Početna stranicaPretraľnikProblem s gasom 610RegistracijaLogin

 

 Problem s gasom

Go down 
+3
Vladek
palomas
Beatnik
7 posters
Autor/icaPoruka
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimeuto 01 lip 2010, 13:04

Dešava mi se pri brzinama vecim od 120km/h da dajem gas i odjednom na sekundu mi iskopca gas i opet se vrati, ne desava mi se uvijek to a i ne vozim pre cesto preko 120, ali volio bi znati sta bi moglo biti ako neko zna.
Hvala
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimeuto 01 lip 2010, 13:36

Ako imaš rasplinjače, moguće je da membrane nisu više u top stanju, pa one ne reagiraju na vrijeme, i ne otvore dovoljno brzo glavne dizne, za dobavu više benzina u smjesu.

Zbog toga motor na tren dobije presiromašnu smjesu, i malo zatrokira. Možda ti je i prenizak nivo benzina u čašicama.....
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimeuto 01 lip 2010, 13:38

Da to nije ona pojava za koju kažu "rupa u gasu"?
Nisam mehaničar pa ni baš stručan, ali ti si stavljao otvorene auspuhe pa mi se čini da jednostavno kod određenih okretaja imaš "rupu gasu" koja se javi zbog nepovoljnog omjera benzina i zraka.
[Vrh] Go down
Struja
man
man
Struja


Broj postova : 233
Godina imam : 44
Prebivalište : Zadar
Vozim : Suzuki DL 650 V-Strom
Na forumu od : 01.06.2009

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimeuto 01 lip 2010, 13:40

Meni se to jednom desilo, baš doslovno identično kao i tebi. Zaključio sam da je bilo loše gorivo. Tankao sam na Ini jer sam morao, inače ih izbjegavam u širokom luku.
Jest da mi motor ima problema u zadnje vrime, ali mi se to desilo samo tada nakon tankanja i još nekoliko puta do sljedećeg tankanja. Posli više nije.
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimeuto 01 lip 2010, 13:42

Nakon stavljanja otvorenih auspuha i filtera za zrak mjenjao sam dizne i nastelovao karburator kod mehanicara od povjerenja tako na nebi to trebao bit problem

P.S. INA mi je jedina benziska blizu kuce
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimeuto 01 lip 2010, 17:26

Beatnik je napisao/la:
Dešava mi se pri brzinama vecim od 120km/h da dajem gas i odjednom na sekundu mi iskopca gas i opet se vrati, ne desava mi se uvijek to a i ne vozim pre cesto preko 120, ali volio bi znati sta bi moglo biti ako neko zna.
Hvala

Ovo je premalo podataka:

- koliko km imaš
- na koliko km se pojavilo prvi put
- dali prije ili poslije otvorenog filtera i štalanja karba
- kad si minja svićice
- dali se dešava kad je pipa na normal ili rezerva........

Budući da uvik livaš (ako livaš) na ini, ja bi je eliminira.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimeuto 01 lip 2010, 18:34

Isti simptomi (trokiranje kod max. gasa) ponekad (rijetko) se znaju javiti i kod mene, i to je znak da u čašicama pri dnu ima vode. U toku jedne malo duže vožnje to nestane samo od sebe, i nema više trokiranja.
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimesri 02 lip 2010, 00:12

Imam skoro 23000km, i pocelo mi se desavati nakon stelanja, svijecice sam mjenjao na 18000, desava mi se kad je pipa na normal
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimesri 02 lip 2010, 17:12

Beatnik je napisao/la:
Imam skoro 23000km, i pocelo mi se desavati nakon stelanja, svijecice sam mjenjao na 18000, desava mi se kad je pipa na normal

....pa sam si dao odgovor na svoje pitanje. Otiđi kod meštra koji je štelao, reklamiraj, i ima da rad kao prije.

E sad se tu može postaviti pitanje otvorenog filtera i dizni, dali su adekvatne tj. odgovarajuće.

Nije to baš jednostavno poštelati, ako prethodno proizvođač nije dao detaljne upute (kao npr, hypercharger)

BTW zato ja mog neću na nikakvo štelanje, a nakon 36tkm radi kao prvi dan
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimečet 03 lip 2010, 00:41

Nije mi odmah nakon stelanja, to mi je pocelo oko 21000 a stelovao sam sa 18000
[Vrh] Go down
zgrdic
man
man
zgrdic


Broj postova : 148
Godina imam : 69
Prebivalište : zagreb
Vozim : ništa više
Na forumu od : 11.09.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimečet 03 lip 2010, 09:49

vozi do 115km i problem rešen
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimečet 03 lip 2010, 09:56

Beatnik je napisao/la:
Nije mi odmah nakon stelanja, to mi je pocelo oko 21000 a stelovao sam sa 18000

Ispusti sav benzin iz čašica rasplinjača, pipicu za gorivo prebaci na rezervu, i probaj se voziti. Moguće je čak da na dnu tanka imaš malo vode.
[Vrh] Go down
maatredrag
man
man
maatredrag


Broj postova : 93
Godina imam : 38
Prebivalište : Buzet
Vozim : Yamaha dragstar 1100 custom
Na forumu od : 05.08.2008

Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitimesub 03 srp 2010, 15:44

to se i meni pocelo desavat vozim 1100 yamahu kao i beatnik i imam isti filter zraka kao i on i isti mehanicar nam ih je stavljao i isto nije odmah to pocelo radit. samo sta moj motor ima 64000 km i isto tocim na ini 95 super kao i beatnik....ja cu probat prvo benzinu promjenit pa onda cemo vidit dalje. prije 2 tjedna sam bio kod njega da mi nastela karburatore i sad mi ne puca iz auspuha (imam otvorene) ali to i dalje radi...kad dajem gas po malo onda se to ne pojavi ali ako oko 120 km opizdis po gasu onda zatrokira...

p.s: meni je pumpa od benzine na kraju zivota (sta bi za 64000 km kao bilo i ok ali nije u tome problem kad na beatnikovom dragstaru pumpa ima samo 23000 i nije toliko derana kao sta je moja (prije ju se vozio lik koji je sa r1 presao na ovo mozes mislit kako ju je sparao)

i moj je 2001g i razumio bi da ono neki djelovi nisu vise dobri kao sta su bili ali ja i beatnik isti motor, isti filter, isti mehaničar, isto gorivo, isti problem Smile

[Vrh] Go down
http://www.mk-templars.com
Sponsored content





Problem s gasom Empty
PostajNaslov: Re: Problem s gasom   Problem s gasom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Problem s gasom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gillera Coguar 125 ccm problem sa gasom
» problem!
» Problem s paljenjem
» Hyosung 250 problem s cilindrom
» Problem sa Viragom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: