Početna stranicaPretraľnikPrigušivači i Harley 610RegistracijaLogin

 

 Prigušivači i Harley

Go down 
+3
Domagoj
Rocker-C
mrljo#2
7 posters
Autor/icaPoruka
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimepet 01 lis 2010, 20:23

...nego, kakva su vaša iskustva s prigušivačima. Kupio sam Harleya, i predstavio na forumu, no nema prigušivače što meni apsolutno ne smeta, štoviše, melem za moje uši roker
No mislim da striček na tehničkom nebu tak oduševljen raz1 , iako mi je prvi vlasnik rekao da nikada nije imao problema na tehničkom.
E sad me zanima i ekipa s foruma koja vozi Harley matore dali su "na prigušivačima" ili bez, dakako da su i drugi s svojim iskustvima dobrodošli.
Kolika je zakonska norma za dB ili ti decibele?...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Rocker-C
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker-C


Broj postova : 1424
Godina imam : 47
Prebivalište : Čakovec-Nin
Vozim : H-D Softail Rocker-C ;H-D Sportster 1200.
Na forumu od : 30.11.2009

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimepet 01 lis 2010, 20:36

Nema beda za tehnički... nemoj turirati i pokazivati baš da se čuje! Pogledaj da li imaš pločicu na motoru koja pokazuje max.dB... ako nema onda nema ko da dokaže jer nema ovlaštenog zastupnika u HR.
Ja bio na tehničkom prošli misec i striček kaže da nema zime za jačinu zvuka a imam otvorene auspuhe... viditi čemo do godine ko Bog da što če biti...
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimepet 01 lis 2010, 20:54

Ni meni ni svima s kojima sam razgovarao nisu gledali ništa, čak ni žmigavce i štop svjetlo. Samo su ga fotografirali tako da se vidi tablica. Ne znam u čemu je fora sa slikanjem, al neka im.
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimepet 01 lis 2010, 22:09

Domagoj je napisao/la:
Ni meni ni svima s kojima sam razgovarao nisu gledali ništa, čak ni žmigavce i štop svjetlo. Samo su ga fotografirali tako da se vidi tablica. Ne znam u čemu je fora sa slikanjem, al neka im.


Isto tako ali su me upozorili da od slijedece godine pocinju mjeriti zvuk (oni to zovu bukom Bohmann ) i da pojacavaju kriterije. (OPET) Inace,buku su "ko fol" mjerili i sad na benzinskim autima jer se smatra da povecan kisik u ispusnim plinovima signalizira neispravan ispusni sustav (nije uvijek tocno naravno i ima raznih cimbenika ali..) i prakticno zagadjivanje bukom jer nemozes zagadjivati zrak kisikom!(tako mi pojasnili kad sam pitao zasto ruse aute ako ima samo povecan O2 scratch ) Very Happy
[Vrh] Go down
Rocker-C
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker-C


Broj postova : 1424
Godina imam : 47
Prebivalište : Čakovec-Nin
Vozim : H-D Softail Rocker-C ;H-D Sportster 1200.
Na forumu od : 30.11.2009

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimesub 02 lis 2010, 01:35

triba uzeti pare pa zato tako izmišljaju svašta... Razz
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimesub 02 lis 2010, 10:21

frenda su rusili na tehnickom zbog auspuha (među ostalim Very Happy )
dođe deda upali pilu, cuje se dobro veli on, otrci unutra po spravicu i izmjeri 112 Db
on na motoru nema tablicu na kojoj pise koliko Db smije imat.. ali ovaj mu je rekel da mora bit ispod 98 ???

a prigusivace mislim da svaki strojobravar moze napravit i da nije preskupo, 100-tinjak kn scratch

rendeer
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimesub 02 lis 2010, 11:15

Postivam svacije, ali POSTO SI PITAO, smatram da je najveca glupost i ludost voziti motocikl bez prigusivaca, i radi svoga zdravlja (koje ce biti brzo, vrlo brzo i brze nego mislis naruseno), ali svakako i radi okoline.

Sad, koji promjer prigusivaca, o tome se moze diskutirati, jaci ili slabiji zvuk, sve je stvar ukusa i zakonskih propisa, ja osobno koristim 2" baffles za lokalnu voznju do cca 300 km u jednom pravcu, a idem na 1 1/4 incha za duze voznje.

Ali, BEZ prigusivaca.... Evil or Very Mad

Nadalje, i malo glasniji motocikl, znaci sa malo otvorenijim prigusivacima se moze sasvim fino kontrolirati u naseljenim mjestima, no to je vec stvar osobne kulture svakog pojedinacnog motocikliste.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimened 03 lis 2010, 19:44

bananajoe je napisao/la:

...otrci unutra po spravicu i izmjeri 112 Db
on na motoru nema tablicu na kojoj pise koliko Db smije imat.. ali ovaj mu je rekel da mora bit ispod 98 ???

..da baš sam pogledal meni na pločici piše 93,5 dB pri 3000 okr.
..ma niš napravio sam već neke eksperimente s prigušivačima vidjet ću kaj će bit najbolje a da zvuk ostane dubok no opet ne previše prigušen... ima na netu prilično idejnih rješenja. Da bar imam spravicu za mjerenje buke bilo bi mi lakše...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimened 03 lis 2010, 19:57

ima frend na nokiji a znači da sigurno ima aplikacija i za iphone kojom možeš otprilike izmjeriti razinu buke,traži po netu pod sound meter
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimened 03 lis 2010, 22:09

medo je napisao/la:
ima frend na nokiji a znači da sigurno ima aplikacija i za iphone kojom možeš otprilike izmjeriti razinu buke,traži po netu pod sound meter

Probali smo sinoc sa mobitelom HTC od 500 euro koji ima "decibelomjer"....ma ništa, zaje*aje, nepouzdano.....rezultati smantani do kraja..... Bohmann

Uglavnom, pravilo je udaljenost cca 50 cm, ugao u odnosu na mufflere 45 stupnjeva.....bez vanjske buke.............obrtaji cca 2000......Harley (vecina) nema obrtomjer..... guza policija
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimened 03 lis 2010, 22:21

vidi ako imaš koga od ekipe ko izdaje ateste za buku po kafićima ,oni ti imaju mjerače
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimesri 06 lis 2010, 15:54

emirharley je napisao/la:

.....i, jaci ili slabiji zvuk, sve je stvar ukusa i zakonskih propisa, ja osobno koristim 2" baffles za lokalnu voznju do cca 300 km u jednom pravcu, a idem na 1 1/4 incha za duze voznje.

.. nego Emire vidim da imaš dva para prigušivača, jel bi ti to malo mog'o uslikat i dat osnovne dimenzije (dužina, promjer...), baš sam napravio par po jednoj slici s neta i moram reći da su dobrano skresali zvuk, imam još jedan par za napravit malo modificiran, no.... volio bih vidjet kako izgledaju tvoji originalni
..ajd' baš ti hvala! dobar
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitimesri 06 lis 2010, 23:06

Prigušivači i Harley Baffles

Sto je ovaj srednji dio prigusivaca manjeg promjera, to je zvuk tisi, i obratno, sto je cijev veceg promjera, to je zvuk glasniji.

No, potrebno je napomenuti da je sirina od 2 incha preporuka za EFI modele (sa ubrizgavanjem) u smislu glasnijeg zvuka i vece snage, no ipak 1 1/4 incha dolaze kao standard. Sa vecim promjerom se ne ide, odnosno veci promjer od recimo 2 1/4 incha ili 2 1/2 incha moze samo za masine velike kubikaze i iskjlucivo za masine sa karburatorom, za EFI se ne ide sa promjerom koji je veci od 2 incha.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Sponsored content





Prigušivači i Harley Empty
PostajNaslov: Re: Prigušivači i Harley   Prigušivači i Harley Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prigušivači i Harley
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Harley-Apn
» Harley-Apn
» Harley Davidson V Rod
» MANUAL ZA HARLEY V ROD
» HOG Rally Biograd n/m 12.06-15.06.2014 CROATIA HARLEY DAYS

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: