Početna stranicaPretraľnikPranje motora - gdje se može dobro oprati motor? 610RegistracijaLogin

 

 Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?

Go down 
+8
magna
oktalz505
aante
calc69
buba
Kum
merla
krfrljuz
12 posters
Autor/icaPoruka
krfrljuz
man
man
krfrljuz


Broj postova : 35
Godina imam : 43
Prebivalište : Čakovec
Vozim : Kawasaki VN 900 Classic
Na forumu od : 09.09.2009

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesri 11 stu 2009, 17:59

Da li ima u Zagrebu samoposlužna pronica gdje mogu dobro oprati motor?
(mislim na to da ga operem sa spužvom, isperem i obrišem krpom i papirom, a da sav taj pribor ne moram nositi sa sobom u ruksaku).

ili da li ima neka praonica koja dobro pere motore i gdje i za koliko love?

hvala
[Vrh] Go down
http://www.rentachopper.hr
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesri 11 stu 2009, 18:12

ja sam obicno prao sa miniwash-om, kod podvoznjaka u miramarskoj...
(plz, nemojte sada o temi da li je dobro prati miniwash-em ili ne affraid )

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Gost
Gost




Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesri 11 stu 2009, 18:24

U Španskome ali moraš sam nositi spužve i naravno krpe za brisanje i poliranje za 10 kn motor se sjaji
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesri 11 stu 2009, 19:40

Ja na samousluznim praonama oduvijek perem motore. Crni sa puno kroma. Nikakve spuzvice ni nista ne nosim sa sobom. Nema nikakve potrebe. Ustvari bolje je ako se ne ide nicim preko poslije pranja. To je demineralizirana voda tako da ne ostavlja tragove. Kromirane dijelove jedino pri povratku kuci nakon sto se svi osuse preci sa krpom i tekucinom za pranje stakla.

dakle i da nadjes praonicu sa krpama i ostalom opremom. NE diraj motor nicime nakon pranja. Sjedi i vozi a kromirane dijelove tek kada se osuse.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesri 11 stu 2009, 21:03

kao shta je kum rekao, u zagrebu ima pun klinac samoposluznih autopraonica, kad se malo ustoshash za recimo 10-15kn operesh da se sjaji do bola. Na kraju obavezno isperem s onom demineraliziranom, ili tak neshto ,vodom i nema potrebe za nikakvim brisnjem.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesri 11 stu 2009, 21:22

...kažeš ima demineralizirane... Shocked
Mogel bi doć' tamo i napunit si "bačvu" takve za aquarij... scratch Twisted Evil
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesri 11 stu 2009, 21:35

calc69 je napisao/la:
...kažeš ima demineralizirane... Shocked
Mogel bi doć' tamo i napunit si "bačvu" takve za aquarij... scratch Twisted Evil

a tak pishe, obichno je to program 4 u praonama, kad s tim isperesh ne ostaju one bijele fleke kad se kapljice oshushe, nema potrebe brisat

e to bi mogla ispast jako skupa voda za ribe, na onu mlaznicu od miniwasa bash i ne prolazi neka velika kolichina vode, trebao bi ubacit dosta kovanica za napunit bacvu
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
krfrljuz
man
man
krfrljuz


Broj postova : 35
Godina imam : 43
Prebivalište : Čakovec
Vozim : Kawasaki VN 900 Classic
Na forumu od : 09.09.2009

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 11:42

Zašto tražim praonicu u kojoj mogu sam kvalitetno oprati motor ili da mi ga drugi kvalitetno operu i koja ima neke neophodne stvari?

1. zato jer nemam kuću da si tamo operem motor na šlauf.
2. zato jer mi se neda više moljakat frendove koji imaju kuću i šlauf da kod njih operem jer želim oprat motor kad meni pukne kurac - s oproštenjem na izrazu.
3. zato jer mi se ne nosi sa sobom uvijek spužva, krpica, šampon i papir u ruksaku a kamoli u jakni. Idem npr. s posla s motorom i skužim da mi je motor dosta zmazan i onda lijepo bez bilo kakvih velikih priprema otiđem ga oprati tamo gdje to mogu dobro napraviti.
4. zato jer želim nakon kaj napravim predpranje, oprati motor sa spužvom što ne smijem raditi ni u jednoj samoposlužnoj praonici.
5. zato jer želim u miru i bez da me netko požuruje i gleda ispod oka pobrisati motor i izglancati ga i usput popiti pivu ili kavu.
6. zato jer nemam kam staviti kacigu i jaknu (osim na travu) dok si perem motor.
7. zato jer želim kad mi se neda da mi drugi kvalitetno operu motor za prihvatljive novce.
8. zato jer želim čitati npr. MOTO PULS i piti pivu kad mi peru motor.
9. zato jer je miniwash isti kurac kao i šlauf kad ga držiš na kojih metar i pol od motora i malo paziš.

našlo bi se toga još, ali mislim da je ovo dosta zasad

pa ako netko zna za neku takvu praonicu, molim nek mi javi.
[Vrh] Go down
http://www.rentachopper.hr
aante
man
man
aante


Broj postova : 269
Godina imam : 45
Prebivalište : nekad Split sad Zagreb
Vozim : inazuma 1200
Na forumu od : 12.05.2009

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 13:22

grofDado je napisao/la:
U Španskome ali moraš sam nositi spužve i naravno krpe za brisanje i poliranje za 10 kn motor se sjaji
di u spanskom?
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 14:39

krfrljuz je napisao/la:
Zašto tražim praonicu u kojoj mogu sam kvalitetno oprati motor ili da mi ga drugi kvalitetno operu i koja ima neke neophodne stvari?

1. zato jer nemam kuću da si tamo operem motor na šlauf.
2. zato jer mi se neda više moljakat frendove koji imaju kuću i šlauf da kod njih operem jer želim oprat motor kad meni pukne kurac - s oproštenjem na izrazu.
3. zato jer mi se ne nosi sa sobom uvijek spužva, krpica, šampon i papir u ruksaku a kamoli u jakni. Idem npr. s posla s motorom i skužim da mi je motor dosta zmazan i onda lijepo bez bilo kakvih velikih priprema otiđem ga oprati tamo gdje to mogu dobro napraviti.
4. zato jer želim nakon kaj napravim predpranje, oprati motor sa spužvom što ne smijem raditi ni u jednoj samoposlužnoj praonici.
5. zato jer želim u miru i bez da me netko požuruje i gleda ispod oka pobrisati motor i izglancati ga i usput popiti pivu ili kavu.
6. zato jer nemam kam staviti kacigu i jaknu (osim na travu) dok si perem motor.
7. zato jer želim kad mi se neda da mi drugi kvalitetno operu motor za prihvatljive novce.
8. zato jer želim čitati npr. MOTO PULS i piti pivu kad mi peru motor.
9. zato jer je miniwash isti kurac kao i šlauf kad ga držiš na kojih metar i pol od motora i malo paziš.

našlo bi se toga još, ali mislim da je ovo dosta zasad

pa ako netko zna za neku takvu praonicu, molim nek mi javi.

Ja imam i kucu i slauf i miniwash pa svejedno uvijek perem u praonici jer nemam demi vode kod kuce, a poslije praonice nije potrebna nikakva spuzca.

Kava, ne da mi se, citanje i sl. dok se motor pere je sasvim druga prica. Ne znam ni u Os gdje ima takvo nesto, a kamoli u Zg. sretno i zelim ti sto blistaviji motor :-) Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? 943962

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 14:44

Da, motor treba i oprati. Ali, što je sa temperaturom. dođeš u praonicu a ono, vrela mašina ( voziš se ).
Koliko dugo čekate da se motor ohladi, ili uopće ne čekate već onako, lagano ga ohladite vodom ?
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 14:48

oktalz505 je napisao/la:
Da, motor treba i oprati. Ali, što je sa temperaturom. dođeš u praonicu a ono, vrela mašina ( voziš se ).
Koliko dugo čekate da se motor ohladi, ili uopće ne čekate već onako, lagano ga ohladite vodom ?

sacekas toliko da zapalis i da se psihicki pripremis na (opet to ) pranje...
da je to velika frka onda se nebi smjeli ni voziti po kisi, zar ne?

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 14:54

oktalz505 je napisao/la:
Da, motor treba i oprati. Ali, što je sa temperaturom. dođeš u praonicu a ono, vrela mašina ( voziš se ).
Koliko dugo čekate da se motor ohladi, ili uopće ne čekate već onako, lagano ga ohladite vodom ?

motor koji ima vodeno hlađenje je zagrijan na cca 85°C, a voda kojom se pere je na 60°C tako da to nije neki problem . a za mašiner koje se hlade zrakom je temperatura oko 100°C (nisam siguran) pa je dovoljno sačekati malo da se ohladi
[Vrh] Go down
pegasus
man
man
pegasus


Broj postova : 190
Godina imam : 46
Prebivalište : Rajevo selo
Vozim : VN800
Na forumu od : 03.11.2009

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 15:40

Ma da najBoljše ti je prat na somo uslužnim centrima
a imaš i usisavačč
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimečet 12 stu 2009, 18:13

ima u zaprešiću praonica na Filikovoj pumpi na ulaz u grad,normalana praonica ali je rub praonice metar od zemlje tda sparkaš uz taj rub i poliranjer,mackanje i ostalo obaviš bez saginjanja kao da si na navozu.
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimepet 13 stu 2009, 06:10

pegasus je napisao/la:
Ma da najBoljše ti je prat na somo uslužnim centrima
a imaš i usisavačč

koje djelove tochno treba usisavat na motoru Question scratch
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimepet 13 stu 2009, 07:15

buba je napisao/la:
pegasus je napisao/la:
Ma da najBoljše ti je prat na somo uslužnim centrima
a imaš i usisavačč

koje djelove tochno treba usisavat na motoru Question scratch

Pa bisage i kofere- joj koja si neznalica...nutra se natrunji čipsa, tjestenine i raznih go..na - još ako imaš mali tepisončić na dnu, znaš kak se tu mrvice i mačje dlake drže...treba to usisat.

lol!
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimepet 13 stu 2009, 17:21

moze li mi netko pojasnit malo ovu foru sa papirom,kako,zasto..? scratch
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitimesub 14 stu 2009, 09:37

Vladek je napisao/la:
buba je napisao/la:
pegasus je napisao/la:
Ma da najBoljše ti je prat na somo uslužnim centrima
a imaš i usisavačč

koje djelove tochno treba usisavat na motoru Question scratch

Pa bisage i kofere- joj koja si neznalica...nutra se natrunji čipsa, tjestenine i raznih go..na - još ako imaš mali tepisončić na dnu, znaš kak se tu mrvice i mačje dlake drže...treba to usisat.

lol!

to znachi da chu od sad pa na dalje morat umjesto pive vozit razno razne grickalice i machku u bisagama, sad chu i ja usisavat motor What a Face
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Sponsored content





Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Empty
PostajNaslov: Re: Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?   Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pranje motora - gdje se može dobro oprati motor?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pranje motora
» Da li je motor dobro zasticen pod ceradom,a na otvorenom?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: