Početna stranicaPretraľnikdrag star 1100 i K&N filter 610RegistracijaLogin

 

 drag star 1100 i K&N filter

Go down 
+10
custom rider
Karlo
rocky 61
mbani83
zed12
magna
emirharley
zanotti
breed
dragger
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimeuto 14 ruj 2010, 19:35

Čitajući razne moto-forume, naišao sam na dvojbena mišljenja, pojedinci već prilikom zamjene auspuha obave i rekalibraciju (rejetting) karburatora, neki kad ugrade samo K&N filter, neki nakon otvorenog auspuha i K&N filtera a neki nikako. Što je ispravno i što kaže struka, neznam, ali mišljenja sam da ako se dodaje više zraka (K&N) da triba i više goriva (šire dizne).

Stoga upit svim znalcima navedene problematike:

- dali je potrebna (obavezna) rekalibracija karburatora prilikom zamjene originalnog filtera zraka sa K&N filterom (otvoreni auspuh je već gore)?

Molim Vaša mišljenja!

.......hvala lipa......
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimeuto 14 ruj 2010, 19:39

Mene isto zanima odgovor iskusnijih. Ja isto stavljam poluotvorene auspuhe gore i radim rejeting karburatora.

Ali, nije mi jasno da li zaista treba mijenjat filter. Mehaničar mi veli da nije potrebno, ali pucanje u auspuhu nije moguće izbjeći Question Question scratch study
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimeuto 14 ruj 2010, 20:17

Po meni...
Ako se stavlja samo K&N filter u originalno kučište tj,zamijenski umetak K&N netreba ništa raditi jer on u biti puno ni ne daje.
Isto tako ni kod otvorenih auspuha nije potrebno mijenjati dizne je auspuh i filter samo pomognu motoru da "lakše diše" i postoječe dizne to podnose(odnosi se na motore sa karburatorima).
E ako se več ide na extremniju modifikaciju tipa Hypercharger ili konusni otvoreni filteri onda je poželjno mijenjati i dizne i uštelati karburatore.
Ja kad sam stavio Hypercharger u kitu su mi došle dvije vrste dizni,za otvorene i poluotvorene auspuhe ali svakako je trebalo zamijeniti tvorničke.
Isto tako sam štelao karburatore sa vakumetrima i to je to...
Svakao me zanima i mišljenje iskusnijih.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesri 15 ruj 2010, 08:37

O tome smo pricali 100 puta, evo 101 put:

Stavljanjem zamjenskih auspuha nije neophodno mijenjati dizne (rejetting) ili raditi rekalibraciju, ali bi bilo dobro to uraditi radi povecanog zagrijavanja masine. Samo dodavanje otvorenijeg auspuha (mufflers) dobija se povecanje snage koja ovisi o vrsti motocikla, a ona iznosi cca 5 pa i vise ks.

Stavljanjem dodatno, pored zamjene aupuha, veceg filtera zraka, koji propusta vise tog istog zraka, OBAVEZNO se mora uraditi rejetting ili rekalibracija jer se desava situacija da sada imamo ogroman protok zraka, a malo goriva (lean), sto direktno vodi pregrijavanju SVIH sistema, od masine, do stublina, klipova, karika i svakako ventila. Najmanje sto ce vam se SIGURNO dogoditi je diskolorizacija mufflera (promjena boje na zuto ili plavo) sto je estetski ruzno, a nadalje to vodi i progorijevanju tih istih aupuha. No, to je najmanje sto se moze dogoditi, problem je u pregrijavanju masine radi siromasne smjese, dakle, puno zraka, malo goriva. Kombinacija otvorenog zracnog filtera i otvorenijih aupuha donosi na velikim motorima i do 15 ks dodatne snage.

Pucanje je jedan o logicnih posljedica neujednacene smjese, no pucanje moze nastati i jos zbog mnogo drugih razloga, a najcesci je ilegalni ulazak zraka izmedju manifolda i cilendera, kao i na losim spojevima cijevi auspuha sa cilnederima ili na kraju balade, radi progorjelih auspuha. Ovo se moze testirati upotrebom spreja WD40, odnosno prskanjem po ocekivanim losim spojevima.

Ajd zivjeli.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesri 15 ruj 2010, 11:05

ako od tri elementa (zrak gorivo i ispuh) povecas dva , treci mora patiti. povecati dizne pod obavezno te podesiti smjesu ( pilot screw)
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesri 15 ruj 2010, 16:09

emirharley je napisao/la:
O tome smo pricali 100 puta, evo 101 put:

Stavljanjem zamjenskih auspuha nije neophodno mijenjati dizne (rejetting) ili raditi rekalibraciju, ali bi bilo dobro to uraditi radi povecanog zagrijavanja masine. Samo dodavanje otvorenijeg auspuha (mufflers) dobija se povecanje snage koja ovisi o vrsti motocikla, a ona iznosi cca 5 pa i vise ks.

Stavljanjem dodatno, pored zamjene aupuha, veceg filtera zraka, koji propusta vise tog istog zraka, OBAVEZNO se mora uraditi rejetting ili rekalibracija jer se desava situacija da sada imamo ogroman protok zraka, a malo goriva (lean), sto direktno vodi pregrijavanju SVIH sistema, od masine, do stublina, klipova, karika i svakako ventila. Najmanje sto ce vam se SIGURNO dogoditi je diskolorizacija mufflera (promjena boje na zuto ili plavo) sto je estetski ruzno, a nadalje to vodi i progorijevanju tih istih aupuha. No, to je najmanje sto se moze dogoditi, problem je u pregrijavanju masine radi siromasne smjese, dakle, puno zraka, malo goriva. Kombinacija otvorenog zracnog filtera i otvorenijih aupuha donosi na velikim motorima i do 15 ks dodatne snage.

Pucanje je jedan o logicnih posljedica neujednacene smjese, no pucanje moze nastati i jos zbog mnogo drugih razloga, a najcesci je ilegalni ulazak zraka izmedju manifolda i cilendera, kao i na losim spojevima cijevi auspuha sa cilnederima ili na kraju balade, radi progorjelih auspuha. Ovo se moze testirati upotrebom spreja WD40, odnosno prskanjem po ocekivanim losim spojevima.

Ajd zivjeli.

Negdje sam propustio prijasnjih 100 puta, ali u svakom slučaju hvala 101 put na odličnom objašnjenju dobar

Bolje svakako od mog mehaničara... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesub 26 vel 2011, 12:52

Evo da ne otvaram novu temu, pitanje- ako samo stavim K&N zamjenski filter na motor, da li moram još šta raditi i ukoliko je netko stavio filter i ništa drugo nije dirao ( ispuh, commander...) kakva su iskustva.

Filter za VN 900 košta 60USD + poštarina 20USD i vjerojatno carina i davanja , zastupnik za HR mi daje ponudu 541 kuna.

Još čekam da mi se javi HD biker sa svojom ponudom.


[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesub 26 vel 2011, 18:42

zed12 je napisao/la:
Evo da ne otvaram novu temu, pitanje- ako samo stavim K&N zamjenski filter na motor, da li moram još šta raditi i ukoliko je netko stavio filter i ništa drugo nije dirao ( ispuh, commander...) kakva su iskustva.

...za K&N filter ne treba ništa, ali ako diraš ispuh, obavezna nava mapa palenja...
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesub 26 vel 2011, 18:44

Hvala
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesub 26 vel 2011, 18:47

zed12 je napisao/la:
Hvala



cuga
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesub 26 vel 2011, 20:10

cuga cuga cuga cuga
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesub 26 vel 2011, 20:12

Pitanje ?

Da li kada oslobodiš ispuh kod EFI modela tj injectiona treba šta dorađivat ili se on sam prilagodi pošto lambda sonda očitava i šalje parametre goriva i smjese iz ispuha ?

Negdje sam čitao kada se igraš sa ispuhom da dobiješ nepravilan rad motora i tzv. rupe u gasu, te da se to može riješit sa pomicanjem lambda sonde ?
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesub 26 vel 2011, 20:26

mbani83 je napisao/la:
Pitanje ?

Da li kada oslobodiš ispuh kod EFI modela tj injectiona treba šta dorađivat ili se on sam prilagodi pošto lambda sonda očitava i šalje parametre goriva i smjese iz ispuha ?

Negdje sam čitao kada se igraš sa ispuhom da dobiješ nepravilan rad motora i tzv. rupe u gasu, te da se to može riješit sa pomicanjem lambda sonde ?


....za VN900 mogu potvrditi da je na nekoliko modela stavljan otvoreni ispuh i sve je ok, za neke (mislim Hyosung novi) ne šljaka.......
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimened 27 vel 2011, 01:42

Zašto mijenjati dizne?Zar nije dovoljno podesiti postojeće?Zar dizna ne služi tomu da se smanji/poveča protok nečega?
Ajd' sad da vas čujem. Twisted Evil
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimened 27 vel 2011, 06:14

Ja sam nedavno stavio K&N filter , malo izbušio auspuhe i sve je OK . Potrošnja goriva ostala ista , a zvuk posato malo dublji .

Kupio u Bikermotoshopu 540 kn .
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimened 27 vel 2011, 18:41

Ja sam na svojem motoru stavio KN filter al uložak takozvani unutarnji i motor radi bez problema dobio je nijansu veču snagu al ništa spektakularno,osjeti se u preticanju da je malo agilniji,ostalo nisam niš radio.
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimened 27 vel 2011, 18:51

Evo Kristijan ponudio najbolju cijenu, naručeno, kad dođe i padne par stotki km javim dojmove.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimened 27 vel 2011, 18:57

rocky 61 je napisao/la:
Zašto mijenjati dizne?Zar nije dovoljno podesiti postojeće?Zar dizna ne služi tomu da se smanji/poveča protok nečega?
Ajd' sad da vas čujem. Twisted Evil

.....očito nisi upućen u tu teoriju....dobro pročitaj ovo: https://cro-chopper.forumcroatian.com/t10005-dragstar-vstar-1100-odrisite-vezanu-kobilu .....pa će ti biti jasnije, a ako i nakon toga imaš pitanje, slobodno pitaj. rendeer


....eh da, a kako bi ti podesio promjer rupe dizne sa 1,10mm na 1,22mm ??????
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 08:40

Evo stigao filter, u petak i subotu sam napravio cca 450 km. Motor kao da lakše ubrzava kako kod kretanja i nižim brzinama tako i između 100-130.
Potrošnja na ovih prvih 300 km je bila 4,8 litara na 100 km, s time da nije bilo gradske vožnje. Otprilike 100 km autoceste, 100 km lagane vožnje i 100 onako ko da mi se žuri.
Napominjem da je orginal filter zraka prošao 11500 km, te je po meni bio spreman za izmjenu.
Sve u svemu ja sam zadovoljan.
[Vrh] Go down
sef-sale
man
man
sef-sale


Broj postova : 210
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : drag star xvs 1100 custom
Na forumu od : 17.04.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimepon 11 lip 2012, 10:40

Imam ja jedno pitanje u vezi filtera i dizni, ali obratnog redosljeda, dakle na motoru je bio nekakav otvoreni filter, ali ja sam vratio orginalni zbog j.... problema kad kiša pada.
Jel se trebaju i dizne vratit na orginal kad se vrati orginalni filter?
Sad su proširene na njemu, al mi se nekako čudno počeo ponašat, malo štucka i ko da gubi snagu kad odvrnem gas, malo primi malo ne .
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimepon 11 lip 2012, 12:19

sef-sale je napisao/la:
Imam ja jedno pitanje u vezi filtera i dizni, ali obratnog redosljeda, dakle na motoru je bio nekakav otvoreni filter, ali ja sam vratio orginalni zbog j.... problema kad kiša pada.
Jel se trebaju i dizne vratit na orginal kad se vrati orginalni filter?
Sad su proširene na njemu, al mi se nekako čudno počeo ponašat, malo štucka i ko da gubi snagu kad odvrnem gas, malo primi malo ne .

Mislim da si sam sebi dao ogdovor Very Happy ...al evo da ti i ja kažem...treba ih vratiti na orginalne mjere Smile
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimeuto 26 lip 2012, 21:19

Sva igranja promjenama, bez mjerenjarezultata, su sistem pokušaja i pogrešaka... S upitnim, i često skupim rezultatima...

Osnovno je, da ako se promjeni bilo koji od dva parametra (ispuh i usis) kao što je čini mi se magna napisao, treba promijeniti i količinu goriva. Emir je odlično objasnio posljedice... diskoloracija ispuha zbog povišene temperature... A upravo je temperatura ispušnih plinova (odnosno, lakše mjerljivo glave motora) je najrelevantniji pokazatelj odnosa smjese...

Na avionskim motorima (klipnim) se smjesa podešava u letu, kako bi se postigao optimum. JEDINA kontrola je temperatura ispušnih plinova...

Rezime: Ako se poveća protok zraka na usisu, potreebno je prilagoditi količinu goriva, kako bi bi smjesa bila optimalna... Nije moguće odgovoriti na pitanje, koliko je to u mm ili %...

Treba slijediti upute proizvođača filtera ili ispuha, koji su potrošili dane i dane na ispitnim stolovima... Tako je mogućnost greške najmanja...

[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesri 27 lip 2012, 10:09

Star Bobo je napisao/la:
Sva igranja promjenama, bez mjerenjarezultata, su sistem pokušaja i pogrešaka... S upitnim, i često skupim rezultatima...

Evo posto se je Star Bobo ponovno ukljucio, ohrabren sam da i ja kazem svoje REVIDIRANO misljenje: smatram i u to sam APSOLUTNO siguran (sto ne znaci da je moje misljenje relevantno) da se NE treba ici u modifikacije bilo koje vrste, osim mozda samo malo "slobodnijeg" auspuha, a apsolutno sam PROTIV raznih K&N filtera, Power Commandera i aftermarket izmjena (mada i ja imam taj K&N filter, ali vjerujte mi, nije neka sreca imati ga), znaci da zavrsim misao, nista od ovoga ne raditi ukoliko ne zivite u nekoj zapadno-europskoj zemlji gdje postoji savrsen servis, sa savrsenim kalibracionim masinama i sa savrseno obucenim osobljem, sa savrsenim iskustvom......sve ostalo je sranje! I igranje i cackanje po motoru, uz molbu dragom Bogu da se svi ti parametri uspiju ustimati i posloziti. Mnogi ce se HVALITI da su sve to postimali, no vjerujte, sretniji su oni koji nisu nista dirali. Osim ako nemaju - kako rekoh - pristup savrsenoj opciji savrsenog ustimavanja, a razmislite ti koji vam se kunu da to znaju uraditi, stavite ruku u vatru da li ste sigurni da oni to znaju?

Ja sam imao srecu, pa sam par puta putovao motorom u Holandiju gdje imam prijatelja koji je stari biker i vlasnik H-D servisa, a dolazio je i u Sarajevo, no da mi nije bilo toga, slabo bih sa opcijama ustimavanja i podesavanja u BiH, HR, SLO ili SRB izasao na zelenu granu.

Nemojte me oderati radi moga stava, no on je takav, kakav je i ja ga otvoreno i najpostenije kazem.

Just sayin'...... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesri 27 lip 2012, 14:04

Ja se slažem s tobom.
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitimesri 27 lip 2012, 17:41

emirharley je napisao/la:
Star Bobo je napisao/la:
Sva igranja promjenama, bez mjerenjarezultata, su sistem pokušaja i pogrešaka... S upitnim, i često skupim rezultatima...

Evo posto se je Star Bobo ponovno ukljucio, ohrabren sam da i ja kazem svoje REVIDIRANO misljenje: smatram i u to sam APSOLUTNO siguran (sto ne znaci da je moje misljenje relevantno) da se NE treba ici u modifikacije bilo koje vrste, osim mozda samo malo "slobodnijeg" auspuha, a apsolutno sam PROTIV raznih K&N filtera, Power Commandera i aftermarket izmjena (mada i ja imam taj K&N filter, ali vjerujte mi, nije neka sreca imati ga), znaci da zavrsim misao, nista od ovoga ne raditi ukoliko ne zivite u nekoj zapadno-europskoj zemlji gdje postoji savrsen servis, sa savrsenim kalibracionim masinama i sa savrseno obucenim osobljem, sa savrsenim iskustvom......sve ostalo je sranje! I igranje i cackanje po motoru, uz molbu dragom Bogu da se svi ti parametri uspiju ustimati i posloziti. Mnogi ce se HVALITI da su sve to postimali, no vjerujte, sretniji su oni koji nisu nista dirali. Osim ako nemaju - kako rekoh - pristup savrsenoj opciji savrsenog ustimavanja, a razmislite ti koji vam se kunu da to znaju uraditi, stavite ruku u vatru da li ste sigurni da oni to znaju?

Ja sam imao srecu, pa sam par puta putovao motorom u Holandiju gdje imam prijatelja koji je stari biker i vlasnik H-D servisa, a dolazio je i u Sarajevo, no da mi nije bilo toga, slabo bih sa opcijama ustimavanja i podesavanja u BiH, HR, SLO ili SRB izasao na zelenu granu.

Nemojte me oderati radi moga stava, no on je takav, kakav je i ja ga otvoreno i najpostenije kazem.

Just sayin'...... Rolling Eyes

uz duzno postovanje prema cijenjenim forumasima,
a pri tome najvise mislim na Draggera,Magnu i Zanottija i Vstarridera iz Sarajeva,
koji su odradili sami cijeli posao sa Hyperchargerom,

apsolutno postujem i cijenim Emirovo misljenje,
jer ko je imao srecu da se druzi sa Emirom i postane njegov prijatelj,
taj zna da Emir nista ne prica bezveze i svaki savjet daje dobronamjerno ,
i uvijek mu je drago spasiti nekoga da ne ponovi gresku koju je sam napravio,
a iza njega stoji ogromno iskustvo tako da je zaledje svakako veliko dobar

tako da ja odustajem od HC-a,a mislio sam ga iduci mjesec naruciti,
iako sam bio u velikoj dilemi,
jer nisam pobornik *diranja* tvornicki regula,
osim za toliko da postignem neki rezultat,a da nista bitno nisam poremetio,
tipa ugradnja otvorenih auspuha dobar

svejedno vam hvala svima na savjetima i za i protiv dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





drag star 1100 i K&N filter Empty
PostajNaslov: Re: drag star 1100 i K&N filter   drag star 1100 i K&N filter Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
drag star 1100 i K&N filter
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» drag star 1100
» drag star 1100
» drag star 1100, 2004.g.
» drag star 1100 --- bobber
» Yamaha Drag star 1100

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: