Početna stranicaPretraľnikcrna boja za meshinen 610RegistracijaLogin

 

 crna boja za meshinen

Go down 
+8
jazzy-d
swileni
ST_Johnny
jebiki
dragger
ica
klesoo
magna
12 posters
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 12:15

jeli neko i kako je boja u crno mashinen, rebra cilindara i ostalo
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 12:33

nisam to radio, ali sam u Bauhausu vidio spray, crni-mat, koji je pogodan za takve zahvate. naime, pise da je otporan do 800 celzijanera, a to je vec respektabilna cifra!
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 12:41

iman ga i ja , sprejao sam auspuh od jednog motora ali bi nakon nekoliko pranja počeo ispadati
[Vrh] Go down
Gost
Gost




crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 12:42

to i nije lagan posao . nije dovoljno kupiti spray i stvar rješena . treba napraviti dobru pripremu , odmastiti , matirati , zaštititi dijelove koji se ne farbaju , pa čak se neki dijelovi obavezno moraju skidati .

Najbolja opcija je rastaviti sve što se farba i nakon pripreme to učiniti u autolakirerskoj radioni .
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 12:52

u onom drugom postu je momak htio biti pošten i jeben , ali mu nije uspjelo
tako i ja pokušavam ode priupitati ima li kakav jednostavniji način tj kakva pitura koja bi se mogla upotrijebiti u kućnoj radinosti
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 13:22

...u kućnoj radinosti, a da bude kvalitetno nema ništa. Sprejevi nevaljaju ništa nemoj niti pokušavat samo ćeš napravit sr...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 13:40

Neznam konkretan odgovor, ali nadovezat ću se na temu.
1. Znaći sprej ni u kom slučaju
2. Zna li itko kojim se lakom to može odraditi i gdje ga ima za kupiti?
3. Dali je nužan Primer kao podloga za vezivanje aluminija i laka?
4. Dali je nužno zapeći lak tj. koristiti komoru?

2ica Zašto nije moguće u kučnoj radinosti, pa imamo i mi prikladan alat za to kao i profići, možda malo lošiji, ali smo zato dobri improvizatori, ko malo gleda malo i vridi.
btw nemaju ni svi profići komoru, ali ako je nužna, mislim da u tom slučaju mašina mora na stol
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 14:39

Deep je u pravu,sve je u pripremi.Kućna radinost,ne vidim zašto ne ako je sve učinjeno po zanatu.
Sada nam samo triba netko tko zna proceduru Very Happy .
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 15:31

...jednostavno, takvi spejevi jesu postojani na 800 stupnjeva, ali nisu na nagle promjene temperature kakve se događaju na motoru prilikom vožnje...
...alat iz kućne radinosti je baš za to kućnu radinost i kad vidiš profi alat shvatiš koliko je smeće ono što imaš kući, istina takav alat je najbolji na svitu za ono što nama treba, ali za neke kvalitetnije dorade jednostavno nedostatan....
...za pituravanje aluminija prajmer je neophodan iako tehnologija svakog dana napreduje tako da neke boje nezahtjevaju prajmer....
....pala mi je na pamet plastifikacija, mogu se raspitat kako bi se moglo i dali postoji plastifikat otporan na temp. .....
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 15:41

Negdi sam čita o emajliranju auspuha pa bi se isto moglo primjeniti i na mašinu Question Question

magna....bijela emajlirana mašina Question
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 15:45

[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

crna boja za meshinen Empty
PostajNaslov: Re: crna boja za meshinen   crna boja za meshinen Icon_minitimened 07 vel 2010, 16:09

Evo primjer kućne radinosti mada se ne radi o spreju,ovo je powder coating (Bruniranje mislim da se kod nas kaže) i još je honda Very Happy