Početna stranicaPretraľnikČišćenje Alu felgi? 610RegistracijaLogin

 

 Čišćenje Alu felgi?

Go down 
+12
Mačak
Easy rider
cro.chopper
grejp4
klesoo
medo
jebiki
Acyd
swileni
nyll
rocky 61
Domagoj
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimesri 06 lis 2010, 22:15

Dakle, čime i kako?. Na zadnjem kotaču sam dobio nekakve crno-sive mrlje koje ne mogu oprati vodom, istina bez deterdženta. Pretpostavljam da je od sredstva za podmazivanje lanca jer su izraženije na toj strani. Prednji kotač ih uopće nema. E, sad, je li moja pretpostavka točna i kako da ih se riješim? Prao sam ih rukom a ne mini washom, pa možda i to ima kakve veze.
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 07:04

Točno od lanca,a opereš ju najobičnijim sredstvom za pranje posuđa i toplpm vodom.
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 08:37

Probat ću, hvala
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 13:41

ako nejde na silu, uzmi veči čekič.
ja to miniwashom, pritisak čini čuda
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 14:21

bilo je u lidl-u za kupit krpa za ciscenje felgi,mislim da su kostale oko 20-ak kn,12 komada...ja sam jednom kupio i super su,ocistio sam felgu bez problema,mozes ih navuc na ruku kao rukavicu pa lakse ocistit...a i lijepo mirise Very Happy
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 18:16

Alu felge lako ocistis solnom kiselinom.Kistom za farbanje,ostavis par min. i isperes vodom. Nije zajebancija. Very Happy
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 20:04

nyll je napisao/la:
ako nejde na silu, uzmi veči čekič.
ja to miniwashom, pritisak čini čuda
Miniwashom nisam još htio probati jer mi u uputama za korištenje eksplicitno piše da ne perem motor tako. Obično nastojim se držati preporuke proizvođača mada mi ova njihova preporuka nije baš najjasnija jer ne piše zašto izbjegavati takav način pranja. Možda ako pripazim, pa operem samo felge ne bi trebao imati problema. Što mislite o tome?
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 22:18

Nafta i stara krpa (s pinelom se i lanac lako očisti),zatim tekućina za staklo i novija krpa.....a ako baš hoćeš polirat....polir pasta ,e.
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 22:20

Baš nafta ili može i benzin? Nemam pojma o tome pa možda pitam glupost.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 22:30

ja svog prije namrljam s onim onim bijelim za suđe,spužvicom obrišem i onda miniwash.izbjegavaš mlaz na osovine i to je to,glanc s krpom .iko beba,pa nije od pekmeza da se ne može prat u praonici
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 22:36

Ma znam da nije od pekmeza, ali me fakat zbunila opaska da ga ne perem s miniwashom, pa sam mislio da postoje neki dublji razlozi, a samim tim i neke druge opcije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 22:46

Acyd je napisao/la:
Alu felge lako ocistis solnom kiselinom.Kistom za farbanje,ostavis par min. i isperes vodom. Nije zajebancija. Very Happy


Po mogućnosti ona industrijska od 63 %.. king
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 22:55

ZIGGY je napisao/la:
Acyd je napisao/la:
Alu felge lako ocistis solnom kiselinom.Kistom za farbanje,ostavis par min. i isperes vodom. Nije zajebancija. Very Happy


Po mogućnosti ona industrijska od 63 %.. king
Gdje toga ima za kupit?
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 23:00

Domagoj je napisao/la:
ZIGGY je napisao/la:
Acyd je napisao/la:
Alu felge lako ocistis solnom kiselinom.Kistom za farbanje,ostavis par min. i isperes vodom. Nije zajebancija. Very Happy


Po mogućnosti ona industrijska od 63 %.. king
Gdje toga ima za kupit?

u kiselarnici,mada legende ka ogulinci i varaždinci imaju neki lager
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 23:00

Domagoj je napisao/la:
ZIGGY je napisao/la:
Acyd je napisao/la:
Alu felge lako ocistis solnom kiselinom.Kistom za farbanje,ostavis par min. i isperes vodom. Nije zajebancija. Very Happy


Po mogućnosti ona industrijska od 63 %.. king
Gdje toga ima za kupit?

pa u ducanu. Odmah trazi i plasticni kist, jer dlakavi kiselina pojede u hipu....
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 23:03

Domagoj je napisao/la:
Ma znam da nije od pekmeza, ali me fakat zbunila opaska da ga ne perem s miniwashom, pa sam mislio da postoje neki dublji razlozi, a samim tim i neke druge opcije.

miniwash radi pod velikim pritiskom, pa nabija vodu usve zivo i nezivo. Lezajevi, instalacije, clanci lanca...
Ako koristis jaci, hoce i zube lancanika napuniti vodom!
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimečet 07 lis 2010, 23:39

Acyd je napisao/la:
Alu felge lako ocistis solnom kiselinom.Kistom za farbanje,ostavis par min. i isperes vodom. Nije zajebancija. Very Happy


glup glup Znao sam da ce nekima ovo zvucati cudno. Niti ja nisam vjerovao,ali to mi je rekao covijek koji je uvozio rabljene aute izvana i uvjek bi ih sredio da se sve sjaji i blista. Na BMW-u sam imao zbicane alu felge i da ih ocistis moras 'pisati krv'...dok mi on nije rekao foru i ono stvarno bez po' muke. Naspricas....protrljas...isperes i felge ko nove. Evo usput jos nesto za one koji neznaju kako najlakse skinuti musice sa motora ili auta a da se neosteti lak. Naci dugonogu plavusu sa velikim sisama. Skinuti joj najlonke (zato dugonogu,a sise dolaze gratis Twisted Evil ) ,najlonke smotati u lopticu i trljati sa bilo kojim tekucim sapunom (ne plavusu nego vozilo) i musice silaze bez problema a nema nikakvih tragova. dobar
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimepet 08 lis 2010, 00:26

Domagoj je napisao/la:
nyll je napisao/la:
ako nejde na silu, uzmi veči čekič.
ja to miniwashom, pritisak čini čuda
Miniwashom nisam još htio probati jer mi u uputama za korištenje eksplicitno piše da ne perem motor tako. Obično nastojim se držati preporuke proizvođača mada mi ova njihova preporuka nije baš najjasnija jer ne piše zašto izbjegavati takav način pranja. Možda ako pripazim, pa operem samo felge ne bi trebao imati problema. Što mislite o tome?

ma znam da kažu.a imaju valjda i razlog. isto kao tebi, ni meni ga nisu povjerili, a neargumentirane zabrane nisam nikad dobro podnosio.
meni pada na par stvari - ležajevi i struja. i opasnost da ne oštetiš štogod smečem
a šta sad, pokušavam pazit, stisnem ga na felgama i bltobranu a popustim i odmaknem se za ostatak.
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimepet 08 lis 2010, 09:42

klesoo je napisao/la:

pa u ducanu. Odmah trazi i plasticni kist, jer dlakavi kiselina pojede u hipu....
Naravno, mislio sam je li neki specijalizirani ili za kućne potrepštine? Budući da se spominje 63% to mi se činilo kao nešto što nije uobičajeno.
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimepet 08 lis 2010, 10:14

Ma obicna solna kiselina za ciscenje WC-a i ostalih wc !
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimepet 08 lis 2010, 10:26

Citat :
Naravno, mislio sam je li neki specijalizirani ili za kućne potrepštine? Budući da se spominje 63% to mi se činilo kao nešto što nije uobičajeno.

Citat :
Ma obicna solna kiselina za ciscenje WC-a i ostalih wc !

Prvo da se ogradim jer ova zajebancija je otišla predaleko..

Prevo i osnovno ni za živu glavu stavljati solnu na aluminij jer se nepodnose.Nakon kratkotrajnog zadovoljstva ( cca 10 sec) kompletna površina će ti biti nepovratno uništena.( jedino poliranje)
dakle NE SOLNU NA ALUMINIJ ILI BILO KAKVE SLITINE

Pa brate imaš toliko proizvoda za održavanje felgi i aluminija, čemu radikala??
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimepet 08 lis 2010, 10:37

ZIGGY je napisao/la:


Pa brate imaš toliko proizvoda za održavanje felgi i aluminija, čemu radikala??


Slazem se sa ovim,a za solnu kiselinu sam isprobao i funkcionira super na 'mojim' auto felgama (NE 10 sek.) ,mada nitko nemoze garantirati kakva je legura aluminija kod tebe i nebih htio da ispadne neki zajeb. Kupi specijalizirani proizvod i miran si. pozz! dobar
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimepet 08 lis 2010, 11:10

Hvala svima, shvatio sam poruku.
[Vrh] Go down
grejp4
man
man
grejp4


Broj postova : 155
Godina imam : 54
Prebivalište : Bjelovar
Vozim : Kawasaki VN 900
Na forumu od : 08.11.2013

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimeuto 23 pro 2014, 20:44

Da malo osvježim temu.prošlo je dugo , pa vjerovatno ima netko nova iskustva vezano za čišćenje felgi i žbica.
Nakupine teško odlaze.Pošto su mi s felgi skinute gume( slijedi promjena ) vrijeme je da se malo dotjeraju.
Već dva tri dana sa različitim pastama za poliranje pokušavam skinuti svu zapečenu zmazanoću, ali teško ide dolje. Malo se zablistaju ali nije to ono što bi htio.Danas mi je frend donesao neku tekućinu DIMER ( valjda ću uspjeti postaviti sliku), pa bi želio čuti nekoga od Vas. Naravno, ako je koristio ili zna nekoga tko je koristio. Moj prijatelj je koristio za čišćenje lanca , lančanika. meni za to nije potrebno pošto to i nemam.Kaže da odlično odklanja tvrdokorno crnilo s felgi koje je imao na autu. Navodno je bitan omjer vode i navedene tekućine, ali me malo prpa da ne izgube sjaj ili se ne oljušte ili ne znam ni ja točno što.Valjda bi aluminij trebao biti aluminij kako na auto felgama tako i na našim motorima, ali kako i gume za auto i za motor nisu iste ( jedne mogu i nekoliko godina , naše baš i ne) tako da sam u nedoumici.
Ajde HELP....
Čišćenje Alu felgi? 1y5ydf
Eto, to je ta tekučina..
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitimeuto 23 pro 2014, 21:27

ovo je dobro
http://www.mafra.com/hrv/category/perac-naplataka.htm

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čišćenje Alu felgi? Empty
PostajNaslov: Re: Čišćenje Alu felgi?   Čišćenje Alu felgi? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čišćenje Alu felgi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» galerija felgi
» kupovina felgi
» odrzavanje i provjera zbicanih felgi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: