Početna stranicaPretraľnikAmortizeri - Keeway Crusier 250 610RegistracijaLogin

 

 Amortizeri - Keeway Crusier 250

Go down 
+6
dragger
Acyd
jebiki
buba
palomas
feegee
10 posters
Autor/icaPoruka
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 41
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 14:37

Jel ima neko ideju koje da uzme a da poboljsam stvari :]

Na tvornickim sam probao skroz da odpustim al onda se motor njise malo vise i

kad sjedne neko samnom struze blatobran od gumu ...

Pa sam na prezadnji zub pa opet struze kad sjedne neko samnom...

sa sam sada na trecem zubu od 5 koliko ih ima i sad ponekad kad idem 60 sa nekim preko rupe strugne...

Glavni problem je sto su mi generalno neudobni amortizeri tvornicki ... Sjedalo jeste tvrdje al kad uletim \

u malo vecu rubu odskocim koda konja jasem :] Imam osjecaj da je udobniji skuter koji sam vozio 2 godine

Kanuni storm 150 od njega ... tezak sam 80 kg i saputnici tako nedje imaju :] znam da je 150 kila nosivos kruzera...

Eto jel ima neko nesto pametno da predlozi ???
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 14:46

Jesi li probao postavi inajtvrđe podešavanje? Moja Aquila je od prvog dana na 5, i zadovoljan sam s time. Još nikad kotač nije postrugnuo po blatobranu, i motor se ne klati oko poprečne osi.

Ako misliš da su ti amortizeri generalno preslabi, imaš veliku ponudu različitih amortizera. Bitno je da su otprilike sličnih dimenzija (dužine), i da ih možeš montirati na postojeće nosače.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 16:44

Nemam pojma kakvi bi ti amortizeri odgovarali ali nekak mi djeluje nemoguche da mogu tolko sjest da guma struzhe po blatobranu, to bi trebalo bit nemoguche, normalno se mozhe dogodit da tvrdo lupi ako su podesheni premekano,odnosno motor pretovaren, u svakom sluchaju guma nesmije strugat po blatobranu osim ako eventualno nije stavljana shira od originalne ili radjena neka druga preinaka oko rame i samih amortizera.
Ispravite me ako grijeshim.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 16:50

Na mome su bile gume višlje od originalnih i nikada nisu zastrugale,ali ne sićan se kako je amortizer bio namješten scratch
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 16:56

Inace visinu vozila tj. tvrdocu odredjuje opruga a ne amortizer,dakle staviti jace opruge.Amortizer samo apsorbira udarce i amortizira ih,odnosno nedozvoljava 'ljuljnje' kao na valovima Very Happy ,a opruga tj. tvrdoca opruge regulira visinu.Neznam kako je na tvom motoru,ali ako je opruga posebno spram amortizera onda je to to.(zadnji kraj naravno).
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 20:11

Acyd je napisao/la:
Inace visinu vozila tj. tvrdocu odredjuje opruga a ne amortizer,.


Polovično netočno tj. prvi dio.
Visinu određuje AMORTIZER.



Acyd je napisao/la:
,a opruga tj. tvrdoca opruge regulira visinu..

Opet ponavljaš istu grešku.


Acyd je napisao/la:
.Neznam kako je na tvom motoru,ali ako je opruga posebno spram amortizera onda je to to.(zadnji kraj naravno).

Ovo mi nije nikako jasno.

2feegee, tu mi nešto nije jasno a to je da ti guma udari u blatobran, to se ne smije dogoditi, amortizer konstrukcijski to ne smije dozvoliti. Njegov hod je toliko dug da guma ne dere*udara u blatobran, osim ako nije mjenjan kotač/guma (na veće).
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 20:25

Pokusat cu objasniti svoju tvrdnju,mozda nisam upravu ali ... Kada pokusavas spustiti vozilo (pisao sam vozilo namjerno) kupujes sportske opruge i sportske amortizere. Opruge su te koje ti daju visinu i tvrdocu,a amortizer krutost vozila. Mozes staviti sportske opruge i obicne amortizere i dobit ces isti ucinak samo sto ce ti amortizeri prije otici jer su radjeni da im se klip unutar amortizera krece u drugom podrucju nego u sportskih ali visinu i tvrdocu ces imati zeljenu. Kod podizanja vozila vrijedi isto samo u drugu stranu.Kod motora u prednjoj vilici imas takodje opruge koje se kupaju u ulju i kad opruga oslabi sta se desi? Prednji kraj bude nizi bez obzira koliko ti ulja sipao unutra.Ako grijesim nema problema,samo mi obrazlozi! dobar
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 25 kol 2010, 20:28

Drugi primjer! Sta se desi kada ti pukne komad opruge na jednom od tockova? Visina na tom djelu 'propadne'! Zasto ne ostane stajati kad je amortizer jos uvijek ispravan a po tvom on diktira visinu? Wink
[Vrh] Go down
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 41
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimepet 27 kol 2010, 16:49

Pa tezina je nekih 180 kila na motoru i na zadnjem zubu ...dakle najraspustenije struse pa gore jedan opet struze ...

Kad naletim na rupu za drugom na motoru tacno se gega amortizer i struze na mahove kako udara u gumu u ritmu ljuljanja

gore dole ... da reklamiram amortizere ?? ??
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimepet 27 kol 2010, 17:23

Cekaj malo? Kad je najraspustenije struze!! Pa da nebi ljuljalo i da bi bio tvrdji moras zateci oprugu a ne raspustiti,to je ono o cemu sam pricao. Sto je opruga meksa vise ljulja. Ebemu kad neznam sistem na tvom motoru Bohmann probaj stezati a ne raspustati. scratch
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesub 28 kol 2010, 09:33

180 kila na motoru, na Keeway-u... Shocked

Na mojoj Hondi je max dopuštena nosivost 198 kila...
Nije li 180 kila nešto previše za taj Keeway... scratch study Question
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesub 28 kol 2010, 16:32

Nije da je previše nego je extremno pretovaren,druga stvar,ti u stvari ne možeš znati da li ti struže guma ili nešto drugo pošto u tom momentu voziš,a pošto mi se čini da je nemoguče da struže blatobran o gumu pogledaj da li se na blatobranu nije otpustio koji limić ili da kakav vijak ne strši previše ,odnosno da nije predugačak.
[Vrh] Go down
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 41
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 01 ruj 2010, 22:51

pa po zvuku bi reko da je guma i blatoban , pogledacu :]
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesri 01 ruj 2010, 23:39

palomas je napisao/la:
Jesi li probao postavi inajtvrđe podešavanje? Moja Aquila je od prvog dana na 5, i zadovoljan sam s time. Još nikad kotač nije postrugnuo po blatobranu, i motor se ne klati oko poprečne osi.

Ako misliš da su ti amortizeri generalno preslabi, imaš veliku ponudu različitih amortizera. Bitno je da su otprilike sličnih dimenzija (dužine), i da ih možeš montirati na postojeće nosače.

Generalno su stock zadnji amortizeri u banani na hyosngovima( SVI modeli)..zato ti je na 5 koljenu.Isprobao sve kombinacije..i dalje ljulja... pljuga
Al tješi se s time da 80% ljudi otvrdne ovjes skoro na max..bez obzira o kojoj se marki radi (pričam o cruiserima)
Što zbog torbi, suputnika,dinamike vožnje po regionalnim cestama.. i većina ima dosta slabe amortizere..scratch scratch scratch

[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimečet 02 ruj 2010, 08:24

Ja nemam baš nikakve zamjerke, s ovim podešavanjem na br. 5 motor se ne klati puno. Ipak je osnovna svrha opruga i amortizera da upije neravnine na cesti, i da vožnja bude udobnija. Vjerojatno postoje i bolji amortizeri i opruge od ovih, ali meni ni ovo nije loše.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimečet 02 ruj 2010, 09:21

palomas je napisao/la:
Ja nemam baš nikakve zamjerke, s ovim podešavanjem na br. 5 motor se ne klati puno. Ipak je osnovna svrha opruga i amortizera da upije neravnine na cesti, i da vožnja bude udobnija. Vjerojatno postoje i bolji amortizeri i opruge od ovih, ali meni ni ovo nije loše.

Ma gledaj, ja sam od prvog dana isto stavio na zadnji položaj i pri max nosivosti nisam ni jednom zagrebao gumom o konstrukciju po bilo kakvoj podlozi i brzini...
Vezano za bolje amortizere nebi bili loši sa mogućnošću regulacije pritiska i povrata..

Ili ovako nešto...njami.. http://www.hagon-shocks.co.uk/nitro.htm

[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimečet 02 ruj 2010, 11:38

... između odličnih odgovora još jedan prijedlog:
... možda da direktno barem preko PM-a pitate Luzera, on ima puno iskustva s kivićem
... čudi me da se do sada nije uključio u raspravu (ili nije vidio temu)
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 41
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimepet 22 lis 2010, 22:14

auhh kad se nisam slagiro Very Happy 300 funti za amortizere ..mogu skuter kupit :]

Gledo sam evo na ebay ima za 100 dolara sa shipingom

VIRAGO XV 250 400 535 750 XV250 XV750 REAR SHOCK SHOCKS

Pa kontam da bi to bilo bolje .....

[Vrh] Go down
feegee
man
man
feegee


Broj postova : 47
Godina imam : 41
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Keeway Crusier 250 , Turcina Storm 150 m2008
Na forumu od : 12.04.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimepet 22 lis 2010, 22:18

Nema lusera medju clanovima sad sam trazio.....

Sta je vazno kad se uzmaju drugi amortizeri neki mi neko pojsasni ???

Recimo moj motor je tezak 175 kila sa svim tekucinama a ova yamaha sto je slicna mom je 200 kila teska ... jel se gleda tezina ?

Jel bolji amortizeri uticu na nosivost vecu ? i tako to :]
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitimesub 30 lis 2010, 18:56

Pa dobro feegee ,gdje si ti čovječe, đaba ja dolazim i sviram pred kućom i zovem na vožnje a tebe nikada, niti se javljaš niti pojavljuješ. Ako ništa mogao si me pozvati pa smo skupa mogli odgonetnuti taj tvoj problem, .......pa javni se.............Pozz.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Amortizeri - Keeway Crusier 250 Empty
PostajNaslov: Re: Amortizeri - Keeway Crusier 250   Amortizeri - Keeway Crusier 250 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Amortizeri - Keeway Crusier 250
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
»  Softail amortizeri !
» XV250 - Amortizeri i zadnja felga
» Crash-bar na keeway-u
» Keeway cruiser 250
» Keeway landcruiser

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: