima...već sam pomalo u bedu zbog ovoga i u ovoj bezidejnosti će mi svaki savjet biti vrijedan.......
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepet 13 svi 2011, 22:53

Kad sam pričao s tvojim majstorom napomenuo sam mu da se zna dogoditi da su možda čak i okrenuti cilindri za redoslijed paljenja ali se to odražava na vibracije do cca 4000 điri poslije toga sve u redu ali sam mu rekao da ipak provjeri .,..
Po priči s tvojim meštrom čovjek zna svoj posal ali je ovdje ipak neki zajeb ... pa čak je po meni upitno stanje ventila ...
Ako ti je negdje blizu Vida i ima volje da ti pomogne pa da meštar samo pribaci karburatore njegove na tvoj motor jer je jedinio tako ( usporedbom ) moguće doć do zaključka što to tvom ne šljaka ...

Jer: - motor na leru i do pola gasa radi uredno...
- kad se prijeđe ta granica baca živo gorivo na auspuh...
- zna i pucat iz auspuha... kao da ventili ne zatvaraju ...
- da je stvar u motoru on bi zajebava na leru a ne pod gasom ...

To je moje mišljenje i ne mora biti ispravno ... sex
[Vrh] Go down
bec
man
man
bec


Broj postova : 65
Godina imam : 55
Prebivalište : Osijek
Vozim : venox 250..suzuki bandit N 600
Na forumu od : 21.08.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimesub 14 svi 2011, 08:39

Hvala mbani...ovo se već pretvara u trakavicu..........mogu se samo nadati da će se pronaći kvar jer meni višđe ništa ne pada na pamet
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimepon 16 svi 2011, 19:56

ono što bih ja na tvom mjestu napravio je...
dogovorio sa jednim majstorom u Zagrebu da uzme motor na popravak...
da, daleko je, i treba ga dovest dovde...
ali bi on najvjerojatnije riješio problem...

[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 08:29

Nije stvar u majstoru nego u problemu koji se javio... tj. treba mu pomoć da otkrije problem obzirom na simptome.

Čuo sam se sa njim , nije neki napuhanko nego meštar koji želi čuti i drugo mišljenje tako je kotaktirao više ljudi da bi otkrio problem...

Najlakše je dat nekom "majstoru" pa da on raskopa sve živo i neživo i na kraju naplati a ne riješi problem ... a bude recimo problem sa strujom a mašina na proste faktore ...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitimeuto 17 svi 2011, 12:37

mbani83 je napisao/la:
... a bude recimo problem sa strujom a mašina na proste faktore ...

I to je jedan od mogućih uzroka problema! Na višim okretajima moguće je da na pr. VN kablovi ili lulice gube previše struje (probijena izolacija), CDI (kutija elektronike) također može biti neispravna zbog nekog izlaznog tranzistora i slično.

Većina ljudi "provjeri struju" na motoru način da vide kako skače iskra dok motor malo zalaufaju. Ali kod visokih okretaja stvari se mijenjaju - ono što donekle radi na početku, ne mora raditi i na punom opterećenju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Venox 250 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Venox 250   Venox 250 - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Venox 250
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Venox 250
» Venox 250
» Venox 250
» venox 250
» Moj Venox

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: